Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

tamam canım,yalnız ben bu hafta kilo bildirimi yapmayacağım. beynimden 84 imajını silmek istiyorum. zaten bu yüzden pazarteside bildirmedim.birkaç gün arayla tekrar tartılır tekrar aynı kiloyu görürsem motivasyonum sıfırlanacak, bize PAİNT de katılmak istiyor.haydi yarışımız başlasın bakalım.birbirimize destek ve tatlı bir rekabetle verelim kiloları.... nazar bana da değdi,oysa çok düzenli tıkır tıkır gidiyordu.böylece birbirimize karşı sorumlu hisseder, kaçamakta yapmayız inş.:KK16::KK16::KK9::KK9:

Paint, tabii ki katılır bize. Çok da mutlu olurum.

Sabah: 2 yumurtalı peynirli omlet, peynir,3 zeytin(sevmiyorum), domates, maydonoz, çay, 2 omega3 .

1 lt su
SEVGİİİİİ, bugün 4 km yürüyeceğim inş. Bak sonra bana, söylesen ben de yürürdüm deme ha! Aha da şimdiden söylüyorum.

sıcaklardan ben de yumurta yiyemiyorum pek..canım istemiyor sadece haftasonları yiyorum..

sabah kahvaltım:
1 dilim karpuz (akşam yiyemediğim için sabah yedim soğuk soğukk)
1 muz
yarım bardak süt
1 avuç fındık

dün akşam biraz kaçamaklarım oldu..yazzz duy sesimi..sana dün derken ben yaptım kaçamak..
akşam yemeğim olan patlıcan musakka yanında 1 küçücük dilim tandır ekmeği yedim
yoğurt
salata

gece de ablamlarda 1 tane dondurma yedim..hem de geç saatte..gerçi dün 1 saat (yarım saat dondurmadan önce, yarım saatte dondurmadan sonra) tempolu yürüdüm..

ama gitti leptinler..sabah tartıldım aç karnına hala 70.5 im..:KK25::KK25::KK25:
canım bende sabah 70,2 cıktım dırencı kırmak uzereyız bıraz daha azım bugun hıc kacamaksız bır gun olsun ınsallah bı 45 dakka da yuruyus ekleyelım pazartesıye 69,5 goruruz belkıde
sabah karatay kahvaltım ıyaptım guzelce cevız yememıstım 11 de yedım cevızımı
ögle yemegım bıraz once bıttı kabak yemegı 1 tavuk baget yedım domateslı bıberlı 1 ayran ıctım
aksamda herhalde patlıcan yemegı olcak 1 tabak dolusu yogurtla yıyıp bugunu kapatıcam umarım ben bu 70 ı bu asarsak kıloların tıkır tıkır gıdecegıne ınanıyorum hadı bıraz daha gayret 5 gun var onumuzde

canım bence önce tedavini olmalı sonra zayıflamaya başlamalısın p.over bildiğim kadarıyla kilo veremeye engel bir hastalık:44: ama umudunu yitirme önce önlemini al sonra diyete başla yada sürdür metabolizma yavaşlıyor sanırım bu hastalıkta mesela bunu araştırabilrsin bendede tiroid var metabolzma hızlanmadan ne yaparsan yap boş malesef:KK50::KK50:

diane -35 kullanıodum ama bu ay regl den sonra devam etmeıdmm.. zayfılayınca duzelir ne yapayım yumurtalıgım catlamıyomus benım ceperi kalınmıs anladıgım kadarıyla..:/:KK31::KK31::KK31:

1 kase buğdaylı nohutlu yoğurt çorbası
1,5 dlm hasanpaşa köfte
5 yk kadar kısır:KK56:

yemekten sonra hafif tempolu 1 saat dolandımmmm:KK8:

Canım, sanırım Sersumum yazmıştı. İnsülin direnci olan kişilerde, kan şekerinin düşmesi ile birlikte baş ağrısı olabiliyor. Onun için özellikle ilk başlarda öğün aralarını uzun tutmaman ya da küçük bir ara öğün yapman daha iyi olabilir. :KK34:

Çok sağol tatlım evet dün ve bugün çok daha iyiyim vucüdum alıştı galiba, boşu boşuna randevu aldım doktordan :KK9::KK9:

Sağol arkadaşım,sana da geçmiş olsun,başağrısı başlarda oluyor,geçici bir durumdur inşallah

Hepinize teşekkürler arkadaşlar,ilginize.Faranjit olmuşum,ilaç verdi doktor.

tekrar geçmiş olsun canım, ben iyiyim iki gündür başağrısı kalmadı demek ki alışmak gerekiyormuş :KK1::KK1:

kahvaltım yıne aynı
2yumurtalı kasarlı omlet
5 çeri
5 ceviz
öğlen sebze kızartması yemk ıstıyorum fırında tarfler vardı htrlayamadım cok eskı gecmişte de bulamadımm:44::44::44:
online olup bılen varsa ve yazarsa çok sevineceğimm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sebze kızartması bılen yok muuuuuuu :44::44::44:

Canım ben eskiden diyet yaparken severek yediğim bir tarifi vereyim sana, fırında yağlı kağıtta ya da fırının ızgarasında yapıyodum ben, yağlı kağıt kullanmayın diyor kızlar o yüzden istersen ızgarada ya da borcamda yap;

kabağı güzelce yıkayıp kabuğunu kesmeden sadece kötü yerlerini al.
bir kaba orta kalınlıkta yuvarlaklarda doğra(salatalık gibi)
üzerine karabiber, kırmızı biber, kimyon ve zeytinyağı koyup karıştır, beş dakika falan beklet,
sonra tepsiye ya da ızgaraya diz yavaş yavaş pişsin biraz kızarınca al(ne kadar pişmiş seviyosan ya da),
üzerine yoğurtla muhteşem oluyo afiyet olsun:KK56::KK56::KK56:

tabi ben kimyonu çok severim o yüzden koyuyodum başka baharatlar da ekleyebilir çıkartabilirsin sevdiğine göre ya da baharatsız sen bilirsin, patlıcan da denedim böyle ama o güzel olmadı :KK19::KK19::KK19: bu annemle benim uydurmamız şimdi bütün doktorlar veriyor :KK9::KK9::KK9:

kız var ya daha da kötüsü nasıl bir mideyse benimkisi cadı kazanı gibi kaynatıyorum tık demiyor namussuz normal bir insanın 3kase lokumda kusması mide ağrısı falan çekmesi gerekir ben üstüne yemek yedim tabağımı sünnetleyene kadar:KK52::KK52::KK53::KK53:

Allah bana manda şifalığı vermiş.:KK52::KK52::KK52:valla yine olsa yine yerim dicem ama 26 kilo vermem lazım öncesinde:KK52::KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

öyle mi diyon gıyyyzzzz:KK52:iwet ya o zamanlar daha fenaydık dimi,salmiştik resmen,bu bilinç yoktu,2 gun dıyet ac bilaç sonra saldır aburcubura,:KK20:sen o zamanalr zayıftın kız,göbek yoktur fazla,ama ben felaketimdir eminim:KK53:hala fena gerçi göbeğim,her yer gitse de o sabit kalıyor,spor falan da yapmıyorum zaten,aşırı bir yorgunluk var son haftalarda ,saatlerce uyusam da dinlenemiyorum,ayrıca spor hevesi falan da kalmadı,sadece diyet takılıyom bu aralar,biraz da boyle gitsin bakalım.
60lardan sonra nasıl tıkır tıkır gitcek yaa,bana tam tersi olur gibi geliyor,gıdım gıdım gitcek gibi:KK50:

benim midem de bayagı sağlamdır,bu iyi mi kötü mü bilemiyorum,öyle olunca bol bvol yemişiz,doldurmusuz yağları fücuudumuza işteee,iğğrennçççççççç:KK4:

maşşallahhhhh:nazar:

o zaman 7-8 değil 6 yıl önceki halimiz bilemiyorum şimdii.
yani benim yeni evlendiğim zmanlar olabilir...
Allahım o ne göbek bilmiyorum valla fena durumdayımm..
sende felakettin:KK9:
şimdi çok çok iyiyiz şükür,dediğin gibi daha bilinçliyizzz..
donndurmadan az yee,pastadan az yeee,,biraz peynir,,biraz yemek yeee tarzı diyetlerle ömürümüz boşa geçmişşş vallaaa:KK19:
60lı rakamları görünce azmin artacak bak göreceksinn..
bende 50leri görünce o azmi yakalayacağımı düşünüyorum meselaaaa:KK28:
yedikelirne dikkat et seenn..,sporuda fırsat buldukça yapmaya çalış iştee..
insan isteyince zamn buluyor aslındaaa..
sabahları uykudan erken kalkıpp çıkabilirsinn havalar güzelken

pko sorunu ne demek acaba bednede nerdeyse tum hastalıklar varda kısaltılmısımı merak ettım affınıza sıgınarak:44: addet duzensızlıgım de var bende artık hapı kestım kendılıgımden burada karacıgar yaglanmasıda yaptıgını okumustum diane-35ın.. inşallah benmde tum sorunlarım çözülür..
pko: polikistik over sorunu demek.
diane 35 kullanan ve bu yüzden karaciğerinde yağlanma olan benim:)))
adet düzensizliğin varsa karatay ile beslen çözülüyor, ben yumurtlamıyordum

:87:
Canım ben eskiden diyet yaparken severek yediğim bir tarifi vereyim sana, fırında yağlı kağıtta ya da fırının ızgarasında yapıyodum ben, yağlı kağıt kullanmayın diyor kızlar o yüzden istersen ızgarada ya da borcamda yap;

kabağı güzelce yıkayıp kabuğunu kesmeden sadece kötü yerlerini al.
bir kaba orta kalınlıkta yuvarlaklarda doğra(salatalık gibi)
üzerine karabiber, kırmızı biber, kimyon ve zeytinyağı koyup karıştır, beş dakika falan beklet,
sonra tepsiye ya da ızgaraya diz yavaş yavaş pişsin biraz kızarınca al(ne kadar pişmiş seviyosan ya da),
üzerine yoğurtla muhteşem oluyo afiyet olsun:KK56::KK56::KK56:

tabi ben kimyonu çok severim o yüzden koyuyodum başka baharatlar da ekleyebilir çıkartabilirsin sevdiğine göre ya da baharatsız sen bilirsin, patlıcan da denedim böyle ama o güzel olmadı :KK19::KK19::KK19: bu annemle benim uydurmamız şimdi bütün doktorlar veriyor :KK9::KK9::KK9:
teşekkür ederimmmm :KK52::KK52::KK52: borcama koyduk biber kabak ve patlıcanı dedıgınız gıbı kestım:)) azcık zeytın yag gezdırdık ustunde az ama :) oh yogurttla :KK36::KK36::KK36: domates sosta yapacagım :KK52::KK52::KK66:

esascıım çok sevindim senin adına
bende 3 gün önce 68 i gördüm ne kadar mutlu oldum bilemezsin ama arkasından eşimle 3 günlük havuz kaçamağı yapınca sabah akşam düzen bozuldu :KK50: :KK50: dönünce bi baktım 69 olmuşum geri :KK50:
umarım p.tesiye kadar yine 68 leri görebilirim :26:

Canim insallah pazartesi 68i gorursunn..

Esascigim,
Bende ucundan görebilsem ....... 68leri ....
Darisi basima insallah

pko: polikistik over sorunu demek.
diane 35 kullanan ve bu yüzden karaciğerinde yağlanma olan benim:)))
adet düzensizliğin varsa karatay ile beslen çözülüyor, ben yumurtlamıyordum

evet öyleymiş:) bende kullanıyordum yıllardır dıyebılırım ama gecen gun bıraktım.. bendede cıkmıstı karacıgeer yaglanması bıde gızlı sekerr hay allahım herseyı benıbuluo dıye isyanlardayımmm:KK23::KK59:
püf bıraktım ıcmeyecegım... bnmde yumurta çeperi catlamıyormus kalınmışş.. ve tüylenme var cene altımda!!:KK14::KK14::KK14: cok dertlıyım :p susmayacagım baslarsam :KK50::KK50::KK50::KK50:

Gunaydin kizlar hepinize

Nasilsiniz,benim bogazim hala cok kotu,yuruyemiyorumda,cok oksuruyorum

Dun karatayima uydum,ama bogazimdan dolayi bitki caylarima bal kattim,gerci hic faydasi olmadi,bosa ictim sanki

Kahvalti yapmadim daha,canim hic bisey istemiyor,bi doktora gideyim,gelince yaparim artik

Gorusmek uzere

Geçmiş olsun canım umarım çabucak iyileşiverirsin:KK16:

sabah
1 salatalık
4 zeytin
bir avuç dolusu kaşar peynir
5 ceviz

öğle
1 kase çorba
biber domates/közde
yoğurt

akşam
adana ızgara
salata
yoğurt

eve giderken 1 saat yürüyüş yapacağım
en az 3 lt su
2 bardak bitki çayı

:87:
teşekkür ederimmmm :KK52::KK52::KK52: borcama koyduk biber kabak ve patlıcanı dedıgınız gıbı kestım:)) azcık zeytın yag gezdırdık ustunde az ama :) oh yogurttla :KK36::KK36::KK36: domates sosta yapacagım :KK52::KK52::KK66:

:KK9::KK9::KK9: rica ederim canım afiyet olsun, zeytinyağını patlıcanlara çok az koyma kayış gibi olabiliyor, ama domates sosu halleder sanırım :KK9::KK9: bir de çok üstüste gelmesinler biraz çiğ kalıyor o zaman, inşallah hoşunuza gider ben artık patlıcan yemeklerini de kızartmadan böyle yapıyorum fark hiç belli değil walla hatta çook hafif oluyo :KK34::KK34:

:KK9::KK9::KK9: rica ederim canım afiyet olsun, zeytinyağını patlıcanlara çok az koyma kayış gibi olabiliyor, ama domates sosu halleder sanırım :KK9::KK9: bir de çok üstüste gelmesinler biraz çiğ kalıyor o zaman, inşallah hoşunuza gider ben artık patlıcan yemeklerini de kızartmadan böyle yapıyorum fark hiç belli değil walla hatta çook hafif oluyo :KK34::KK34:

fırında sabırsızlıkla beklıyorum:)) ama kabaklar olmadı galıba ya sımdı yiyeceım:KK70::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

canım bende sabah 70,2 cıktım dırencı kırmak uzereyız bıraz daha azım bugun hıc kacamaksız bır gun olsun ınsallah bı 45 dakka da yuruyus ekleyelım pazartesıye 69,5 goruruz belkıde
sabah karatay kahvaltım ıyaptım guzelce cevız yememıstım 11 de yedım cevızımı
ögle yemegım bıraz once bıttı kabak yemegı 1 tavuk baget yedım domateslı bıberlı 1 ayran ıctım
aksamda herhalde patlıcan yemegı olcak 1 tabak dolusu yogurtla yıyıp bugunu kapatıcam umarım ben bu 70 ı bu asarsak kıloların tıkır tıkır gıdecegıne ınanıyorum hadı bıraz daha gayret 5 gun var onumuzde

akşam bende muhtemelen biber dolması pişiricem..öğlen de:
1 tabak nohut
yoğurt
salata yedim..

Yürüyüş bu akşam da var inşallah..yalnız canım önümüzde 2 gün var..cumaya aldık ya tartı gününü..pazartesi bildirim yok yani..o yüzden benim bu haftadan pek ümidim yok..ama haftaya kesin 69 ları görücem..

sebze kızartması bılen yok muuuuuuu :44::44::44:

canım ben fırın poşetinde pişiriyorum..kabak, patlıcan, biber..ne istersen..azıcık a.yağı gezidrip istediğin şekilde baharatlayıp fırın poşetinde pişirebilirsin..çok lezzetli oluyor..

Kızlar bu ticker nasıl düzenleniyor.BU TİCKERI ALDIM KOPYALADIM.ANCAK BU KİLO BANA AİT DEĞİL.(KEŞKE OLSAYDI.)KİLO PANELİMİ NASIL DÜZENLEYECEĞİM.Hadi bir yardımcı oluverin
kızlar.

Son düzenleme:
X