Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın kızlar, hepnizin günü güzel olsun.

Sabah : 2 yum. lor, domatates, salatalık, 5 zeytin, 1 muz, 1 ç.b. ceviz

İyiniyetlim kolay gelsin, misafirlerin olacakmış.

Esas'cığım, evlilik yıl dönümünüz şimdiden kutlu olsun, eşin, çoçuğunla birlikte nice mutlu ve sağlıklı yıllara inşallah.:KK71:

Asya'cığım, hormon seviyelerinin düzelmesine çok sevindim. Biz de seni çok seviyoruz :KK16:canım, işte kolay gelsin.

Kızlar, bugün temizlik var, perdeleri de yıkacağım, bana da kolay gelsin. Sevgiler.

Kolay gelsin fzgunum, hareket-spor hepsi:KK34:

uf yaaa:18::18::18::18::18:
ben oysaki herkeslere cewap yamıstım..giris yapmadın didi bilgisayar...:KK4::KK4::KK4:
tum yazdıklarım silindi...:KK4::KK4::KK4::KK4:
asyaateş canım benim..sen harika bi kızsın yaw..dun hayır dediklerini gordum de az once..suppersin çıtırım ne diyim yani..:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
keçi peynirini gule gule afiyetle ye..sizin ewde ne cok peynir ceşidi war yaw...ben de sizin kızınız olabilirmiyim...:KK53::KK53::KK53::KK53:
bide dun hocanızın ewine gidecegini tamamen unutmusum..ben seni yorgun argın stajdan gelecek die bekliodum..:KK53::KK53::KK53:
iyiniyetliyle sen beni oyyle bi vicdan muhasebesiylen başbaşa bıraktınız ki bugum hiç bişe yemesem yeridir heralde..:KK52::KK52:
amaaa bulgurlu bişe yemeye calıscam inşallah canım..walla seni gorunce gaza geldim haaa:KK52::KK52:

Gel gel canım seve seve kabul eder benim ailem sizi.
Zaten artık annem alıştı bilgisayar başında beni görünce hemen soruyor kızlar ne yazmış diye. Oda karatay yapıyor hatta benden 3 gün önce başladı, o verdi ilk kitabımı:KK1:
Bulgurlu, mercimekli birşeyler vardır sanırım. Salata yada. Olmadı kuruyemiş götür sen, onlara da ikram edersin:KK1:

Kızlar arada hızlıca geçmtim sayfaları görmediğim varsa kusura bakmayın, akşama detaylıca okuyacağım
:KK56:Öğlen menüm: 12.15'te
3 dilim elma kurusu (Beypazarından almıştım, doğal ve dilimler kağıt gibi neredeyse arkasını görüceksin)
1 k. üzüm
1 büyük ceviz yedim

Son düzenleme:
canlarımmm tünaydınlar herkeslere,,
sabah doktora gittiğim için yeni geldim sayılır iişyerime,vakit kaybetmeden yazmak istedim..
dün doktorumu aradım , 10 gündür adet olmadığım için randevu aldım bugüne sözleştik ,, gelmeden bi test yap bakalım dedi,bende dün eczanaden test aldım yaptım,sonuç negatif,, bu arada 14 aylık bir kızım var biliyosunuz ,doğumumu da yaptıran doktorum o olunca gönül rahatlığı ile gittim,, ultrasonda bakarken ,hem konuşuyoruz hem bakıyo dedik nasıl korunuyosunuz,söyledim p...if diye ,demezmi bakılırsa pek işe yaramamış,2 haftalık hamilesin duygu dediiiii.....:KK45::KK45::KK45: yok canım şaka yapıyosunuz dedim çok ciddiyim bak dedi ve ne görüyimm küçücük bir kese ,,ama daha kalp atışı bile yok tabi çünkü çok yeni,,,ama ben hazır değilim daha dedimm ne yapıcağımı bilemeden ağlamaya başladım,, o andabütün düşünceler ışık hızı ile geçiyo ama beynimden,ama işte kilo vermeye başlamıştım,diyetim iyi gidiyo,, fit bir vücudum olucaktı,, sonra daha kızım küçük,,daha hamileliğin etkisini üzerimden yeni yeni atıyorum,hem biliyosunuz ben doğumdan sonra kayınvalidemlerle sıkıntılar yaşamıştım anlatmıştım onları düşündüm.. yok dedim ben hazır değili,aldırmalıyım bu çocuğu diye düşünüyorum ama doktorum çok destekçi,kürtajdan yana değil zaten...aslıdna zaten benimde içim el vermez kesinlikle,,,

sonra eşim kapıd bekliiyodu ona söyledim oda şok oldu tabi,,, ama çook mutlu oldu :KK19::KK19::KK19:sarıldı öpüyor,, diyorki bak ikisi beraber büyür,,işimiz var sağlımız yerinde düzenimizi kurduk ,herşey güzel olcak aşkım korkma,, aldırmıcaz dedi ee tabi ki aldırmıycamm nasıl kıyarımm o bi anlık bi salak düşünce işte,, ama kızlar ş,imdi kendimi hazırlamamışım,, tam karatayımı yapıyoken,şimdi nolcak nasıl beslencemm napıcamm benn ..nolur bana akıl verin,, destek verinn...:KK43::KK43::KK43::KK43:

tebrik ederim.... :KK49:
karatay bir beslenme şekli olduğu için kitabında da hamilelikte daha sağlıklı olabileceği yazıyor zaten sadece biraz daha fazla zeytinyağı arttırıp(ki bebeğe faydalıymış) biraz daha menülerini arttırman faydalı olacaktır. hem kilo almayacaksın hem de doğumdan sonra kilolarını çok çabuk vereceksin... allah analı babalı büyütsün...

Bu arada sabahtan beri patron vardı yanımda, ilk 3 boyutlu bina modelime baktı, biraz fikir yürüttük.
yarın müşteriye çıkacak modelim:KK52:

günaydın kızlar bugün benim evlilik yıldönümüm 3 yıl bitti sizlerle paylaşmak istedim.

bir kaç gündür yazamadım hiç işlerim çok yoğundu ama ara sıra girip okudum birazcık

sabah kahvaltım:KK56::KK56:
peynir,zeytin,bir tane haşlanmış yumurta, salatalık,domates,tereyağını cevize sürdüm, bir kupa yeşil çay ve kayısılı form çayı birlikte demledim :KK24:
nice yıllara:KK16::KK16:
tebrik ederim canım nice güzel yıllara inşallah .bu arada bu on kiloyu ne kadar zamanda verdin ve sadece karatayla mı verdin
sana da nice yıllar canım:KK16::KK16:
e tabiki ustelerler hayatım,sonucta senin için duzenliyolar bu etkinlikleri..neyse sıkma canını,ve sen en hasarsız bi şekilde atlatmaya calış inşallah...bitse de artık annenin yanına gitsen..:26::26:
evet canım yavv..anneme gitsem yüzsem yüzsemm:KK53::KK53::KK53:
günaydın hanımlar

bende temizlikle ugraşıyorum tayin öncesi temizligimi yapayım dedim çıkarsa hemen yerleşiriz çıkmassada memleketten dönüşte temizlikle ugraşmamış olurum inşallah hayırlısıyla çıkar :21: söylentiye göre temmuzun ilk haftası bütün tayin sonuçları belli olcakmış :KK31:
insallah gönlüne göre olur canım herşey:KK16::KK16:
sabah doktora gittiğim için yeni geldim sayılır iişyerime,vakit kaybetmeden yazmak istedim..
dün doktorumu aradım , 10 gündür adet olmadığım için randevu aldım bugüne sözleştik ,, gelmeden bi test yap bakalım dedi,bende dün eczanaden test aldım yaptım,sonuç negatif,, bu arada 14 aylık bir kızım var biliyosunuz ,doğumumu da yaptıran doktorum o olunca gönül rahatlığı ile gittim,, ultrasonda bakarken ,hem konuşuyoruz hem bakıyo dedik nasıl korunuyosunuz,söyledim p...if diye ,demezmi bakılırsa pek işe yaramamış,2 haftalık hamilesin duygu dediiiii.....:KK45::KK45::KK45: yok canım şaka yapıyosunuz dedim çok ciddiyim bak dedi ve ne görüyimm küçücük bir kese ,,ama daha kalp atışı bile yok tabi çünkü çok yeni,,,ama ben hazır değilim daha dedimm ne yapıcağımı bilemeden ağlamaya başladım,, o andabütün düşünceler ışık hızı ile geçiyo ama beynimden,ama işte kilo vermeye başlamıştım,diyetim iyi gidiyo,, fit bir vücudum olucaktı,, sonra daha kızım küçük,,daha hamileliğin etkisini üzerimden yeni yeni atıyorum,hem biliyosunuz ben doğumdan sonra kayınvalidemlerle sıkıntılar yaşamıştım anlatmıştım onları düşündüm.. yok dedim ben hazır değili,aldırmalıyım bu çocuğu diye düşünüyorum ama doktorum çok destekçi,kürtajdan yana değil zaten...aslıdna zaten benimde içim el vermez kesinlikle,,,

sonra eşim kapıd bekliiyodu ona söyledim oda şok oldu tabi,,, ama çook mutlu oldu :KK19::KK19::KK19:sarıldı öpüyor,, diyorki bak ikisi beraber büyür,,işimiz var sağlımız yerinde düzenimizi kurduk ,herşey güzel olcak aşkım korkma,, aldırmıcaz dedi ee tabi ki aldırmıycamm nasıl kıyarımm o bi anlık bi salak düşünce işte,, ama kızlar ş,imdi kendimi hazırlamamışım,, tam karatayımı yapıyoken,şimdi nolcak nasıl beslencemm napıcamm benn ..nolur bana akıl verin,, destek verinn...:KK43::KK43::KK43::KK43:

kutlarım canım:KK16::KK16: karar verdikten sonra sorun yok bence herşey olacağına varır..hayırlısı olsun herşeyin...:KK16::KK16:

selam kısslarrr..geçmişi okudum cevaplarımı yasdım geldim
1. menüm:KK56::KK56:saat 08.00
salçalı omlet
2 ceviz(kalanını şimdi yiycem)
peynir
zeytin
4 çeri
:KK56::KK56:

almira umarım bir an önce hızlı kilo vermeye başlarım, motivasyonumu kaybetmek istemiyorum. İnsülin direncini yenmek benim için zor çünkü polikistik over sendromu var bende, yumurtlayamıyorum, bol yumurta yiyerek insülin direncimi yenersem yumurtayabilirim umarım :)

Sabah: Yumurta, peynir, domates, ceviz, zeytin

Öğlen: Ananas, çilek, yeşil elma, süt

Akşam: Balık bulamadım, pasta yedim :p Yok ağzıma koymam pasta falan. Kıymalı, biberli, domatesli, bol baharatlı yumurta yedim, nefisti :)

Şaka maka ben sağlıklı besinleri yerken zevk almaya başladım, zaten 40 gün yemezsen tadını unutursun diyorlar. Abur cuburu, pideyi, pizzayı, keki unutmak istiyorum!!!

ay sen çok yaşa ya,çok güldürdün beni :KK1::KK9::KK9::KK9:
inşaallah canımcım,rabbim yar ve yardımcın ollsun,aynı sorun kızkardeşimde de var.:KK43:ona da çok üzülüyorum ama dirençli olmalı insan,yılmamalı:KK55:

e tabiki ustelerler hayatım,sonucta senin için duzenliyolar bu etkinlikleri..neyse sıkma canını,ve sen en hasarsız bi şekilde atlatmaya calış inşallah...bitse de artık annenin yanına gitsen..:26::26:

supppeer...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canım benim zeytinyagı da olsa yaglar atese karsı cok dayanıksız biliyosun..sen mumkun oldugunca kızartmamaya calış..

ewet yaw muhtar olduk..leylak 70 cim buldu bana bunu..ve tam uydu hakkaten..babam da muhtar zaten benim..:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
garifaldi supermiş yalnız...arabaya ben de alıym o sticker dan bulursam...:KK9::KK9::KK9:

hımm:44:tşk ederim canım sağol:KK54:

bugün bildirimlere başlıyorum:)
kahvaltım
2 yumurta
5çeri domates
1salatalık
peynir
4 ceviz
omega 3 kullanmaya baslayacaktım unuttum. illa sabah almak zorundamıyız akşam alınamazmı?? ve gunde kaç tane içilmesi gerekıyor. :KK56:

kızlar merhaba bende
sabah kahvaltı
avuçiçi kadar beyaz peynir
6-7 tane zeytin
birkaç kayısı
birkaç kiraz
öglen yeni birşeyler atıştırıyorum sabah kahvaltıyı geç yaptım ama aç degilim
2 avuç badem
ve siyah dut yesem olurmu sizce yemek yiyemiycem yanımdada bunlar var ne dersiniz

su:1 litre olmak üzere
dün akşanm spora gittim bugünde zumbaya gitmeyi düşünüyorum

canım benim kiloları yine veririsin,sağlıcakla al kucağına hamilelelik boyuncada dikkat et..
bak güleryüz hala kilo veriyor..
ilk üç verebilirsin..8-9 kilo almayı hedefle en fazla ve doğar doğmaz verirsin zaten kalanını..
ama diğer endişelerinde haklı olab,lirsinn..
eşininde desteğiyle aşarsınızzzinşallah..
öperim seni:KK54:

ben yazmıstım famikcim ama senin yazından sonra cıktı yazım...pravo canım sporlarına..her yemekten sonra yurudugunu goruyorum..insulin direnci mirenci kalmayacak sende yakında inşallah..pazartesi listeyi ben yapıyorum..bildirimini yap gorsun alem...:KK52::KK52::KK52:

sağol canımm...
bildirim yapmıyorum ben çünkü liste hazırlayamıyorumm..
hesap kitap işlerinden anlamıyorum yaw:44:

1 kase tarhana çorba
1 karnıyarık(kızartılmıştı galiba:26:)
3 yk bulgur pilavı
1 kase cacık
1 kase yeşil salata:KK56:

yemekten sonra 1 saat yürüdüm:KK8:

çok sevindim canım tebrik ederim allah analı babalı büyütsün sağlıklı hayırlı bir evlat olur inşallah topikteki ikinci hamişsin ne güzel tabi biraz zamansız olmuş sana göre ama olsun allah böyle istemiş birgün bende kazara hamile kalsam keşke yoksa hiç bilerek yapmaya cesaretim yok çünkü :KK9:

Ahh canim benim,seni cok tebrik ediyorum.Belki biraz sikinti cekersin ama arkadas gibi buyurler.Cook rahat edersin ilerisi icin.
Bu beslenme sekliyle hamile olan bir arkadas vardi.Hem saglikli bir beslenme sekli.saglikli beslenen fit bir hamile olursun.
Her uste br hayir vardir canim benim.

saol luckycim inşallahh,,,, allah huzur sağlık ve mutluluk versin bize ne diyim...bende ööle söyledim herşeyde bi hayır vardır umarım herşey güzel olur...

esascım allah 25-35 seneler göstersin inşallah
kekten sakın ha sakın yeme:KK53::KK53:
kocana yap aaa yazık adama bizim evde neler pişiyor bir bilsen eşim oğlanlar hiç dururlarmı
büyük oğlum 10 günde 2,5 kilo vermişti tatile gitti almadan gelir inşallah
amin canım inşallah valla senler okadar çabuk geçiyoki 5 sene olmuş bile:nazar::KK1::KK1:

canım sen merak etme senin oğlan almaz kilo alsada sen yardım edersin ona...

Bugünkü menümü yazayım:

Sabah
2 yumurta ile peynirli omlet
Domates, salatalık, maydonoz
Eski kaşar 2 dilim
Şekersiz çay
1 avuç fındık

Öğlen
1 tabak sac kavurma
1 kase yoğurt
1 avuç fındık

Akşam
1 tabak nohut
1 kase cacık
Çoban salata
1 avuç badem

45 dak (4 km) yürüyüş.

Evet... Bunların hepsini ben yedim. Epeydir uzak kalınca tekrar insülin direnci mi oluştu neyse, doyamıyorum. Bugün uzun zamandır ilk kez kaçamaksız bir günüm oldu. Gerçi biraz çok oldu porsiyonlar ama olsun.

canım bence güzel yediklerin sorun yok...

Eşin ile güzel bir ömür geçirin inş, nice nice yıllara:KK16:

çok sağol canım amin...

dün akşam yazamadım 3.öğünüm 19:00
mercimek çorbası
bamya
cacık

bu benim 3. haftam ilk kaçamağım gece 11 gibi 2 dilim mozaik yedim...:::KK43:

gecenin 11.de mozaik pasta yenirmi hemde 2 dilim :KK20::KK4::KK4::KK4:

Günaydın kızlar, hepnizin günü güzel olsun.

Esas'cığım, evlilik yıl dönümünüz şimdiden kutlu olsun, eşin, çoçuğunla birlikte nice mutlu ve sağlıklı yıllara inşallah.:KK71:

Kızlar, bugün temizlik var, perdeleri de yıkacağım, bana da kolay gelsin. Sevgiler.

çok sağol canım amin inşallah.:KK16:
sana da güzel bir gün ve kolaylıklar diliyorum...

günaydın kızlar bugün benim evlilik yıldönümüm 3 yıl bitti sizlerle paylaşmak istedim.

bir kaç gündür yazamadım hiç işlerim çok yoğundu ama ara sıra girip okudum birazcık

sabah kahvaltım:KK56::KK56:
peynir,zeytin,bir tane haşlanmış yumurta, salatalık,domates,tereyağını cevize sürdüm, bir kupa yeşil çay ve kayısılı form çayı birlikte demledim :KK24:

canım evlilik yıldönümün kutlu olsun sağlıklı mutlu huzurlu yıllar geçirmen dileğiyle...

canım hayırlı olsun bebişin ne güzel allah sağlıkla kucağına nasip etsin ve o diğer düşünceyi attığın için seni kutluyorum asl aöyle düşünme herşeyde bi hayır vardır.beslenmene de karatay usulü devam et çünkü sağlıklı besleniyoruz.güleryüz arkadaşımızda hamile sanırım 2,5 aylık oldu ondan da yardım alabilirsin .kilolarıda dert etme doğumdan sonra tıkır tıkır gider üstelik emzireceksinde yeterki sağlığınız yerinde olsun herşey yoluna girer...

valla sizi okudukça motive oluyorum bu sefer gidecek bu kilolar
kızlar bana cvp yazılmadı listeye girmem için 15gün bildirim mi yapmam lazım lütfen cvp yazın

sabah:11.30 bitti kahvaltım
3 kayısı bir bardak su
5 zeytin
avuç içi kadar peynir
2 yumurtadan melemen ama bitiremedim
çay

canım 15 gün bildirimden sonra listeye giriyorsun ama saphıra bıraktı zaten bizi o yüzden liste düzenimiz yok haftaya da propycil yapacak listeyi istersen bide ona sor belki alır listeye senide :KK34:

nice yıllara:KK16::KK16:

sana da nice yıllar canım:KK16::KK16:

evet canım yavv..anneme gitsem yüzsem yüzsemm:KK53::KK53::KK53:

insallah gönlüne göre olur canım herşey:KK16::KK16:

kutlarım canım:KK16::KK16: karar verdikten sonra sorun yok bence herşey olacağına varır..hayırlısı olsun herşeyin...:KK16::KK16:

sağol canım çok teşekkürler...:KK54:

almira Allah kardeşine acil şifa versin. Uzun vadede bir çok açıdan riskli bir hastalık, umarım bir an önce kurtuluruz.

asyaateş Metabolizma çayı nedir? Ben 1 aydır kilo vermeye uğraşıyorum, önceden umutsuzdum insülin direncim var vermemem diyordum ki gerçekten zor kilo veriyorum. Taktiklerin var mı kolay kilo vermem için?

Bugün kilom düşük çıktı: 63,6. Çok sevindim. Dün protein ağırlıklı beslendim, akşam yemeğinden sonra aşırı acıktığım için 25 tane beyaz leblebi yedim ve bol su içtim (başka bir şey yemedim), gece 12 gibi uyudum, aynı zamanda akşam yemeğinden sonra 1 buçuk saat aerobik yaptım. Bunların çok etkisi oldu sanırım.

bugunun guzel haberi...:KK9::KK9::KK9::KK9:
cok cok tebrik ediyorum canım..:KK9::KK9:
guleryuz de hamile ve karataya dewam ediyo ve hiç bi sorunu yok..sen onun menulerini takip et istiyosan..aynen dewam et karataya...sakın ekmek ve tatlı yeme...hatta porsiyonşarını arttır,her ogunde kuruyemiş yiyebilirsin..bulgur pilavı da ye...hergun yawas tempoda 20 dakka yuru..kilo almazsın vermezsin de ama en azından insulin direncini kırarsın bu surecte..ama hamilelik bittikten sonra hoop birden duser kilolar...
cok sewindim senin adına...tekrar tebrik ederim..

ahh canımmm inşallahhhh ...propycillllcimm inşallahhh... ben yinede girip hep bildirim yapıcammmm.. yine burdayım...herşey güzel olacak dimi ...2si birden büyürr dimi? :KK14::KK14::KK14:

X