Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

herkese merhabalar sabah menümü yazıp biraz okuyayım

2 yumurtalı menemen
8 yeşil zeytin
4 yaprak sarma
biraz peynir, çay

Günaydınnnn kızlar:KK52::KK52::KK52:
Gece hareket etmedim, sinemaya gittik arkadaşlarla zaten.Sabah tartıda 48.6 geldim,düne göre tam 1 kg daha gitmiş gözüküyor:KK1:
Geç kahvaltı yapınca biraz abarttım ama 12.00'da bitti kahvaltım:KK56:
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
2 yumurtadan kasap yapımı sucuklu yumurta
1 avuç içi çörekotlu peynir (bol keçi, ev yapımı lor, çökelek, 1 dilim kaşar)
4 siyah, 2 yeşil zeytin
domates
salatalık
biraz kuru meyve karışımı (erik, yaban mersini, elma, üzüm) canım çok tatlı istedi
1 ceviz
2 badem
kuruyemişleri kuru meyvelerle birlikte tüketiyorum. hem GI düşüyor, hem de daha lezzetli oluyor:KK1:

Kahvaltım bu kadar, daha ne yeyim zaten semerime kadar yedim resmen:KK1::KK1::KK1::KK1:
Hepimiz için hafta sonu güzel geçsin, bol leptinli bir gün olsun:KK52:
pitircigim pravo sana..hedefine 100 gram kalmis..haftaya cumaya kadar hedefin altina bile inersin sen massallah:KK9::KK9:

sersum her ayrılık yeni bir başlangıçtır.orada dostlar edindin onlar artı olarak yanında gidecek. gittiğin yerde yeni deneyimler, tecrübeler ve yeni dostlar seni bekliyor.HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.
sağol canım:KK16::KK16:evet yeni bir başlangıç yeni dostlar:KK34::KK34:
gunaydin kislar..dun cok giremedim ve kacamagim dibine vurdum..cok şimardim ben yaw:KK43:((
dun kahvaltidan once yarim saat kahvaltidan sonra 1 saat ormanda yurudum(su an yayladayiz,her yer agac))))
sonrada gun icinde herturlu karbonhidrat--sıkma,yufka ekme--- yidim bol bol..ayrica
metro
8 kek
baharatli cubuk
meyveli kek
benimo
tuzlu cekirdek yidim
bide tum bunlar yetmezmis gibi gece saat 11 de karisik pise yidim..ziwanadan cikmisim demi..şimarmis mezuniyetten dolayi..
bugune gelince::
abartili bi karatay kahvaltisi ettim
3 koy yumurtasi
beyaz peynir ve annemin yaptigi tulum peyniri
22 tane annemin yaptg yesl korma zeytin(gene annem gilin yaptgi zeytinyagi ile,bde zeytinler cok kucuktu))
Yaklasik bi ince belli yeni kirdigim ceviz
domates,salatalik,turp,roka-hepsi bahceden
yarim bardak yeni pismis sicak sut
azicik annemin yaptigi yufka ekmek-gene annemin yaptigi tereyag ile
simdi de cay keyfi..
bide dun neden abarttigimi buldum-- regl olmusum..sanki hic abartmiyorum:)))
bu arada yaylada pc yok,telefondan giriyom, o da bazen 3G yi cekmiyo maalesef...cewap yazamadigim herkeslerden cok cok ozur dilerim..
:KK54::KK54::KK54:
anne eli deymiş gibin olmuşsun kısss:KK53::KK53::KK16::KK16:
Her bitis yeni bi baslangic sersumum..bende huUnlendim simdi..nefret ediyorum ayriliklardan,canimdan can gidiyo sanki..son gunlerini cok iyi gecir ki aklinda guzel seylerle git hakkariye..ama orda da cok guzel bi ortam kuracagina eminim ben..rakiya gelince:: afiyet olsun be ya..salla gitsin..hafif cakirkeyf olmussundur,,bayilirim o duyguya:)))
ewt canim saydim 22 taneydi..ama hem ck kucuk hem de o kadar lezzetliydi ki anlatamam..annem tek tek kirmis taşla:))

saolasin goncam.walla aynen oyle oluyo,yiyo insan burda..heryer orman bu bizim yaylada,mersin kavruluyo ama ben yorganla yatiyom gece..havasi okadar temizki accaip bi istah patlamasi oldu bende,sanki hic yokmus gibi:)) aburcuburlara gelince ben de sewmem aslinda ama kucuk bi yegenim war benim..haya mammal al deyince poseti doldurdum markette..bol eglenceli bi sekilde ikimiz oturduk ve gulmeler esliginde bitirdik poseti..zaman nasi gecti o poset nasi bitti hic anlamadim:)))

rica ederim caniminici,sen benden daha incesin ve de daha kibarsin..:KK16::KK16:

ac kalmayacaksin ki vucudun kitlik moduna girmeyecek..

sağol beyaa rakı iyi gitti valla:KK53::KK53:dozunda içerim zatii:KK51::KK51:..yeni başlangıç güzel de eskileri bırakmak da koyuyo adama beyaaa:KK5::KK5::KK5:

Hala 76,20 kg geliyorum okadar aç kalıyorum yürüyüş yapıyorum neden amaa yaaaaa

sabret biraz demekki yediklerinde yanlış bişey var zaten biz çok aç kalmıyoruz ki.doyana kadar yasak olmayanlardan yiyoruz.

bat yemeği kızlar cok besleyici bi yemek bizim yöreye ait aklıma geldikçe yaparım deneyin cok lazzetli ve hafif soğuk yeniyo tam yaz yemeği:nazar:

tarifini verde yapalım ozaman nasılmış bakalım :KK34::KK34::KK34:

Herkese merhaba :) Hemen bugünkü menümü yazayım:

Sabah

1 adet muz
1 çay bardağı ceviz

Akşam (birazdan yicem, saat 16'da)

2 adet közlenmiş kırmızı biber
2 adet haşlanmış kabak
Bolca yoğurt
1 çay bardağı ceviz

Arada 1 kupa tarçın çayı içtim.

Bugün az su içtim, akşama tamamlamam lazım. Henüz yürüyüş de yapmadım, akşam serinliğinde 1-1,5 saat yürücem. Ödevimi yerine getirip getirmediğimi söylerim sonra :KK9:

sabret biraz demekki yediklerinde yanlış bişey var zaten biz çok aç kalmıyoruz ki.doyana kadar yasak olmayanlardan yiyoruz.

tarifini verde yapalım ozaman nasılmış bakalım :KK34::KK34::KK34:

Malzemeler :

2 su bardağı yeşil mercimek
1 su bardağından 1 parmak eksik ince bulgur
1 adet kuru soğan
2 adet domates
2 adet sivri yeşil biber
1/2 demet maydanoz, dereotu
Varsa 1/2 demet nane veya 1 tatlı kaşığı kuru nane
Tuz, kırmızı biber, kırmızı pul biber, reyhan
1 adet limon suyu
1 yemek kaşığı nar ekşisi
1 yemek kaşığı biber veya domates salçası
1/2 su bardağı iri dövülmüş ceviz

apılışı :

Mercimekleri üzerine çıkacak kadar su koyarak pişirelim. Aynı suya ince bulguru, salçayı ilave edelim. Küçük küçük doğradığımız, domates, kuru soğan, yeşil biber, maydanoz, dereotu, nane ve tuz ile birlikte diğer baharatları ilave edelim. Sevdiğimiz ekşilik derecesine göre kontrol ederek limon ve nar ekşisini de koyalım. Suyu fazla olmayacak ama hafif sulu bir karışım olacak. Yeşil mercimeğin suyu genelde yetiyor ama çok susuz kalmış gibi olursa kaynamış ılımış su ilavesi yapabilirsiniz. Tabii tuz ve baharatları da ağız tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. En son cevizini karıştıralım ve asma yaprağı ile birlikte servis edelim. Asma yaprağına sarılarak yendiğinde enfes oluyor. Soğuk yendiği için yaza çok uygun. Mutlaka deneyin derim ben:)

E o kadar spor yaparsan arti cikarsin tabi..sadece yuruyus yap..

Cok saolasin canim,darisi sana insallah bidenem:)))ilk gun homini girtlak yidim amma 2. Gun kendime geldim:))))
Kısss Allah iyiliğini versin emi:KK33::KK33: diye başlayacağım nedeni de şu:

Dün değil önceki gün rüyamda göz ameliyatı olacakmışım bi stres bi stres aaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: yattım hastaneye bana sıra gelmedi kıss..
Hey Allah'ım etkilendim herhalde canım benim geçmiş olsun Allah şifa versin:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:[/QUOTE
kİz senin de iyiligini wersin Allah..hayir olsun hayra gelsin ruyan:)) bu arada bag bahce isleri nnasi gidiyo sayin ciftcim:))
brokoli ve kırmızı salçalık biber ekiciğim:21::21: Çok yoruldum tatlım yaw.. Bellediğim yerler çok otlu ve beli zor oluyo yapmayacaktım ama ahhh bu konuda kendimi tutamıyom:26::26:
Prıopycil boşver sen anneni çıtır kal abartma canım:KK9::KK9::KK9: Geçen yazdığımı görmüş müydün? yan bahçede bana yer verdiler oryı belliyorum şimdi.. Geçen sabah ne arıyosun sen dediydi adam bahçede meğer kadının eşiymiş.. Dedim ki sora gördüğümde kadına eşine neden söölemedin beni hırsız zannettiyse dedi. Bana "eşim seni erkek çocuğu zannetmiş solucan arıyosun sanmış" dedi yattım yerlere gülmekten.. Uzaktı biraz adamcağız. Beni erkek çocuğu zannettiklerini değilde hırsız filan zannederler sanmıştım:KK60::KK60::KK60: akşam durup durup kahkahayı bastım:KK1::KK1::KK1: (saçlarım da kısa:KK1:)
Hala 76,20 kg geliyorum okadar aç kalıyorum yürüyüş yapıyorum neden amaa yaaaaa
Canım aç kalmaman gerekli biz acıkmıyoruz çünkü.. Başlarda 3 öğün doyana kadar ye mutlaka:KK34:

günaydın canım senin yürüyüşlerine hayranım bide bişey sorucam ben dün akşam tartıldım 71,5 kg.geldim bu sabah tekrar tarıldım ve 70,8 geldim hangisi doğrudur sence ha bu arada yürüyüşlerimi aksatmıyorummmmm
Canım çok sağol yarın da yürüyeceğim. Bugün yürüsem mi diye düşündüm durmak yok devam:KK9::KK9: Sana da :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:yürüyüşlerin için:KK9: Sabah kalktığında wc den sonra tartılıyoruz hep canım.. Akşam 1 kiloya yakın fazla çıkıyorum hep ben:KK34:
günaydınn canlarımmm:KK16::KK16::KK16::KK54::KK54:

dün gece çok güzeldi..arkadaşlarım konak pol.ev.de güzel bir yimek verdiler benim şerefime..sizden iyi olmasınlar hepsini çok seviyorum:KK16::KK16:izmire ve dostlara veda zor olacak..
herneyse gelelim menüme

dün gece:KK53::KK53::KK56::KK56:
yidiklerim
ordövr tabağımdan
peynir,humus,rus salatası.dom.salata,2 güççük sigara böğreği:KK17::KK17:
ana yimek tam karatay karışık ızgara
en son kazandibinin yarısı:18::18:
2-3 tek rakii

yimediklerim
ızgaranın ıscacık lavaşı
pilav,ekmek

yidiklerimin yanında çok az göründüler beeaaa:KK53::KK53::
inş tartıya çok yansımaz..oldu bikerem:KK37::KK37::KK37:
kızlar kahvaltıya misafirim var..kaçıyorum..sonrada evle uğraşcaz..belki çok geç gelirim aranıza..ben kaçar:KK55::KK55:
hepinizi öptüm:KK54::KK54::KK16:
Sersumum canımmm:KK16::KK16: ayrılmak zor tabiisii bu duyguyu çok iyi biliyorum sevdiklerin çoksa çok koyar ayrılık... Yeni dostlar edinşr şsteyince de izmirli dostlarını görüğrüsün canım tatillerde filan:KK54::KK54::KK54:
iradene bayılıyorum :KK9::KK9: tebrik ediyorum yemediklerin için ...

canım hoşgeldin kiloları takma artık önceliğin bebeğinin ve senin sağlığın olsun.sen doğumdan sonra hayırlıısyla vereceksin kiloları çünkü sen bir karataycısın...

bence yediklerin az .az yediğindede veremezsin kilo yasak olmayanlardan doyana kadar yicez unutma...

:nazar::nazar::nazar: tüü tüüüü maşallaahhhh.senin yürüdüğünü gördükçe sana hayranlığım artıyor ama kendimede sinir oluyorum ben neden yürümüyorum diye :KK36::KK36::KK36:

sabah tartıldığın doğrudur çünkü akşam haliyle tok oluyosun .sabahları tartıl...

ne kadar verdin canım tebrik ederim:KK9::KK9::KK9:
Esasımmm sağol tatlım ama sen de yürü 2 öğün sana da yaradı :KK16::KK16:
Günaydınnnn kızlar:KK52::KK52::KK52:
Gece hareket etmedim, sinemaya gittik arkadaşlarla zaten.Sabah tartıda 48.6 geldim,düne göre tam 1 kg daha gitmiş gözüküyor:KK1:
Geç kahvaltı yapınca biraz abarttım ama 12.00'da bitti kahvaltım:KK56:
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
2 yumurtadan kasap yapımı sucuklu yumurta
1 avuç içi çörekotlu peynir (bol keçi, ev yapımı lor, çökelek, 1 dilim kaşar)
4 siyah, 2 yeşil zeytin
domates
salatalık
biraz kuru meyve karışımı (erik, yaban mersini, elma, üzüm) canım çok tatlı istedi
1 ceviz
2 badem
kuruyemişleri kuru meyvelerle birlikte tüketiyorum. hem GI düşüyor, hem de daha lezzetli oluyor:KK1:

Kahvaltım bu kadar, daha ne yeyim zaten semerime kadar yedim resmen:KK1::KK1::KK1::KK1:
Hepimiz için hafta sonu güzel geçsin, bol leptinli bir gün olsun:KK52:
Çıtırığım sen çok yesen de almazsın bence metobolizman hızlı ama çok da kaçamak yapma gene:KK9::KK9::KK9:

Günaydın kızlar sabah sadece 1 tane haşlanmış yumurta yedim oda zor bela hiç iştahım yok şimdide yeşil çay içiyorum

Ömrümde hiç tanışmadığım bir duygudur bu da:KK52::KK52::KK52: Ne hasta olunca iştahım kesildi, ne de aşık olunca:KK52::KK52::KK52:

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
tartıya cıktım kilom 86.600:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24: uçuyorum sevinçtenn:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK52::KK52::KK52::KK52:
2 kayısımı yarım bardak suyumu içtim canım isteyınce kahvaltımı yapacagım.. mutluyum..:KK16::KK16::KK16::KK76::KK76::21::21::KK3::KK53::KK9::KK9::KK9:

HARİKASIN PAINT:KK9::KK9::KK9: Bu daha başlangıç. Daha ne kilolar gidecek...

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
tartıya cıktım kilom 86.600:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24: uçuyorum sevinçtenn:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK52::KK52::KK52::KK52:
2 kayısımı yarım bardak suyumu içtim canım isteyınce kahvaltımı yapacagım.. mutluyum..:KK16::KK16::KK16::KK76::KK76::21::21::KK3::KK53::KK9::KK9::KK9:
[/QUOTE

senin adına çok sevindim. ben de dünden daha düşük çıkıyorum.İYİ Kİ VARSINIZ....birazdan gideceğim.oğlum imtihanda bütün çocuklar için dua edelim lütfen.
1.öğün:
2 haşlanmış yumurta
3 dilim kızarmış peynir
10 yeşil zeytin
5 erik kurusu:
4 ceviz
öğlen ve akşam kınada düzgün beslenmek için sizden destek bekliyorum.:KK16::KK16:

İĞNEOYASI ,GAMZELİM neredesiniz?

Burdayımmm... İnşallah sınav iyi geçmiştir sevgi.

gunaydin kislar..dun cok giremedim ve kacamagim dibine vurdum..cok şimardim ben yaw:KK43:((
dun kahvaltidan once yarim saat kahvaltidan sonra 1 saat ormanda yurudum(su an yayladayiz,her yer agac))))
sonrada gun icinde herturlu karbonhidrat--sıkma,yufka ekme--- yidim bol bol..ayrica
metro
8 kek
:KK54::KK54::KK54:

8 tane kek yediğini sandım:))))
Ameliyat iyi geçer inşallah prop um. En kısa zamanda geri dön.

Kızlar bir de unutmadan babam bana sormadan omega 3 almış bilinmedik bir marka, değerleri şöyle;

Omega 3,6,9 : 900 mg
EPA : 540 mg
DHA : 360 mg

değerleri iyi mi, bu değerlere göre benim günde 1 kapsül mü içmem lazım bir de siz aç karna mı tok karna mı içiyorsunuz?

Sadece omega 3 alıyoruz. 6 veya 9 olmayacak canım.

Sabah: Karatay kahvaltısı( 2 yum ve 1 avuç ceviz ile)
Öğlen: 2 kaşık kısır, 1 avuç ceviz.

Akşam misafirim var sanırım bugün yürüyemeyeceğim:KK43:(

[/SIZE]brokoli ve kırmızı salçalık biber ekiciğim:21::21: Çok yoruldum tatlım yaw.. Bellediğim yerler çok otlu ve beli zor oluyo yapmayacaktım ama ahhh bu konuda kendimi tutamıyom:26::26:
Prıopycil boşver sen anneni çıtır kal abartma canım:KK9::KK9::KK9: Geçen yazdığımı görmüş müydün? yan bahçede bana yer verdiler oryı belliyorum şimdi.. Geçen sabah ne arıyosun sen dediydi adam bahçede meğer kadının eşiymiş.. Dedim ki sora gördüğümde kadına eşine neden söölemedin beni hırsız zannettiyse dedi. Bana "eşim seni erkek çocuğu zannetmiş solucan arıyosun sanmış" dedi yattım yerlere gülmekten.. Uzaktı biraz adamcağız. Beni erkek çocuğu zannettiklerini değilde hırsız filan zannederler sanmıştım:KK60::KK60::KK60: akşam durup durup kahkahayı bastım:KK1::KK1::KK1: (saçlarım da kısa:KK1:)

Canım aç kalmaman gerekli biz acıkmıyoruz çünkü.. Başlarda 3 öğün doyana kadar ye mutlaka:KK34:
Ayy agzimda cay wardi puskurttum gulmekten..erkek cocukmu...iyi oglan cocugu dimemis..gozlerimden yas geldi kiz gulmekten..:KK9::KK9::KK9:

Ömrümde hiç tanışmadığım bir duygudur bu da:KK52::KK52::KK52: Ne hasta olunca iştahım kesildi, ne de aşık olunca:KK52::KK52::KK52:

HARİKASIN PAINT:KK9::KK9::KK9: Bu daha başlangıç. Daha ne kilolar gidecek...

Burdayımmm... İnşallah sınav iyi geçmiştir sevgi.

8 tane kek yediğini sandım:))))
Ameliyat iyi geçer inşallah prop um. En kısa zamanda geri dön.

Sadece omega 3 alıyoruz. 6 veya 9 olmayacak canım.
Yok bebaam 8 seklindeki kek kiisss..bu arada guya gozumu dinlendiriyom...ama buraya da giriyom arasira..olmuyo ya denedim ama buraya girmeden iki gevezelik etmeden tat almiyom hicbiseyden..bide cok guzel bi takim kurmussunu:sen-sewgi ve paint..insallah muvaffak olursunuz canim benim..ama gordugum kadariyla gayet iyi gidiyosunuz massallah..:nazar::nazar:

sağol canım:KK16::KK16:evet yeni bir başlangıç yeni dostlar:KK34::KK34:

anne eli deymiş gibin olmuşsun kısss:KK53::KK53::KK16::KK16:

sağol beyaa rakı iyi gitti valla:KK53::KK53:dozunda içerim zatii:KK51::KK51:..yeni başlangıç güzel de eskileri bırakmak da koyuyo adama beyaaa:KK5::KK5::KK5:
o cakirkeyiflikte bide bi misra dokuluwerseydi dudaklarindan: artik demir almak wakti geldiyse zamandan,mechule giden bir gemi kalkar bu limandan...oof of sersumum..isin zor walla..ay bende teselli werecegim yere huzunlendiriyom seni,kusra bakma bidenem..

bu arada 2.ogunum:
1 kase tereyagli bulgur pilavi
1 kase yogurt
1 tabak patlican musakka..
suyum:karasal hipopotamusum:))
siporum: daa yok ama anca 20 dakka filan yururum heralde aksam..
Bide arada 2 su bardagi sicak sut ictim..
cok sistim gene ya..sewiyom ben bu karatayi yaw..:KK9::KK9:

ama yumurtaya alerjim var benim ben napcam:KK43:(

Yumurta allerjisi olanlar diğer bir alternatife yöneliyor; 1 adet muz, 1 çay bardağı badem/ceviz/ fındık, 10-15 adet zeytin gibi. Ayrıca sabah kahvaltısında istenirse balık yenebileceğini de söylüyor Canan Hoca.

Ayy agzimda cay wardi puskurttum gulmekten..erkek cocukmu...iyi oglan cocugu dimemis..gozlerimden yas geldi kiz gulmekten..:KK9::KK9::KK9:

Ben de çok güldüm gülüm :KK23::KK23:

kıss propycill ben bugün bi karar virdim. altıma kot kapri giydim üstüne de n.kedan aldığım tişörtü aayyy göbüş pörtledi kıss:KK53::KK53:
Hedefimi bu sebeple 53 ' e çekiyorum:KK51::KK51:

Sevgicim seni daha çok gördüğüme seviniyorum canım sen ne dersin hedefime:KK34:

X