Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

BİR KAÇ TANE SORUM VAR.. CEVAPLAYABİLECEK HERKESİN GÖREBİLMESİ İÇİN BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM

canan karatay'ın 3 tane kitabı var

soru 1: aranızda üçünü de okuyan var mı?

soru 2 : 1. ve 2. kitaplar arasında fark var mı? 2. ni alsak yeterli mi?

soru 3: yemek tarifleri nası güzel mi :KK1:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah: 9:00
- 2 yumurtali, pazili, taze soganli, domatesli omlet
- Yesil salata
- 2 adet ceviz
- Beyaz cay

Ogle: 13:30
- Bir parca et
- Zeytinyagli kabak yemegi
- Yesil salata
- Bir bardak sut
- 1 adet findik
Omega-3, multivitamin, magnezyum, B complex, Vitamin C, Coenzim10

Aksam: 18:00
- 1 kase kirmizi mercimek yemegi
- 1 kase zeytinyagli karnabahar
- 1 kase yogurt
- 1 kase coban salata
- 1 adet ceviz
çook güzel bir menüü afiyet olsun canımm

merhaba arkadaşlar,doktor gözetiminde 4 aydır dukan diyeti benzeri zannettiğim diyetimle 17 kilo verdim,karatay diyetini hiç bilmiyordum ama okuduktan sonra anladım ki benim diyetim dukan ve karatay karışımı bir diyetmiş.çünkü ilk beş gün sadece proteinle beslenerek atak yaptık,beş gün sonrası protein artı pişmemiş sebze yiyorum ve haftanın bir günü sebzesiz sadece protein(yumurta,peynir,et,balık,tavuk,kefir)tüketiyorum,belli bir kiloya inince ödül yemekler var,bu uygulamalar dukan diyetine uyuyor,ekmek,makarna,bulgur,pirinç ve en önemlisi şeker kesinlikle yok tabiki meyva bile yok içindeki şeker yağ yakımını yavaşlatıyormuş bu yönleriyle de karatay diyetine benziyor diyetim,ama inanın çok memnunum şubatın ilk haftası 90 kilo ile başladığım diyetime 72,600 ile devam ediyorum toplam 17 kilo verdim aşırı bir yağ kaybı yaşıyorum görenler inanamıyor gitgide daraldığımı söylüyorlar,şubat ayında 46 beden giyerken,40 beden kıyafet alabilmenin keyfini yaşıyorum..bir kere başlayınca çok alışıyorsunuz kaçamak yapınca mesela ağıza atılan bir kaşık makarnanın midenizi patlayacak kadar şişirdiğini zannediyorsunuz:))benimle aynı diyeti yapıp 15 kilo veren annemde aynı duyguları paylaşıyor.uygulaması çok kolay bir diyet,sadece yağsız et ve salata çabucak hazırlanıyor insanı sıkmıyor,ara öğün yapmıyorum,spor derseniz hiç yapamadım,evde ip atlıyorum bazen,bazende yürüyüşe gidiyorum.hiç bozmuyormuyum diyetimi ohhoooo çok kaçamak yapıyorum çoook ekmek,makarna değilde şekerli şeylere zaafım var benim,çikolata gofret kek pasta gördüğümde az da olsa yedim,yeşil çay ve 5 i bir yerde çayı içiyorum,c vitamini ve omega 3 takviyeleri kullanıyorum,ilk aylarda exodex adlı şeker isteğini baskılayan bitkisel destek kullandım,1,5 aydır kullanmıyorum.c vitamini protein diyetiyle yağ yakımını çok hızlandırıyor.inşallah başlar ve başarıı olursunuz kilo vermek harika bir duygu arkadaşlar :KK64::KK64:

hangi ilde oturuosunz eğer istanbl ise diyetisyenin merak ettm açıkçası. yazarmısınz?

canım bendede var canım sacma sapan seyler yemek istiyo hep atıştırma yapıyorum sonra pişman oluyorum ve burda buluyorum kendimii:nazar:motivasyon düsebiliyo bence herkeste oluyodur şöyle bir silkin hayatında düzgün olan seni mutlu eden insanları düşün saglıklı olmak birazda beyinde bitiyor ben de kendimi kötü hissettigimde hep kızıma sarılır su hayatta bana verilen en güzel armagan diye düsünür kendime gelirim burda kal kendini bırakmaaa..:KK16:

sağol canım,çok haklısın.aslında hayatta mutlu olacağımız o kadar şey var ki.

bu arada öğle öğününde yapılan bu et tavuk ızgarayla hergün nasıl uğraşcam blmıorum yapamam yani. onun yerine başka ne yapılabilirki.. :KK43:

Hoşgeldin aramıza:KK16:

Canım bir bardak süt-ayran bari içseydin baş ağrını hafifletirdi:26:

Canim dogru diyorsun,bisey yiyemesemde sut ayran iyi gelirdi

merhaba hanımlar
kahvaltım 9.00 bitti
2 yumurtadan taze soğanlı,zeytinyaglı,limonlu piyaz(cok lezzetliydi)
yarım peynir
1 domates
salatalık
az dereotu
bir kandil simidi:KK17:
1 incir
biraz fıstık...
çayyy...

Afiyet olsun canim ,bu sabah ben de piyaz olarak yedim yumurtayi,yaz gunu daha iyi gidiyor

kızlar ben geldim.Dün malesef evde olmadığım için diyete uygun şeyler yemedim.bu haftayı hayırlısıyla bir atlatsaydım. motivasyonumu kaybettim.kendi tembelliğime kızıyorum.Yürüyüşe çıkacak vakit bulamıyorum veya bunun arkasına sığınıyorum.iyiniyetlim,Irmagım,İğneoyam,Ficansım,Papadiyam,Nazfilizim ve diğerleri.bana birer tane şefkat tokadı atın aklım başıma gelsin.

klasik karatay kahvaltımı yaptım.yapmam gereken işler var fakat üzerimde yorgunluk, bitkinlik ve bezginlik var.neyse......:KK16::KK16::KK16:

Sevgicim silkelen canim ,yuruyuse vakit bulmaya calis,is zaten cikana kadar,cikinca yurudukce yuruyesin geliyor,hem kafana taktigin seylerden de biraz olsa uzaklasiyorsun,burayi da sakin birakma canim,hepimizde zaman zaman motivasyon kaybi oluyor,ama tekrar bir yerden devam ediyoruz,etmeliyiz

Sabah kahvaltim

Klasik karatay(2 yumurta piyaz seklinde) kahvaltisina ek olarak meyve ve tahin helvasi

dün akşamki menüm:
1 kase tarhana çorbası
1,5 tabak kabak yemeği(üzerine sarımsaklı yoğurt)bayılıyorumm:KK16:

bu sabah:
2 haşlanmış yumurta
biraz beyaz peynir
biraz kaşar
10 zeytin
domates+salatalık
3 gün kurusu
2 kuru erik
1 avuç tuzsuz fıstık+ceviz
ve şimdiye kadar 1lt.su içtim...

slm hanımlar
dün akşamki menüm
:KK56: 3 tane patlıcan dolma (pirinçli) harikaydı annecim ellerine sağlık
:KK56: yoğurt ve bir dilim ekmek

bu sabah
:KK56: 1 haşlanmış yumurta
:KK56: 1 domates
:KK56: 1 salatalık
:KK56: avuk içi kadar köy peyniri
:KK56: 5 tane zeytin
:KK56: 1 çay bardağı ceviz

öğlen yemeğim
:KK56: 1/2 kase yoğurt çorbası
:KK56: 2 tane fırında köfte (1 dilimde yuvarlak patatesinden yedi)
:KK56: 1/2 tabak yoğurtlu havuç salatası
:KK56: 3 tane erik

evet hanımlar nasılsınız bakalım ben çok iyiyim bu sabah bir tatrılayım dedim ve geçen hafta cumaya göre 400 gram daha vermişim ama tabi asıl sonuçlar bu cuma kesinleşecek inşallah daha fazla vermiş olurum darısı herkesin başına evet tatlılar değil tartılar yüzümüzü güldürsün diyorum görüşürüz:KK55::KK55::KK55:

dün akşamki menüm:
1 kase tarhana çorbası
1,5 tabak kabak yemeği(üzerine sarımsaklı yoğurt)bayılıyorumm:KK16:

bu sabah:
2 haşlanmış yumurta
biraz beyaz peynir
biraz kaşar
10 zeytin
domates+salatalık
3 gün kurusu
2 kuru erik
1 avuç tuzsuz fıstık+ceviz
ve şimdiye kadar 1lt.su içtim...

afiyet olsun canım esascım ben sana yetişiyorum bak ha yakında kapışırız :KK9::KK9::KK9:

kızlar bişi sorucam sabah aynı yerde parke üzerinde tartındım 60.400 geldim sonra evin baska yerinde fayansta tartındım 63kg geldim bu kadar fark edermiki hangisini dikkate almalıyım yoksa fayansta tartındıgımmı dogruki..tartı dijital yerini hiç degiştirmedim eger 60.400 dogruysa 1,200gr vermiş oluyorum gecen hafta hiç verememiştim cok sasırdım sevindimde:nazar:

bence her zaman nerde tattılıyorsan orda tartıl değiştirme yerini:KK34:

Merhaba hanımlar,

canım yaa hayatımdan çıkaramam mümkün değil.uzak bile duramaam hemen hergün görüyom sayılır yadagünaşırı görümcem olur kendisi ...bu fesatlık ama değil mi ..ben karşımdaki kişi zayıflamamış olsa bile iyi gidiyosun deyip yüreklendirmeye çalışırım yapım öle ...o anlarda cevap veremiyo olmama kızıyorum şaka bile olsa bişi diyebilseydim ..

boşver gül geç sende canım, fesatlığından demiştir kesin

bosveeeerrr tatlım üzme kendini onlara en iyi cevabın fit bir bayan olarak ver :KK33:

Bence de gül geç ve fit bir bayan olarak ona en güzel cevabı ver canımcım.:)

Sağol fzgunum pişşşt karpuzlar kavunlar gözlemeler havada uçuşuyooo oooo :KK4::KK4::KK4::KK20::KK20: daha çok yolun var datlum :KK20:

Haklısın iyiniyetlim, bugünlerde biraz yoldan çıktım galiba.:)

Bahcen cok guzel. Ellerine saglik. Domateslerin ve patlicanlarin harika. Benim domatesler daha minnacik. Bakalim bu sene ilk dona kadar kizaracaklar mi? Ilk dondan once, agustos sonu-eylul basi gibi, onlari yesil topluyor, bir kutuya yerlestiriyorum, orada kizariyorlar. Ilk yil hepsini dona verdim. Sonra bana bu akil verildi.
Ben de ayrica kabak, bakla, barbunya, yassi fasulye, kale, pazi, patates, taze sogan, cesitli yesillikler var. Henuz yesillik, sogan, pazi, kale disinda urun alamadim. Birde bol dandelonlarim var, zaten onlar kendiliklerinden cikiyorlar. Tazelerini salataya koyuyorum, karaciger icin cok faydaliymis. Ahududularim da var. Onlarin hic kaprisleri yok. Sadece mevsim sonunda budanmalari gerekiyor.
Bahce isi, ozellikle sebze bahceciligi cok zevkli. Buralarda cok yayginlasti. Bahcesi olmayanlar belediyelerin community garden'larindan ufacik yer kiraliyabiliyorlar; cocuklari, arkadaslari ile birlikte sebze bahceciligi yapabiliyorlar. Ne guzel degil mi? Kucuk capta da olsa uretim oluyor, insanlar saglikli besleniyor, cocuklar da bir seyler ogreniyorlar.

Yer kiralama uygulaması çok iyiymiş, aslında Türkiye'de de çok ender bazı yerlerde yapıyorlar, belki bu konuda talep artarsa yaygınlaşabilir.

iyi akşamlar canlar:KK3: bugünkü menüm
SABAH : klasik karatay kahvaltısı
ÖĞLE : 5-6 kaşık bol yeşillikle yaptığım kısır ve ev yapımı ayranım
AKŞAM : 1 parça fırında tavuk budu, 3 kaşık kıymalı ıspanak, 1 kase yoğurtlu semiz otu
SU : 1.5 litre
SPOR : 60 dk hızlı tempo yürüyüş

Sabah klasik karatay kahvaltısı yaptım.

Öğlen 1 köfte, 1 avuç badem

Akşam 2 karnıyarık, 1 kase yoğurt, biraz badem.

4km yürüdüm. 2,5 lt su.

Yürüyüşler için :KK9::KK9::KK9::KK9: hanımlar.

Selam kizlar

Sabah kahvaltim,klasik karataya ek mevsim meyveleri

Oglen,mercimek koftesi,semizotlu coban salata,barbunya,2 lokma borek,1 dilim sutlu tatli

Aksam,mercimek corbasi,1 kiymali biber dolma

Aksam 1 saat yurudum ve kostum,oglenki cislar kalmamistir

Hepinize iyi geceler,bol leptinler,yarin gorusmek uzere

Spor : Sabah 50 dakika, aksam 50 dakika yuruyus, bahce isleri

dun arkadasımla super ve bol kacamaklı bır kahvaltı yaptım ıkıncı ogun yapmadım ve aksam bantta 5km yurudum

Yürüyüşler için sizi de :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hanımlar.

Bugünkü durum:
sabah: karatay kahvaltısı, 5 kayısı
2.ve son öğün: 1 tabak kısır, 1 kurabiye :26:

Hanımlar, ben de bir değişiklik olmazsa yarından itibaren bir haftalığına tatile gidiyorum. Bu arada nete girme şansım olursa girmeye çalışacağım. Giremezsem beni de özleyin anacığım. Sevgiler:KK16::KK16::KK16:

Hanımlar, ben de bir değişiklik olmazsa yarından itibaren bir haftalığına tatile gidiyorum. Bu arada nete girme şansım olursa girmeye çalışacağım. Giremezsem beni de özleyin anacığım. Sevgiler:KK16::KK16::KK16:

ıyı tatıller canım gule gule gıt gel ınsallah.dıkkar et kg alma gunduz ıpın ucu kacsada 18 den sonra hıcbırsey yeme ben bunu bılır bunu soylerım:)))

kızlar ben geldim.Dün malesef evde olmadığım için diyete uygun şeyler yemedim.bu haftayı hayırlısıyla bir atlatsaydım. motivasyonumu kaybettim.kendi tembelliğime kızıyorum.Yürüyüşe çıkacak vakit bulamıyorum veya bunun arkasına sığınıyorum.iyiniyetlim,Irmagım,İğneoyam,Ficansım,Papadiyam,Nazfilizim ve diğerleri.bana birer tane şefkat tokadı atın aklım başıma gelsin.

klasik karatay kahvaltımı yaptım.yapmam gereken işler var fakat üzerimde yorgunluk, bitkinlik ve bezginlik var.neyse......:KK16::KK16::KK16:
Sen de bana kızz evde çok yoruluyorum yürüyüşlerim azaldı sevgicim:112:
kızlar bişi sorucam sabah aynı yerde parke üzerinde tartındım 60.400 geldim sonra evin baska yerinde fayansta tartındım 63kg geldim bu kadar fark edermiki hangisini dikkate almalıyım yoksa fayansta tartındıgımmı dogruki..tartı dijital yerini hiç degiştirmedim eger 60.400 dogruysa 1,200gr vermiş oluyorum gecen hafta hiç verememiştim cok sasırdım sevindimde:nazar:
Parkede tartılma canım fayansta tartıl ama dengede mi dikkat et:112: bir-iki fayansta tartıl dene aynı mı:KK1:
İyi tatiller bol bol dinlen canım :KK54: özlemezmiyiz fzgunum seni:KK16:

X