Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

yapıyorum mutlaka yürüyüş çıkamazsam lesliyle yapıyorum daha ne yapcam ya şaşırdım???

Ogun olarak yedım muz ve fıstıgı,aksam bırsey yemıyorum zaten.Bu cevabını okumustum hocanın "Soru : Sayın Hocam, oncelikle size verdiginiz degerli bilgiler icin cok tesekkur ederiz. Esim annem ve ben kitabınızda yazdıklarınıza uymaya gayret ediyoruz. Bu arada york testi yaptırdım hicbir gıdaya karsı intoleransım cıkmadı. Ne zaman kacamak yapacak olsak midemizde eksime olmaya basladı daha onceden hic olmuyordu bu durum. Ben emziren bir anneyim, oglum 14 aylık oldu yavas yavas kesebilirim. Kilo verme hızımın daha da artmasını istiyorum , sekeri tamamen bıraktım ancak cok sut iciyorum. Aralarda sut icmemin sakıncası olur mu ? Bir de annemin tiroidi var daha yavas oluyor kilo vermesi ona ne onerebilirsiniz ? Fındık ,fıstık ,badem ve cevizin bir limiti var mı ? Saygılarımla ,
16.07.2011 00?00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

Hızlı kilo vermek sağlıklı değil Filiz Hanım. Acele etmemelisiniz. Ev dışında yedikleriniz midenizi yakıyordur. Yağları hiçbirzaman sağlıklı değil dikkatli olmalısınız. Süt istediğiniz kadar içebilirsiniz. Doğal olanını tercih edebilirsiniz. Dikkatli olun ithal olmasın!! İthai olanlar ilaçlıdır. Bebğinize ve size zarar verebilir.

Fındık fıstığı bir tabak yemek olarak yiyebilirsiniz, yanında bir iki muz ile lezzetli, doyurucu ve sağlıklı güçlü bir öğün olur. Başka bir şey yemenize gerek yok!!!" Ben de ona ıstınaden yedım,zaten taze meyve hıc yemıyoRum aslında,bır de bunu deneyeyım dedım ogle ogunu olarak. Kabızlık bende yabancı yerde ,ya da seyahat halındeyken oluyor(O da hıjyen takıntım var dıye olusuyor ,rahat olamazsanız oluyor bır de,bunun ıcın ıcerıde kıtap okuyanları bıle duymustum.Ben keten tohumu cıgnıyorum bır cay kasıgı kadar,bır de bol su ıcmek cok ıse yarıyor,bolca yesıl salata da faydalı, sarımsak da damarları acıyormus, kabızlıga neden olan damar tıkanıklıkları da var(besbucuk ay sekerden de uzak durunca da dolasım sıstemınde acılmalar oldu sanırım,bu gun 11. Saat ayaktaydım ya nerdeyse hıc ara vermeden calısabıldım, oncelerı bu mumkun degıldı benım ıcın,bıraz sabır zamanla duzEne gırıyor hersey.Kolay gelsın.Hepımıze :KK71:

,
bundan sonra ben de yerim o zaman :KK66:
iyi akşamlarr kızlarrrr

ya kızlar nedir çektiğim benim bu iş arkadaşlarımdan? ha bire yanımda bişey yeyip zorla bana da yedirmeye çalışıyorlar:KK53::KK53::KK53:

simiti yedi illa bi lokma al diyor diyet yaptığımı bildiği haldeee sonra kantinden 4 paket cips almışlarr bi güzel onları da yedilerr. ben de sütümü içtimm hüpürr hüpürrr hiç de cnm istemedi ama ısrarlardan rahatsız olmaya bbaşlıyorum. kasten yaptıklarını düşünüyorummm. :KK47: :KK47: ne kadar iradelisin ben bi türlü bırakamıyorumm abur cuburu diyorr sonra da zorla bana yedirmeye çalışıyorrr ama yemedimmm kızlarrrr oohhhh:KK34: :KK34::KK34:
zayıflamışsınn dedi bi arkadaş daaa çok mutlu oldumm:KK66: :KK66: :KK66:

menümü yazayım bu arada

1. öğün

2 haşlanmış yumurtadan salata
peynir
domates- salatalık
ceviz- fındık- kayısı
limonlu bitki çayı

2. öğün

süt

3. öğün

yeşil mercimek yahnisi( namı değer kara şimşekkk:KK53:)
cacık

menün çok güzel olmuş canım,afiyet olsun..şu kilo vermemize gıcık olanlarla ben de geçen cuma karşılaştım :KK4: ''ne oldu hani olmuyordu,rejim yapmıcaktın artık'' demez mi,en son 2005 te h.life la yapmıştım,o o zamandı dedim.Şimd yapıyorum dedim.'ne diyeti bu'' dedi burun kıvırarak.Karatay diyeti dedim.durdu düşündü,heee Seda sayana çıkmıştı dedi,ben de kibirli bir tavırla,vala ben Seda sayan izlemiyorum,bilmiyorum dedim,kafamıo çevirip arkamı döndüm :63:

loxicim muz yiyoruz o zaman artık en bolundan :KK56: hoş,ben pek sevmem ama olsun çeşit olsun,tatlı niyetine hem :KK62:

saphiracım oyle bol bol değil,sadece kahvaltıda yerli muzsa 1 tane ithalse yarım yeter diyor.

neyse ya ,değişiklik olcak bizde de,bu da bişeydir.

afiyet olsun canım. şu kefir nasıl bişey hiç denemedim. :KK34::KK34:

nasıl oldun bu arada iyisindir umarımm:KK70::KK70::KK70::KK70:

kefirin tadı eksimiş ayran gibi canım,içinde sındırım sıstemıne cok faydalı bakterıler var,denemekte fayda var bence:KK34:.

şuan iyiyim çok şükür,qece de kazakla yapmayı dusunuyom,çook soguk da buralar:KK53:

kızlar hocaya yumurta yerıne muz yıyebılırmıyız diye sordum.cevaplamış

#795676 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel
Soru : hocam tekrar merhabalar ve kadınlar kulübünden sevgiler.diyetınızı zevkle yapıyoruz ancak ben de dahıl gruptaki bazı arkadaslarım hergun 2 yumurta yemekten(değişik şekillerde de pişirsek) sıkıldık,hatta bazılarımızın midesi bulanıyor. yumurta alerjisi olanlara sabahları 1-2 muz yemelerını önerıyorsunuz.acaba biz de haftada 1 veya 2 defa yumurta yerıne muz yesek olur mu?bir de muzu tok tutucu özelliğinden dolayı mı verıyorsunuz yoksa besin degerı yumurtaya benzıyor mu?,(bildiğimiz kadarıyla çok sekerli bir meyve,diyetlerde sınırlı öneriliyor) cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : Muz ile birlikte ceviz, ya da fındık, fıstık yenirse, hazmı yavaş olacağından korkmayın. Sabah kahvaltısı 24 saat içinde en kuvvetli öğündür, boş kalori içeren ekmek grubundan uzak durulması sağlıklı olur. Ek olarak, seviyorsanız sabah kahvaltıda balık da yenebilir, soğuk olarak...kuzey ülkelerinde olduğu gibi...son derece tok tutuyor..Denemekte fayda var. Hepinize sevgiler ve de kolay gelsin.. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

sorum yanlışlıkla 2 kere gitmiş,o da 2 kere ayrı ayrı cevaplamıs.çok tatlı yaaaa:KK9::KK9::KK9::KK9:

Soru : hocam tekrar merhabalar ve kadınlar kulübünden sevgiler.diyetınızı zevkle yapıyoruz ancak ben de dahıl gruptaki bazı arkadaslarım hergun 2 yumurta yemekten(değişik şekillerde de pişirsek) sıkıldık,hatta bazılarımızın midesi bulanıyor. yumurta alerjisi olanlara sabahları 1-2 muz yemelerını önerıyorsunuz.acaba biz de haftada 1 veya 2 defa yumurta yerıne muz yesek olur mu?bir de muzu tok tutucu özelliğinden dolayı mı verıyorsunuz yoksa besin degerı yumurtaya benzıyor mu?,(bildiğimiz kadarıyla çok sekerli bir meyve,diyetlerde sınırlı öneriliyor) cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : Muz ve ceviz doyurucu bir kahvaltıdır. Sabah kahvaltıda yenebilir. Gün boyu enerji sarfedileceği için korkmayın. Ekmekle birlikte olmaz tabii. Mineralleri ve lifleri faydalıdır. Anamur muzunu öneririm. İthal muzlarında yarısı doyurucu oluyor. Yarın, 4 Eylül Salı 14-16 arası TV8'de olacağım. 5 Eylül Çarşamba saat 09:00'da Kanal D'de... Hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

valla şaka yapmıyorum. 3. kez cevaplamışş:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

soruyu gönderırken hata verdı,3 kere bastım gönder butonuna.tühh yaa yordum kadıncagızı:)

#795678 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel

Cevap : Muz diyetlerde sınırlı olarak öneriliyor, doğru ama, 6-8 adet de ekmek öneriliyor!!! Öğle değil mi? Hareket şart, sabah yenebilir,ceviz ve peynire çok yakışıyor... Sevgilerimle, herkese kolay gelsin. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

loxandra canım tşk:KK71: çok aydınlatıcı oluyo bu soruların.
hocaya da çok tşkler:KK71::KK71:

sorum yanlışlıkla 2 kere gitmiş,o da 2 kere ayrı ayrı cevaplamıs.çok tatlı yaaaa:KK9::KK9::KK9::KK9:

Cevap : Muz ve ceviz doyurucu bir kahvaltıdır. Sabah kahvaltıda yenebilir. Gün boyu enerji sarfedileceği için korkmayın. Ekmekle birlikte olmaz tabii. Mineralleri ve lifleri faydalıdır. Anamur muzunu öneririm. İthal muzlarında yarısı doyurucu oluyor. Yarın, 4 Eylül Salı 14-16 arası TV8'de olacağım. 5 Eylül Çarşamba saat 09:00'da Kanal D'de... Hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
acaba hoca burda 5 Ekim çarşambamı demek istedi valla çıksa iyi olur tv de izlemek isterim:KK66:

saphiracım oyle bol bol değil,sadece kahvaltıda yerli muzsa 1 tane ithalse yarım yeter diyor.

neyse ya ,değişiklik olcak bizde de,bu da bişeydir.
ay tabiki tatlım,şaka yapıyorum :KK1:
acaba hoca burda 5 Ekim çarşambamı demek istedi valla çıksa iyi olur tv de izlemek isterim:KK66:

bencede ekim demek istemiş canım.yarın tv 8 de,çarşamba günü de doktorum da çıkacak demekki.her sabah izlemeye çalışıyorum doktorumu

kızlar mayanoz yiyebiliyor muyuz acaba?bunu da soralım bence.zytinyağ,limon ve yumurta yasak olmadıına göre,ev yapımı mayonezde yasak değil midir acaba?günlük soru limiti dolmuş hocanın,o yüzden soramadım :KK37:

kızlar mayanoz yiyebiliyor muyuz acaba?bunu da soralım bence.zytinyağ,limon ve yumurta yasak olmadıına göre,ev yapımı mayonezde yasak değil midir acaba?günlük soru limiti dolmuş hocanın,o yüzden soramadım :KK37:

pardon nerden sorulara bakıyor veyahut soru soruyorsunuz...........:26:

sabah standart karatay kahvaltısı yaptım :)
öğlen :3 kaşık yoğurt
akşam 1 tabak tavuk yemeği
saat 10 gibi yarım tane halley dayanamadım çok canım çektii malesef kii :KK17:
şeytana uyup sonra da pişman oluyrm :KK47:

kızlar kahvaltıda ceviz yerine yer fıstığı yada badem yiyebilirmiyiz :44:

pardon nerden sorulara bakıyor veyahut soru soruyorsunuz...........:26:
doktorlar sitesinden soruyoruz canım
sabah standart karatay kahvaltısı yaptım :)
öğlen :3 kaşık yoğurt
akşam 1 tabak tavuk yemeği
saat 10 gibi yarım tane halley dayanamadım çok canım çektii malesef kii :KK17:
şeytana uyup sonra da pişman oluyrm :KK47:
afiyet olsun canım..yalnız maalesef bu gece leptin yerine insülin salgılanacak sanıyorum.sabah çok acıkmış kalkma ihtimalin yüksek gibi şu anda
kızlar kahvaltıda ceviz yerine yer fıstığı yada badem yiyebilirmiyiz :44:

yer fıstığı,antep,badem,fındık karışık kuru yemiş şeklinde yiyorum ben.kavrulmamış haliyle tabi.Menülerimizi her gün yayınlıyoruz canım.hem bizimkiler örnek menü olmuş oluyor hem de hocanın örnek menüsünü ilk sayfada bulabilrisin.:KK34:

teşekkürederim,bende üyeyim zaten doktor sitesine bakarım biara...
bende şuan çok acıkmadım,çok şaşkınım.:KK61:.aslında herzaman yediğimin 3/1 kadar falan yedim...:44:
inşaallah dahada iyi olur...:KK62:
2 lt su daha içtim...
2 fincan karışık bitki çayı....
8den sonra hiçbirşey yemedim....:KK50:
hatta çocuklar için poğaça yaptım:97:,elimi bile sürmedi....:KK50:

afiyet olsun canım..ve tebrikler..

ben de suyumu 3 lt ye tamamladım.2 fincan kiraz saplı form çay içtim.bir fincan sütlü şekersiz nescafe içtim.1.5-2 bardak ayran..ooo ne çok sıvı tüketmişim yauv,hepsini böyle ynyana yazmamıştım hiç :KK1: neden bu kadar çok wc ye gittiğim belli :KK9:

afiyet olsun canım..ve tebrikler..

ben de suyumu 3 lt ye tamamladım.2 fincan kiraz saplı form çay içtim.bir fincan sütlü şekersiz nescafe içtim.1.5-2 bardak ayran..ooo ne çok sıvı tüketmişim yauv,hepsini böyle ynyana yazmamıştım hiç :KK1: neden bu kadar çok wc ye gittiğim belli :KK9:

nescafe içebiliyormuyuz.....:26:
bende çıkmadım bugün wcden............:KK17::KK1::KK1:

kavrulmamış ve taze olduktan sonra evet yiyebiliriz

doktorlar sitesinden soruyoruz canım

afiyet olsun canım..yalnız maalesef bu gece leptin yerine insülin salgılanacak sanıyorum.sabah çok acıkmış kalkma ihtimalin yüksek gibi şu anda

yer fıstığı,antep,badem,fındık karışık kuru yemiş şeklinde yiyorum ben.kavrulmamış haliyle tabi.Menülerimizi her gün yayınlıyoruz canım.hem bizimkiler örnek menü olmuş oluyor hem de hocanın örnek menüsünü ilk sayfada bulabilrisin.:KK34:

her zaman aynı şeyler yenince bıtkınlık oluyo karışık yiyincede daha iyi olur:21:
yalnız ben kavrulmamışını temin edemedim eşimden de kavrulmamışını isteyemedim malesef zaten diyet yapmamı istemiyo derlitmiyim şimdi:KK53:
kuru yemişlerim bitsin artık kavrulmamış alırım bi zararı olmaz heralde diyetime:18:
cevapladığını için tşk ederim kızlar çok sağolun :KK54::KK54:

X