Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Biraz önce beden kitle indeksi hesaplamaya baktım. 1,5 kg daha verirsem obezlikten kurtuluyorum. Gerçi terfi ettiğim yer de aşırı kiloluluk ya...:KK9:

Neyse, sabır. Sabırla, koruk helva olurmuş. İgneoyasi da normal kilolu olucak inşallah.

olur olur merak etme sen yeterki iste hedefine ulaşacaksın...

esascım liste için teşekkürler. Kilo veren ve veremeyen herkesi tebrik ediyorum. motivasyondan çıkmamak ümidi ile

ikinci ve son öğünüm saat 16,00 gibi. iki parça tavuk ızgara bir tabak közlenmiş patlıcan ve biber salatası.

bol bol su

bişey değil canım.inşallah hepimiz hedefimzie kolayca ulaşırız...

ben dün kızıma hikaye kitapları aldım 2-3 yaş dönemi için olanlardan, renkleri şekilleri öğreten kitaplardan aldım.sen ne önerirsin ,neler yapabiliriz.bide bazen kızım inatlaşıyo yani yapma dediğimizi gözümüzün içine baka baka yapıyo,sen böyle durumlarda nasıl davranıyosun biraz yardımcı olabilirmisin .çünkü sürekli hayır demeyin diyolar.ne biliyim bağırmak kızmak iyi bişey değil .o noktaya gelince sen nasıl davranıyosun.mesela ben ilgiisni başka yöne çekmeye çalışıyorum.doğrumu sence .kusura bakma konu dışı oldu ama aynı yaşta oldukları için soruyrum sana benim kızım 27 aylık...şimdiden teşekkürler...:KK54:

merhaba kıslar nasılsınız
mesajlarınızı okudum ya hepiniz ne kadar şekersiniz ne deyim harikasınız sizleri çok sevdim :KK16:
iyiki buraya gelmişim hepinize bayıldım aslında çok katılmak istiyorum ama yazma özürlüsüyüm

nazfiliz oğlunun iyi olduğuna çok sevindim canım evet Allah evlatlarımızın acısını bize göstermesin
sersum eşine hayırlı yolculuklar hayırlı görevler sizide Allah kavuştursun
iyiniyetli köfte tarifine bende baktım mutlaka deniyecem yapımı çok kolaymış
ben elimdede çok güzel yaparım ayıptır söylemesi ama buda farklıymış ellerine sağlık

2. öğünümüde yazayım
haşlanmış tavuk budu
4-5 çatal menemen
yoğurtlu semizotu

Esascım ellerine sağlık çok güzel olmuş liste herkesi tebrik ediyorum....
Akşam menüm:Sıcaktan ne birşey yiyesim nede birşey yapasım vardı zorla kalktım kabak haşladım üstüne sarımsaklı pul biberli yoğurt döktüm
bir tabak çoban salata peynirli omlet 2 -3 tanede zeytin yedim çok şiştim

1-clemm %2,156:nazar::KK19::KK19::KK19:
2-fulik %1,867:nazar::KK19::KK19:
3-begonyaya%1,781:nazar::KK19:
4-gül63%1,666:nazar:
5-goncagül-ce%1,461:nazar:
6-papadiya%1,159:nazar:
7-sersum%1,002:nazar:
8-emeluludas%0,964:nazar:
9-kaneel%0,846:nazar:
10-lacey%0,821:nazar:
11-iğneoyası%0,503:nazar:
12-nazfiliz%0,265:nazar:
13-ficans%0,152:nazar:
14-almira%0:44:
15-esas2006+%0,144:KK20:
16-iyiniyetli+%0,713:KK20:
17-sevgi-liebe+%1,564:KK20:

esascım liste için tesekkürler ellerine saglık 17 kişi bana az geldi yahu ziyaretçilerde katılsa keşke şöyle biraz daha kabarıl olsak dimi yaaaa

arkadaşlar bende yeni katıldımm aranıza baya araştırdım bu karatay diyetini ve gerçekten işe yarıyor gibi görünüyo...geçirdiğim zorlu tedavi sürecinden sonra (kemoterapi) ilaçlar vs. nedeni ile 8 kilo aldım ve vermeyi çok istiyorum ama her diyeti kafama göre yapamam ama 2-3 aylık zaman diliminde vermek istiyorum bu 8 kiloyu daha kitap almadım nasıl başlamak ne yapmak lazım?

Cok tesekkur ederim, Esas'im. Son iki gun kendimi cok iyi hissediyorum.

canım geçmiş olsun migren agrısıymıydı bendede var ayda 1 kere tutar hap felan içerim fayda etmez...benim migrenim kızım yüzünden geçmiyor başm agrıdıgında mutlaka karanlıkta sessiz bir odada uyumam lazım ozaman hafifliyo ama ne mümkün..

arkadaşlar bende yeni katıldımm aranıza baya araştırdım bu karatay diyetini ve gerçekten işe yarıyor gibi görünüyo...geçirdiğim zorlu tedavi sürecinden sonra (kemoterapi) ilaçlar vs. nedeni ile 8 kilo aldım ve vermeyi çok istiyorum ama her diyeti kafama göre yapamam ama 2-3 aylık zaman diliminde vermek istiyorum bu 8 kiloyu daha kitap almadım nasıl başlamak ne yapmak lazım?

aramıza hoş geldin bende henüz yeniyim burda
çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum umarum sağlıklı şekilde verirsin kilolarını
ilk sayfaları okursan çok fafdalı olacaktır bilgiler çok açıklayıcı
serbest yada yasaklılar var uyarsan verirsin
anlamadığın yada kafanı kurcalıyan şeyler olursada
deneyimli arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır emin ol
burda herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor
çok güzel kilo veren arkadaşlarımız var okudukça motive olursun
doğru yerdesin tekrar hoş geldin

Son düzenleme:
Canım Kanadayı görmek inş bir gün bana da nasip olur.. Bizim de bi fırsatımız oldu yurt dışı için ama kısmet değilmiş kaldı öylece hayırlısı..
Az bile olsa sebzelerin size yetecektir. ellerine emeğine sağlık Irmakçım..
Hımm kışın -35lerde bişey yetişmez çok soğukmuş.. Benim de aslında kışlık ebzeler için yerim yoktu ama bahçemin hemen yanına ekim yapan komşum bu yıllığına(o da kiraladığı için) bana yer verdi sağolsun..
2 bağ pırasam 4 kök brokolim 7 kök kadar da kırmızı lahanam var yeter bize..
Börülce tohumu eğer türkiyeyle bağlantın varsa bu yıldan temin edebilirsin şimdi bile ekebilirsin yerin kaldıysa tabii.
Ektiklerini ağız tadıyla yemeniz nasip olur inş. TOPRAK çok bereketli azıcık yerden bir sürü ürün alabiliyosun..
Senin yetiştirdiğin domatesler pembe dom ates olabilir mi onlar da büyük büyük oluyor organik olması ve fideyi senin yetiştirmen de ayrıca güzel
Elma ağacı bile dikmişsin harika inş seneye bol elma alırsın..
Oğlumun sanırım en tatlı zamanları sağol canım kızım dediğin gibi çabucak büyüdü şaşıyorum o kadar hızlı geçiyor ki zaman:KK16:
Iyiniyetlim, dedigin gibi toprak cok bereketli, az bir yerden yeterli olabilecek urun alinabiliyor. Sanirim hafta sonu taze fasulye ve bakla yemekleri yapabilecegim.
Dogal, atalardan kalma tohumlar yuzlerce belki de binlerce yillar boyunca doganin evrimlestirdigi tohumlar. O kadar degerliler ki. Ulkemizin cok degerli atadan kalma tohumlari var, bunlarin korunmasi ve yasatilmasi cok onemli. Bugday Ekoloji Dernegi cok guzel calismalar yapiyor, ulkemizin bu tohumlarinin surekliligini saglamaya calisiyor, bu dernegi destekliyorum. Nerde olursam olayim, bu degerlere cok onem veriyorum.
Bahsettigim domates turunu asagidaki linkten gorebilirsin.
McKenzie Seeds - Canada's Number 1 Packet Seed Company
Sevgiler.

Canım Kanadayı görmek inş bir gün bana da nasip olur.. Bizim de bi fırsatımız oldu yurt dışı için ama kısmet değilmiş kaldı öylece hayırlısı..
Az bile olsa sebzelerin size yetecektir. ellerine emeğine sağlık Irmakçım..
Hımm kışın -35lerde bişey yetişmez çok soğukmuş.. Benim de aslında kışlık ebzeler için yerim yoktu ama bahçemin hemen yanına ekim yapan komşum bu yıllığına(o da kiraladığı için) bana yer verdi sağolsun..
2 bağ pırasam 4 kök brokolim 7 kök kadar da kırmızı lahanam var yeter bize..
Börülce tohumu eğer türkiyeyle bağlantın varsa bu yıldan temin edebilirsin şimdi bile ekebilirsin yerin kaldıysa tabii.
Ektiklerini ağız tadıyla yemeniz nasip olur inş. TOPRAK çok bereketli azıcık yerden bir sürü ürün alabiliyosun..
Senin yetiştirdiğin domatesler pembe dom ates olabilir mi onlar da büyük büyük oluyor organik olması ve fideyi senin yetiştirmen de ayrıca güzel
Elma ağacı bile dikmişsin harika inş seneye bol elma alırsın..
Oğlumun sanırım en tatlı zamanları sağol canım kızım dediğin gibi çabucak büyüdü şaşıyorum o kadar hızlı geçiyor ki zaman:KK16:
Iyiniyetlim, dedigin gibi toprak cok bereketli, az bir yerden yeterli olabilecek urun alinabiliyor. Sanirim hafta sonu taze fasulye ve bakla yemekleri yapabilecegim.
Dogal, atalardan kalma tohumlar yuzlerce belki de binlerce yillar boyunca doganin evrimlestirdigi tohumlar. O kadar degerliler ki. Ulkemizin cok degerli atadan kalma tohumlari var, bunlarin korunmasi ve yasatilmasi cok onemli. Bugday Ekoloji Dernegi cok guzel calismalar yapiyor, ulkemizin bu tohumlarinin surekliligini saglamaya calisiyor, bu dernegi destekliyorum. Nerde olursam olayim, bu degerlere cok onem veriyorum.
Sevgiler.

Hic moralin bozulmasin. Cok guzel bir aile mutlulugunu yasiyorsunuz. Nisandan toreninden sonra kilolar gidecek, zaten kurallara da uyuyorsun. Bir ileri bir geri oluyor ama sonucta bu diyette kararlilik bizi hedefimize ulastiracak. Sevgiler.

herkesi tebrik ediyorum çabalarından ötürü:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Esasçım listeden sevgi sayesinde yırttım kıss:KK60:60::KK60::KK60:
Sevgicim kızmasın umarım şaka :KK23::KK23:
Bu arada sevgicim kaçamak yapmamışsan vereceksindir üzülme canımcım:KK16:
canım tabii darılmadım,o kadar hukukumuz olsun değil mi aksine güldüm.aslında azarı bile hakettim.
evet canım şimdilik öyle görünüyo.aslında bu hafta aydındidem yapacaktı ama tatilde olduğu için bana kaldı.ya haftaya sevgide gelmezse o zaman sen yapcan :KK52::KK52:.amaninnn:KK30::KK30: ya sende gelmezsen o zaman gene bana kalır liste abovvvv:KK1::KK1::KK1:

Esasım ellerine sağlık. aslında sen bu liste işini güzel yapıyorsun. dediklerini bir düşüneyim. aslında fena fikir değil. :21::KK1::KK1::KK1:
IRMAKCIĞIm salata tarifine baktın mı?
İğneoyası senin adına sevindim.
Sersum Allah kavuştursun ,sağ selamet gelmeyi nasip etsin.
Irmak ve iyiniyetli bahçe muhabbetinizi kıskanıyorum haberiniz olsun:KK52::KK52:

Hic moralin bozulmasin. Cok guzel bir aile mutlulugunu yasiyorsunuz. Nisandan toreninden sonra kilolar gidecek, zaten kurallara da uyuyorsun. Bir ileri bir geri oluyor ama sonucta bu diyette kararlilik bizi hedefimize ulastiracak. Sevgiler.

sağol canım benim,yeter ki siz desteğinizi kesmeyin :KK16::KK16::KK16:

nazfiliz oğlunun iyi olmasına sevindim. boşver kilolu olsa o zamanda nasıl verdireceğim diye düşünecektin.hem kasaba et borcun mu var:KK1:
vesaire hoş geldin canım.
ırmak ağrılarının geçmesine çok sevindim, baş ağrısını gençliğimden beri çok iyi bilirim.
topraksu o senin güzelliğin

aramıza hoş geldin bende henüz yeniyim burda
çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum umarum sağlıklı şekilde verirsin kilolarını
ilk sayfaları okursan çok fafdalı olacaktır bilgiler çok açıklayıcı
serbest yada yasaklılar var uyarsan verirsin
anlamadığın yada kafanı kurcalıyan şeyler olursada
deneyimli arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır emin ol
burda herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor
çok güzel kilo veren arkadaşlarımız var okudukça motive olursun
doğru yerdesin tekrar hoş geldin

çok teşekkür ederim iyi dileklerin için inşallah o kilo verenlerden biri olurum bende :))

arkadaşlar bu arada aranızda leslie yapanlarda varmı ben 1 hafta oldu başlayalı her akşam 3 mil yapıyorum bakalım faydası olucak mı..

Sevgiler.

Evet doğal tohumlar çok ama çok kıymetli Irmakçım kaybetmemek lazım.. Şimdilerde genleriyle oynanmış hibrit tohumlar var.. Köylülerde de yerli tohumlar bulabiliorsun bulursam çok seviniyorum ben de..
Bu derneğin çalışmalarını hepimizin desteklemesi lazım bence..

X