Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba bende karatay diyetine yeni basladim verdiginiz kilo muhtesem 1 gunluk beslenme programiniz hakkinda bilgi verebilirseniz cok memnun olurum :))

ilk oğlumda 30 ikinci oğlumda 34 kilo alıp dombidik bir kadın olup çıkıvermiştim.....ufaklığım artık 1 yaşını geçtiğinde 76-76-77 arasında sürekli oynayan bir kiloya düşmeyi başarmıştım ve bir yılı aşkın bir süredir bu böyle devam ediyordu. geçen hafta karatay diyet kitabını aldım ve akşamına uygulamaya başladım...nasıl oldu bilemiyorum ama bu gün yani tam 7. günde tartı 70.9 kiloyu gösteriverdi....
Kimisi bu kadar çabuk vermek iyi değil diyor, kimisi sudan verip ödem atmışsındır diyor ama ben de sonuca bakıp son derece mutlu oluyorum ..Ba arada ben zayıflamak için çok yol denedim..Apukunktur, zayıflama ilaçları, 3 ana 3 ara öğünlü diyet programları sonuç hep aynı...ikindiye kadar herşey çok iyi gidiyor ama saat 4 ve 5 gibi ne açlık ne de tatlı krizlerine engel olabiliyordum...Diyelimki bu saatleri atlattım, mutlaka gece tatlı yiyordum...Makarna-pilav benim vazgeçemediğim tek besin gurubuydu...Ama bu diyet bana çok iyi geldi...Karbonratlı gıdalar yemedikçe yemiyorsun, yemedikçe acıkmıyorsun ve tatlı krizi diye birşey kalmıyor...ve sadece günde üç öğün yiyerek son derece enerjik hissediyorum,rahat uyanıyorum(çalışma düzenim gereği her sabah 6:00), zihnim çok daha berrak,öğleden sonra yorgunluklarım ve halsizliğimden eser kalmadı...Ben de böyle oldu en azından ve gerçekten ne kadar obur olduğumu şimdi daha iyi farkedibiliyorum....Bu bir diyet programı değil bence bir beslenme şekli....hayatımda uyguladığım en kolay, en zevkli ve en çabuk sonuç aldığım diyet bu oldu.....:90:

kahvaltım 12,15te bitti
2yumurtalı kaşarlı omlet
6çeri domates
1acur(salatalık yerine)
5ceviz
1 omega
:KK56:

cadıı jarnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hoşgeldin kızzzz....
oh beeee yaz aylarında çekilmeyen diyet fazlı jarna sayesinde zevkli hale gelecek süper vallaaa:KK8:

kıızz naber:KK16:sen en son sülün gibi hatundun hala ne işin var senin buralarda:KK33:apılan nasıl iyi mi onu da çok özledim:KK16:

Merhaba kızlar, bildirimler şahane hepinizi kutluyorum.
2. öğünüm:3 dilim k. elma, 1 k. erik, 1 k. yaban mersini, 1 ceviz

Jarna hoş geldin :))

Son düzenleme:
Aydın-Didem ben kilo bildirimine 1 hafta ara vereceğimi yazmıştım.tartılmayıp duraklamayı atlatmak istiyorum.haftaya bildirim yapacağım. şimdiden verdiğin emek için teşekkür ederim. verenleri kutlarım,veremeyenler üzülmesinler...:KK16:

merhaba öglenki menüm
1 konserve dardanel ton
3 dilim peksimet
1 avuç kuruyemiş (karışık)
su 1 lt olmak üzere
sporda akşam gitmeyi düşünüyorum

Merhaba guzel karatay kizlari ..

Nasilsiniz bugun ? Eminim ki hersy yolunda ve keyifler yerindedir..

Sabah,kahvaltimdan once 20 dakika yurudum.

Kahvaltimda;

2 yumurta,2 domates,1 tatli biberden yapilmis hizli menemen,
minik bir parca beyaz peynir,
1 tane aci biber,
1 tane ince salatalik,
1 minik kase kabuklu fistik,
ve kayisi cayi ( rahat wc ye cikabilmek icin)

Kilo bildirimi yapayim;

B.Tarihi;02/04/2012
B.Kilom;81.00
Gecen haftaki kilom;73.00
Bugunki kilom;72.600
:nazar:
Aradaki fark;-400
Hedefim;70.00 idi fakat 10 kiloyu devirdikten sonra ki hedefim 65.00 olacak..

Kilo verebilen,,veremiyen herkezcikleri en icten dileklerim ile kutlarim.. Kilo veremeyen arkadaslar uzulmesin ,, Karatay bizim yasam tarzimiz elbet bir gun gidecek bu kilolar ..

Sivi alimina dikkat kizlar , Haberlerde izledim .. Turkiye cok cok sicakmis ..

Kendinize dkkat edin 2.Ogunde gorusmek uzre ..

Iyi Gunler ..

Leptininiz bol bol olsun ..
:nazar::KK16:

Rumuz:goncagul_ce
Başlangıç tarihi:19.03.2012
Başlangıç kg:70
Geçen hafta:63.200
Bu hafta:62.400
Fark:-800
Toplam fark:7.6
Beden:38
Spor:45dk egzersiz.
Boy:1.70
Hedef:60

merhaba kızlar
kahvaltım 9:00 bitti
1 yumurtadan biberli mısır unlu omlet
peynir
8-9 zeytin
domates
1 ceviz
1 incir
2 günkurusu kayısı
biraz fıstık
çayyy..

zeytın aklıma hiç gelmıo ama dikaat edecegım:)) tesekür ederim :KK16:ayrıca bı brdak ayran içmiştim onu unutmuşum yazmayıı

ayran süper... ben o kadar alıştım ki karatay kahvaltısına artık otomatik hazırlıyo ellerim valla..

her sabah

7-8 zeytin
peynirli yumurta(2tane yumurtadan)
salatık maydanoz biber
ceviz
ve yeşil çay klasik oldu bende vallaaa hiç acıkmıyorum öğlen bile acıkmamış oluyorum ama şimdilik öğlenleri hafif geçiriyorum semizotu mevsimi olduğu için favorim salatasını yapıyorum yanına salatalık birazda ceviz ya da badem yiyorum.

akşamda haftanın 4 günü balık diğer günlerde et , zeytinyağlı ile falan hiç zorlanmadım 5 gün bitti.

sadece regl olcam bu hafta tatlı isteğimi nasıl bastırıcam kara kara onu düşünüyorum..

yoksa çok rahatım
hafta içi her akşam da 1 saat yürüyorum. tam evin karşısında park var o da benim için nimet tabiii.

böyle diyete can kurban :):KK1:

2.öğünüm 17.15 gibi bitti 3tane kabak dolması+ yogurt+semizotu salatası yedimm. az öncede 7 tane dut yedimm :18::18:
32 kılo fazlam var gider mi bu kilolar yaa... 10 kiloyu kaç ay civarı verıleb,ilir acaba??:KK25::44:

Canım hoşgeldin aramıza kişiden kişye değişir fakat haftada 1 kilo verebilirsin...

peki kahvaltı yerıne mi yıyorsunuz:) cevaap ıcınde cok tesekkkur ederımmm:) dıyet listesınde yemekten ıkı saat sonra ara ögun yazıyr ya ona tam uyuyormusunuz yoksa canınız ıstedıgınde mı yıyorsyuz?? kafama takılan baya soru var galıbaa:KK53::44:

meyveyi kahvaltıda yiyoruz yanında peynir domates salatalık vs.ile birlikte...

su içemıyorum ben yaaa midem bulanıo cok ıcınde maasallah sızleree :KK9:

suyu çok içmelisin canım enaz 2,5 lt.

Selamlar, bende grubunuza katılmak istiyorum

hoşgeldin aramıza canım.ilk sayfamızda örnek menüler var yararlanabilirisn...

kızlar gunaydın erkenden sıze yazma geregı duydum cunku SOKTAYIM sımdı durum su bu prs kılo 69.1 dune kadar dıyete ve spora dıkkat ettım ama dun oructum sahurda karatay kahvaltısı yaptım ıftarda 1 avuçiçi kadar ekmek kofte salata vs yedım ancak aksam cayı ozlemısım kandıl sımıdı yedım4-5 tane dedımkı kesın yarın artıda gorunucem sabah tartıldım 68.4 olabılrmı ındım ındım cıktım sımdı yıne tartılıyım kılomu vermısım tabı hergun sporumu yaptım ama onceden hıc boyle olmazdı coksaskınım tartımı bozuldu dersınız .....

tartı bozuk değil kilo vermişsin :KK9::KK9::KK9:

Merhaba arkadaşlar,
öncelikle aslında uzun süredir konuyu takip ediyodum ama bir türlü kısmet olmamıştı yazmak, ben de sizler gibi kilo vermek istiyorum,
yıllarca hep birileri tarafından hor görüldüm bu yüzden ve şimdi artık bitsin istiyorum,
kısaca kendimden söz etmem gerekirse,
yemek, bulaşık, ütüden ne spora ne doğru düzgün yemek pişirmeye vakit bulamıyorum, aynı zamanda çalışıyorum, akşam 19.30 gibi ancak evde oluyorum neyse gelelim kilolarıma :)

28 yaşındayım 119,4 kilo olmuşum ki bir dur demem gerektiğini anladım biraz geç oldu ama anladım ve karatay diyetine başladım sizin gibi aynı zamanda insülin direncim var ve sabah akşam glukofen kullanıyorum, 6 haziranda başladım neredeyse iki hafta olacak ve 4 kilo verdim, çoğu sudur ama olsun insan yine de kendini çok iyi hissediyor :KK70:

boyum 1,73 (Allahtan) o da olmasa ne olurdum bilmiyorum, orda burda sitelerden bakıyorum ideal kilom 65 çıkıyor, hadi 70 olsun ona da razıyım :) ben herhalde ilkokulda görmüştüm 65 kiloyu en son ama bu kez olsun istiyorum, hayatımda bir kez ben de istediğimi giyeyim, istediğim insanla gezeyim, aynaya baktığımda ya da dışarda gezerken vitrin camından yansımamı gördüğümde üzülmeyeyim artık, neyse şu anda mutluyum acıkmıyorum, yemek düşünmüyorum torba torba yediğim çikolataları,bisküvileri pastaları canım istemiyor , beni de aranıza kabul ederseniz çok sevinirim,
bugün ki menümüm de yazayım :)(destan oldu ama)

sabah iki yumurtadan domates kurusu ve dil peyniriyle omlet
yanında yarım çay bardağı ceviz
dereotu, domates,salatalık
bir kibrit kutusu kadar dil peyniri

şimdi bir yeşil çay :)
akşama da balık ve salata yemeyi planlıyorum.

canım hoşgeldin aramıza gerçekten istersen ve dikkat edersen hedef kilona ulaşırsın merak etme :KK34:

slm kızlar bende 2 gündür karatay diyetine başladım hedefim 15 kg vermek .21 aylık bir oğlum var hala emziriyorum :) hepimiz birbirimize destek olursak bu kg işi biter.sigara bırakıp 10 kg oldım sonra hamile kalınca hepsi elektrik su olarak geri döndü ama bu sefer yılmıcam:)

hoşgeldin canım sende...

Karatay diyetine dün başladım. Diyette yazılanları işyerimde bulma v yapma imkanım olmadığı için muadillerini yedim. Et yazdıysa ben tavuk yedim. Kaçamaksız geçti. Daha önce Diyetisyenin verdiği diyette ilk gün feci aç, sinirli ve halsizdim. Ama Karatay diyetimin ilk günü karnım hiiç acıkmadı, tatlı isteğim olmadı... Bugün akşam biraz acıktım o zamanda bir yeşil elma ve 2-3 kayısı yedim... Önceki diyette 7-8 öğün yediğim halde hep aç, ve tatlı krizlerim tutardı. Bu diyyet öyle şikayetlerim yok. 2 günde 200 gr. vermişim :KK37: Kitap inşallah yarın gelecek, okuyunca daha bilinçli yaparım, şimdilik buradaki diyet listesiyle idare ettim..

hoşgeldin canım aramıza.ne güzel yeni arkadaşlarımız çoğalıyor hep burda olun hep birlikte kurtulcaz bu kilolardan...

Aydın-Didem ben kilo bildirimine 1 hafta ara vereceğimi yazmıştım.tartılmayıp duraklamayı atlatmak istiyorum.haftaya bildirim yapacağım. şimdiden verdiğin emek için teşekkür ederim. verenleri kutlarım,veremeyenler üzülmesinler...:KK16:

tamam canım çok sağol..o zaman bir tek güleryüz kaldı..pepeti de girdi ama bildirim yapmıyor mu artık..yazdım ama cevap ta gelmedi..

biraz daha beklesem mi..:44::44:

X