Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ben sabah kahvaltıdan sonra 2 tane alıyorum.günde 4 taneye kadar alınabılır diye bılıyorum.

burda öyle okuduğumu hatırlıyorum bende,ama aldığım markada günde 3 kere 1-2 tane alınabilir yazıyo.ondan sorayım dedim bende.teşekürler cevabın için loxandra

evet canım bu diyetle verdım,10 temmuzda basladım,ramazanda pek yapamadım(ekmek ve tatlı yedım),bayramdan sonra sıkı bir şekilde devam ettim.

ilk kiloları vermek kolay da sonrası zor işte,bir de ben hemen hiç spor yapmıyorum,cocuklar cok yoruyor,vakit kalmıyor:KK50:

spor da yapabılsem emınım cok iyi sonuclar alırım.

sen de hemen basla,olabilecek en güzel diyet bu,:KK52::KK52:hem de sağlıklı,doktordan,temiz:KK60::KK60::KK60::KK60:

saolasın ben de başladım 5 gün oldu yapıcam inş. çabuk zayıflamam lazım:KK70:
bezelye diyette var mı ben öğlende yedim mecburen işyerndeym de ne çıkarsa öğlen onu yiyorum.:KK52:omega 3 de yağ yakmaya yardımcıysa alayım onuda saolasın ..:KK71:

Tunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar .......Oglen menum :1bardak su, bır tabak fıstık(sutten daha fazla kalsıyum ıcerıyor,B vıtamını kaynagı), 2 muz(proteın ıcerıyor) )(Yemekten once aslında toktum ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)....:KK66:
canım muz yasak değil mi?hatta sadece bizim diyette değil tüm diyetlerde meyve değil tatlı niyetine yer insanlar.2 gündür dikkatimi çekiyor,sen yiyorsun.afiyet olsun tabi de,g.i. i çok yüksek olduğu için acıktırmıyor mu sonradan?bir de kabızlıkkkk? oyy benim baş belam oldu bu diyetle de :KK52:
saphiracım,rose un bildirimini buldum canım,17:00 cıvarında yapmıs cuma gunu,gözden kaçmıs sanırım.tabloya ekle istersen,morali bozulmasın arkadasımızın,
sanırım kilo aldıgı ıcın buraya da girmiyor artık:KK50::KK70:

tamam akıllı bıdığım benim,buldun mu hemen :KK64: benim gözümden kaçmış demekki ama o niye gözünden kaçmış ben bildirim yaptım demedi bana :44: gözümden kaçtı diye kırıldı mı acaba bana?bak dert olur şimdi içime :KK59:

canım o kaçamak değil ki.
öğle yemegı yemedın heralde,yedıysen de tam doymadın.

aralarda acıkırsam ben de yıyorum kuruyemıs ve kuru kayısı.ınsulin direnci kırılınca canımız aralarda hiç bişey ıstemeyecek zaten.yeter ki sağlıklı şeyler yıyelim:nazar:

evet canım öğle yeeğimi yemiyim 2 öğün yapayımdiye düşünmüştüm...ama bu sefer kaçamak yapacaktım nerdeyse...

slm kızlar bende yediklerimi yazayım
yorumlarınızı bekliyorum:KK34:

sabah : klasik karay kahvaltısı

öğlen :etli yeşil fasulye domates salatalık 1 çay bardağı ayran

akşam : sulu köfte salata yoğurtlu kabak salatası

canım muz yasak değil mi?hatta sadece bizim diyette değil tüm diyetlerde meyve değil tatlı niyetine yer insanlar.2 gündür dikkatimi çekiyor,sen yiyorsun.afiyet olsun tabi de,g.i. i çok yüksek olduğu için acıktırmıyor mu sonradan?bir de kabızlıkkkk? oyy benim baş belam oldu bu diyetle
Ogun olarak yedım muz ve fıstıgı,aksam bırsey yemıyorum zaten.Bu cevabını okumustum hocanın "Soru : Sayın Hocam, oncelikle size verdiginiz degerli bilgiler icin cok tesekkur ederiz. Esim annem ve ben kitabınızda yazdıklarınıza uymaya gayret ediyoruz. Bu arada york testi yaptırdım hicbir gıdaya karsı intoleransım cıkmadı. Ne zaman kacamak yapacak olsak midemizde eksime olmaya basladı daha onceden hic olmuyordu bu durum. Ben emziren bir anneyim, oglum 14 aylık oldu yavas yavas kesebilirim. Kilo verme hızımın daha da artmasını istiyorum , sekeri tamamen bıraktım ancak cok sut iciyorum. Aralarda sut icmemin sakıncası olur mu ? Bir de annemin tiroidi var daha yavas oluyor kilo vermesi ona ne onerebilirsiniz ? Fındık ,fıstık ,badem ve cevizin bir limiti var mı ? Saygılarımla ,
16.07.2011 00?00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

Hızlı kilo vermek sağlıklı değil Filiz Hanım. Acele etmemelisiniz. Ev dışında yedikleriniz midenizi yakıyordur. Yağları hiçbirzaman sağlıklı değil dikkatli olmalısınız. Süt istediğiniz kadar içebilirsiniz. Doğal olanını tercih edebilirsiniz. Dikkatli olun ithal olmasın!! İthai olanlar ilaçlıdır. Bebğinize ve size zarar verebilir.

Fındık fıstığı bir tabak yemek olarak yiyebilirsiniz, yanında bir iki muz ile lezzetli, doyurucu ve sağlıklı güçlü bir öğün olur. Başka bir şey yemenize gerek yok!!!" Ben de ona ıstınaden yedım,zaten taze meyve hıc yemıyoRum aslında,bır de bunu deneyeyım dedım ogle ogunu olarak. Kabızlık bende yabancı yerde ,ya da seyahat halındeyken oluyor(O da hıjyen takıntım var dıye olusuyor ,rahat olamazsanız oluyor bır de,bunun ıcın ıcerıde kıtap okuyanları bıle duymustum.Ben keten tohumu cıgnıyorum bır cay kasıgı kadar,bır de bol su ıcmek cok ıse yarıyor,bolca yesıl salata da faydalı, sarımsak da damarları acıyormus, kabızlıga neden olan damar tıkanıklıkları da var(besbucuk ay sekerden de uzak durunca da dolasım sıstemınde acılmalar oldu sanırım,bu gun 11. Saat ayaktaydım ya nerdeyse hıc ara vermeden calısabıldım, oncelerı bu mumkun degıldı benım ıcın,bıraz sabır zamanla duzEne gırıyor hersey.Kolay gelsın.Hepımıze :KK71:

,

slm kızlar bende yediklerimi yazayım
yorumlarınızı bekliyorum:KK34:

sabah : klasik karay kahvaltısı

öğlen :etli yeşil fasulye domates salatalık 1 çay bardağı ayran

akşam : sulu köfte salata yoğurtlu kabak salatası

afiyet olsun .sulu köftede pirinç varmıydı?pirinç yemiyoruz çünkü.

onun dısında gayet basarılı bir menü.:KK9::KK9::KK9:

iyi akşamlarr kızlarrrr

ya kızlar nedir çektiğim benim bu iş arkadaşlarımdan? ha bire yanımda bişey yeyip zorla bana da yedirmeye çalışıyorlar:KK53::KK53::KK53:

simiti yedi illa bi lokma al diyor diyet yaptığımı bildiği haldeee sonra kantinden 4 paket cips almışlarr bi güzel onları da yedilerr. ben de sütümü içtimm hüpürr hüpürrr hiç de cnm istemedi ama ısrarlardan rahatsız olmaya bbaşlıyorum. kasten yaptıklarını düşünüyorummm. :KK47: :KK47: ne kadar iradelisin ben bi türlü bırakamıyorumm abur cuburu diyorr sonra da zorla bana yedirmeye çalışıyorrr ama yemedimmm kızlarrrr oohhhh:KK34: :KK34::KK34:
zayıflamışsınn dedi bi arkadaş daaa çok mutlu oldumm:KK66: :KK66: :KK66:

menümü yazayım bu arada

1. öğün

2 haşlanmış yumurtadan salata
peynir
domates- salatalık
ceviz- fındık- kayısı
limonlu bitki çayı

2. öğün

süt

3. öğün

yeşil mercimek yahnisi( namı değer kara şimşekkk:KK53:)
cacık

benim menUM:

sabah: cıvıl peynırıyle omlet
1 domates
10 zeytın
5 kuru kayısı
1 avuc yabanmersını
cevız,badem,fıstık

ogle:1 brd kefir
1 avuc cevız
1 avuc yabanmersını

akşam:2 tavuk pirzola
fırında sebze kızartma-yogurt
1 bdr kefir

benim menUM:

sabah: cıvıl peynırıyle omlet
1 domates
10 zeytın
5 kuru kayısı
1 avuc yabanmersını
cevız,badem,fıstık

ogle:1 brd kefir
1 avuc cevız
1 avuc yabanmersını

akşam:2 tavuk pirzola
fırında sebze kızartma-yogurt
1 bdr kefir

afiyet olsun canım. şu kefir nasıl bişey hiç denemedim. :KK34::KK34:

nasıl oldun bu arada iyisindir umarımm:KK70::KK70::KK70::KK70:

iyi akşamlarr kızlarrrr

ya kızlar nedir çektiğim benim bu iş arkadaşlarımdan? ha bire yanımda bişey yeyip zorla bana da yedirmeye çalışıyorlar:KK53::KK53::KK53:

simiti yedi illa bi lokma al diyor diyet yaptığımı bildiği haldeee sonra kantinden 4 paket cips almışlarr bi güzel onları da yedilerr. ben de sütümü içtimm hüpürr hüpürrr hiç de cnm istemedi ama ısrarlardan rahatsız olmaya bbaşlıyorum. kasten yaptıklarını düşünüyorummm. :KK47: :KK47: ne kadar iradelisin ben bi türlü bırakamıyorumm abur cuburu diyorr sonra da zorla bana yedirmeye çalışıyorrr ama yemedimmm kızlarrrr oohhhh:KK34: :KK34::KK34:
zayıflamışsınn dedi bi arkadaş daaa çok mutlu oldumm:KK66: :KK66: :KK66:

menümü yazayım bu arada

1. öğün

2 haşlanmış yumurtadan salata
peynir
domates- salatalık
ceviz- fındık- kayısı
limonlu bitki çayı

2. öğün

süt

3. öğün

yeşil mercimek yahnisi( namı değer kara şimşekkk:KK53:)
cacık

kesinlikle diyet yaptıgımızı bilenlerin gıcıklıgına yedırmeye calıstıgını dusunuyorum.ben de ınadına yemıyorum.sanki zevk alıyorlar bizi şişmanlatmaktan.

1 lokma bile almadıgın için tebriklerrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK74::KK74::KK74::KK74::92::92::92:

yeşil mercımegın tarıfını verırmısın?yahnısı nasıl oluyor?

aynen katılıyorum canım zevk alıyorlar sankii :KK52::KK52:
aslında bu yemeği 90 km lik köyde kalırken yapardım .et tavuk falan nerdeeee:KK50::KK50::KK50:
öyle aklıma geldii eski günlerin hatrına yapayım dedimmm :KK34::KK34::KK34:
tarife gelince de canım mercimekleri bir güzel yıkadım haşladım. daha sonra tencereye soğan z. yağı salça domates ekledim biraz kavruldular sonra mercimekleri attım biraz daha kavruldu üzerine sıcak su koydum ama çok değill baharatı çok seviyorum ben bolca koydumm kimyon, pul biber, k.biber. kaynadı özleşince altını kapattım. ben bi de limon sıkıyorum yerkennn.:KK56::KK56:

Bıldırım:Gul63
Bugun

1.öğün: Kahvaltım :Su,omega3 balık yagı takvıye(bır cay bardagını dolduracak kadar fıstık kırdım,onıkı tane zeytın,domates bıber vb yoktu ben de bır mıktar pul bıber yedım ,bır bardak ot cayı(artık normal cayı yemeklerden 1,5 saat sonra ıcıyorum demır eksıklıgıne sebep oluyurmus ,bır cay kasıgı keten tohumu(omega3 kaynagı,bagırsakları calıstırıyor),bır cay kasıgı corek otu,2 yumurta(kılolar gıdınceye kadar sabahları 2 tane tuketıyorum,bugun yumurtalar cıft sarılıydı :KK66: dogal omega3 kaynagı),,1dıs sarımsak,3 kahverengı kuru kaysı(posası yuksek bagırsak calıstırır).

2. Öğün(Ogle):1 bardak su,bır tabak fıstık(sutten daha fazla kalsıyum ıcerıyor,B vıtamını kaynagı), 2 muz(proteın ıcerıyor) )(Yemekten once aslında toktum ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Yemekten sonrakı ruh halım: aksam yemegı yemeyecegım ıcın mutluyum.
Sıvı:Tonla su,1 fıncan Turk kahvesı

Spor: 11 saat ev ısı yaptım,15 dakıka yurudum.

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum.

kızlar hocaya yumurta yerıne muz yıyebılırmıyız diye sordum.cevaplamış

#795676 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel
Soru : hocam tekrar merhabalar ve kadınlar kulübünden sevgiler.diyetınızı zevkle yapıyoruz ancak ben de dahıl gruptaki bazı arkadaslarım hergun 2 yumurta yemekten(değişik şekillerde de pişirsek) sıkıldık,hatta bazılarımızın midesi bulanıyor. yumurta alerjisi olanlara sabahları 1-2 muz yemelerını önerıyorsunuz.acaba biz de haftada 1 veya 2 defa yumurta yerıne muz yesek olur mu?bir de muzu tok tutucu özelliğinden dolayı mı verıyorsunuz yoksa besin degerı yumurtaya benzıyor mu?,(bildiğimiz kadarıyla çok sekerli bir meyve,diyetlerde sınırlı öneriliyor) cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : Muz ile birlikte ceviz, ya da fındık, fıstık yenirse, hazmı yavaş olacağından korkmayın. Sabah kahvaltısı 24 saat içinde en kuvvetli öğündür, boş kalori içeren ekmek grubundan uzak durulması sağlıklı olur. Ek olarak, seviyorsanız sabah kahvaltıda balık da yenebilir, soğuk olarak...kuzey ülkelerinde olduğu gibi...son derece tok tutuyor..Denemekte fayda var. Hepinize sevgiler ve de kolay gelsin.. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

sorum yanlışlıkla 2 kere gitmiş,o da 2 kere ayrı ayrı cevaplamıs.çok tatlı yaaaa:KK9::KK9::KK9::KK9:

Soru : hocam tekrar merhabalar ve kadınlar kulübünden sevgiler.diyetınızı zevkle yapıyoruz ancak ben de dahıl gruptaki bazı arkadaslarım hergun 2 yumurta yemekten(değişik şekillerde de pişirsek) sıkıldık,hatta bazılarımızın midesi bulanıyor. yumurta alerjisi olanlara sabahları 1-2 muz yemelerını önerıyorsunuz.acaba biz de haftada 1 veya 2 defa yumurta yerıne muz yesek olur mu?bir de muzu tok tutucu özelliğinden dolayı mı verıyorsunuz yoksa besin degerı yumurtaya benzıyor mu?,(bildiğimiz kadarıyla çok sekerli bir meyve,diyetlerde sınırlı öneriliyor) cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : Muz ve ceviz doyurucu bir kahvaltıdır. Sabah kahvaltıda yenebilir. Gün boyu enerji sarfedileceği için korkmayın. Ekmekle birlikte olmaz tabii. Mineralleri ve lifleri faydalıdır. Anamur muzunu öneririm. İthal muzlarında yarısı doyurucu oluyor. Yarın, 4 Eylül Salı 14-16 arası TV8'de olacağım. 5 Eylül Çarşamba saat 09:00'da Kanal D'de... Hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

valla şaka yapmıyorum. 3. kez cevaplamışş:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

soruyu gönderırken hata verdı,3 kere bastım gönder butonuna.tühh yaa yordum kadıncagızı:)

#795678 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel

Cevap : Muz diyetlerde sınırlı olarak öneriliyor, doğru ama, 6-8 adet de ekmek öneriliyor!!! Öğle değil mi? Hareket şart, sabah yenebilir,ceviz ve peynire çok yakışıyor... Sevgilerimle, herkese kolay gelsin. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

BEN DE YAZAYIM
sabah bir yumurta peynir,zeytin. ceviz klasik kahvaltı yani
öğlen okulda etli kuru fasulye, ezogelin çorba
akşam yumurtalı ıspanak, dünden kalan bir parça balık, yoğurt

kısa kısa yazdım kızlar 8 gün oldu hiç kaçamaksız ama tartıda gram oynama yok motivasyonum kötü ama şimdi menstruasyonum sonra belki veririim di mi kızlar :KK50::KK50:
nolcak böyle bizimde okulda arkadaşlar öğlen tost gözleme ne varsa yediler ben de öyle baktım :KK50::KK50:

gul63 sen nasıl yapıyorsun bu irade meselesini işyerinde zor oluyor nasıl verdin o kiloları doyana kadar yedin mi yoksa kısıtlama getirdin mi kendine??? Bana yardım edin açım aaaç :KK69::KK69:

BEN DE YAZAYIM
sabah bir yumurta peynir,zeytin. ceviz klasik kahvaltı yani
öğlen okulda etli kuru fasulye, ezogelin çorba
akşam yumurtalı ıspanak, dünden kalan bir parça balık, yoğurt

kısa kısa yazdım kızlar 8 gün oldu hiç kaçamaksız ama tartıda gram oynama yok motivasyonum kötü ama şimdi menstruasyonum sonra belki veririim di mi kızlar :KK50::KK50:
nolcak böyle bizimde okulda arkadaşlar öğlen tost gözleme ne varsa yediler ben de öyle baktım :KK50::KK50:

canım sabırlı olacaksın herkes aynı hızda kilo veremez,belki senın sonradan artacakk ilo vermen.bir de yürüyüş yapıyormusun,hoca hareket olmadan olmaz dıyor,hergün 30 dk yuruyus yaparsan fayda görursun emınım.:KK70:

X