Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Canım gördük tarhanayı da evde annemin yaptığı dururken almak istemedik. Bir de annem yaparken un almayı unutmuş bu yüzden normalden baya az un koymuştu içine. Tam karataylık olmuş bizim tarhana:KK1:

Afiyet olsun canım. Aslında bu sene ben de tarhanayı kendim yapmak istiyorum, ama evde kurutabilir miyim ve becerebilir miyim bilemedim.:44:

Afiyet olsun canım. Aslında bu sene ben de tarhanayı kendim yapmak istiyorum, ama evde kurutabilir miyim ve becerebilir miyim bilemedim.:44:
kurutmak aslında çok kolay oluyor. Evde kullanılmayan yada az kullanılan bir oda varsa oraya serersen çok sıkıntı olmuyor. Bence sende kendin yap canım:KK34: İçinde ne olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile yersin hemde damak tadına en uygunu olur

kurutmak aslında çok kolay oluyor. Evde kullanılmayan yada az kullanılan bir oda varsa oraya serersen çok sıkıntı olmuyor. Bence sende kendin yap canım:KK34: İçinde ne olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile yersin hemde damak tadına en uygunu olur

Doğru söylüyorsun Asya' cığım, bu sene deneyeceğim. Evin içerisinde kuruyor değil mi?

Benim menüme gelecek olursak...

1.Ögün: Pastirmali omlet, domates,salatalik, beyaz peynir, zeytin ve yesil cay

2.Ögün: Taze fasülye, 2 yk kusbasi tavuk gögüsü, beyaz peynir domates

Ara: 1 kayisi, 2 ufak erik, bikac kiraz. Yesil cay

Spor: 30 dk japon tarzinda pilates figurerobics 1/7,
20 dk slim in start it up 4/10...
TOPLAM DA 50 dk egzersiz, tavsiye ediyorum kizlar..:KK34:

Doğru söylüyorsun Asya' cığım, bu sene deneyeceğim. Evin içerisinde kuruyor değil mi?
evet evin içerisinde kuruyor, sereceğin yeri havalandırmayı unutma arada sırada, çünkü hem evin çok kokmasını önlersin hemde serin ve havadar yerlerde daha çabuk kuruyor. annem oturma odasına sermişti.(biz sadece salonda otururuz da, oda hep boştur o yüzden)

Son düzenleme:
aynen öyle oldu canım:KK17: dün geceden belliydi değişik ne yesem ne yesem diye dolanıyordum ortalıkta:KK37: kaçamağın dibine vurdum bugün:KK47: ee eşimde evdeydiii.başlayalı tam 16 gün oldu ilk defa bu kadar çok kaçamak yaptım.fakat aynı hızla devam inşş karatayaaEn Büyük KKEn Büyük KK

yüzüm yok ama yazayım barii:KK17:

sabah:KK56:10.00 gibi

köy ekmeğinin köşesi
domates_biber kızartması(çok az yağda)
zeytin
1 yumurta
salatalık

akşam:KK56:17:00 gibi
2 dilim pizza:KK17:
kola :KK17:
zetin_peynir:KK17:
1 lokma tahin helva:KK17:

oğlumun çiş eğitimi ve temizlikle yemek yapamamıştım.eşim benden habersiz söylemiş pizzayı..çok üzgünüm çokk:KK50::KK50: :KK50:ama 1 saat yürüdüm geldim:18: bununnla avunayım bari inş yakmışımdır yediklerimi:KK34:
Akşam zeytin ve peynir yiyebilirsin yasak değil...
:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4: pizza neyse de kola:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: Eğer karatay yapıyorsan kola yok sana.. Bir kişi daha yok bak kola içen canım.. O kadar şekerli ki hocamızın kitabında yazıyor.. Çok şeker mide bulandırmasın diye içine bi asid eklenmiş düşün..
Kolalı içecekler bir taraftan kan şekerini hızlı bir şekilde yükselten, dolayısıyla insülin hormonunu arttırarak vücudun yağ depolamaya yönelmesine yol açan yüksek miktarda şeker içermesi nedeniyle, diğer taraftan süt ve süt ürünleri gibi sağlıklı beslenmenin temeli olan içeceklerin yerine geçtiği için şişmanlık riskini oluşturuyor.

Bunların dışında kola içme alışkanlığının fast food beslenmeye eşlik ettiğini ve kola ile birlikte daha fazla yemek yendiğini biliyoruz. Bu nedenle çocukluk çağı şişmanlığı ve buna bağlı şeker hastalığının önemli bir sotun haline geldiği ABD'deki çocuk sağlığı otoriteleri çocukların kolalı içeceklerden uzak tutulmasını öneriyor.

Kola ve kemikler
Kolalı içeceklerin esas zararlı etkisi ise kemikler üzerinde oluyor.
Bundan 3 yıl önce Amerikan Tabipler Birliği'nin Çocuk Sağlığı Dergisi'nde kolalı içecek alışkanlığının lise öğrencisi kızlarda kemik kırıkları sıklığını 3 kat arttırdığını gösteren bir araştırma yayımlandı. Daha önce benzer yazılar yayımlayan bu araştırmacı, kolalı içecekler içindeki yüksek miktardaki fosforun kan fosforunu yükselterek kemiklerden kalsiyum kemiren paratiroid hormonu düzeyini arttırdığını ve bir süre sonra kalsiyumu azalan kemiklerin sağlamlıklarını yitirdiklerini öne sürdü.

Tıp literatüründe bu gözlemi destekleyen başka insan çalışmalarının yanı sıra benzer etkinin farelerde olduğunu gösteren araştırmalar da yayımlandı. Daha önce belirttiğimiz gibi kola içme alışkanlığı en önemli kalsiyum kaynağı olan süt ve süt ürünlerinin tüketimini azaltıyor ve ergenlik döneminde günde 800-1200 mg. olan kalsiyum ihtiyacının karşılanmasını önleyerek de kemik sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.
Bunların dışında kolalı içeceklerin böbreklerden kalsiyum atılımını arttırdıkları, mide mukoza hücre döngüsünü bozduğu, diş çürüklerini belirgin bir şekilde arttırdığı, aşırı içilmesinin kas hastalığına (hipokalemik miyopati) neden olduğunu gösteren raporlar yayımlandı. Şimdiye kadar kolalı içeceklerin insanlar için yararlı olduğunu gösteren bir araştırma yayımlanmadı. Hiç kuşkusuz kolalı içecekler sigara gibi insan sağlığını doğrudan ve tehlikeli bir şekilde etkilemiyorlar ama bu onların masum olduğu anlamına gelmiyor.

Prof.Dr.Şükrü HATUN
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Anabilim Dalı

Son düzenleme:
Kızlar ben de leptin yakalamaya gidiyorum artık.. Kaçmasınlar hemen:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:
sabah ilk işim tartılmak oluyor..:KK1::KK1::KK1: Bakalım sabaha kaç kilo çıkacağım:KK9::KK9::KK9::KK9:

Propycil bu akşam uğramadı kaçamak yapmadı umarım:26:

İyi geceler kızlar ben de kaçıyorum artık.
Tartı herkesin yüzünü güldürsün yarın :))

Son düzenleme:
bu göbüş nasıl gider yaaa :KK43:( yapıştı kaldı...
Yürüyerek,
Bol bol su içerek,
Düşük glisemik indeksli yiyecekler den Doyana dek yiyerek,
Omega 3 alarak,
Ara öğün yapmayarak,
Eve ekmek, un, kola ... Vb fabrika işlemi görmüş hiç bir gıda almayarak ..
Hocamızın kitaplarını okuyup yanlış larımızı öğrenerek, bir daha yapmayarak ..,
Tıkır , tıkır gider ..
Sabir etmek, sebat etmek gerekiyor .. Başarılar canım.. Leptinin bol olsun ..:KK16:

Yürüyerek,
Bol bol su içerek,
Düşük glisemik indeksli yiyecekler den Doyana dek yiyerek,
Omega 3 alarak,
Ara öğün yapmayarak,
Eve ekmek, un, kola ... Vb fabrika işlemi görmüş hiç bir gıda almayarak ..
Hocamızın kitaplarını okuyup yanlış larımızı öğrenerek, bir daha yapmayarak ..,
Tıkır , tıkır gider ..
Sabir etmek, sebat etmek gerekiyor .. Başarılar canım.. Leptinin bol olsun ..:KK16:

Göbüs icin bol bol mekik de gerekiyor..
Pul biberli yogurt göbegi eritiyor diye duymustum, bikac gün denedim ama devamiNI getiremedim..
Benim de SIKINTIM göbegimden yana, rahat 3 aylik hamile görüntüm var..
Cok can SIKICI

Son düzenleme:
iyi geceler kızlar , benden de 0 kaçamak :nazar: hocamın kitabına başladım. soluksuz okuyorum. bilgiler çok güzel. nihayet leptinin ne olduğunu öğrendim:KK1: eşimede okuyorum ,o da ilgilendi. artık eve ekmek almamaya karar verdik. bugün hiç açlık hissetmedim. hocamın deyişiyle doğru yoldayım. yarın tartıda istediğim gibi sonuç alamayabilirim. hafta içi aksattım diyetimi , ayrıca her akşam en az 50 dk açık havada yürüyüşümü de yapıyorum, bundan sonrası erime dönemi:KK8:

kislar meraba,ben daa simdi girebildim ewe,piknige gittik sonra da bi arkadasa kahve icmeye..
kacamak yok bugn,ama zararsiz seleri biraz abarttim kacamak yapmamak icin:
5 parca tavuk
cacik
salata
az ceviz
2 kofte
2 et sis

25 dakkacik yurudum..cok az ewet benim icn,ama hic yoktan iyidir..

Okkadar yorgunumki gecmisi yarin okuycm,banyo yapip yatmk en iyisi,bde alerji oldum yaw heryerim kabardi..
neyse,cook opuyorum herkesleri..bol leptinler kislar,yarina gorusmk uzre
:KK55::KK55::KK55:

slm kızlar memlekete döner dönmez giiriş yaptım foruma.1 ay kadar olmuştur girmeyeli.okul yüzünden götürmemiştim pc mi.neyse ki motivasyon kaynağım kk ya kavuştum geri:KK16:
umarım herkesin diyeti yolunda gidiyordur:KK54:

Nazfilizcim sağol canım:KK16::KK16: Sen de artık kaçamak yapma ve kaldığın yerden devam et olmaz mı:KK16::KK16: darısı başına olsun canım:KK16::KK16:

bugünü de diyet açısından kötü kapadım canım ben yarın kendime söz verdim yeni bir karatay başlangıcı olucak tamamen kaçamaksız toparlıycam artık..umarım sen de istediğin kiloya ara vermeden gelirsin bişi sorcam başladığından beri hep ufak kaçamaklar mı yaptın yoksa bayaaaa yoldan çıktığın oldumu

X