Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kuru meyvelerde şeker oranı daha fazla değil mi :44:
zor bi diyet sanki yasak olan herşey insanı cezbediyo sevmeseden de yiyesin geliyo :KK37:
sen bu diyetle ne kadar sürede kilo verdin :93:
cvp için tşkler :KK16:

kuru meyveleri de aşırı yemiyoruz.normal meyveden daha az sanırım şekerleri.
kahvaltıyı tam yaparsan zorlanmazsın. listedeki gibi kahvaltı yap, en önemli şey bu. zor olan ilk 3 gün
karatayla 2 haftada 2 kilo verdim, ben de yeni başladım

önceden püf noktalarından yararlanmıştım sadece

hayell eğer doğru bi şekilde yaparsan bu diyeti diğerlerinden daha kolay.
kahvaltıyı bi yapıyorum 5-6 saat acıkmıyorum, ağzına herhangi bişey alasın gelmiyo.
klasik diyette arada ne yesem fln daha zor.
serbest olan yiyeceklerde özellikle sebze, bakliyat yemeklerinde kaşık ölçüsü yok
doyana kadar yiyosun, çatlayıncaya kadar değil tabi.
gözü doyuyo insanın.
nohutu severim mesela, önceden 3-4 kaşıktan fazla yesem pişman olurdum, şimdi bi tabak yiyorum hen gözüm doyuyo hem midem.

doğal olmak şartıyla tereyağı ve sızma zeytinyağı serbest.. yağsız tad alamıyodum yemeklerden.
böyle anlatmakla olmuyo, netten incele istersen hocanın röportajlarını fln

kuru meyveleri de aşırı yemiyoruz.normal meyveden daha az sanırım şekerleri.
kahvaltıyı tam yaparsan zorlanmazsın. listedeki gibi kahvaltı yap, en önemli şey bu. zor olan ilk 3 gün
karatayla 2 haftada 2 kilo verdim, ben de yeni başladım

önceden püf noktalarından yararlanmıştım sadece

benim aklımda öyle kalmış canım ben fazla diye biliyorum
birkersinde kahvaltısını denedim gerçekten tok tuttu gerisini yapmadım bu aralar kendimi saldım moralim çok bozuk 3 4 kilo versem bitiricem diyeti ama olmuyo işte
inşallah kilo vermeye devam edrsin
denesem mi diye düşünüyorum 1 ay düzenli diyet yapsam hedefime ulaşırım ama bi türlü olmuyo:KK5:

akşam 8 den sonra çok acıkırsak süt veya ayran içiyoruz.

bu hafta benim yaptığım gibi meyve yemiyoruz:KK20: yoksa ne olurr, mattika gibi kilo alırsınız:KK9:
badem, ceviz var ama kahvaltıda ekmek yerine ve arada çok acıkırsak veriyo hoca.
mattikanın yaptığı gibi akşamları birer kase yersenizz ne olurr, bildirimde artıda çıkarsınız
etmeyin yapmayın:KK52:

benim aklımda öyle kalmış canım ben fazla diye biliyorum
birkersinde kahvaltısını denedim gerçekten tok tuttu gerisini yapmadım bu aralar kendimi saldım moralim çok bozuk 3 4 kilo versem bitiricem diyeti ama olmuyo işte
inşallah kilo vermeye devam edrsin
denesem mi diye düşünüyorum 1 ay düzenli diyet yapsam hedefime ulaşırım ama bi türlü olmuyo:KK5:

ideal kiloya yaklaştıkca yavaşlıyo kilo verme, insan yoruluyo da. benzer durumdayız gayet iyi anlıyorum.
takılma noktasında bi farklılık olur bence dene karatayı.
bir de tuzu azalt, kullandığımız tuzları yasaklıyor hoca, doğal işlenmemiş tuz olmalı diyo, doğal tuz bulamadım ama tuzu azalttım.iyi oldu

hayell eğer doğru bi şekilde yaparsan bu diyeti diğerlerinden daha kolay.
kahvaltıyı bi yapıyorum 5-6 saat acıkmıyorum, ağzına herhangi bişey alasın gelmiyo.
klasik diyette arada ne yesem fln daha zor.
serbest olan yiyeceklerde özellikle sebze, bakliyat yemeklerinde kaşık ölçüsü yok
doyana kadar yiyosun, çatlayıncaya kadar değil tabi.
gözü doyuyo insanın.
nohutu severim mesela, önceden 3-4 kaşıktan fazla yesem pişman olurdum, şimdi bi tabak yiyorum hen gözüm doyuyo hem midem.

doğal olmak şartıyla tereyağı ve sızma zeytinyağı serbest.. yağsız tad alamıyodum yemeklerden.
böyle anlatmakla olmuyo, netten incele istersen hocanın röportajlarını fln

vall canım azcık gaza ihtiyacım var :KK1:
bak beni heveslendirdin şimdi eyer başlarda kilo verirsem yatp kalkıp sana dua ederim :KK1:
tamam ben biraz araştırayım o zman çok sağol canım :KK16::KK16:

ideal kiloya yaklaştıkca yavaşlıyo kilo verme, insan yoruluyo da. benzer durumdayız gayet iyi anlıyorum.
takılma noktasında bi farklılık olur bence dene karatayı.
bir de tuzu azalt, kullandığımız tuzları yasaklıyor hoca, doğal işlenmemiş tuz olmalı diyo, doğal tuz bulamadım ama tuzu azalttım.iyi oldu

ya evet ben 59 kilonun altında 14 yıl önce olmuşumdur 14 yılık yağları eritmek kolay olmasa gerek bide 2 doğum yapmış biri olarak dahada zor
doğal tuzu bulmak zor tuzu azaltmak iyi fikir gerçekten bana moral verdin çok sağol :21:
senin de az kalmış inşallah hedefimize ulaşıcaz :KK55:

ya evet ben 59 kilonun altında 14 yıl önce olmuşumdur 14 yılık yağları eritmek kolay olmasa gerek bide 2 doğum yapmış biri olarak dahada zor
doğal tuzu bulmak zor tuzu azaltmak iyi fikir gerçekten bana moral verdin çok sağol :21:
senin de az kalmış inşallah hedefimize ulaşıcaz :KK55:

hem hedefe ulaşıcaz hem daha sağlıklı olcaz..
4-5 saatten fazla aç kalırsam başım ağrırdı, şimdi 7 saat bile aç kalmam gerekse ağrımıyo.

sen iyice oku araştır, yarın başlayalım burdan

hem hedefe ulaşıcaz hem daha sağlıklı olcaz..
4-5 saatten fazla aç kalırsam başım ağrırdı, şimdi 7 saat bile aç kalmam gerekse ağrımıyo.

sen iyice oku araştır, yarın başlayalım burdan

ben sofradan doyduğum diye kalkıyorum 10 dakika sonra acıkıyorum özellikle akşamları tam iştah patlaması yaşıyorum :KK50:
tamam araştırıyorum netten yorumları okuyorum :KK68:
inşallha canım kafama yattı deniycem en azından :KK34:
inşallah güzel sonuç alırım

ben sofradan doyduğum diye kalkıyorum 10 dakika sonra acıkıyorum özellikle akşamları tam iştah patlaması yaşıyorum :KK50:
tamam araştırıyorum netten yorumları okuyorum :KK68:
inşallha canım kafama yattı deniycem en azından :KK34:
inşallah güzel sonuç alırım

10 dakika içinde acıkman mümkün değil, bu alışkanlıklardan veya duygusal açlıktan kaynaklanıyor olabilir mi ?
Bende de bu sıralarda biraz stres var ve ne bulsam yemek istiyorum ben de ama acıkılmıyor gerçekten..

Arkadaşlar bu çizelgeye nasıl giriliyor benim başlangıç kilom 67 bu gün tartıldım 65 kiloyum başka birşeye gerek yok herhalde listeye girebilirim umuyorum. Ayın 21'inde başlamışım.

Sabah 2 yumurta peynir zeytin fındık

Öğlen yemek yiyemedim ve davete gittim ısrar ısrar kısır yedim :KK43:(((

Akşam 1 adet köfte ekmeksiz yapıldı.

Son düzenleme:
10 dakika içinde acıkman mümkün değil, bu alışkanlıklardan veya duygusal açlıktan kaynaklanıyor olabilir mi ?
Bende de bu sıralarda biraz stres var ve ne bulsam yemek istiyorum ben de ama acıkılmıyor gerçekten..

olabilir yada az yediğimdendir bilmiyorum
bende sters üzüntü hep var en ufak şeyi sorun ederim bide reglime 2 hafta kala regl senduromu yaşıyorum bu beni mahvediyo hayattımdan bile vaz geçiyorum herşey gözüme kötü gözüküyo yiyecekerler hariç iştahım artıyo doymak bilmiyorum moralim bozuldukça yemeye devam sonu nereye varıcak bilmiyorum:KK19:

kızlar beyaz peynir nasıl olucak yağlı mı ? yağsız mı ?
birde et yerine başka bişey yiyebilir miyim mesal yeşil mercimek gibi...
ben balık sevmem mesela...

kızlar beyaz peynir nasıl olucak yağlı mı ? yağsız mı ?
birde et yerine başka bişey yiyebilir miyim mesal yeşil mercimek gibi...
ben balık sevmem mesela...

beyaz peynır,sut,yogurt ,hepsi tam yağlı olacak.diyet urunler ıslenmıs oldukları ıcın yasak.

yesıl mercımek ,nohut,kuru fasulye yenebilir

valla bu güzel işte diyet hiçbişeyde tat tuz yok zaten :KK37:
cvp için tşkler :KK71:

o zaman bu dıyet tam sana göre.sağlıklı yağlar da serbest,dogal tereyagı,sızma zeytınyagı.

etin yagsız yerını yıycem dıye ugrasmana gerek yok,kuzu pirzola mesela 5-6 tane yagıyla beraber yıyın dıyor hoca.damak tadını kaybetmıyorsun yanı dıyette,en güzel yanı bu

o zaman bu dıyet tam sana göre.sağlıklı yağlar da serbest,dogal tereyagı,sızma zeytınyagı.

etin yagsız yerını yıycem dıye ugrasmana gerek yok,kuzu pirzola mesela 5-6 tane yagıyla beraber yıyın dıyor hoca.damak tadını kaybetmıyorsun yanı dıyette,en güzel yanı bu

eti yağlı sevmem :KK61: gene benim etim diyet olsun :KK51: yemeklerde yağlı et kullanınca tabaklarda kaşıkda donuyo iğrenç oluyo :KK37:
ama sevenler için güzel haber eskiden kuzunun iç kağını kavurmlara koyarlardı şimdi çoğuları atıyo artık kullanan yok ben hatırlıyorum babannemler hep eritip kavurmaya katarlardı ay bide annanem iç yağını eritip kete yapardı tadı güzel ama çok ağır oluyodu :KK50:

X