Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bana yardım edecek biri var mı?anlamadım ben bu hesaplamayı

canım bildirim yaparken hesapladığımız fark var ya, geçen hafta ile bu hafta arasındaki fark.
işte onu 100 ile çarpıcaksın.
çıkan sayı bölü geçen haftaki kilo diceksin

mesela geçen hafta 59.2 den 58.5 e düşmüştüm, fark 0,7 kg.

0,7 . 100 =70

sonra da 70 bölü 59.2 diyorum, 1.18 çıkıyo ( çıkan sonuçta virgülden sonraki 2 rakama kadar yazıyoruz)
tlfnlardaki hesap makinelerinden yararlanabilirsin

Son düzenleme:
selam hanımlar nasılsınız...........?

sabah kahvaltım
1 bardak şekersiz çay
1 yumurta
domates saltalık
ceviz badem
2 dilim peynir...

şekersiz türk kahvesi

selam beril ben kendi adıma iyiyim sen nasılsın?
yumurtayı 1 yiyorsun ve zeytin yok menünde ve de kuru kahverengi kayısı yok
bunları da ye öyle gel

bu sefer anladım.çok kolay anlatmışsın arkadaşım, anladım şimdi,çok sağol

ben de genelde 8den önce sofraya oturamıyorum..sabah kahvaltıyı erken yapmayı denesen ?öğlen de kuruyemiş-süt filan içsen ?

slm arkadaşlar karatay diyetinde ki en önemli amaç 4 saat aç kalmak mı yenmemesi gereken yiyecekler dışında tabi.ben bu diyeti tam uygulayamamasamda en az 4 saat aç kalıp öğle yemek yemeye çalışıyorum

bu sefer anladım.çok kolay anlatmışsın arkadaşım, anladım şimdi,çok sağol

ben de yazarken ters yazmışım canım, düzelttim msjı bi daha bak da yanlış hesaplama benim yüzümden

kilo farkını 100 ile çarpıp, çıkan sayı bölü geçen haftaki kilo

ben de genelde 8den önce sofraya oturamıyorum..sabah kahvaltıyı erken yapmayı denesen ?öğlen de kuruyemiş-süt filan içsen ?

sabah 7 de fln kalkmam lazım onu da yapamıyorum
öğleni geçiriyorum bi şekilde ama akşamı daha erkene alma imkanım yok
kilo vermemi engelliyo bu durum, üzülüyorum

ben de yazarken ters yazmışım canım, düzelttim msjı bi daha bak da yanlış hesaplama benim yüzümden

kilo farkını 100 ile çarpıp, çıkan sayı bölü geçen haftaki kilo

bende diyorum biraz önce yanlış yaptım heralde dedimsonradan kontrol edince anladım düzelttiğini..

selam beril ben kendi adıma iyiyim sen nasılsın?
yumurtayı 1 yiyorsun ve zeytin yok menünde ve de kuru kahverengi kayısı yok
bunları da ye öyle gel

bende bniraz halsizim belime bi ağrı girdi pek hareket edemiyorum.normalde 2 yumurta yiyordum biber zeytinde ama bugün pek cnm bişiy istemedi ayrıca zeytin bana dokunuyor cnm

Günümüzde kilo probleminin çok yaygınlaşması hep daha düşük enerji değeri olan yiyecek ve içeceklere karşı insanları özendiriyor.

Gün geçmiyor ki yeni yeni düşük kalorili diyet ürünleri market raflarında ortaya çıkmasın. İç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya diyet ürünler ve tadlandırıcılar ile ilgili bilgi veriyor.

Şişmanlığın bu kadar yaygın olmasının en büyük nedenlerinden biri, şekerin günlük yaşantımıza girmesi oldu. Bilim adamları şeker tadından vazgeçmek istemeyen ama şekerin kalorisini vücuduna almak istemeyenler için tatlandırıcıları geliştirdiler. Tatlandırıcılar hem şeker hastaları hem de kilo vermek isteyenler için baş tacı oldular. İnsanlar bu tatlandırıcıları çaylarında, kahvelerinde, tatlılarında kullandılar. Bir çok diyet ürünün hammaddesi oldu. Hatta o kadar hayatımıza girdi ki çocuk şuruplarında bile kullanılır oldu.
Teknolojinin gelişmesi insan yaşamını uzattı, ancak eskilerde nadir görünen hastalıkların ortaya çıkma hızları artmaya başladı. Durum böyle olunca yeni alışkanlıklar sorgulanmaya başlandı ve tabii tatlandırıcılar da bunlardan bir tanesi idi.

Şimdilerde bilim adamlarının kafasında olan soru işaretlerinden biri de acaba bu tatlandırıcılar kilo verme açısından da bu kadar etkili mi? Evet kan şekerini yükseltmediği için şeker hastalarına tavsiye ediliyor evet gerçekten kalori değeri sıfır. Ama bu ürünleri kullanan insanlarda, az yeseler de çok fazla kilo kaybı görülmüyor. Bu şaşırtıcı tezatlığın neden böyle olduğu ile ilgili yapılan araştırmalarda, aslında tatlandırıcıların kilo vermeyi durdurduğu hatta kilo almaya neden olduğu ortaya çıktı.

Tatlandırıcıların kilo almaya iki şekilde neden olduğu düşünülüyor. Birincisi yemekle birlikte tatlandırıcı içeren bir içecek kullanılıyorsa, bu kişinin iştahını açıyor ve daha çok yemesine neden oluyor. Yapılan bir araştırmada bir grup deneğe yemek sırasında şeker içermeyen normal meyveli yoğurt veriliyor, ikinci gruba da tatlandırıcı ilaveli meyveli yoğurt verildiğinde, tatlandırıcı içeren grubun yemek süresinin daha uzun olduğu ve miktar olarak da bu grubun daha çok yediği görülüyor.

Yapılan başka bir araştırmada, tatlandırıcıların bağırsakta ‘’glikoz sensörlerini ‘’ yani şeker duyarlı hücreleri aktive ettiği ve vücuda yiyeceklerle alınan şekerin vücut tarafından daha çok depo edildiği gösterildi.

Birçoğumuzun tadını sevdiğimiz için değil, şekerimizi ya da kilomuzu azaltmak için kullandığı tatlandırıcıların, artık o kadar da etkili olmadığını biliyoruz. Yeni yapılan araştırmalar sonucunda, kilo kontrolu için kullandığımız ve sağlık üzerine bu kadar olumsuz etkisi olduğunu bildiğimiz tatlandırıcıları yine de kullanmakta ısrar etmemize gerek kalmadığını görüyoruz.

Derlı toplu olsun ,bu kız yemıyor mu bunları demesınler dıye gunlugumu resımlı tutuyorum,mamalarıma kızmayın ya,cok faydalandım,herkese bır fıkır olsun ısterım onlar benım butceme gore rotam,ıste su ankı durumum (bak sımdı heyecanlandım hepınız gorceksınız dıye daha cok hareket yaparım belkı,zumus ıyı fıkır tesekkurler ),bu pıjama salvara dondu, 44 beden gıyebılıyorum artık ama kılom 94 ,bu vucut sıkılasmıs demek(yanı omega3 agırlıklı beslenıyorum(Karatay Dıyetı)demek).

Eklentiler

• $p%C4%B1jama%20salvara%20dondu.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 80
saphira ben şehir dışına çıkacağım için bildirimimi bugünden göndericem.ama mesaj kutun dolu.mesajımı gördğünde boşaltırsan hemen yollarım

Oglen:1 bardak ayran,bır cay kasıgı keten tohumu,bır porsıyon patlıcanlı-domateslı az etlı sebze yemegı(yogurt sarımsak soslu),yesıl salata.(Aksam yemıyorum artık ,oncelerı uc ogun tuketıyordum.(5 ay kadar 3 ogun))

Eklentiler

• $pyemeg%C4%B1m.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 103
selamlar herkese

öğlen yemek yerine 2 kibrit kutusu kadar helva ve yarım avuç kadar fıstık yedim, 1 kupa sütlü tarçınlı kahve içtim 2 lt ye yakın suyum bitti

15 dk leslie ile yürüdüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…