Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

3.öğünüm
2 tane etli biber dolması
2 tane yaprak sarma
2 bardak ayran (yoğurdu manda sütünden yaptım özendirmek gibi olmasın çok güzel oluyor ayranı)
2 kayısı biraz badem
şu ana kadar 2 litre su içtim
spor hiç yapamıyorum ben.onun yerine evde hareketli müzikte 20 dk dans ediyorum.karatay hoca yapabilirsiniz diyordu kitabında yanlış hatırlamıyorsam. :)

kahvaltım
biberli maydonozlu yumurta
zeytin
peynir
badem
salatalık-biber
omega 3lerim

akşam yemeğimi birazdan yerim
kuru fasulye
salata
yoğurt
3 litrede su içtim
yarın sabah erkenden istanbula gidiyoruz
birkaç gün yokum diyete dikkat edebilirim umarım
hepinizi:KK16::KK16::KK16:

Güle güle git gel,kolay gelsin,dikkat edemesen de eminim eritirsin ev taşımak,yerleştirmek derken kilo da verirsin canım

kız bu diyet günde iki üç kere tuvalete çıkmama neden oluyor, siz böyle bir sıkıntıyla karşılaştınız mı? yoksa ben yanlış bir şeyler mi yapıyorum?

Canan hoca böyle olması gerektiğini söylüyor zaten, hem bence bu bir sıkıntı değil,daha kolay kilo verirsin,tersi durum daha kötü canım

Annemle babam geliyor kızlar inşallah diyetimi bozdurmazlar:18::18:
2 öğünü zor anlatacağım onlara:KK9::KK9:

3 öğün yapsan da hareketin daha da artacağı için seni etkilemez canım,oğluşa da arkadaş geliyormuş,eritirsin sen merak etme

ne güzel yapmışsın canım teşekkür ederim ama çabalıyorum ekleyemedim ne kadar beceriksizim :KK43:(

Yaparsın canım,profilime girince sağ üst köşede kullanıcı kontrol paneli var,oraya tıkla,sonra sol tarafta profili düzenle var,oraya gir,sayfayı aşağı indir,çizelge bölümü var canım,oraya yapıştıracaksın adresi

canımsın yaaaa:KK16::KK16::KK16:
inşallah bende birilerine bi gün sen zayıflayamazsın lafını yedittiririm

nazfilizcim sen o kişiye gül geç,sen böyle umursamayınca o da vazgeçecektir bir süre sonra,ama en güzel cevabı güzelce kilo vererek verebilirsin canım,sabah canım bir şey istemiyor diyorsun ama,yemeye çalış,böyle yaparsan vücut kendini korumaya alır,kilo veremezsin,canını sakın sıkma

yaparsın canım,profilime girince sağ üst köşede kullanıcı kontrol paneli var,oraya tıkla,sonra sol tarafta profili düzenle var,oraya gir,sayfayı aşağı indir,çizelge bölümü var canım,oraya yapıştıracaksın adresi

oldu canım yaptım teşekürler :)

yulaf yok zannedersem canım karatayda işlenmiş olduğu için ...daha deneyimli arkadaşlar daha iyi bilir ama ben öyle hatırlıyorum

canım yazmıştım ama okumamısın herhalde bn 3 günlük dukkan yapıp karatayla devam edecem yarın 3. ve son günüm bitiyor
evet canım haklısın karatayda yulaf yasak 1. kitabı okudum mantığını anladım sanırsam yarından sonra başlıyorum ilgin için teşekürler :KK16:

Herkese iyi akşamlar...

Ayran içmekten fenalık geldi... Acaba kuru meyvelerle bir içicek yapmamız mümkün mü ? Sıcaklarda soğuk soğuk iyi gelebilecek başka bir şeyde olabilir ?

nazfilizcim sen o kişiye gül geç,sen böyle umursamayınca o da vazgeçecektir bir süre sonra,ama en güzel cevabı güzelce kilo vererek verebilirsin canım,sabah canım bir şey istemiyor diyorsun ama,yemeye çalış,böyle yaparsan vücut kendini korumaya alır,kilo veremezsin,canını sakın sıkma
teşekkür ederim canım .. dediğin gibi çoğunlukla umursamıyorum böyle içimde kalıyo ..bu sonuncu evde espiri konusu oldu küçük oğlum çok zayıf, oğlum ye çok zayıfsın diyorum o da bana yok anne eşofman öle gösteriyo diyo:KK52: ..evet bi verebilsem şu kilolarımı güzel olucak ...sabahları dediğin gibi yemem gerek haklısın canım karatay da başarının altın kuralı değil mi..

canım yazmıştım ama okumamısın herhalde bn 3 günlük dukkan yapıp karatayla devam edecem yarın 3. ve son günüm bitiyor
evet canım haklısın karatayda yulaf yasak 1. kitabı okudum mantığını anladım sanırsam yarından sonra başlıyorum ilgin için teşekürler :KK16:
farkedememişim pardon canımcım başarılar dilerim o zaman

Son düzenleme:
farkedememişim pardon canımcım başarılar dilerim o zaman

rica ederim canım farketmemen gayet normal bu kadar karataycının arasında dukkan dieti ne alaka gibi
ama zaten bn 3 günlük yapacağım için bu topikten başlayım dedim
bnde size başarılar diliyorum herkes hedefine ulaşsın fit olsun inşallah
iyi akşamlar herkese :KK16:

Son düzenleme:
gözün aydın olsun arkadaşım

aaay hallerini düşünemiyorum çatlasınlar patlasınlar:21::21:

bencede yedirtirsin böyle insanlar beni dahada gaza getirir sende gel gaza kaçamak yapacağın zaman onlar gelsin aklına:KK47:
Keyifle seyredeceğim inş. onların şaşkın halini kalan göbüş de gitmeli:112:
Gözünaydın canım, bol bol hasret giderirsin ne güzel:KK16:
Olmadı 3 öğün yap dediğin gibi nede olsa hedefe yakınsın hem şu an 55 gibi gösteriyorsundur sen kesin:KK1:
Asyammm birazcık göbeğim var ama çok inceldim:112: Belki daha az gösteriyorumdur:112:
pörtlemesine :KK53: pörtlerlerde ama sanada sorarlarlar ay sen hastamısın diye süzerekten şöyle
yani keçinin altında buzağı ararlar :KK1:
Karatay yaptığımı biliyorlar canım bizde kaldıklarında (2 ay kadar) gördüler yorum yaptılar kendilerince:KK1::KK1:
kahvaltım
biberli maydonozlu yumurta
zeytin
peynir
badem
salatalık-biber
omega 3lerim

akşam yemeğimi birazdan yerim
kuru fasulye
salata
yoğurt
3 litrede su içtim
yarın sabah erkenden istanbula gidiyoruz
birkaç gün yokum diyete dikkat edebilirim umarım
hepinizi:KK16::KK16::KK16:
Leylakım güle güle git gel.. Kolay gelsin inş.canım sen kaçamak yapmazsın fazla:112:
hadi bana müsade daha valiz hazırlayacağım
yemek yiyeceğiz hoş kalın hoşçakalın beni özleyin anacım:KK1::KK1:
Özlemez miyiz hiç canımcım çabucak gel:KK54:
canımsın yaaaa:KK16::KK16::KK16:
inşallah bende birilerine bi gün sen zayıflayamazsın lafını yedittiririm
İyi gidiyorsun zaten canım 3-4 ayda bu iş tamamdır:112: o günü hayal et:KK9::KK9:
İyi günler hanımlar,

Gözün aydın canım.

Boş ver canım, kötü niyetli insanları ya hayatından çıkar çıkaramıyorsan, mümkün olduğu kadar uzak durmaya bak.

sabah: karatay kahvaltısı, 1 dilim karpuz, 1 dilim kavun
2.ve son öğün : 2 kepçe bulgurlu yoğurt çorbası, 1,5 gözleme (lahmacun niyetine yedim. inşallah tartıya yansımaz.)
Sağol fzgunum pişşşt karpuzlar kavunlar gözlemeler havada uçuşuyooo oooo :KK4::KK4::KK4::KK20::KK20: daha çok yolun var datlum :KK20:
ikinci öğünüm 16:30 bitti
1 kase bol yeşillikli kısır
1kase yoğurtlu tavuk çorbası
1 bardak ayran
1küçük dilim kek:KK17:
2 fincan yeşil çayımm...
öğlende 3-4 tane kiraz yedimm...gece erken yatamazsam cok acıkıyorum kızlar öyle cok derken dayanılmayacak degil bikaç atıştırma yapıyorum offff..ardından hemen ya kahve yada ayran içip devam etmiyorum niye böyle oldum ben anlamıyorum agzıma bir lokma koymazdım 8den sonra...bakalım cumada görücez..
iyiniyetlim sanada kolay gelsin canım oğluşunu çişe alıştırıyomussun cok zor vallaa...bizz bitirdik çok şükür kızımda alıştı cok nadir kaçırıyo o da geceleri...benimkide lazımlıgı cok sevdi klozete yapmıyor bakalım onada alısır inş...
Hah goncagülce de kek yimiş :KK4::KK4: hedefe az kaldı diye kek yenmez:KK4::KK4::KK4::KK4: enseledim seni:112:
sağol canım:KK54:
canım yaa hayatımdan çıkaramam mümkün değil.uzak bile duramaam hemen hergün görüyom sayılır yadagünaşırı görümcem olur kendisi ...bu fesatlık ama değil mi ..ben karşımdaki kişi zayıflamamış olsa bile iyi gidiyosun deyip yüreklendirmeye çalışırım yapım öle ...o anlarda cevap veremiyo olmama kızıyorum şaka bile olsa bişi diyebilseydim ..

Bu doğru yolda olduğunu gösterir ohh çatlasın görümcen :112::KK16:

Sabah:08.00'da bitti
2 haş yumurta
1 avuç içi keçi peyniri
1 tutam tulum peyniri
1 büyük domates
1 salatalık
6 kayısı
1 kase kiraz

Öğle:15.00'da
3 kayısı (iş yerinin bahçesinden)
6 kiraz (bizim bahçeden toplayıp iş yerine götürdüklerimden)
1 dilim tiramisu (öğlen arkadaş yaptı, yedim bende hep tatlılara yok diyordum olabildiğince de bu sefer yedim)

Akşam:19.30'da
1 kase ezogelin çorba
1 tabak et sote
keten tohumlu salata
yemekten hemen sonra bahçeye çıktık dalından kayısı, vişne, kiraz yedim

Kızlar artık iş yerinde arkadaşlara hayır demeyip yiyeceğim, az yerim ama. Sürekli hayır diyorum, garip karşılıyorlar kızıyorlar yemiyorum diye. Zaten kilo veremiyorum + çıktığımda da 1-2 gün sonra eskiye dönüyorum. Hem bahçede meyveler beni bekler:KK1:

Sabah:08.00'da bitti
2 haş yumurta
1 avuç içi keçi peyniri
1 tutam tulum peyniri
1 büyük domates
1 salatalık
6 kayısı
1 kase kiraz

Öğle:15.00'da
3 kayısı (iş yerinin bahçesinden)
6 kiraz (bizim bahçeden toplayıp iş yerine götürdüklerimden)
1 dilim tiramisu (öğlen arkadaş yaptı, yedim bende hep tatlılara yok diyordum olabildiğince de bu sefer yedim)

Akşam:19.30'da
1 kase ezogelin çorba
1 tabak et sote
keten tohumlu salata
yemekten hemen sonra bahçeye çıktık dalından kayısı, vişne, kiraz yedim

Kızlar artık iş yerinde arkadaşlara hayır demeyip yiyeceğim, az yerim ama. Sürekli hayır diyorum, garip karşılıyorlar kızıyorlar yemiyorum diye. Zaten kilo veremiyorum + çıktığımda da 1-2 gün sonra eskiye dönüyorum. Hem bahçede meyveler beni bekler:KK1:

Asyam sen ideal kilondasın bence onun için de veremiyorsun:112:
Ye çıtırığım nasılsa köpüşlerinle keyifli keyifli yürüyosun ohhh sefan olsun :KK19:

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı) bezelye,patates,coban salata,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Asyam sen ideal kilondasın bence onun için de veremiyorsun:112:
Ye çıtırığım nasılsa köpüşlerinle keyifli keyifli yürüyosun ohhh sefan olsun :KK19:

2-3 gün meyve yemezsem tartıda 48.6 görüyorum aslında. Neyse canım ben yemezsem meyvelere yazık olacak dimi ama:KK1::KK1:
Kızlar hepiniz için yiyorum, yerken hep aklımdasınız.En Büyük KK
Karataya olabildiğince uyacağım ama malum polikistik over için kullandığım diane35 i yeni bıraktım (bugün 4 hafta oldu bırakalı, haftasonuna regl olmalıyım inş olurum) birde karaciğer yağlanmam var bu hastalıkları düzelteceğim karatay ile inanıyorumEn Büyük KK

Bahcen cok guzel. Ellerine saglik. Domateslerin ve patlicanlarin harika. Benim domatesler daha minnacik. Bakalim bu sene ilk dona kadar kizaracaklar mi? Ilk dondan once, agustos sonu-eylul basi gibi, onlari yesil topluyor, bir kutuya yerlestiriyorum, orada kizariyorlar. Ilk yil hepsini dona verdim. Sonra bana bu akil verildi.
Ben de ayrica kabak, bakla, barbunya, yassi fasulye, kale, pazi, patates, taze sogan, cesitli yesillikler var. Henuz yesillik, sogan, pazi, kale disinda urun alamadim. Birde bol dandelonlarim var, zaten onlar kendiliklerinden cikiyorlar. Tazelerini salataya koyuyorum, karaciger icin cok faydaliymis. Ahududularim da var. Onlarin hic kaprisleri yok. Sadece mevsim sonunda budanmalari gerekiyor.
Bahce isi, ozellikle sebze bahceciligi cok zevkli. Buralarda cok yayginlasti. Bahcesi olmayanlar belediyelerin community garden'larindan ufacik yer kiraliyabiliyorlar; cocuklari, arkadaslari ile birlikte sebze bahceciligi yapabiliyorlar. Ne guzel degil mi? Kucuk capta da olsa uretim oluyor, insanlar saglikli besleniyor, cocuklar da bir seyler ogreniyorlar.

Son düzenleme:
kızlar bende klasik karatay kahvaltısından sonra öğlen bulgurlu köfte yaptık annemle onu yedim 15.00 de akşam 19.30 civarında bir avuç fındık, bir kara erikle bi bardak süt içtim. bulgurlu köfte(kısır gibi bişey) yememem gerekirdi ama annemi kıramadım. zaten bir kaç haftalığına kadıncağızın yanına geldim yapalım yiyelim deyince:-( ama akşama telafi ettiğimi sanıyorum.

X