Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugüün 30 dk yerine 40 dk yürüdüm oy anam öğlen sıcağında baya zor oluyor bebişi abiye (14 yaşında) bırakıyorum, o uyunca çıkıyorum .bu arada cuma günü tartı günüymüş benim ogüne diyete başlıyalı 6 gün oluyor:)öğlen yemeğinide biraz önce yedim akşama acıkmam çok acıkırsam ayran içerim artıkk

cevaplar için teşekkür pirinç yasaksa dolmanızı bulgurdanmı yapıyorsunuz birde yeşil mercimekli tarfiler yazılmış kırmızı mercimektemi yasak oluyor son olarak ben siyah çay çok tüketiyorum bu yasakmı

kızlar hoca balığın yanında tahin helvasına neden izin veriyor? ozaman hafta iki kere yemeğin yanına meyvede yiyebilelim bir mantığı varmı acaba merak ettim....

Canım zaten meyve yasak değil ki,sadece akşamları yemiyoruz,sabah kahvaltının yanında da yiyebilirsin,ama bütün meyve olucak,suyu yasak

cevaplar için teşekkür pirinç yasaksa dolmanızı bulgurdanmı yapıyorsunuz birde yeşil mercimekli tarfiler yazılmış kırmızı mercimektemi yasak oluyor son olarak ben siyah çay çok tüketiyorum bu yasakmı

Hoşgeldin canım,dolmayı ben yarı pirinç,yarı bulgurla yapıyorum,sadece bulgurla yapan arkadaşlar da var,kırmızı mercimek kesinlikle yasak değil,protein deposu,ama içine ben karataydan önce havuç,patates koyardım,şimdi hiç koymuyorum,onlar yasak,arkadaşlar da koymuyorlar,daha lezzetli oluyor,bu arada mercimek köftesi de serbest,iyi kilo vermeler

Son düzenleme:
Teşekkür ederim ilgin için hoşbuldum keten tohumu bendede var ama ben pek kullanmadım açıkcası keten tohumunun toz halinimi kullanıyosunuz bide aç karnına veya tok karnına fark ediyormu ben bir çay içiyorum onun faydasını çok görüyorum açıkcası

Hoş geldin canım,keten tohumu tüm olarak kullanılıyor,toz hali 24 saat içinde bozuluyor,ama ben hiç kullanmadım,içtiğin çay ne çayı canım

Kızlar bu ticker nasıl düzenleniyor.BU TİCKERI ALDIM KOPYALADIM.ANCAK BU KİLO BANA AİT DEĞİL.(KEŞKE OLSAYDI.)KİLO PANELİMİ NASIL DÜZENLEYECEĞİM.Hadi bir yardımcı oluverin
kızlar.

Canım istersen senin yerine yapayım,bilgilerini verirsen

Başlangıç kilo

Şimdiki kilo

Hedef kilo

boy

Merhabalar hanımlar nasılsınız çok sık giremiyorum artık fırsat buldukça soluğu burada alıyorum

Menü bildirimi yapayım çıkmadan
Sabah: Klasik karatay kahvaltısı

Akşam: Patlıcan kabak biber oturtma (1 tabak)

Salata,yoğurt

Kızlar merhaba özledim hepiciğinizi :KK16:
2 haftadır giremiyordum. Tartı günümüz cuma olmuş. Sevindim bu habere. Tekrar listede olucam inş. Birazcık kaçamaklarım oldu. :KK17: O nedenle kilomda biraz artış var :KK17: Ben de ona göre bildirimimdeki yüzdemi hesaplarım.

Eminim sizler çok iyi devam etmişsinizdir. Özledim herkesi. Artık daha çok olucam burada :KK3:

selam kızlar , tartı günümüz cuma olmuş ,sevindim doğrusu hiç olmazsa hafta sonu kaçamaklarını biraz olsun üstümüzden atabiliriz.
bugün arkadaşın evine gittik . ucundan kaçırdım azıcık:KK17:
20 HAZİRAN MENÜM
SABAH : ( SAAT 08:00 ) 1.5 haşlanmış yumurta, 1 avuç badem, 3 çatal peynir, 7 adet zeytin , domates salatalık , yeşil çay

ÖĞLEN VE AKŞAM ( SAAT 15:30 ): 4 adet mangalda köfte ve 1 adet tavuk kanat, bol salata, 4 kibrit kutusu kadar karpuz, 1 dilim çok ince yaş pasta ,bol çay
ARA : 1 bardak ayran
SU : 2 litre
SPOR : 60 dk yürüyüş

bugüün 30 dk yerine 40 dk yürüdüm oy anam öğlen sıcağında baya zor oluyor bebişi abiye (14 yaşında) bırakıyorum, o uyunca çıkıyorum .bu arada cuma günü tartı günüymüş benim ogüne diyete başlıyalı 6 gün oluyor:)öğlen yemeğinide biraz önce yedim akşama acıkmam çok acıkırsam ayran içerim artıkk

allah bağışlasın , bebeğin kaç aylık , kız mı erkek mi?
bende doğum kilolarımı silkelemeye çalışıyorum, hepimiz başarılı oluruz inşallah :KK37::KK52:

bu yazıyı okuyan tüm kısslar..tartılma cuma olsun ya da olmasın diyorsanız kopyalayıp evet ya da hayır diyelim bakalım çoğunluk ne düşünüyor..:44::44:

evet kızlar sanırım çoğunluğu yakaladık.hatırladığım kadarıyla iyiniyetli ve gül63 de cuma dedi ..oybirliğiyle kabul edilmiştir:KK9:En Büyük KKEn Büyük KK:KK16::KK16:
büyük ihtimalle bu cuma ilk listeyi ben yapıyorum:KK52::KK52:

canım bende cuma diyorum:KK34:
kızlar ben giremiyorum oğlum tatilden geldi çamaşır ütüüüü
çok yoğunum ama karataya devam
esascım akşamları 10-12 arası 1 saat yürüyoruz ya eşimle ya oğlumla
kızlar hepinizi çooooooooooooooook öpüyor ve seviyorum:KK54::KK54::KK54:

akşam yemeğim
mercimek çorbası
tavada buğulanmış patlıcanla musakka
salata
ayran
3,5 litre su
kızlar suyu bol içmesseniz kilo veremezsiniz benden söylemesi:KK34:

canım bende cuma diyorum:KK34:
kızlar ben giremiyorum oğlum tatilden geldi çamaşır ütüüüü
çok yoğunum ama karataya devam
esascım akşamları 10-12 arası 1 saat yürüyoruz ya eşimle ya oğlumla
kızlar hepinizi çooooooooooooooook öpüyor ve seviyorum:KK54::KK54::KK54:

tamam canım.kolay gelsiin..biz de seni öpüyoruz:KK16::KK16::KK54:

2. menüm:KK56::KK56:saat 14
bulgurlu sulu köfte
salata
yoğurt 15-16 tane kiraz
:KK56::KK56: saat 19.da 2 kase cacık

canım sana maşallahhh maşallaaahhhh diyorum...vallahi nazar değecek..bu ne güzel bişey böyle...sabah sabah o kadar güzel şeyler yapmışsın..toprakta stresini atmışsın..oohhhhhh...:nazar::nazar::nazar:

ben sabah 7.35 te zor çıkarttım kendimi yataktan..tembel tembel hazırlandım işe geldim..seni okuyunca çok utandım..ben de haftasonları sapancaya dedemin bahçesine gidersem bel yapıyorum arada..gerçekten çok yorucu..ama güzel spor..
didemcim sağol erken kalkınca çok iyi oluyor canım işleri anca topluyorum.. Bel yapmak yorucu oluyor canım evet bacaklarım ağrıyor:KK1::KK1:
maşşallah diyorum :nazar::nazar: sabah 6da kalk poğaça yap bide bahçeyle uğraş sonra işe git ayakta alkışlıyorum :KK9::KK9: ve senin bu enerjini hareketini gördükçe kendimden utanıyorum :KK17:
Kıss sen de yığınla ütü yapıyosun ev işi benim bakıcıya artı biraz açıkçası para veriyorum toparlıyor herşeyimi sağolsun yoksa 2 çocukla bu kaa enerji zor kıslaarrr:KK33:
ohh canım hem sporunu yapmışsın sabah sabah negüzell:nazar:seni hayalimde hep böyle ordan oraya kıpır kıpır bi hatun olarak tasarlıyorum..avatarın da öyle hissettiriyor zaten..:KK9::KK9:harikasın ne diyeyim canısııı:KK16::KK16:

maşallah:nazar::nazar::KK9::KK9: canım ben de şu 80 barajını bi geçipte 79.9 görsem çok sevinicem..ama bu hafta zor ..çünkü bugün yarın regli olucam:KK53::KK53:

seni gidi seni:KK20::KK20:sen de benim gibi dondurmaya hayır diyememişsin ama ben en azından(bahane ya:KK1::KK1: ) öğlen yedim tatlım:KK33::KK33:
Kıpır kıpır değilim kısss canım bişi yapmak istiyorsa yaparım ben.. hiç engel tanımam inatçıyımdır bu konuda:KK9::KK9::KK9::KK9: İnş. istediğin kiloya çabucak ulaşırsın :KK34:
günaydın un kurabiyeleri:KK16:

sabah yarım saat yürüdüm.Artık işten eve arabayla değil yürüyerek gidiyorum tam bir saat sürüyor üstelik yolun çoğu yokuş.benim gibi yürümemek için yüzbin tane bahane uyduran bir insan bile yürüyorsa herkes yürür.mesele totoyu kaldırıp dışarıya atmakta sonrasını bacaklar hallediyor.yürürken hayal kurarsanız ya da çok sevdiğiniz bir müziği dinlerseniz zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.sabah kahvaltı yapmaya yeni alışıyorum.Öğlen ızgara salata ve yoğurt yiyorum akşam tok hissetttiğim için çok hafif yiyorum.sonracıma 3 lt su ve doğadan'ın 7 bitkili çayını içiyorum inanılmaz bişey hem bağırsaklarımı düzene soktu hem iştahı kesip ferahlatıyor.(ben buzlu içiyoum soğutup)ramazana kadar en az 6 kilo vereceğim.ben çalıştığım için çok dürtemiyorum ama siz mümkün olduğunca bbeni dürtün şişko patates falan deyin ki modumdan sapmayım kayıp aylarımı telafi edeyim ve yeni yıla yeni ve insani bir bedenle gireyim:KK52::KK52::KK52:
Un kurabiyelerine bayılşdım yaw çok tatlısın:KK16: Bak ben zevklen dürterim haaa:KK1: kısmak yok :KK9::KK9::KK9::KK9:
Günaydın hanımlar, herkese güzel bir gün diliyorum.

Esas'cığım tebrikler.:KK9::KK9::KK9: Ben de sabah tartıda 95,6 yı gördüm, acayip sevindim.:119::119::119:

Çok geçmiş olsun ficans'cığım.

İyiniyetlim sana kocaman bir :KK9:. Süpersin yahuu, sabah sabah toprak bellemek, ciddi bir spor.

sabah: 2 yum., yarım dilim peynir, salata,3 zeytin, 1 şeftali, 1 ç.b. ceviz
herkeslerin totosunda pireler uçuşurken bahçedeydim kıss:KK1::KK1: delimiyim neyim di mi:KK52::KK52:
Havalar bu yıl değişikti yaw.. Biber ektim ben de bahçeme havalar hep yağmurlu gidince bitlendiler yarısını kaybettim:KK52::KK43: şimdi ne güzel bol bol yiyecektim. Bu yüzden herkes yeni yeni ekiyor yazlık bazı sebzeleri.. İnsanoğlu bunları hak ediyo ama o kaa umarsız ki:KK4:
torunlarım nasıl bi dünyada yaşayacak acep:26:

Sağol ekmekçim.. Nickin neden ekmek:26::26: çok mu seviyodun canım benim:KK16: Bu arada menülerin güzel kaçamak pek yok:KK9:

QUOTE]
Aslında ekmek ve gül olacaktı nickim sistem kabul etmeyince ekmek olarak kaldı :KK34::KK16:

Tebrikler ne kadar güzel spor yapıyorsun:nazar::nazar:
Sağol ekmekim:KK16:Ben de çok güzel nickler buldumdu hepsinden varmış numero koymak aklıma gelmemişti iyiniyetli oldum:KK9::KK9:
Bilmez miyim:KK16:
Kız poğaçalardan :emir_bebek: da yedi mi:KK1: Ellerine sağlık pek güzel olmuştur kesin:))
Demin yedi bi tane onlara da ayırdım.. Gezine gezine:KK52::KK52::KK52: minik elleriyle tutup ısırdı ısırdı yedi ortalıkta artık yok yemiş zannımca ablası sağol:KK16::KK16:
hah haayyy geldim işte:KK52::KK52::KK52::KK52:
bi hafta bile dayanamadım yaw ayrı kalmaya:KK52::KK52::KK52:
bu arada geçmişe kuş bakışı baktım bi,aman yareppim ne cok kişi gelmiş yaw...:KK9::KK9::KK9: maşşallah barekallah..karatay zinciri genişliyor..:KK52::KK52::KK52:
ben de durumlar aynı..karatay dewam..ama eşim ona da yasak getirdi ya,sıkıldım yaw yasaklardan...:KK53::KK53::KK53::KK53:
kıslar bu arada tam 50 kilo oldum..boyumlan kilom arasında 17 fark war ve ben gene öküs gibi yiyorum..amaaa tabiki yuruyuslere dewamm:KK53::KK53::KK53:

Bis seni özledik yaw kaç gel de diyemiyom valla sağlığın .ok önemli ama arada iyileşene kaa gel bacım özlüyos:KK9::KK9:

Kızlar gene mi pazartesi -cuma tartılma meselesi....Ben bıraktığımda da aynı konu dönüyordu 4 ay önce.Cumaları tartılıyorduk zaten sonra hooooooooooop bu tartışma.hatta anket bile yapılmıştı.pazartesi çıkmıştı hatırladığıma göre.şimdi gene aynı konu.bu sefer tersine istek.
Neyse karara bağlandı sanırım.tartı günü CUMA.Mutabık mıyız?:KK51:

Bu arada bu ticker ı birinizden kopyalamıştım.ama kilo değişimini nasıl yapacağımı bilmediğimden öyle kaldı.Yani ben bu kadan zayıf deiilim.Hayrına biri bana anlatırsa sevinirim.

Son düzenleme:
Tartı gününe beni de ekleyin kızlar :KK16::KK16:
Günün kaçamağı : saat 13:00 gibi 1 kornet yedim:26::KK17:

2.öğün : 18:30 da bitti
dışardaydım tavuk döner + salata+ayran

su: 4 lt buldu
spor : 15 dk gezdik işte:KK53::KK53::KK52:

fırında sabırsızlıkla beklıyorum:)) ama kabaklar olmadı galıba ya sımdı yiyeceım:KK70::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

nasıl oldu beğendin mi çok merak ettim :KK1::KK1:

merhaba hanımlar ben yeni üyeyim kendi çapımda diyet yapıyorum 82,50 kg ile diyete başladım ve şuan 75,20 kg ve rejim yapalı 1 ay oluyor. ama kendimi yeterli bulmuyorum beslenme konusunda sağlıksız olduğuna inanıyorum. Sizin bilgilerinizle eminim daha iyi sonuçlar alcam bana yardımcı olurmusunuz

hoşgeldin arkadaşım, burada herkes sana yardımcı olacaktır eminim bende yeniyim ama bildiğim bişey olursa seve seve cevaplarım :21:

mrb bende bu diyete başlamayı düşünüyorum öncelikle sorum ben hiç keten tohumu yemedim ama bunun bagırsaklarda çizilme yapacagını duymuştum böle birşey söz konusumu nasıl ve ne kadar tükelitmeli.ikinci sorumda dogal sirkeyle yapılmış salata yazıyor diyette.evde elma sirkesi yapan varmı aranızda bu mevsimde yapılabilirmi nasıl yapılır nette araştırdım biraz ama içine bal katan ekmek nohut katan olmuş ben hiç bir şey katmadan sadece elme ve suyla sirke elde edemezmiyim.son olarak eklemek istegim kilo almak çok kolay ve masrafsız ama vermek pahalıya patlıyor .bu saydıkları yicekleri hergün bulamıyabiliyoruz evde ne varsa onu yiyiyoruz her gün ceviz fındık fıstık balık pirzola yiyemeyen ne yapacak.bazı diyetisyenlerin çalıştıgı yemek üreten yerler var mesala anlaştıkları bu yerler sizin listenize göre hergün günlük kapınıza kadar sabah ögle akşam ne yenilcekse paketleyip getiriyor bu durumda diyette hiç şaşmadan çok kolay kilo veriyorlar buda işin diger yüzü...

Sende hoşgeldin arkadaşım, ben keten tohumuyla ya da sirkeyle ilgili bişey diyemem ama pahalı dediğin diğer diyetler bu diyetin güzel yanı ne bulursan yiyebiliyor olman, et balık pahalı geliyorsa nohut, kuru fasülye yiyebilirsin mesela onların yerine hem vitamin mineral deposu hem de doyurucu olur, dediğin o yemek getiren sitelerden birine ben niyetlenmiştim iş yerinde yapamıyorum diye iki ara öğün bir öğle yemeğine 50 lira istediler, üstelik sabah geliyor ısıtacak yerin yoksa öğlen soğuk yiyorsun, yine de tabi senin kararın hangisi mantıklı gelirse onu yap ama bence bir dene:KK34::KK34:

Kızlar gene mi pazartesi -cuma tartılma meselesi....Ben bıraktığımda da aynı konu dönüyordu 4 ay önce.Cumaları tartılıyorduk zaten sonra hooooooooooop bu tartışma.hatta anket bile yapılmıştı.pazartesi çıkmıştı hatırladığıma göre.şimdi gene aynı konu.bu sefer tersine istek.
Neyse karara bağlandı sanırım.tartı günü CUMA.Mutabık mıyız?:KK51:

Bu arada bu ticker ı birinizden kopyalamıştım.ama kilo değişimini nasıl yapacağımı bilmediğimden öyle kaldı.Yani ben bu kadan zayıf deiilim.Hayrına biri bana anlatırsa sevinirim.

canım linkten de bakabilirsin istersen ben de yapabilirim senin için;

http://www.kadinlarkulubu.com/yeni-u...eklenmesi.html (Yeni Eklenti - Kilo Çizelgesinin Eklenmesi)

bugün ki menümü de bildireyim :21::21::21:

sabah;
1 çay bardağı veya biraz fazla çökelek ve bol dere otlu omlet 1,5 yumurtadan
8 zeytin
yarım çay bardağı ceviz
domates

öğlen;
1 kase çorba
1 tabak salata
4 köfte(yemekhanede ekmeksiz çıkmaz normalde ama ekmeksizdi şansıma :KK9::KK9:)
2 büyük yeşil biber közleme
2 kaşık yoğurt

ara: bir avuç ceviz

akşam:
kırmızı fasülye piyazı
yeşillik salatası
2 kaşık taze fasülye

bir de yazmayı hep unutuyorum öğleden önce bir öğleden sonra bir mutlaka bitki çayı genelde yeşil çay içiyorum bulamazsam adaçayı, ıhlamur vs.
bir ton da su sebilden içtiğim için kaç litredir bilmiyorum :KK1::KK1::KK1::KK1:

X