Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

herkese selam nasılsınız kızlar özledim sizi
Karatay'ı yapamayınca buraya girmeye yüzüm olmuyor pek.
papadiş gelmiş galiba hoşgelmiş,nasıl tepkiler aldın kız anlat:KK52:

merhaba canım nasılsın.neden yüzün olmasın kız gel buraya sık sık.sonuçta sen karatayla çok güzel kilolar verdin şimdide koruma dönemindesin.özletme kendini gel canım vaktin oldukça buraya...:KK54:

merhaba arkadaşlar ben de bugün adam gibi diyet yapmaya karar verdim.Gül arkadaşımızın da 60 kilo kadar vermesi beni heveslendirdi açıkcası.Spora gidiyorum.2 haftada 1.5 kilo verdim ama bu yeterli değil maalesef şu an 80 kiloyum.kilolu olmaktan çok sıkıldım artık.daha önce 54 kiloydum ve atlar,zıplardım:KK1: ama şimdi yerimden kalkmak istemiyorum.Karatay kitabını okudum.Taş devri kitabını da okudum.Bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum.Zira bu yıl kilo sebebiyle çok sıkıntı çektim.Her tarafımda çatlaklar oluştu:KK14: bunun için diyet grubunuza talibim kızlar:KK1:

sabah:
1 yumurta(haşlanmış)
3 dilim domates
4 dilim salatalık
1 dilim ekmek

merhaba canım nasılsın.neden yüzün olmasın kız gel buraya sık sık.sonuçta sen karatayla çok güzel kilolar verdin şimdide koruma dönemindesin.özletme kendini gel canım vaktin oldukça buraya...:KK54:
iyidir cnm hastanelerde koşturup durdum biraz hipofiz kistim yüzünden..
koruma döneminde filan değilim maalesef iyice tozuttum +1 , 1,5'um...
bundan sonra daha sık gelmeye çalışırım

merhaba arkadaşlar ben de bugün adam gibi diyet yapmaya karar verdim.Gül arkadaşımızın da 60 kilo kadar vermesi beni heveslendirdi açıkcası.Spora gidiyorum.2 haftada 1.5 kilo verdim ama bu yeterli değil maalesef şu an 80 kiloyum.kilolu olmaktan çok sıkıldım artık.daha önce 54 kiloydum ve atlar,zıplardım:KK1: ama şimdi yerimden kalkmak istemiyorum.Karatay kitabını okudum.Taş devri kitabını da okudum.Bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum.Zira bu yıl kilo sebebiyle çok sıkıntı çektim.Her tarafımda çatlaklar oluştu:KK14: bunun için diyet grubunuza talibim kızlar:KK1:

sabah:
1 yumurta(haşlanmış)
3 dilim domates
4 dilim salatalık
1 dilim ekmek

hoşgeldin aramıza.umarım istediğin kiloya sağlıkla kavuşursun.kahvaltına zeytin ve ceviz,fındık,badem(kavrulmamış) eklemelisin ve ekmek yasak.ilk sayfamızda örnek menüler var...

kuruyemiş konusunda ne yapacağımı bilemedim arkadaşlar,havalar sıcak olduğundan migrenim tetikleniyor ve kuruyemiş de buna katkı sağlıyor ve migren demek benim için 2 günün gitmesi gerek.
Bu arada 40 dk da yürüyüş yapacağım.Hemen öğle menümü yazayım(bugün başladığım için alışverişe çıkamadım,yarına da ertelemek istemedim artık)

öğle:2 adet biber dolması
bol bol ayran

hemen ilk sayfadaki menülere bakıyorum teşekkür ederim bu arada:)

Son düzenleme:
iyidir cnm hastanelerde koşturup durdum biraz hipofiz kistim yüzünden..
koruma döneminde filan değilim maalesef iyice tozuttum +1 , 1,5'um...
bundan sonra daha sık gelmeye çalışırım

geçmiş olsun canım umarım sağlığına kavuşursun biran önce.aldığın kilolarıda dert etme stresten olmuştur.verirsin sen onları hemencecik.burda olmak çok önemli bencede.bende menülerimi yazmadığımda cozutuyom.geçen hafta cozuttum +çıktım.yarın o yüzden ben yapacam listeyi aydın didem gelmezse...

selam kızlar... yarından itibaren ben de tartı gününe katılmak istiyorum mümkün müdür???:KK3:
her gün menülerimi yazacağım..
bu arada bu sabah kızımı:emir_bebek: hastaneye götürdüğüm için kahvaltı yerine 1 avuç kuruyemiş yedim.. öğlen ise ıspanak yoğurt:KK56:
akşam yesem mi bilemedim?? dün kayınvalidemde 3 dilim börek yemiştim çok pişmanlık duyuyorum o yüzden:KK17::KK17:

Iyi aksamlar kizlar ...

2. ogunum ;
1 kase yalanci kelle paca corbasi,
1 tabak kadar karnibahar yemegi,
bir minik kase karisik salata
ve su

yemekten sonra 1 saat tempolu yurudum.
:KK16:

çok sağol canım paylaşımın için .içim rahatladı sonuçta abartmadan pide yediğimizde sorun yok.şerbetli tatlıları pek sevmem zaten sorun yok orda ama sütlü tatlılarada hayır diyemiyorum bakalım hele bi gelsinde hayırlısıyla ramazan düzenimizi kurarız...

bende cok tatli delisi degilim lakiiinn ramazanda cosuyorum .. :KK1:
ama evde ne un var ne seker ne de cikolata :KK31:.. ramazan da da almayacagim .. :21::21:evime tatli olarak tek girebilecek meyve kurulari .. belki biraz muz .. ama fazlasi degil :KK51:

canım bence sen yürüyüş işini fazla abartmışsın fazla sporda iyi değildir kendini çabuk yorarsın ben diyete ilk başladığım da senin gibiydim çok fazla hareket etmeye çalışıyordum günde 20.000 adım atıyordum ama baktım tartıya yansımadı sonuçlar kaslar arttı kiloda gitmedi ve kendimi hep yordun hissettim bende günde 1 saat yürüryüş yeterli zayıflamak için bu 1 saati 2 keredede tatamlanabilir bir seferdede olabilir ayrıca ben araştırdım yürüyüş ve spor yapmak için en uygun saat akşam 16-19 arasıymış bilginize kızlar

Emel'cim, yorumun icin cok tesekkurler. Gercekten dun biraz fazla oldu. Benim rutin programim sabah ve aksam 50'ser dakikalik yuruyusler ve biraz da agirlik calismasi. Ogle oncesi masaj randevum vardi. Yuruyerek gittim-geldim. Esas bas ve boyun agrilarim icin gidiyorum. Dun masajdan sonra olagan ustu iyi hissettim. Bir gun once esime hic halim yok diye serzeniste bulunmustum. Masajimi yapan kiz, aksam epson tuzu banyosu yapmami onerdi. Banyodan sonra 2 saat boyunca, yatagin icinde, bornoza sarilarak ter attim. Tabii bir yandan bol su ictim. Detoks oldu. Yani dun benim icin olaganustu bir gundu. Evde yapmam gereken isim yoktu, zamanimi kendime verdim. Bugun 2 kere yuruyecegim. Aksam yuruyusunu esimle birlikte, onun icin yapiyorum.
12 yil duzenli gittigim spor salonum mart ayinda kapandi. Edindigim bilgilere gore:
Kas yapmak iyi. 30 yasindan sonra kas kutlemiz azalmaya basliyor. Kaslar eklemleri koruyor. Vucut agirliginin eklemlere yuklenmesini azaltiyor, vucut daha dinc oluyor ve gozukuyor. Kadinlar cok asiri vucut calismadiklari ve steroidler kullanmadiklari takdirde abartili kaslara sahip olamazlar. Kasin yarattigi kilo artisi iyidir, onemli olan yag kutlesini azaltmak. Dedigin gibi asiri spor yapmak da zararli. Hersey kararinda olmali.

Irmak'cığım nasılsın ,bende yeni giriyorum. migrene reyhan ya da feslegen çayı da iyi geliyor.benim de baş ağrılarım sık olur.geçmiş olsun canım,eminim masajın faydasını görürsün.

Son düzenleme:
selam kızlar,
bugün sevgilimle beraber küçük tatilimize başladık. o çooook zayıf olduğu için yemeden durmasına da kıyamıyorum ama benimle diyet şartlarına uyuyo yazık:-( neyse umarım ben bu süreçte kaçamak yapmam:-)

2 gündür gelemedim aranıza..akşama kadar da yoğunum..bi cee ee diyip kaçayım dedim:KK34::KK34:
akşama gelince daha rahat katılırım sohbete..
sabah menümü yaziim hemen

sucuklu omlet
salatalık domates
peynir zeytin
15 kadar kiraz ve 5-6 fıstık..

aranızda olamayınca hep huzursuzluk duyuyorum..size çok alışmışım ben:KK16::KK16:
beni ösleyin anacımmmm....hepinizi öpüyorum:KK54::KK54:

Evett dün senin nerede olduğunu sormuştum:KK34: anneciğine gitmişsindir sen :KK9::KK9::KK9:
Özlüyoruz tabisi canım fırsat buldukça kaç gel aramıza:112:

iyiakşamlar kızlar
bugün karatay kahvaltısıikinci öğünde de tavada iki yumurta semizotlu yoğurt yedim
yarın küçük oğlumu şehirdışında bihastaneye götürücez çoçuk endokrinine kilosu az olduğu için hormonlarına falan bakılcak çok erken yola çıkıcaz umarım kendime uygun yicekler yiyebilirim ...

Gerçekten zayıfmış... Bence yaşıyla alakalı. Uzaması durunca kilo almaya başlayacaktır.

Bişey çıkmayacaktır Allah'ın izniyle ama aklına takılmasındansa doktora götürmek en doğrusu tabii ki... Şimdiden geçmiş olsun.

Hemen menülerimi yazıp kaçayım.

Sabah: 1 muz, 4 zeytin, domates, salatalık, biber, kendi yaptığım peynirimsi (süt bozmuş, ben de kaynatıp kestirdim. Ama uzun uzun suyunu çektirmediğim ve tuz koymadığım için kaymakla peynir arası bişey oldu)

Öğlen: 1 tavuk but, 1 kase yoğurt, yarım çay bar ceviz.

2lt su
4km yürüyüş.

Hepinizi öpüyorum.

merhabalar
2. öğünümü saat 18.00 da bitirdin
1 tabak kısır
2 küçük kase yoğurtlu semizotu
herkese kolay gelsin:KK16:

selam kızlar... yarından itibaren ben de tartı gününe katılmak istiyorum mümkün müdür???:KK3:
her gün menülerimi yazacağım..
bu arada bu sabah kızımı:emir_bebek: hastaneye götürdüğüm için kahvaltı yerine 1 avuç kuruyemiş yedim.. öğlen ise ıspanak yoğurt:KK56:
akşam yesem mi bilemedim?? dün kayınvalidemde 3 dilim börek yemiştim çok pişmanlık duyuyorum o yüzden:KK17::KK17:

heyyyy bana cevap veren yok mu???En Büyük KKEn Büyük KK

Bahçede de yok yok maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:
Bu azminden dolayı:KK9::KK9::KK9::KK9: ne güzel besleniyorsun ve besliyorsun aileni:KK9::KK9::KK9:
sağol canım benimm:KK19::KK19::KK19:
Günaydın canım afiyet olsun atom karıncama:KK1:
senin oğluş banyoyu pek seviyor herhalde, yaz günü temiz temiz geziyor ufaklık ne güzel:KK52:
yine ne güzel hareket etmişsin öyle:KK9::KK9: dikkat et canım hava çok sıcak, tansiyonun felan düşer çalışırken Allah korusun, en iyisi sabah veya akşam üzeri yapmak bahçe işini tabii sen bilirsin yine
Canım sağol :KK54: çok seviyor banyoyu tatlım:112: 3 öğün banyoda bayılıyor:KK1: çiş kaka yapınca da komple alt tarafı köpüklüyorum yarım yıkanıyor yani:KK1:
doğru diyosun asyam bugün saat 10'a kaldı iyice sıcak hava en güzeli sabah erken akşam geç vakitte inmek bahçeye:KK34::KK34:
Merhaba arkadaşlar;
kahvaltımı biraz geç yaptım.
2 haşlanmış yumurta
1 parça peynir
11 yeşil zeytin
2 incir
4 ceviz
2 taze kayısı
bugün çok işim var kızlar, ben çıkıyorum.:KK16::KK16::KK16:
Kolay gelsin sevgicim:KK16:
Selamlar kislaaarrrr,

Uzun zaman sonra internet ve de gecmisi okuma firsati bulabildim. Cok sevindim pek cogunuzun super bi motivasyonla diyete devam etmesine. Hem de kilolarda gidiyo maasallah:nazar:

Benim tatilim devam ediyo. Karataya uymaya devam etmek icin her turlu cabayi gosteriyorum ama daha once de dedigim gibi maalesef aksam yemekleri gec yeniyo. Haaa, bi de bi tek raki iciyorum bazi geceler, esimi yalniz birakmak olmaz ama di mi?:KK1:

Insallah bu Pazar gecesi Istanbula donuyoruz. Bu durumda ben ancak haftaya Cuma kilo bildiriminde bulunabilicem. Insallah sonuclar iyi cikar.

Supersiniz Karatayci hanimlar:KK52: durmak yok, yola devammmmm:KK54:

Oncelikle topige yeni girenlere bi hosgeldiniz diyim. Cok dogru bi karar verdiniz, burdaki destek ve paylasim INANILMAZ ONEMLI. ben 10 Mayista basladim Karataya ve buraya. Sonsuz faydalarini goruyorum her ikisinin de. Iyi ki varsiniz Karatayci kislar.

Kaneel'cim, Karatayi yeni arkadaslara anlatan esimli paylasimlarin sahane:nazar: ellerine saglik.

Topigi baslatan Saphira'ya da he, hos geldin demek hem de tesekkur etmek istiyorum bu kadar faydali bir seyi baslattigi icin. Ben tabii ki daha comez sayiliri, burda ama gene de bu ailenin parcasi hissediyorum kendimi:KK1:

Smdi de kisa yorumlar

Papadiyaci, sen her sekilde bizlere en super orneksin. Bu yuruyus disiplinine hayranim. Bi sicaklarda bile hic gaz kesmiyosun, maasallah sana:nazar:

Sersumcum aynen ben de senin gibi huzursuzluk duyuyorum burada olamayinca. Ama bakiyorum tatil menuleri mukemmel:122:

Iyiniyetlim o kadar ozeniyorum ki senin bahcene gosterdigin ilgiye. Istanbulda bi site oturmasaydim keske diye dusunuyorum seni okudukca hep:KK51:

Benim oglum da hep aynen seninki gibi kuvete cis yapardi, rahat geliyo herhalde:KK52: ama cok kisa surdu, insallah seninki de cabucacik halleder bu isi.

Asya'cim sana katiliyorum, kitapcida incelemek en iyisi. :KK54: Ben tatilimin basindan beri kilo verdigimi fark eden arkadaslarima Karatayi anlatiyorm ve 3. Kitabi tavsiye ediyorum cunku once temek prensiplerin bi ozetini yapmis hocamiz sonra da tarifler vermis. Cok haklisin, tariflerin pek cogu zaten asina oldugumuz tarifler

Son olarak da Istanbullu Karataycilara sesleniyorum: HERHANGI BI BULUSMA ORGANIZE EDERSENIZ LUTFEN BENI DE HABERDAR EDIN. SIZLERLE TANISMAYI COK ISTERIM:KK52::KK52::KK52:
Esas sen süpersin canım çok iyi gidiyorsun:nazar::nazar::nazar: İYİ TATİLLER:KK16:
Sağol Hadibakalım.. Bahçe bana çok iyi geliyor.. Uğraşılarımın sonuçlarını çok güzel alıyorum..
Ben de bahçeli evim olsun çok istiyorum canım inş isteyen herkese nasip eder Rabbim..
merhabalar
2. öğünümü saat 18.00 da bitirdin
1 tabak kısır
2 küçük kase yoğurtlu semizotu
herkese kolay gelsin:KK16:

Afiyet olsun toprakçım:KK16:

Son düzenleme:
Bahcem buyuk sayilir, ama ekebilecegim yer fazla buyuk degil. Evimiz 2.el. Eski bir ikinci deck(tahtadan yapilma teras)vardi. Onu yiktik. Alti cimsiz toprak cikinca 3 yil once bahcecilige basladim. Orayi yikmak 9 yil sonra aklima geldi. Keske daha once yapsaymisim. Yazdigim sebzelerden azar azar var. Ne guzel senin ayrica kis sebzelerin de var. Afiyetle, iyi gunlerde yiyin. Benim kis bahcem mumkun degil. Kanada'da kisin -35c 'leri goren bir yerde yasiyorum. Kisin -10c' li gunlerde bugun hava guzel diyoruz.
Dandelon, sari cicek acan, yabani bir ot. Dandelion pic yazip google'dan arayabilirsin. Organik marketlerde bagi 3 dolar civarinda. Bahcem organik. Citin icinde kalan cime yapay gubre atmiyorum. Dandelolarimi oradan ve sebzelerimin arasindan topluyorum. Yapraklarini kesiyorum, gene taze yaprak uretiyor. Cicek acmadan toplanan taze yapraklarin tadi keskin, acimsi olmuyor. Dandelon kokunden cay da yapiliyor. Hatirladigim kadari ile koku bobrekler icin faydali.
Diktigim elma agacim da var. 3 yil once diktigimizde pek kucucuktu. (boyu 60-70 cm. kadardi). Bu sene ilk kez cicek acti ama meyve yok. Seneye insallah.
Borulce fikri cok iyi ancak burada tohumunu hic gormedim. Zaten taze borulce de hic gormedim.Domateslerimin tohumlari organik. Fideleri ben yetistirdim. Bir turu 1860 li yillara uzaniyor. Nesiller boyunca korunmus. Bazen bir domatesin agirligi 900 gr.'a ulasabiliyormus.
Oglun pek tatli. Keyfini cikardigindan eminim, oyle cabuk buyuyorlar ki. Sevgiler.

X