Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

nazfiliz oğlunun iyi olmasına sevindim. boşver kilolu olsa o zamanda nasıl verdireceğim diye düşünecektin.hem kasaba et borcun mu var:KK1:
vesaire hoş geldin canım.
ırmak ağrılarının geçmesine çok sevindim, baş ağrısını gençliğimden beri çok iyi bilirim.
topraksu o senin güzelliğin

teşekkürler.. burası çok aktif gerçekten o yüzden seviyorum..

Irmakçım yine süper bir program. Özellikle spor yaptığın saatlere bayıldım. Bu arada scallop midye midir?? Vitamin ve minarellerini kapsül şeklinde mi alıyorsun ?? Önereceğin bir marka var mı?? Omega da ben sol..ar 700 ve Omega950 kullanıyorum., fakat aradaki farkı bilmiyorum. :44:Bir ay Omega700 den alıyorum 1 ay Omega950 den.Selamlar. :KK16:

Cok tesekkurler, Thehtc. Sabahlari 7-8 arasi yuruyorum. Kalkistan o saate kadar esimin ve oglumun kahvaltilarinin hazirlanmasi, ogle yemeklerinin ve ara ogunlerinin paketlenmesi, cok yogun oluyorum. Onlar cikinca ben de cikiyor, yuruyusumu yapiyorum.
Scallop, kabuklu bir deniz urunu. Atlantik okyanusunda cikiyor saniyorum. Dondurulmus paket icinde, pisirmeye hazir satiliyor. Ben iri olanlarini tercih ediyorum, tanesi 70 gr. kadar, beyaz renkli.
Bildigim, Omega-3 desteklerinde EPA ve DHA degerleri onemli. Bunlar ne kadar yuksek olursa, fiyat da yukseliyor. Ayrica urunun damitilmisligi yani agir metallerden arindirilmasi cok onemli. Aksi halde faydadan cok zarari var.
Son kullandigim urun bir kapsulde(1407 mg.). 600mg. EPA; 300 mg. DHA iceriyor. Oglum sivi olani kullaniyor, belki ben de elimdeki stok bitince ona donecegim. Arctic Cod Liver Oil 1 tatli kasigi olcek(5000mg.) 410mg EPA; 625 mg. DHA iceriyor.
Hatirladigim kadari ile gunluk en az 500mg. DHA alinmali gibi bir yazi okumustum.
Turkiye'de hangi markalar var bilgim yok, ancak kaliteli urunlerin olaganustu pahali satildigini biliyorum. Kardeslerime hep buradan temin ederim. Burada fiyatlar, Turkiye'ye gore cok daha ucuz, ustelik ben ucuzluga dustugu haftalarda alir, stoklarim.
Gunluk Multivitamin, B-Complex, Vitamin-C, Magnezyum, Omega-3, Vitamin-D(kisin), bazen Kalsiyum aliyorum. Bazisi kapsul, bazisi tablet halinde.
Sevgiler, hosca kal canim.

Son düzenleme:
canım tabii darılmadım,o kadar hukukumuz olsun değil mi aksine güldüm.aslında azarı bile hakettim.

Esasım ellerine sağlık. aslında sen bu liste işini güzel yapıyorsun. dediklerini bir düşüneyim. aslında fena fikir değil. :21::KK1::KK1::KK1:
IRMAKCIĞIm salata tarifine baktın mı?
İğneoyası senin adına sevindim.
Sersum Allah kavuştursun ,sağ selamet gelmeyi nasip etsin.
Irmak ve iyiniyetli bahçe muhabbetinizi kıskanıyorum haberiniz olsun:KK52::KK52:

Salata tarifini aldim ve kaydettim canim. Cok tesekkurler.

tecrübelerini paylaş -yürüyüşe çıkmıyorum,belki leslie ye başlamak için kendimi kandırırım.

baya araştırdım bu leslie yi yaparak çok iyi zayıflayanlar var özellikle yürüyüşe çıkamayanlar için evde yürüyüş şeklinde geliştirilmiş akşamları yapıyorum ve inanın hiçbir yürüyüşle böyle ter atamazsınız bir örnek: sanki atletimin üstüne su dökmüşüm gibi ter atıyorum tavsiye ederim..videolar internette var zaten göz atarsınız

Canım domateslere baktım kırmızı güzel büyük domatesler..

Pembe domatesde 1 kiloya yakın oluyor bazen daha da ağır lezzeti inanılmaz oluyor biliyor musun:KK34: Yerli tohum onlar da bildiğim. Ama bir kökden büyük ama az sayuda domates aldığım için (daha önceki seneler de ekmiştim) bu sene kiraz domates ekeyim dedim. Resimde gördüğünüz gibi çıktılar..
Bir de çanakkale domatesi çok lezzetli oluyor bilen vardır mutlaka:KK34:

Burası sıcak ırmakım demin :emir_bebek: uyurken dolaştım geldim. Sırık domatesim sırığını aşmış duvardaki tahliye borusuna bağladım oni:KK1: 2 metre oldular herhalde:KK1: Bahçedeki herşeyimi seyrettim bu da zevkli geliyor bana. Onların gün be gün büyümesi harika kızlar..

canım tabii darılmadım,o kadar hukukumuz olsun değil mi aksine güldüm.aslında azarı bile hakettim.

Esasım ellerine sağlık. aslında sen bu liste işini güzel yapıyorsun. dediklerini bir düşüneyim. aslında fena fikir değil. :21::KK1::KK1::KK1:
IRMAKCIĞIm salata tarifine baktın mı?
İğneoyası senin adına sevindim.
Irmak ve iyiniyetli bahçe muhabbetinizi kıskanıyorum haberiniz olsun:KK52::KK52:

:KK16::KK16: Gel sen de aramıza yap bi bahçe:KK34:

ben dün kızıma hikaye kitapları aldım 2-3 yaş dönemi için olanlardan, renkleri şekilleri öğreten kitaplardan aldım.sen ne önerirsin ,neler yapabiliriz.bide bazen kızım inatlaşıyo yani yapma dediğimizi gözümüzün içine baka baka yapıyo,sen böyle durumlarda nasıl davranıyosun biraz yardımcı olabilirmisin .çünkü sürekli hayır demeyin diyolar.ne biliyim bağırmak kızmak iyi bişey değil .o noktaya gelince sen nasıl davranıyosun.mesela ben ilgiisni başka yöne çekmeye çalışıyorum.doğrumu sence .kusura bakma konu dışı oldu ama aynı yaşta oldukları için soruyrum sana benim kızım 27 aylık...şimdiden teşekkürler...:KK54:

Allah'ım çok tatlıdır o şimdi öp onu kokla benim için canımmm:KK16::KK16:
Bol bol hikaye okuyabilirsiniz.. Sorduğu tüm soruları bıkmadan usanmadan cevaplamalısınız:KK34:
:emir_bebek: şöyle soruyor " anne bu neydir" bayılıyorum neydir çok güzel çıkıyor özellikle :KK16: çok tatlı oluyorlar:nazar:

İnatlaşma için bak ne anlatacağım sana:
Dün :emir_bebek: un bakıcısı geldi özlemiş teyzesi.. dediki "parkeye fayanslara yatıyordu ben söyledikçe daha da çok yapıyordu hala yapıyor mu" düşündüm yapmıyor artık.. Ben hiç yatma demedim ilgimi çekemeyince o davranışı sönmüş meğer:KK1::KK1: artık halıya yatıyor.. Şaşırdı kadın.. Dedi ki biz söyledikçe tersini yapıyor anladım hiç söylememek lazım"
Bazı şeyleri (görmezden gelebileceklerinizi) görmezden gelmek. Bazen dikkatini dağıtmak gerek.
Ama YAPMA ETME dememek gerekiyor esasım:KK9::KK9::KK9:

Ben pek HAYIR demem ama o hayırlarımı çok iyi biliyor.. Yeni aldığım cep telefonumu ona vermeyeceğimi iyi biliyor hiç de ağlamıyor mesela zorluk çıkarmıyor. Ama ona gerçekten telefonumu vermeyeceğimiz bu konuda taviz vermediğimi çok iyi anladı.

Çoğu zaman yapabileceklerimi onun istediklerini yapıyorum. Bu yüzden pek inatlaşmıyor ama bazen (sinirliyken mesela kışın soğukta giysi bile giymek istemiyordu) sakinleştirip giydiriyordum. Çok nadiren hafiften sesim yükselince çok şaşırıyor:KK60:

Son düzenleme:
merhaba kıslar nasılsınız
mesajlarınızı okudum ya hepiniz ne kadar şekersiniz ne deyim harikasınız sizleri çok sevdim :KK16:
iyiki buraya gelmişim hepinize bayıldım aslında çok katılmak istiyorum ama yazma özürlüsüyüm

nazfiliz oğlunun iyi olduğuna çok sevindim canım evet Allah evlatlarımızın acısını bize göstermesin
sersum eşine hayırlı yolculuklar hayırlı görevler sizide Allah kavuştursun
iyiniyetli köfte tarifine bende baktım mutlaka deniyecem yapımı çok kolaymış
ben elimdede çok güzel yaparım ayıptır söylemesi ama buda farklıymış ellerine sağlık

2. öğünümüde yazayım
haşlanmış tavuk budu
4-5 çatal menemen
yoğurtlu semizotu

Canım şimdiden afiyet olsun:KK9:

bugün gezmeye gitttim gittiğim yer çok uzaktı eşim arabayla götürdü dönerken yürüdüm 1.5 saat yürüdüm çok sıcaktı giysilerimin dışına çıkmış terim
bana gezmekte zorla karadut suyu içirdiler..eve gelince pazı kavurması yoğurt yedim

evet yaa kendim yemek bile istemiyorum sıcaktan ama çocuklar ve eşim için yapıyorum daha çok..
Sağol canım hergün mutfak çok sıkıyor yaw:26: pazar günü de eşim yapsın :KK33: yarın pazar da var gelince yiyiveririz öğleyin koşuşturmaca olmaz bana.. Karnıyarığı da seviyorlar zaten:KK52:..
Sersumum aslı gibi değil tabii nerdeee ama lezzetli oldu :KK34: şekil verme işi zor geliyor el pratikliği lazım ona:KK34:

sen ne güzel kilo vermişsin:KK9::KK54:
evet bebeeem yaa ben de şaşırdım kıss:KK53::KK53: bi de bugün regli oldum..çok sevindim:KK53::KK53::KK16:
sağol canım amin ..:KK16::KK16:

arkadaşlar bu arada aranızda leslie yapanlarda varmı ben 1 hafta oldu başlayalı her akşam 3 mil yapıyorum bakalım faydası olucak mı..

aramıza hoşgeldin..ben 1-2 hafta lslie yaptım ve çok faydasını gördüm canım..devam et bence:KK34::KK34:

akşam:18.30

2 tabak buğdaylı yoğurt çorbası
1 küçük karatay karnıyarığı

suyum:3-3.5 lt oldu.yatana kadar 4 olur :KK66:

şimdi de balkonda serin serin köpüklü bir kahve içtim ohh kendime geldim :))))))

bugün çok koşuşturmacalı geçti..yeğenim 1 haftadır hasta 4 yaşında boğazı,ağzı hep yara yavrumun..canı çok yanıyor..bu sabah 3. defa doktora gittik..yaralardan hiçbirşey yiyemiyor..ilaçlar,dut şurupları,karbonat,gargaralar,karanfil herşeyi denedik ...çok zorbişey ..üzülüp duruyoruz..
doktordan sonra pazara gittim..hemen hemen 1 saat sıcakta dolaştım..heryerim sırılsıklam eve geldim..sonra denize cumburlop..30 dk yüzdüm eve bi geldim sürprizz:KK53::KK53: regli olmuşum..neyseki yüzmüştüm:KK53::KK53::KK53:
2.menüm saat 16:30 :KK56::KK56:
kıymalı közlenmiş patlıcan yimeği
1 çiğ köfte
yoğurt
1 lahmacun:KK56::KK56:

işte böyle canlarım..eşim de hakkariye ulaştı ve yerine yerleşti çok şükür..şimdik lojmanı bekliyoz..31 temmuzda dağıtım varmış..ben ve kızım da 11 ağustosta uçucaz van'a..hayırlısı:KK16::KK16:

bugün gezmeye gitttim gittiğim yer çok uzaktı eşim arabayla götürdü dönerken yürüdüm 1.5 saat yürüdüm çok sıcaktı giysilerimin dışına çıkmış terim
bana gezmekte zorla karadut suyu içirdiler..eve gelince pazı kavurması yoğurt yedim

:nazar::nazar:ohh maşallah sen de ne güzel yürümüşsün tatlım yarasın:KK16::KK16::KK16:

kızlar bu nasıl psikoloji ya ne yesem kilo alıcam diye düşünüyorum yani daha başlamadım karatay diyetine de normalde de çok karbonhidrat falan yemem mesela ekmek hiç yemem ama sizler yediklerinizi yazıyosunuz hiç diyet yemeği gibi değil gerçekten 1 ayda ortalama kaç kilo veriyosunuz böylece...bu diyete inanmak istiyorummm...

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı) sarmısaklı-tereyaglı patlıcan kozleme,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:4.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

X