Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

menümü vereyim ilerleyen saatlerde giremeyebilirim
KAHVALTI:
2yumurta
domates
salatalık
biber
3-4 hurma
NOT:BEN meyve kurularını yiyemiyorum osebebten hurma yiyorum
ÖĞLE YEMEĞİ:
mercimek çorbası
AKŞAM YEMEĞİ:
melemen
yöğurt:KK19:

bende yazim kaffaltımı bariiii

2 yumurta terayağlı(1 çay kaşığı)
2 yeşil zeytin
1 çay bardağı fındık-fıstık-badem-ceviz
1 adet üçgen peynir..

az önce budaki bayan arkadaş akşam yufka yaptım dedi,yemediğimi bildiğinden ufacık koparmış(yarım dlm ekmek kadar) içinede peynir koymuşş...
yemek zorunda kaldımmm...
benim leptin yalan mı oldu şimdiiii:44:

pastaya böreğe hayır diyebiliyorum..
dün yine kek getirmişti yemedim..
ama böle ufacık ekmek,meyve getirdiklerinde iyice abarttıklarımı düşünmesinler diye yiyorummmm:KK59:

famiir yeni diyetin hayırlı olsuun
artık burdasın sanırıım
hugomda gelmişş hoş gelmişşşş

gecen gun dedım ya zorla bı kurabıye yedım dıye işte aynı durum ya zorla ısrarla bırıne hayır dıyosun bıraıne dıyemıyosun senı anlıyorum fambıgımm bugun bende sabah gozleme köydayım ama yemedım :KK45: kek getırdıler yemedım :KK45:öğlen gozleme getırdıler tekrar :KK45: yemeıdm . okul cıkısı eve gıttık arkadass la kızlarımız vardı çay yaptım bakıcım komsusundan cayın yanında yıyın dıye gozleme getırdı ve ben 5 te 1 ini yedım artık yemek zorunda kaldım canım ıstemıyordu da benım evımde mısafırım var yemesem garıp olcak dıye yedım kahretsın mısafır perverlıkkk:KK47:

Son düzenleme:
canım bende seni seviyorum.karatay idolüm benim.ele ele 60 lı kilolara merhaba inşallah.gül ben 2 gündür feci acıkıyorum.ne yapcam ben yaa.
az önce kıymalı kabak yedim küçük bi tabak yanına yoğrt öncesinde de marul yedim ama hala açım aaaaçççç
Reglı donemı yaklasıyorsa acıkırım ben hep acaba ondan mı? Aksam saat sekızden sonra hıcbırsey yenılmeyecek,ayran sut ıcılebılır,bu kurala uyuyor musunuz?Gun ıcınde cok karbonhıdrat ıceren bır meyve mı yedınız acaba?(2 greyfurtta gunluk karbonhıdrat ıhtıyacınız var mesela),kavun ,karpuz da cok karbonhıdratlı,kabakta 2 gram karbonhıdrat var,greyfurtta 15 gram karbonhıdrat var)Benım aclıgımı cevız vb bastırıyor,cunku alıstırmısım vucudumu ayda 45 ekmek yemeye(ekmekte sakınlestırıcı etkı var B vıtamını fılan.),cevız vb de de B vıtamınlerınden bolca var dıyor hoca,ac degıl huzursuz olabılırsınız,cevız bunu saglıyor hem omega3 var ıcınde cevızın,vucut bunu yapamıyor . ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Soru : doktor hanım benim bir sorum daha olacak; karatay diyetiyle 26 Hazirandan beri 75 kg dan 68 kg a düştüm. çok mutluyum yalnız yıllardır halsizlik sorunum var ve beslenme tarzımı da değiştirmiş olmama rağmen düzelmedi. bazı günler daha da halsiz oluyorum. önerebileceğiniz bir şey var mı bu konuda? şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Kanınızı, kan demiri ve D-vitaminizi kontrol ettirin...Vitamin takviyesi öneml,.bol bol ızgara ve buğulama hamzi yeyin. Trabzon yağını ihmal etmeyin!! Tokluk kan şekerinize ve insüline de baktırmalısınız. Bol bol yüzmelisiniz!!! Kolay gele. Aç kalmanıza gerek yok..Doyuncaya kadar yeterli miktarda yemelisiniz. Kabız olmayın sakın Prof. Dr. MCanan Efendigil Karatay
Detay için burayı tıklayınız
Cevap Tarihi : 11.09.2011 10?00. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Merhaba Canan Hanım,
Kitabınızı okudum ve son bir aydır uyguluyorum. Haftada yarım kilo ancak verebiliyorum, bence sağlıklı bir hız. Genelde hiçbir sağlık problemim yok, 6-7 kilo fazlamdan başka. Ama sürekli halsizim, ciddi bir kansızlıkta yok, limitin biraz altında sadece.
43 yaşındayım, günlük omega 3 kapsülü dışında, kullanmamız gereken “günlük, haftalık veya kür olarak önerebileceğiniz” vitamin veya minarel takviyesi var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

07.09.2011 00:06:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Omega 3 ile kuvvetli bir antioksidan almalısınız. Kan demirinize ve D-vitaminize baktırmalısınız. Yürümeye de başlayın ve bol su için...

Az yemek yemeyin, doyuncaya kadar yemelisıniz.

Prof. Dr. M Canana Efendigil Karatay

iyi akşamlar efenim :KK64::KK64:

bugünkü menüm:

sabah :2 yumurta ile pastırmalı omlet, yarım domates, yarım salatalık, 12 tane zeytin, dil peyniri ve biraz beyaz peynir, kırmızı biber, 1 avuç fıstık, ceviz fındık

öğlen : biraz tahin helvası + azıcık fıstık

akşam: 1 küçük tabak zeytinyağlı taze fasulye, 1 bardak ev yapımı yoğurt ile ayran, 1 büyük tabak karışık salata+ azıcık kuruyemiş+2 tane günkurusu kayısı

3 lt su

sabah ile öğle arası 1 kupa sütlü tarçınlı kahve

15 dk leslie ile yürüyüş + biraz pilates ile kol ve bacak çalışması

su
2 yumurta-peynır-8 zeytin-ceviz-domates-7-8 üzüm

yeşil çay

fasulye yogurt çay

:KK47:nescafe sekersız kremasız -5 te 1 gözleme:KK47:

fasulye-domates

su 2 lt
spor 1 saat

bıraz bas donmem var sabahları acaba tansıyon mu dusuyo kı bılgısı olan varmı dıyetle baglnatılı olabılırmı :44::44:

kılo veriyorum mutluyumm:KK52:

Ayrıca sabah kahvaltıda cay ıcerdım bu da demır eksıklıgıne neden oluyormus yemekle bırlıkte alındıgında,ben bugunden sonra ıcmıyorum artık! (Enaz bır bucuk saat sonra ıcılmesı onerılıyor), ıste dıyet gunlugu bu ıse yarıyor kızlar .Resımlı olması da ayrıntıları belgelendırmemı saglıyor kendıme. Kolay gelsın hepımıze. :KK71:

1 haftadır siteyi takip ediyorum 5 gundurde uyguluyorum daha bir sey yok 61 kg yim.
mesela bu aksam 1 kg kara lahana yarım kilo kıymadan sarma yapmıstım içine 4 kaşık buklgur koymuştum .
inanın tencerenin yarısını yedim yarım kilo yogurtla çok acıkmışımda....
öğlen barbunya ile yogurt yemiştim .arada bir şey yok .
sabah 6 da kalkıyorum. 7 de kahvaltı ediyorum .haliyle 1- 2 gibi acıkıyorum. sonrada 7 gibi akşamı yiyorum.inşallah vericem bu kiloları.

bugünkü menüm:

kahvaltı:
maydanoz-limon kürü
2 rafadan yumurta
50 gr. kaşar pey.
10 ad. tuzu alınmış yeşil zeytin
1 ad. ekşi armut
1 çay bardağı kuru yemiş

öğlen:

1.5 tavuk göğsü haşlanmış
1 ad. kırmızı biber
1 kase yoğurt

akşam:

1 tatlı kaşığı keten tohumu
1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı tavuk çorbası
1 lokma haşlama tavuk

su:2.7 Lt 2 fincan kiraz saplı form çay. birazdan bir tane daha içebilirim ya da sütlü nescafede içebilirim
spor: bugün yapmadım,yarın tartı günü olduğu için. normalde leslie yle yürüyüş programını yapıyorum

benim okuduğum kadarıyla buradaki herkes az yiyor özellikle akşamları .
ama hoca doyana kaadra diyor.
ben doyana kadar yiyorum ama tartıda bir oynama yok.
ekmek falan yemediğim için dayanıyorum yemeğe haliyle .
ha doğru ellerim falan titremiyor acıkınca ama yinede ackıyorum
ben anlayamıyorum valla .
siz az yemekten mi yoksa karataydan dolayımı kilo veriyorsunuz.
umutla ilk gidecek kilomu bekliyorum.

bugünkü menüm:

kahvaltı:
maydanoz-limon kürü
2 rafadan yumurta
50 gr. kaşar pey.
10 ad. tuzu alınmış yeşil zeytin
1 ad. ekşi armut
1 çay bardağı kuru yemiş

öğlen:

1.5 tavuk göğsü haşlanmış
1 ad. kırmızı biber
1 kase yoğurt

akşam:

1 tatlı kaşığı keten tohumu
1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı tavuk çorbası
1 lokma haşlama tavuk

su:2.7 Lt 2 fincan kiraz saplı form çay. birazdan bir tane daha içebilirim ya da sütlü nescafede içebilirim
spor: bugün yapmadım,yarın tartı günü olduğu için. normalde leslie yle yürüyüş programını yapıyorum

Merhaba tüm sayfaları okumak imkansız ama 1.sayfada çok güzel bi program var haftalık olarak şimdi bu program hep aynı mı ? Yoksa değişiyor mu ? Hani her hafta başka şeyler yazılıp düzenleniyor mu anlayamadım yoksa sabit midir.İnternette karatay diyetiyle ilgili karmakarışık bilgiler var hiçbir şey anlayamadım kitabı da almam şuan için söz konusu değil konu sahibi olarak beni aydınlantırsanız karatay diyeti hakkında çok mutlu olurum.:KK16::KK16:

sabah o kadar güçlü bir kahvaltı yapıyoruz ki akşama kadar inan acıktırmıyorr. bence kahvaltını bir gözden geçirr ya da ne yediğini sürekli paylaş bizimle tavsiyelerde bulunacak arkadaşlarımız olacaktır karatayla aylardır kilo verenler var aramızda:KK34::KK34::KK34:

baloncucum bizim bu paylaştığımız menülerle doymadığımızı kim söyledi :KK9: ben akşam acıkmıyorum ki,başka şeyler niye yiyeyim.zaten hoca da zamanla 2 öğün yetecek diyor.ilk hafta ben de çok acıkırdım.şaşırırdım buradan yazan arkadaşlara.hatta aynı böyle mesajları ben de yazdım.bana şeker tahlil yaptırma önerisinde bulunan da oldu,biraz sabret düzelecek diyen de.şimdi ben de sana aynı şeyi söylüyorum.biraz sabır.ilk hafta aç gezdim ben ama tamamen beyinen,midem de öyle açlık ya da kazınma gibi şeyler hissetmedim.sabah kahvaltımı çok kuvvetli yapmaya çalışıyorum ama sabah saatlerinde yine de çokfazla yiyemiyorum.aslında daha çok yesem daha bile iyi olur belki çünkü öğleden sonra acıkıyorum.gerçi 4-5 saat çok rahat tutuyor kahvaltım.öğlen yemeğimi çok güzel yiyiorum.çok yiyorum ve çok doyuyorum.bugünkü yemeğimi bitiremedim bile,düşün.neticesinde akşam saat 7.30 oldu hala toktum.8 e doğru,sonra çok acıkmayayım diye yazdıklarımı yedim.şu anda midemde sanki taş var,o kadar dolu midem.hatta soda içsem yeridir.emin ol sende aynı şeyleri yaşayacaksın.diyetin bünyeye oturması da bana göre 1 ayda oluyor :KK16:
Merhaba tüm sayfaları okumak imkansız ama 1.sayfada çok güzel bi program var haftalık olarak şimdi bu program hep aynı mı ? Yoksa değişiyor mu ? Hani her hafta başka şeyler yazılıp düzenleniyor mu anlayamadım yoksa sabit midir.İnternette karatay diyetiyle ilgili karmakarışık bilgiler var hiçbir şey anlayamadım kitabı da almam şuan için söz konusu değil konu sahibi olarak beni aydınlantırsanız karatay diyeti hakkında çok mutlu olurum.:KK16::KK16:
aslında bu konunun sahibi ben değildim ancak konu sahibi konusu terk etmiş olunca ben devraldım.çünkü 1. sayfada tabloyu ben güncelliyorum.her cuma tartı ve bildirim günümüz,her cuma değişiyor tablo.

aslında benim anlatmamdan çok google a canan karatay diye yazarsan,makaleleri,röportajları,örnek menüleri karşına gelir.ayrıntılı öğrenmiş olursun.aklına yatarsa kitabını alırsın :KK16:

Akşam yemeği: dünden kalan mercimek çorbası, peynir ve ceviz yedim fazla yemedim
bugün biraz kırıklığım var tylolhot içtim üşüyorum yatıyorum ama diyete devammmmmm
Beni yanlız bırakmayın evde tek başınayımmmm:2::2:

Akşam yemeği: dünden kalan mercimek çorbası, peynir ve ceviz yedim fazla yemedim
bugün biraz kırıklığım var tylolhot içtim üşüyorum yatıyorum ama diyete devammmmmm
Beni yanlız bırakmayın evde tek başınayımmmm:2::2:
çok geçmiş olsun canım.çorba iyi gelmiştir.afiyet olsun.bitki çayı içmeyi ihmal etme :KK70:

X