Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

umarım gelip geçmiştir can sıkıcı şeyler ..sıra çoook güzel şeyler yaşamaya gelmiştir ..sağlık ve mutluluk dilerim arkadaşım ..

Yarın sınava girecek gençlerimize başarılar dilerim.
Allah zihin açıklığı versin ..
Herşey gönüllerince olsun ..

Afiyet olsun canim..begenmenize cok sevindim..hem hafif hem lezzetli..

Ohh afiyet olsun canım Rahat rahat kek yemenin tadını çıkarmışsın ne güzel

Bugun oglen yemegimle gunu kapaticaktim..ama yetmedi..guzelce yuruyusumu de yaptim..ama saat 20.30 da :
2 kasik nohut
2 kasik z.yagli fasulye
Salata

Cok gec oldu ama malesef..iyiniyetlimin dedigi gibi 2 ogun icin daha zamanim var..biraz daha azaltmaya bakmaliyim once..

Sinava girecek butun ogrencilere basarilar diliyorum..

Herkese iyi geceler..bol leptinler..

Yarın sınava girecek tüm öğrencilere bol şans, her şey gönüllerindeki gibi olsun
Başarılar şimdiden

İnsülin hormonu : kan şekerinin yakıt olarak kullanılmasını ve kullanılmayan fazlasininda depo edilmesini sağlar.
Leptin hormonu : depoda birikmiş olan vücut yağlarının enerji olarak kullanılmasını sağlar.

Bu nedenle kilo vermemiz için , birikmiş yağların yakılması için , enerji sağlayabilmesi için leptin hormonunun salgılanması şarttır.

Leptin hormonu ne zaman salgılanır? Gorevi nedir ?

Yemek yedikten 4-5 saat sonra ,

Gorevi : vücudumuzun çeşitli bölgelerinde onceden depolanmış yağları yakarak, vücudumuza gerekli olan yakıtı , enerjiyi sağlamaktadır ,
2. Yedek depodaki benzin yakıt olarak kullanılmasını saglar.

öptüm teşekkürler canımcın
maaşAllah Leylak ablam harikasınnn

sağolun kızlar yaaa

umarım gelip geçmiştir can sıkıcı şeyler ..sıra çoook güzel şeyler yaşamaya gelmiştir ..sağlık ve mutluluk dilerim arkadaşım ..

geçti geçti canım yediklerim bende kaldı yalnız
saol canımaz kaldı ...kolayladık bayaa..artık son 3 haftamız veda yemekleri vb. tüm hafta sonları dolu..bitiricez inşallah

allah kolaylık versin veda yemekleride hem çok güzel hemde duygusal olur

Siz 4 saat aralıklara yemek yemeyi tavsiye ediyorsunuz ve Leptin hormonunun öneminden bahsediyorsunuz. Nedir Leptin hormonu ve ne işe yarar?

Leptin hormonu iştahı kapatan, yağları yakan hormondur. İnsülin hormonu da acıktıran ve yağları depo eden hormondur. Leptin, vücutta bulunan tüm hormonların işlemesini idare eden hormondur. Orkestra şefidir. Tiroide, pankreasa, strese, seks hormonlarına her şeye emreder.

Peki, bu sistem nasıl işliyor vücutta?

Ağzımıza bir yiyecek koyar koymaz kan şekerimiz yükselir. Kan şekeriyle beraber insülin hormonu da yükselir. 2 saat sonra insülin düşmeye başlar ve vücuttaki şeker enerjiye dönüşür, 2 saatten sonra da glukagon depo edilmiş şekeri enerjiye dönüştürür. İşte bunlardan sonra leptin hormonu devreye girer ve o zaman yağlar yakılmaya başlanır ve depo edilmiş olan yağlar enerji sağlamak için kullanılır. 4 saat aralıkla yemek yendiğinde metabolik olarak yağların yanma süresi başlar ve devam eder. Onun için biz sık sık yedikçe insülin salgılanır, insülin salgılandıkça da uzun vadede insülin direnci oluşur ve bu şekilde kilo vermeye imkân ve ihtimal yoktur.

Son düzenleme:

Faydali bir paylasim olmus, tesekkürler arkadasim..
Acikcasi bu konuda celisiyordum sorularimin cevabini bulmus oldum.
Önceki diyetimde 3 ara ve 3 ana ögün uyguluyordum, cok acikiyordum bunu biliyorum..

Bugun de basim cok agriyor ve halsizim. Ara ara sadece mesajlari okuyabildim. Bu gun guzel dusunceleri ve dualari ile bizimle olan tum arkadaslara cok cok tesekkur ediyorum. Herkese sevgiler, hersey gonlunuzce olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…