Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

İyi geceler kızlar,
Yazdığım gibi bugun sinemadaydim.
Yanima yaptıgım kökten biraz fıstık ve keçi peyniri almıştım.. Onları yedim..
1 saat yürüdüm.
Yarim saat yüzdüm.

Merhaba kizlar , Gunumuz aydin olsun ..

Umarim hersey yolunda ve keyifler yerindedir .. ( bu gundem ve aci icinde nasil iyi olacaksa .. oldugu kadar .. )

1.Ogunumden once 20 dakika yurudum.

1.Ogunum;
1 domates , 2 biber ,1 cift sarili hur tavuk yumurtasindan cabuk omlet ,
minik beyaz peynir,
1 dilim incirli hurmali unsuz kek.

..

Birazdan hazirlanip yurumeye oradan da sinemaya gidecegim ..
buyuk ihtimalle yanima sinemada yemek icin incirli hurmali unsuz kek alacagim ..

OPtum sizleri ..

LEptininiz , hareketiniz bol olsun ..

Kızlar selam ben geldim. Dün sabaha karşı yoldan gelince öğleden sonraya kadar uyudum. Uyanınca kuru kayısı ve ceviz yedim, süt içtim. Akşam yemeğinde de kıymalı, biberli, domatesli yumurta yedim. Yollarda çok yedim içtim ama neyse ki sadece 1 kilo almışım, hem de adet öncesi dönemdeyim, belki de aslında hiç kilo almamışımdır.

bugün ki menümü de bildireyim :21::21::21:

sabah;
1 çay bardağı veya biraz fazla çökelek ve bol dere otlu omlet 1,5 yumurtadan
8 zeytin
yarım çay bardağı ceviz
domates

öğlen;
1 kase çorba
1 tabak salata
4 köfte(yemekhanede ekmeksiz çıkmaz normalde ama ekmeksizdi şansıma :KK9::KK9:)
2 büyük yeşil biber közleme
2 kaşık yoğurt

ara: bir avuç ceviz

akşam:
kırmızı fasülye piyazı
yeşillik salatası
2 kaşık taze fasülye

bir de yazmayı hep unutuyorum öğleden önce bir öğleden sonra bir mutlaka bitki çayı genelde yeşil çay içiyorum bulamazsam adaçayı, ıhlamur vs.
bir ton da su sebilden içtiğim için kaç litredir bilmiyorum :KK1::KK1::KK1::KK1:

Gayet güzel bir menü olmuş ilerleyen günlerde araları kaldırman daha iyi olur senin için :)

İyi geceler kızlar,
Yazdığım gibi bugun sinemadaydim.
Yanima yaptıgım kökten biraz fıstık ve keçi peyniri almıştım.. Onları yedim..
1 saat yürüdüm.
Yarim saat yüzdüm.

Hangi filmi izledin Kanel
sporlar harika heleki yüzme müthiş

canım bence önce tedavini olmalı sonra zayıflamaya başlamalısın p.over bildiğim kadarıyla kilo veremeye engel bir hastalık:44: ama umudunu yitirme önce önlemini al sonra diyete başla yada sürdür metabolizma yavaşlıyor sanırım bu hastalıkta mesela bunu araştırabilrsin bendede tiroid var metabolzma hızlanmadan ne yaparsan yap boş malesef:KK50::KK50:

Ben katılmıyorum size. Çünkü bende hem polikistik over var, hem de tiroidim alındı. Buna rağmen 8 hafta Karatay'a tam uyup yürüyüşümü de yaparak 10 kg verdim .Ayrıca da adetlerim 2 defadır 30 günde 1 oluyor. Bence Karatay'a hemen başla. Gerisi arkadan geliyor zaten.

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) yaprak sarma,cacık,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:az ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Hoş geldin Hanzade ; DHA ve EPA Oranları yüksek olan kapsülleri tercih etmen gerekiyor .. Yazdığın markanın DHA ve EPA değerlerini topladığımızda 300 çıkıyor ve bu oran düşük 350 den fazla olması gerekiyor ;
ben solgar marka kullanıyorum değerleri topladığımda 600'ü geçiyor ve bu oran çok yüksek ;
Önemli olan DHA ve EPA nın yüksek olması
umarım yardımcı olmuşumdur ,
sevgiler :)
:[/QUOTE]

Ya bu bilgi cok onemliymis. Peki eger bunlarin toplami 300 ise degisik bi markaya mi gecmek lazim? Ya da gunde 3 yeone 5 tane mi almak lazim acaba?

cok saol kardeş..:KK16::KK16::KK16:
mısır çarsısı bile az kalır,hem konuşup hem basanlardanım..:KK53::KK53::KK53:
kişneyek walla...:KK9::KK9: topiğe sıgmayak..bu arada yumurtayı 3 e cıkardım sabahları,gerci zaten uctu de bi ara kasıp 2 ye dusurduydum..alerji filan tık yok maşşallah..:KK9::KK9:

Ne guzel oldu buraya geri donmen Propycilcim. Walla pek ozledik senin yorumlarini. Insallah ameliyattan sonra hemencecik iyilesirsin de cabucacik kesin donus yaparsin topige:KK1:

omega 3 kilo yaparmı hiç aksine zayıflatıığını sağır sultan duydu arkadaşım ilahi i:KK9::KK9:omega 3 al bol bol korkma sağlıklı yağlar kilo verdirir.sen ayçiçek yağından kmargarinden kork ben her yemeğimde zeytinyağı kullanırım herşeyde yani.ayçiçek yağını çıkardım hayatımdan çoook nadir misafir gelirse börek çörek amaçlı kullanıyorum onları zehirliyom kendimi değil:KK9::KK9::KK9::KK1::KK1:şaka bi tarafa c.karatayı okumanı tavsiye ederim..orda detaylı anlatılmış herşey..sağlıklı kalman dileğiyle bilmemek değil sormamak ayıp rahat ol:KK34:

Daha önce ben gün aşırı alıyordum ve kilo aldırmıştı bana o yüzden sordum. Ama balya diye bir balık hapı var omega 3 ve d vitamini bir arada üstelik daha küçük o haplar.. Onlar aldırmaz belki bana... Karatayın kitabı bügn elime ulaştı, okumaya başladım...

Kızlar ben geldim:KK52::KK52::KK52: Bugünkü menümü topluca bildiriyorum

Sabah:07.30'da bitti
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
2 yumurtadan domatesli kaşarlı kıymalı yumurta
4 siyah zeytin
1 avuç içi çörekotlu keçi peyniri
2 domates
2 salatalık
15 adet kiraz (bahçeden)
2 gr omega 3

Öğle:13.30'da iş yerinden kızların ısrarı ile
7-8 kiraz
1 çilek

2 saat sonra hemen acıktım sanırım insülin direncim hala kırılmamış akşama kokteyl var diye yemedim

Akşam: 19.30'da bitti kokteyldeydim bulabildiğim kadarı ile
yaklaşık 2 tane salatalık
10 badem
1 çay kaşığı kadar ay çekirdeği içi
5 tane üzüm çekirdeği,nane yaprağı ve mozeralladan oluşan ikramlar (sadece 2 tanesinin üzümünü yedim)
10 tane kadar ufak köfte

Şimdi elimde 1 kupa süt geçmişi okuyacağım. öğlenki meyveden mi akşam kokteylde ne yediğimi anlamamamdan mı bilinmez acıktım süt iyi geldi

bugün birde omega 3 olarak solgar aldım, daha önce hiç kullanmamıştım solgarı. Kullanan arkadaşlar günde kaç tane alıyor yazabilir mi?

BİR BARDAK SUYUN 46 FAYDASI

Kim derdi ki, gün gelecek insanlar kışın havalar iyi gittiği için kaygılanacak. .. Kim derdi ki, Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası tüm ülkede yoğun kar yağışına neden olacak dendiğinde insanlar, "oh be, susuzluğa az da olsa çare olur..." diye sevinecek.

İranlı hekim Batmanghelidj, suyun hastalıklara iyi geldiğini, insanı iyileştirdiğini hapishanede bir şans eseri öğrenmiş. Şah döneminde rejim karşıtı oldupu iddiasıyla tutuklanan Batmanghelidj, bir gün koğuşta, mahkumlardan birinin inanılmaz mide sancılarıyla kıvrandığını görür. Gayri ihtiyarı olaya müdahale eder ve ölmek üzere olduğunu düşündüğü adama adama iki bardak su içirir. Fakat ne görsün, adam çok geçmeden kıvranmaktan kurtulur. O günden sonra Dr. Batmanghelidj, suyun şifa verici etkisi üzerine çalışmalarını yoğulaştırma kararı alır. Cezaevinde kaldığı 2,5 yıl içerisinde yaklaşık 2 bin tutuklu ve hükümlüyü iyileştirir.

Tabi ki yalnızca suyla.

2,5 yıl kadar sonra tahliye vakti geldiğinde, hapishane müdürüne ricada bulunu ve "lütfen beni 1 yıl daha burada tutun, zira araştırmalarımın en önemli evresine girmiş bulunmaktayım ve bu kadar çok hastayı dünyanın hiçbir yerinde, bu koşullarda bulamam" der.

Böylece Batmanghelidj, 1 yıl daha "gönüllü hapis" yatar ve çalışmalrını sürdürür. Hapishaneden çıkınca da soluğu Amerika'da alır ve bu konuda kitaplar yazmaya başlar.

Dr. Batmanghelidj "Hasta Değil Susuzsunuz" kitabında vucudumuzuz tam 46 nedenle suya ihtiyaç duyduğunu anlatır.

Bunlar şunlardır.

1- Hiçbir şey susuz yaşayamaz.

2- Göreceli su yetersizliği vücudun bazı fonksiyonları nı önce bastırır, sonra öldürür.

3- Su temel enerji kaynağıdır, vücudun "nakit akımıdır."

4- Su vücudun her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji üretir, bize yaşam gücü verir.

5- Hücre yapısındaki maddeleri birbirine bağlayan bir yapıştırıcıdır.

6- DNA hasarını önler ve onarım mekanizmaları nın daha iyi çalışmasına yardımcı olur, böylece üretilen anormal DNA sayısı azalır.

7- Bağışıklık sisteminin (bütün mekanizmaları nın) merkezi olan kemik iliğinde, bu sistemi kanser de dahil olmak üzere, çeşitli hastalıklara karşı güçlendirir.

8- Bütün besinlerin, vitmin ve minerallerin temel çözücüsüdür. Vücutta besinleri küçük parçalara ayırır, sindirimlerinde ve son metobolik aşamalarında görev yapar.

9- Besinlere enerji verir ve parçalanan besinler sindirim sırasında bu enerjiyi vücuda aktarır. Susuz yenen yemeğin vücut için hiçbir enerji değeri yoktur.

10- Su, besinlerdeki gerekli ögelerin emilimini artırır.

11- Bütün ögelerin vücuda taşınmasına yardımcı olur.

12- Akciğerlerde oksijen toplayan kırmızı kan hücrelerinin çalışma verimini artırır.

13- Hücreye ulaşan su, o hücreye oksijen verir ve atık gazları vücuttan atılmaları için akciğerlere taşır.

14- Vücudun çeşitli bölgelerinden zehirli atıkları toplar ve atılmaları için karaciğer ya da böbreklere taşır.

15- Eklem boşluklarındaki temel yağlayıcı maddedir, artrit ve sırt ağrılarının oluşumunun önlenmesinde yardımcı olur.

16- Omurgadaki diskleri "şok emici su yastıkları" na dönüştürür.

17- Bağırsakları en iyi çalıştıran yağlayıcı maddedir, kabızlığı önler.

18- Kalp krizi ve felce karşı koruyucudur.

19- Kalp ve beyin damarlarında pıhtılaşmayı önler.

20- Vücudun soğutma (terleme) ve ısıtma (elektrik) sistemleri için vazgeçilmezdir.

21- Düşünme başta olmak üzere, bütün beyin fonksiyonları için bize güç ve elektriksel enerji verir.

22- Serotonin ve diğer nörotransmitterlerin (sinir ileticileri) üretimi için vazgeçilmezdir.

23- Melatonin de dahil olmak üzere, beyinde üretilen bütün hormonların yapımı için gereklidir.

24- Çocuklarda ve yetişkinlerde dikkat yetersizliği sorununa çözüm getirir.

25- Çalışma verimini artırır ve dikkat aralığını büyütür.

26- Su dünyadaki diğer bütün içeceklerden daha kolay bulunabilir ve hiçbir yan etkisi yoktur.

27- Stres, gerginlik ve depresyonun hafiflemesine yardımcı olur.

28- Uykuyu düzenler.

29- Yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur ve bize gençliğin enerjisini verir.

30- Cildi yumuşatır ve yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olur.

31- Gözlere canlılık ve parlaklık verir.

32- Glokomdan korunmamıza yardım eder.

33- Kemik iliğinde kan üretim sistemlerini düzenler, lösemi ve lenfoma oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.

34- Vücutta enfeksiyon ve kanser hücrelerinin geliştiği bölgelerde bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok gereklidir.

35- Kanı sulandırır ve dolaşım sırasında pıhtılaşmasını önler.

36- Kadınlarda, adet öncesi ağrıyı ve ateş başmasını hafifletir.

37- Kalp atışıyla birlikte kanı sulandırıp dalgalandırarak dolaşımdaki katı maddelerin dibe çökmesini engeller.

38- İnsan vücudunda dehidrasyon sırasında kullanılabilecek bir su deposu yoktur. Bu nedenle gün boyunca düzenli olarak su içmemiz gerekir.

39- Dehidrasyon cinsellik hormonunun üretimine engel olur, bu iktidarsızlık ve libido kaybının başlıca nedenlerinden biridir.

40- Su içtiğiniz zaman susuzluk ve açlık duygularını ayırt edebilirsiniz.

41- Kilo vermenin en iyi yolu su içmektir. Düzenli aralıklarla su için ve sıkı bir rejim yapmadan zayıflayın. Acıktığınız zaman aşırı yememeli, ama susadığınızda suyunuzu içmelisiniz.

42- Dehidrasyon doku boşlukları, eklemler, böbrekler, karaciğer, beyin ve deride zehirli çökeltilerin birikmesine yol açar. Su bunları temizler.

43- Su, gebelikte sabah bulantılarını azaltır.

44- Zihin ve vücut fonksiyonları nı bütünleştirir. Kara verme ve hedefleri belirleme yeteneğini artırır.

45- Yaşılıkta bellek kaybının önlenmesine yardımcı olur. Alzheimer, multipl skleroz, Parkinson ve Lou Gehring hastalıklarının riskini azaltır.

46- Kafein, alkol ve bazı ilaçlara duyulan bağımlılığın giderilmesine yardımcı olur.

Bir bardak suyun faydaları işte böyle. Suyun yukarıda sıralanan faydalarını okuyunca; "Canlı olan her şeyi sudan yarattık. Hala inanmıyorlar mı?" (Enbiya, 30) ayetini hatırlamamak mümkünmü?

SEVGİİİİ...

PAIIIIINT...

Nerdesiniz kızlar?

Akşam menüm: tavuk ve çorba. Yalnız fırın tavuğun yanındaki patateslerden 1 çatal yedim.

Öğleden sonra açtım. Bu arada çocuklara börek ısıttım. Börek benim ennnn zayıf noktamdır maalesef:KK1::KK1: Çocukların tabaklarında bıraktıkları yarımları yemeyeyim diye çöpe döktüm. Allah affetsin. Sizi böyle ciddiye alıyorum canlarım. Hadi bakalım, siz beni ne kadar ciddiye alıyorsunuz?

Herkesler uyumadan ben de bildirimimi yapayaim.

Kislar bu arada gercekten gun icinde yapabildigim kadar takip ediorum topigi ama maalesef katkida bulunamiyorum isten gucten dolayi. Muhabbetlerinizi keyfle takip ediyorum ama ancak aksamlari yazabiliyorum. Keske daha cok katilabilsem. Ama bu kadari bile bana iyi geliyo cunku benimkine benzer kilo verme arzusu icinde olan sizlerle haberlesmek bana gercekten iyi geliyo. Hepinize tesekkurler.

Yeni baslayan arkadaslar, mutlaka burada vakit gecirin. Herkes cok yardimci ve anlayisli. Motivasyona cokmfaydasi oluyo.

Bugunku durum:
Kahvalti: klasik karatay
Ogle: vakistizlikten gidemedim. Yogurt ve findik yedim
Aksam: arkadaslarla yemekte bolca izgara et ve karisik salata

Yemediklerim: karamelli pasta ve dondurmali katmer (insanlara "ben tatli yemiyorum" dedigimde cok sasiriyolar. Ama ben bile kendime sasiriyorum tatliya rahat rahat hayir diyebildigim icin. Yasasin KaratayEn Büyük KK

Kışın 2- 2,lt su içerim.

Yazın bu 4-5 ltreye çıktı. Hareketli iş, yoğunluk ve bol terleme sayesinde koca damacana bitirecem herhelde bir günde :) K

Ben yazayım yediklerimi..

Klasik Karatay kahvaltısı

Öğlen:

Orman kebabı gelmişti, ben onun etlerini yedim sadece, bir tabak
1 su bardağı ayran
Bolca mevsim salata

Akşam

Bir tabak yoğurt
Ton balıklı salata(işyerinde bulabildiğim balık buydu)
1 su bardağı ayran

Ara öğün yapmadım, gerek duymadım. Bir ara vitamin olsun diye elma yiyeim dedim ama sonra aklıma bile gelmedi :)

Acıkmıyorum, halsiz düşmüyorum, tatlı krizine girmiyorum...Arkadaşım bana dondurma ısmarlayacaktı, ayy hayır dediiim :KK70: İnanamadı, ben de inanamadım, canım hiç çekmedi yaa valla :))

Hafzam da kuvvetlendi, cevizden olsa gerek... Eskiden en basit şeyleri bile unuturdum ama şimdi hiçbirşeyi unutmuyorum.

Süpersiniz Canan Hanım, sayın doktorum..:) Ve süperiz kızlar :)))

Son düzenleme:
hoşbuldum pıtırcıgım,saolasın..merak ettim seni burda yokken...kilo wermene sewindim...ama bişe diyiimmi,sen bu diana yı bıraktın ya artık tıkır tıkır dokulecek kilolar,ama yawas werirsin gene de,cunku vucut o ilaçları hemen atamayabilir..dugun iyi gectimi kıss,,oynadınmı bol bol:KK9::KK9::KK9: bide yufka ekmek kilo aldırmaz ki yaw..tecrubeyle sabittir..
yarın ben de anneciğimin yanına gidiyom inşallah..subat tatilinden beri gormuyom...ben de yiycem yufka ekme inşallah yarın..:KK52::KK52::KK52:
köy yumurtası cok kucuk oluyo ya kesmiyo beni..:KK9::KK9::KK9::KK9:
iki ogun ve yuruyusle deli gibi yesen de gidiyo canım kilolar..hem artık hiç acıkmıyom da aksamları...
ayy ewet dua et pıtırım ya..cok korkuyom,gozun epitel tabakası mı ne warmıs onu kazıycaz dedi doktor..ben bayılcaktım,acıycak tabi ama narkoz wermiycez dedi..totu yemiş durumdayım yani anlıycaan..
bu arada köpüşlerin nasıl..iyileştimi yavrucaklar...

Canım zaten az kilo vermek istiyorum, 1 ileri 1 geri saplandım kaldım sanırım ideal kilom bu:26: 2 öğün yapamıyorum ben malesef, öğlen yemeyebilirim ama akşam eve gelince yemem gerekiyor zaten 7-8 gibi yiyoruz bir anlamı kalmıyor 2 öğünün o zamanda.
Yufka ekmeğini yedim ben valla 3-4 gün yedim ama düğünde bol bol oynayınca, koşturmaca-telaş derken pek + sı olmadı bana:KK1:
Annenle hasret gidereceksin bol bol yani, anneciğin şimdi sana misler gibi de bakar ameliyat sonrası:KK16: ohhh
Pazartesi mutlaka dua edeceğim senin için propycilcim, hem ameliyatın iyi geçsin diye, hem çok canın yanmasın diye hemde biran önce iyileş diye.
Özlüyoruz seni, neşe getirdin topiğe şu ufak kaçamak gelişinle:KK52:
Köpişler de iyi bu arada ellerini öperler:KK1: Dön diye hepimiz beklemekteyiz:KK1:

İyi geceler hanımlar,

2. öğün: 2 biber dolması, patlıcan ızgara, yarım kase yoğurt, yarım muz, 2 kayısı

ara: 1 bardak taze süt (kaynamış), 5 kiraz

3. öğün: semizotlu, az peynir ve cevizli salata (domates, soğan, sarımsak da ekliyorum çok lezzetli ve doyurucu oluyor, tavsiye ederim.)

leptininiz bol olsun kızlar

X