Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kislar merhabaaaa,

Bugun oglusumun 13. yasgununu kutladik. sabah Karatay kahvaltimi yaptim, sonra da oglumun arkadaslarinin anne babalariyla piknik yaptik. Bir suru seyler yapmistik misaifirler icin (yaprak sarma, havuclu yogurt, zeytinyagli barbunya, patates salatasi, yesil salata, sigara boregi) ama ben sadece bolca yesil salata ve ev yapimi kofte yedim. Oglusumun pastasindan bile sadece catalin ucuyla tattim. Aksam da tavuk ve salata yemeyi planliyorum.

Nolur bu kadar cabanin karsiligi yarin sabah bana birazcik kilo eksikligi olarak geri donsuuunnnnnnn:KK16:

Oğlunun doğum günü kutlu olsun, nice mutlu ve sağlıklı yaşlara:KK17:

2 .öğün ve son öğün 17 :20 de bitti

1 porsiyon et kavurma
bol soğan
domates
4 yeşil sivri acıbiber
ayran
1 avuç badem
4-5 adet yaban mersini

su: 2.5 lt
spor : 1 sa yürüyüş

canlar nasılsınız?
dogumgunumu kutlayan herkese cook tesekkuredıyorum.
iyiniyetlım süper gıdıyosun,azmine hayranım..
sabah klasik karatay.
öglen memlekette olunca anne mantısı(ama 2.tabagı almadım valla)
aksam 2 dılım kavun,peynir,fındık..
yurume bandında 35dk. yuruyus..
hadı kızlar vercez bu göbüsleri..

:KK56:Akşam menümde mangalda tavuk ve kasap yapımı sucuk ile salata vardı

propycil'den korktum evet canım:KK1:
bir de kaçamak yapınca yazmaya yüzüm olmuyor forumda:KK17:
Kilo da vermişsin iyiniyetlim, yarın bildirimini merak ediyorum :KK1:

Evet canım bugün sen de bol yürümüşsün kaçamak da yok harika.. ben de hepimizin sonucunu merakla bekliyorum tatlım :KK54:

HADİBAKALIM yazıyorum hep sana görmüyosun beni:26::26:
oğluşunun daha nice nice yaşgünlerini kutlarsınız inş.canım.. Bavula cevizler doldurulmuş anlaşılam gene ve kaçamak da yapmamışsın:nazar:tebrikler:KK16:

Iyiniyetlicim coookk tesekkurler ederim guzel dileklerine ve de ilgine. Aynen dedigin gibi cevizleri doldurup gittim. Insallah kilolari depolayiop donmemisimdir:KK1:

canlar nasılsınız?
dogumgunumu kutlayan herkese cook tesekkuredıyorum.
iyiniyetlım süper gıdıyosun,azmine hayranım..
sabah klasik karatay.
öglen memlekette olunca anne mantısı(ama 2.tabagı almadım valla)
aksam 2 dılım kavun,peynir,fındık..
yurume bandında 35dk. yuruyus..
hadı kızlar vercez bu göbüsleri..

Evet bu aralar iyi gidiyorum di mi:nazar::nazar: kendime nazar ederim :KK1::KK1:
Yürüyüşsüz olmuyor ne güzel yürüyüşünü yapmışsın çok güsel:KK9::KK9:
Yalnız o mantıdan ben yemedim bu sene biliyo musun.. 1 kaşık yeseydin keşke canım.. :KK4: bide 2. tabağı almamış:KK4::KK4::KK4::KK4:
Bi de akşam öğününde kavun yemiş:KK4::KK4::KK4: sabah yiyoruz canım:KK4::KK4::KK4: o da abartmadan

Oğlunun doğum günü kutlu olsun, nice mutlu ve sağlıklı yaşlara:KK17:

Canim asyaates'cim, cok tesekkur ederim. Ne ara bu kadar buyudu inan ben bile inanamiyorum. Bugun ogluma ve arkadaslarina bakarken ne kadar buyuduklerini gordum ve 3-4 yaslarindaki hallerini ne kadar ozledigimi dusundum. Allah hepimizin yavrularina iyi gunler gostersin ve iyi insanlara dusursun insallah.

Günaydın keyifli pazarlar olsun herkese :)
Tartı bu sabah beni güldürdü 400 gr vermişim :KK52::KK52:
tam 61 olmuşum :KK16::KK16:
Kızlar bugün tam 1 ay doldu 9 mayıs da başlamıştım ben toplamda 2 kg 800 gr vermişim bence harika bi sonuç daha çok spor yapmış olsaydım bu 4 kg çıkacaktı ama olsun yorulmadan sıkılmadan gayet tok gezerek gitti bu kilolar ve her gün incelerek devam ediyorsun

Bu beslenme şekli beli, göbeği ve her zaman bana dert olan basenleri inceltiyor çünkü ben ekstra basen hareketleri artık yapmıyorum sadece arada yürüyorum o kadar ..
Hocamızı görüp gözlerinin içine bakıp teşekkür etmek istiyorum o kadar :KK16::KK16::KK16:
Belki çok fazla kilom yok ama olsun son kilolar çok zor gidermiş bu beslenme şekliyle hiç de öyle değil arada durgunluklar oluyor fakat omega 3 kapsülleri sayesinde bunu pek umursamıyorsun çünkü bu kapsüller resmen mutluluk aşılıyor sana
şu an ki kilom 61:00
21 gün sonra ben daha güzel rakamlar görecem ..
Destekleriniz , yüreklendirmeleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum :) :KK16::KK16:

ekmek tebrık edıyorum arkadasım..boyle yola devam..

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) bıber dolma,ıclı kofte,cacık,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: az ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Evet bu aralar iyi gidiyorum di mi:nazar::nazar: kendime nazar ederim :KK1::KK1:
Yürüyüşsüz olmuyor ne güzel yürüyüşünü yapmışsın çok güsel:KK9::KK9:
Yalnız o mantıdan ben yemedim bu sene biliyo musun.. 1 kaşık yeseydin keşke canım.. :KK4: bide 2. tabağı almamış:KK4::KK4::KK4::KK4:
Bi de akşam öğününde kavun yemiş:KK4::KK4::KK4: sabah yiyoruz canım:KK4::KK4::KK4: o da abartmadan

iyiniyetlim kızma be arkadasım:KK66:iskenderunumda olunca arada kacamaklar olucak bırazcık:KK66:

Kızlar yoksunuz kaçamaklar dökülür ortaya birazdan:KK60:

aynen öyle oldu canım:KK17: dün geceden belliydi değişik ne yesem ne yesem diye dolanıyordum ortalıkta:KK37: kaçamağın dibine vurdum bugün:KK47: ee eşimde evdeydiii.başlayalı tam 16 gün oldu ilk defa bu kadar çok kaçamak yaptım.fakat aynı hızla devam inşş karatayaaEn Büyük KKEn Büyük KK

yüzüm yok ama yazayım barii:KK17:

sabah:KK56:10.00 gibi

köy ekmeğinin köşesi
domates_biber kızartması(çok az yağda)
zeytin
1 yumurta
salatalık

akşam:KK56:17:00 gibi
2 dilim pizza:KK17:
kola :KK17:
zetin_peynir:KK17:
1 lokma tahin helva:KK17:

oğlumun çiş eğitimi ve temizlikle yemek yapamamıştım.eşim benden habersiz söylemiş pizzayı..çok üzgünüm çokk:KK50::KK50: :KK50:ama 1 saat yürüdüm geldim:18: bununnla avunayım bari inş yakmışımdır yediklerimi:KK34:

Canim asyaates'cim, cok tesekkur ederim. Ne ara bu kadar buyudu inan ben bile inanamiyorum. Bugun ogluma ve arkadaslarina bakarken ne kadar buyuduklerini gordum ve 3-4 yaslarindaki hallerini ne kadar ozledigimi dusundum. Allah hepimizin yavrularina iyi gunler gostersin ve iyi insanlara dusursun insallah.
Canım bunlar iyi halleri daha bir de 20'lerde gör onu, o zaman daha çok özleyeceksin o günleri. Bence şu günlerin bile değerini bil:KK34:
Sağlıklı güzel bir ömrü olsun, hayırlı bir evlat olsun da bırak büyüsün:KK34:

İyi akşamlar hanımlar,

kızlar ben kendime engel olamıyorum 1ay boyunca gayet iyidim ama şimdii kendime ne garezim varsa artık.... gün de yaptığım pasta oğluma az kalınca bugün yine yaptım ve yine cazibesine yenik düştüm ..ben bu durumda artık sizi okumakla yetineceğim herhalde.. habire kaçamak haberi de çekilmez dimi ..sizlere kaçamaksız günler kızlar ..ben de denemeye devam edeceğim ruhuma söz geçirmeyi

Canım arada oluyor, ama moral bozmak yok, kaldığın yerden devam et.

Kislar merhabaaaa,

Bugun oglusumun 13. yasgununu kutladik. sabah Karatay kahvaltimi yaptim, sonra da oglumun arkadaslarinin anne babalariyla piknik yaptik. Bir suru seyler yapmistik misaifirler icin (yaprak sarma, havuclu yogurt, zeytinyagli barbunya, patates salatasi, yesil salata, sigara boregi) ama ben sadece bolca yesil salata ve ev yapimi kofte yedim. Oglusumun pastasindan bile sadece catalin ucuyla tattim. Aksam da tavuk ve salata yemeyi planliyorum.

Nolur bu kadar cabanin karsiligi yarin sabah bana birazcik kilo eksikligi olarak geri donsuuunnnnnnn:KK16:

Oğluşunun doğum günü kutlu olsun, nice yıllara.

Bugün yediklerim:

sucuklu yumurta (kasap sucuğu), salata, peynir, 1 ç.b. ceviz, 7 malta eriği, 3 çilek
1 tabak etli k.fasulye, 3 k. bulgur pilavı, 1 kase cacık

2,5 lt su

akşam yemeğinden sonra eşimle 1 saat yürüdük.

Kızlar yarın, tartılar hepimizin yüzünü güldürsün inşallah. Sevgiler:KK16:

Düşük kan şekeri hedefine ulaşmak için ;

Gelişmiş olan karaciğer ve pankreas yağlanmasinin önüne geçmek için ;

İnsülin ve leptin direncini kırmak için ;

- Her gün mutlaka en az 50 - 60 dakika yürüyüş yapın.

Fizik aktivite azlığı yani tembellik,hareketsizlik,uyuşukluk insülin ve leptin direncinin başlamasında en önemli ilk nedendir. İnsülin direnci , tembellik sonucu bacak kaslarında başlamaktadır.

Canan hocamızın 2. Kitabında okudum, beğendim ve paylaşayım dedim.

İyi geceler kızlar,
Leptininiz bol bol olsun
:nazar:

Asya'cığım, Beypazarı'nın tarhanası da çok güzel oluyor. Alsaydınız:KK34:

Canım gördük tarhanayı da evde annemin yaptığı dururken almak istemedik. Bir de annem yaparken un almayı unutmuş bu yüzden normalden baya az un koymuştu içine. Tam karataylık olmuş bizim tarhana:KK1:

X