Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar merhaba..

sabahtan beri bu konuyu okuyorum desem inanır mısınız? :)

ben bir aydan fazladır spora gidiyorum yediklerime de dikkat ediyorum..mesela tambugday ekm yıyorum öğünde 2 dilim falan.. tatlı yemıyorum vs.

genelde dıyetlerde başarısızımdır.. ama bu diyetle verilen kiloları okuyorum sabahtan beri özendim :)

bir kaç sorum olacak sizlere,

1- çayı yarım küp şekere indirdim ama şekersiz içemiyorum,kaçamak yapmazsam haftada bir dondurma ve bu şeker dışında şeker tuketmesem bu yeterli olmaz mı ?

2-çalıştığım için, özellikle öğle yemeklerinde seçme hakkım pek olmuyor yemekhanede çıkan herhangi bir ana yemek yesem olur mu ? miktarı ne olmalı (mesela çıkan ana yemekler , karnıyarık, taze fasülye,tavuk .eşitleri vs.) veya çorba çıktığında sadece çorba mı yemelıyım?

3- tuz olarak hangi tuz alınmalı bikaç isim geçti burda kafam karıştı ne tuzu almalıyız?

4- c vitamini ve omega 3 takviyesi işta açmaz mı? daha çok acıkır mıyım , kilo yapar mı?

5-tam buğday ekmeğinden mesela sadece bir öğünde veya gunde toplam 2-3 dilim yesek olmaz mı yaw :)

6- bana en bukunabilir ve az maliyetli yemeklerden bir liste yapabilecek olan var mı? bir günlük olsa yeter :)

7-çook teşekkürler...

canım hoşgeldin aramıza..ilk sayfaları okursan bayağı yardımcı olur gerisi kolay..ekmek kesinlikle yok,omega 3 aksine kilo vermeye yardımcı,tuz kaya tuzu tercihimiz,ben de öğle yemeklerimi yemekhaneden yedim..hamurişi ve aşırı yağlı olmayan yemekleri(kızartma olmayan) kurufasulye,taze fsye,tavuk yemeklerini,çorbaları yiyebilirsin...
şekere gelince ben de 2 ay öncesine kadar şekersiz içemiyordum..ama zorladım kendimi ve şimdi şekersiz içiyorum biraz zaman tanı kendine..yarım küp şekere indirdiysen şekersiz de içebilirsin bence:KK34::KK34:

Merhabalar herkese :)

Sabah
Sahanda yumurta (2 tane, tereyağlı)
yarım çay bardağı badem
yarım çay bardağı fındık
domates
salatalık
maydanoz

Akşam
Izgara tavuk
Zeytinyağlı türlü (tadımlık yedim)
1 kase çorba
1 kase yoğurt
salatalık

Sabah 1,5 saat yürüyüş yaptım. Öğün arasında 2 fincan tarçın çayı içtim. Gün boyunca 2 lt su.

Ben karataydan bahsediyorum aynen dediğin gibi davrananlar oluyo ben de gülüp geçiyorum.. Zamanla farkına varacak herkes.. ÖÖle de oldu zaten sersumum.. Benim zayıfladığımı gören pek çok kişi karataya başladı:KK52::KK52: şu iki kilomuda versem daha da şaşacaklar:KK52::KK52:

evet canım bence de herkes birgün karataycı olacakEn Büyük KKEn Büyük KK

sen verirsin bebeemm:KK76::KK76::KK34::KK54:

kıslaarr..
kaçgündür ara ara tartılıyorum sürekli 68'e gözkırpıyor ama bi türlü orda kalamıyordum ama bu sabah tartı artık bana sen 68 sin dedi :KK52::KK52::KK52:
geçende 2 pantolonumu daralttırdım hala da bol geliyo çok mutluyum demekki 5 kilodan fazla sıkılaşmışım :21::21::21:
kuzenin düğünü pazar, 67 leri ucundan görebilirmiyim dersiniz? :KK52: :KK52: :KK52:
yeni elbisemin içinde göbeksiz görünmeliyim olabildiğince..
dün kardeşlerimin elbiselerini gördim minnacık sinir oldum zaten ikiside 36 beden gıcıklar.. :KK47:

merak etme canım sende olacaksın 36 beden biraz daha gayret ve sabır...

hemen sabah menüm deyip geçmişe gideyim
:KK56::KK56:
sadece 1 bardak süt

öğlene saklıyorum ilk öğünümü..iş yerimde kısslarla kısır partimiz varr:KK53::KK53::KK53::KK76::KK76:

kısıra bayılırımmm:KK53::KK53::KK53:

Sabah: Karatay kahvaltısı

Öğlen: Tereyağında sebzeler pişirip üstüne kaşar rendeledim. Yanında da semizotu ve yoğurt yedim.

Akşam: Pirzola ve fırında yumurtaya bulanmış karnabahar yedim.

Gece malesef sürekli kuru meyve, ceviz, badem atıştırıp durdum. Yetmedi erik, kiraz ve yeni dünya yedim :KK43:. Yarın sabah biraz meyve yemeliyim yoksa gece kendimi tutamıyorum, yazın canım hep meyve çekiyor bir de eşim sağolsun sürekli meyve alıp kendi yemiyor gıcık ya benden az yiyor erkek başına sonra hızlı kilo veriyorum ben sen veremiyorsun diye bana hava atıyor :KK22: Bir de muz, ananas, çiğ köfte alıyor :p

canım meyveleri sabah yersen daha iyi olur .dikkat et eşin sana tuzak kuruyo diyetini bozmak istiyo :KK1::KK1::KK1:

nasıl bugün herkes..geçmişi okudum geldim..

dün akşam:
1 kase yayla çorbası
2 tane biber dolması
salata

bu sabah:
1 muz
1 avuç fındık
biraz kuru üzüm
1 bardak süt

yaz aylarında meyvelerle kahvaltı çok hoşuma gidiyor..

canım bende bi kaç sabah meyve yedim kahvaltıda güzel oluyor ama yumurta kadar tok tutmuyo sanırım...

Akşam "neşter" isimli programı izleyen var mı? daha dondurma zor yirim :KK37: Asyam:KK53: Valla o kaa lezzetli yapıyolar ki ama artık canım çekmez herhalde:KK1:

şeker gıda maddesi değildir dediler. vücuda hiçbir yararı yok didiler.. obez yapıyo didiler.. birileri para kazansın diye şekerli fruktozlu gıdalar marketlerde dolu:KK53: ama canım çekmiyo artık.. Gıda sektöründeki dev işadamları kendi ürettiklerini yem,yorlar kızlar doğal besleniyorlarmış.. Eski bi tavuk üreticisi tavuk yemediğini söyledi ben de dün uzun süredir özgür tavuk bulamadığımdan baget almıştım onu yiyemeyeceğim:KK53: Tavuklara tavukların artıklarını (iç organ vb kesilen hayvanların artıkları ) yediriyolarmış:KK52: bi sürü şey anlattılar yaw:KK52:

ııııı:KK37: ne yicemizi şaşırdık valla bu ne ya makette neye elini atsan bi hilesi çıkıyor...

ben kendim için öyle olduğunu düşünüyorum esasım..
bu hafta sabahları kiraz,fıstık,elma vss. yedimm..
mide kazıntım saat 11 gibi başlıyodu..
en son dünde artık saat 4te dayanamadım açlığa hüplettim elmayı:KK4:
bugün yumurtamı yedim..
bakalım farkı anlayacaz:KK31:

canım yumurta daha çok tutuyo bende bugün yedim 2 tane yumurta acayip tokum akşamda yemesem olcak sanki :KK52::KK52::KK52: bugün kahvaltıyı abarttım herhalde biraz:KK1:

Demin bi arkadaşım geldi ..sayemde dukana başlamıştı..şimdi bayaa kilo verdim diyor ama iri yapılı bir kıss olunca pek de göstermiyor..kendisi çok inceldim sanıyor:KK9::KK9: benim sizinle yazıştığımı görünce'öölee kaşıkla diill böyle benim gibi kepçeyle vericeksin'diyo kendini göstererek ..ben de kaşık kaşık veriyom ama veriyom hem senin gibi tek yön de beslenmiyom..hakkariden resimlerimi gönderirim bacımmm didim..valla insanlar birirlerini sinir etmeye bayılıyor..bana ilk başta ama dukanda yapılır mı diyip kendi başladı..ben 6 kg verip pes edip karatayı bulunca şimdi de dukanı övüyo:KK37::KK37:..tereciye tere satıyor..:KK37::KK37: dukan sınırsızmışta..ben de dedim bizimki de doyana kadar..ama bak bide ne diyo 'internette öyle demiyo' diyo..ba ba ba hem benim karatayımı beğenmiyo hem de merak edip araştırıyoo:KK60::KK60::KK60:
anlamıyorum bu insanları ben yavvvv:KK37::KK37::KK37:

senin arkadaş dukanın zararlarınıda bi araştırsın daha duymamışmı merak etgme yakında gelir senden öğrenir karatayın inceliklerini :KK1::KK1::KK1:

kısslar sağlık bakanlığı obeziteyle savaş için bedava adımsayar dağıtacakmış:KK9::KK9::KK76::KK76:
hadi ya boşa aldık desene adımsayarları:KK1::KK1::KK1: ne zaman nerde dağıtılcakmış.dün haberlerde söylüyodu sonuna yetiştim 10000 adım atmak gerekli falan diyodu...bunun içinmiydi acaba:44:

hakettim valla bu son ama canımcım bugün cok hafif beslenicem yarın cuma dimi ayyy pazartesiye alışkın olunca eritirim diyodum.:18:.canım ben ikinci öğünden sonra bişi yemediğim ve sporumuda yaptığım zaman ertesi gün mutlaka 200-300gr gidiyo tabi suyu bol içmeliyim bugün yürüyüşte yapayım bakim yarını belkim kurtarabilirim:KK52:

ayyy yarın cuma demi kız 1 hafta ne çabuk geçti .sıcaklardan günleride şaşırdık:KK1::KK1:

Geldimmm.. gözümde karnımda doydu ohhhh yarın görürüm günümü:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Esasım teşekkürler tatlım bişiy olmaz diye yiyorum ben de:KK1:

ohhh afiyet olsun canım sen onları yarın sabah eritirsin merak etme azıcıkda bahçeyle uğraştınmı bişeycik kalmaz.ya biz napalım sendeki irade yok yürüyüş yok hava sıcak deyip bahane üretiyoz off offf.gerçi dün akşam yemekten sonra eşimle yürüdük biraz azda olsa faydadır demi...

sabh yumurtanızı mutlaka yiyinn.
son 3 gündür bu saatlerde açlık belirtim başlıyordu ama bugün gayet iyiyim..
ve düne göre mğlen daha az yedimm:KK31:
bizi kurtaran kahvaltı imişşş

kızlar merhaba..

sabahtan beri bu konuyu okuyorum desem inanır mısınız? :)

ben bir aydan fazladır spora gidiyorum yediklerime de dikkat ediyorum..mesela tambugday ekm yıyorum öğünde 2 dilim falan.. tatlı yemıyorum vs.

genelde dıyetlerde başarısızımdır.. ama bu diyetle verilen kiloları okuyorum sabahtan beri özendim :)

bir kaç sorum olacak sizlere,

1- çayı yarım küp şekere indirdim ama şekersiz içemiyorum,kaçamak yapmazsam haftada bir dondurma ve bu şeker dışında şeker tuketmesem bu yeterli olmaz mı ?

2-çalıştığım için, özellikle öğle yemeklerinde seçme hakkım pek olmuyor yemekhanede çıkan herhangi bir ana yemek yesem olur mu ? miktarı ne olmalı (mesela çıkan ana yemekler , karnıyarık, taze fasülye,tavuk .eşitleri vs.) veya çorba çıktığında sadece çorba mı yemelıyım?

3- tuz olarak hangi tuz alınmalı bikaç isim geçti burda kafam karıştı ne tuzu almalıyız?

4- c vitamini ve omega 3 takviyesi işta açmaz mı? daha çok acıkır mıyım , kilo yapar mı?

5-tam buğday ekmeğinden mesela sadece bir öğünde veya gunde toplam 2-3 dilim yesek olmaz mı yaw :)

6- bana en bukunabilir ve az maliyetli yemeklerden bir liste yapabilecek olan var mı? bir günlük olsa yeter :)

7-çook teşekkürler...

hoşgeldin aramıza ilk sayda örnek menü ve bilgiler var orayı oku.yasaklı olmayanlardan istediğin yemeği doyana kadar yiyebilirsin canım.ekmek tatlı hamurişi makarna pilav patates yasak canım.sabah kahvalını çok iyi yap mutlaka yumurta yemelisin .yumurta istemediğin zaman muzyada başka meyve yiyebilirisn.1çay bardağı kadar ceviz kavrulmamış badem fındık fıstık yiyebilirisn canım.suyu çok iç yüüryüş yada başka bi spor yap.hergün burda menülerini yaz neler doğru neler yanlış sana yardımcı oluruz.

bencede canım kahvaltıyı mutlaka çok iyi yapmalıyız.yumurta gerçekten çok tok tutuyor.

kısıra bayılırımmm:KK53::KK53::KK53:

senin arkadaş dukanın zararlarınıda bi araştırsın daha duymamışmı merak etgme yakında gelir senden öğrenir karatayın inceliklerini :KK1::KK1::KK1:

hadi ya boşa aldık desene adımsayarları:KK1::KK1::KK1: ne zaman nerde dağıtılcakmış.dün haberlerde söylüyodu sonuna yetiştim 10000 adım atmak gerekli falan diyodu...bunun içinmiydi acaba:44:

.
ben de bayılırım kısıra canım..onun için sabah menü yapmadım..sadece süt içtim..esasım bugün öğünümü 2.5 saycezmi kısss.:KK34::KK34:
benim arkadaş ne biliyorsa ööle yapsın canım boşverr:KK37::KK37:
benim adımsayarım bozulmuştu..benim için iyi oldu kıss:KK9::KK9::KK9:

tecrübeyle sabit diyosun famirim..evet ben de katılıyorum yumurtanın tok tuttuğuna:KK34::KK34:

Merhabalar güzel hatunlar hemen bildirime geçeyim

Sabah klasik kahvaltı + süt

2. ve son öğün(17:00 da bitti) mercimek çorbası, kabak yemeği,salata ve yoğurt

Genel olarak yasak şeyleri canım hiç çekmiyor ama bu akşam eşim için yaptığım pilavın kapağını açıp şöyle bir kokusunu içime çektim:))))

Yemiş kadar oldum valla:KK1:

2. ve son öğünüm:KK56::KK56:

mercimek çorbası

eşim bugün 20 lik dişini aldırdı..sadece çorba içebilir..ben de onun için yaptım tabiisi ben de içtim:KK56::KK56:

ikinci öğünüm 16.30 bitti
1 kase mercimek çorbası
3 orta kefal balığı (fırında pişirillmiş)
marul domates salatası
2 incir
biraz fıstık
2 fincan yeşil çay
menümü dediğim gibi hafif tuttum cok doydum hamdolsun akşama kıymalı türlü ve pirinç pilavı yaptım tabisi yemicem..alışverişe cıktım ama ceviz almayı unutmuşum incirimi aldım ama neysem akşam eşime sipariş ederim artıkım..yürüyüşümüde yaptım şöyleki aldıklarımı 3defada eve bıraktım geldim gittim yani sırf yürümek için:KK9:napim kızımla anca bu kadar oluyo:KK9:akşamda 40dk egzersiz yapıcam yarın bildirim olmasa böyle sıkmazdım kendimi ya neysee:nazar:burası bana cok iyi geliyo frenliyo insanı iyiki varsınız arkadaşlarımm:KK16::KK16:

Merhabalar güzel hatunlar hemen bildirime geçeyim

Sabah klasik kahvaltı + süt

2. ve son öğün(17:00 da bitti) mercimek çorbası, kabak yemeği,salata ve yoğurt

Genel olarak yasak şeyleri canım hiç çekmiyor ama bu akşam eşim için yaptığım pilavın kapağını açıp şöyle bir kokusunu içime çektim:))))

Yemiş kadar oldum valla:KK1:

sadece kokusuyla yetinmişsin aferin kıss:KK9::KK9::KK34:

Merhabalar,
Bugun sabah bende klasik karatay yaptim.
Oglen arkadaslarim geldii.Onlara yaptiklarimdan sadece kisir yedim.Canim cekmedi.
Ama simdi canim istiyor:KK1:
Aksam biraz atistirmayi dusunuyorum.
Bide esimden firin sutlac istedim.Kilo verdikce cozutuyorum sanirim:KK53:

sadece kokusuyla yetinmişsin aferin kıss:KK9::KK9::KK34:

Eveeet yemedim ama uzun uzun kokusunu içime çektim:KK1: Ben mayısın 5 inden beri kendimce diyet yapıyordum aslında neredeyse karatayla aynıymış yaptıklarım
mayısın 5 inden beri ağzıma ekmek,hamurişi,tatlı,pilav,makarna yani yasaklı olan şeyleri hiç sürmedim o gün bugündür çok nadir pilav ekmek kokusunu duyunca fena oluyorum:21: yemektense koklamayla yetiniyorum arada bir de çikolataları kokluyorum oğluma verirken:KK1::KK1: Bende acayip bir inat ve irade vardır sonunda iyi bir iş için işe yaradı bu özelliklerim:KK3::KK45:

ben de bayılırım kısıra canım..onun için sabah menü yapmadım..sadece süt içtim..esasım bugün öğünümü 2.5 saycezmi kısss.:KK34::KK34:
benim arkadaş ne biliyorsa ööle yapsın canım boşverr:KK37::KK37:
benim adımsayarım bozulmuştu..benim için iyi oldu kıss:KK9::KK9::KK9:

tecrübeyle sabit diyosun famirim..evet ben de katılıyorum yumurtanın tok tuttuğuna:KK34::KK34:

yokm canım 2,5 öğün saymıyoruz:KK20:eğer 2 öğün yapmak istiyosan o sence buçuk olan öğünü yemeeee :KK1::KK1:

tamam kızma sorduk sadece :KK1:

Merhabalar,
Bugun sabah bende klasik karatay yaptim.
Oglen arkadaslarim geldii.Onlara yaptiklarimdan sadece kisir yedim.Canim cekmedi.
Ama simdi canim istiyor:KK1:
Aksam biraz atistirmayi dusunuyorum.
Bide esimden firin sutlac istedim.Kilo verdikce cozutuyorum sanirim:KK53:

çok cozutma geri alırsın verdiklerini sonra :KK20:

Eveeet yemedim ama uzun uzun kokusunu içime çektim:KK1: Ben mayısın 5 inden beri kendimce diyet yapıyordum aslında neredeyse karatayla aynıymış yaptıklarım
mayısın 5 inden beri ağzıma ekmek,hamurişi,tatlı,pilav,makarna yani yasaklı olan şeyleri hiç sürmedim o gün bugündür çok nadir pilav ekmek kokusunu duyunca fena oluyorum:21: yemektense koklamayla yetiniyorum arada bir de çikolataları kokluyorum oğluma verirken:KK1::KK1: Bende acayip bir inat ve irade vardır sonunda iyi bir iş için işe yaradı bu özelliklerim:KK3::KK45:

azönce benimde burnuma çok güzel ekmek koktu:18::18: ama yemicemmm:21::21::21:

X