Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

slm kızlar bugun tam 1 kılom gıtmıztı 65.7

sabah 2 yumurta
peynir
zeytin ceviz cay
domates

öğlen 1 b ceviz
1 bardak süt
5 -6 badem

sonra pazara

saat 3 te pazardan gelince 2 tane küçük kavunlar varya hırtlak deriz biz:KK35: domates yedim

aksam hamsı fırında ve rokaa

misafırlığe gıttık okulcak kalabalıktık ve arkads tıramısu börek kurabıye tuzlu pasta yapmıs hiç birini yemedım ama kızıma tıtamısuyu yedırdımsadece:KK19:

meyve koydu kavunu yedım sadec

suyum azdı bugun ve spor yotu 3 gun yaptım bır gun arra

dun gece yazamadım da öptümmm

Kızlar cayı bundan sonra kahvaltıda 1,5 saat sonra tuketmek daha faydalıymıs oyle yapacagım :KK66:,kahvaltıyLa ot caylarından ıcerım artık. .........................................................................................................................................................................En iyi karbonhidratlar; sebzeler, meyveler ve rafine olmamış unlarda bulunur. Uygun olan şeker karbonhidratları da bal, pekmez(ancak hoca bal ve pekmeze guvenmıyor,arılar bol bal yapsın dıye arılara seker yedırıyorlar,pekmezde de kaynatmada oturu(meyveler kaynatılmaz)trans yaga donusuyorlar) ve kuru üzümdür(benım favorım sıyah cekırdeklı kuru uzum bu aynı zamanda antıoksıdan). Uygun olmayan şeker ve nişasta karbonhidratları ise rafine ( beyaz) şeker, un ve ekmektir

Cevap geldi:

Sayın hocam
Karatay Diyeti kitabınız için elinize ve emeğinize sağlık.20 günden beri diyetinizi uyguluyorum.6.3 kilo verdim.Diyetinizi uygulamaya başladığımdan beri,midemde sıkça yaşadığım yanma ve ekşimeler bitti,sanırım doğal beslenmenin sonucu oluyor.Çok teşekkürler
sorum şu:piyasada çok çeşitli tuzlar var.kaya tuzu olarak satılan,turşulara kullanılan,2-3 TL lik tuzlar,diyetiniz için uygun mudur?Ben doğal mineralli kristal tuz adı altında satılan bir tuzun siparişini verdim,yarım kg 16 TL,doğrusunu yaptığımı umuyorum.Hiç tuzsuz yaşayamıyorum.Yediklerimden hiç tat almıyorum.az miktarlarda kullanmaya çalışıyorum.Bu yüzden bu tuzu sipariş ettim.
bir de glisemik indeksi yüksek olduğu için patates önerilmiyor.tv de birkaç kez diyetisyenlerden duymuştum;patates haşlanıp 1 gün bekletilerek yenirse glisemik indeksi düşermiş,bu doğru mu,bu haliyle yiyebilir miyiz?Bezelye de yüksek g.i. li,yiyebilir miyiz?
cevaplarsanız çok sevinirim.
saygılar
25.09.2011 16:01:00 tarihinde sorulmuştur.

Prof. Dr. M Canan
Efendigil KARATAY Kardiyoloji

Cevap :
Yüksek Gİ karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Tuzu azaltmalısınız.

Bezelyede, patetes de nişasta yüklüdür!!!

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
pek açıklayıcı bir cevap olmamamışş ama en azından pates ve bezelye yemeyeceğimizi öğrenmiş olduk:KK31:

sabah 2 yumurta
peynir
zeytin ceviz cay
domates

öğlen 1 b ceviz
1 bardak süt
5 -6 badem

sonra pazara

saat 3 te pazardan gelince 2 tane küçük kavunlar varya hırtlak deriz biz:KK35: domates yedim

misafırlığe gıttık okulcak kalabalıktık ve arkads tıramısu börek kurabıye tuzlu pasta yapmıs hiç birini yemedım ama kızıma tıtamısuyu yedırdımsadece:KK19:

tebrikler pepetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

günaydın herkese

ilk tartıldığımda 81.4 idim bu sabah 80.9 gördüm ama su içmiştim tartılmadan önce ve saçlarım ıslaktı :KK70: (umut dünyası :KK53: )

sabah kahvaltım : 2 yumurta ile omlet, 1 avuç fıstık, fındık, ceviz, yarım domates, yarım salatalık, birkaç dal dereotu, nane, 2 gün kurusu kayısı,1 kuru incir, 10 tane zeytin, peynir

spor yapmadığım için kilo vermem yavaş sanırım, ama hiç vaktim olmuyor :KK50::KK50::KK50:

offfff çok moralsizim bugün

Çok geçmiş olsun
antibiyotik mideye dokunuyor, acıkma hissi ondandır.
tahin helvası yarım avuç içi kadar yiyebilirsiniz.
taze zencefili rendeleyip, 1 kupa kaynar suda 10 dk demledikten sonra bal ile içmenizi ve zencefili de yemenizi (biraz acıdır) tavsiye ederim, çok iyi gelecek emin olun...

Teşekkür ederim.Ben de zencefil içiyorum ama söylediğin şekilde de deneyeyim akşama.

aslında tam olarak sorumun cevabını alamadım.asıl öğrenmek istediğim şey tuzlar arasında fark varmıyı öğrenmekti.neyse napalım artık

saphıra bence hoca tuz konusuna bizim kadar takılmıyor:)
hangi tuz kulanılırsa kullanılsın az ve ölçülü kullanın mesajını vermiş bana göre
tuz çeşitlerine,isimlerine takılmamış

ben tuz yerine bazen sumak kullanıyorum salatalarda
hem ekşi hem de tuzlu bir tadı var sumağın,hem de doğal yani bir bitkiden elde ediliyor
tavsiye ederim..

arkadaşlar üzüntülü ve stresli geçen bir haftadan sonra diyetime devam edeceğim, geçen hafta salı günü kayınpederimi, cumartesi günüde dedemi kaybettim, o sıralarda diyetime pek dikkat edemedim, 1 kiloda aldım yarından itibaren sağlıklı yaşama döneceğim inşaallah, ramazan bayramında dedem çok kilo aldığımı söylemişti, bende karar almıştım kurbanda dedemin karşısına 7-8 kilo vermiş olarak çıkacaktım ama olmadı, biliyorumki o beni görecek ben o kiloları vermem lazım

Başın sağolsun arkadaşım..

günaydın herkese

ilk tartıldığımda 81.4 idim bu sabah 80.9 gördüm ama su içmiştim tartılmadan önce ve saçlarım ıslaktı :KK70: (umut dünyası :KK53: )

sabah kahvaltım : 2 yumurta ile omlet, 1 avuç fıstık, fındık, ceviz, yarım domates, yarım salatalık, birkaç dal dereotu, nane, 2 gün kurusu kayısı,1 kuru incir, 10 tane zeytin, peynir

spor yapmadığım için kilo vermem yavaş sanırım, ama hiç vaktim olmuyor :KK50::KK50::KK50:

Altı günde 500 gr. zaten çok yavaş bir hız değil ki.Neden moralini bozuyorsun.Ayda 2-3 kilo sağlıklı kilo verme aralığı.Ayrıca moral bozmak için çok erken.Bir sabah tartıldığında 1-1,5 kilo verdiğini göreceksin.Zaten hergün tartılmamanı öneririm.

Dünkü menüm:
25 EYLÜL 2011 SALI
Kalkınca: : 1 bardak su
1. Öğün: 2 lop yumurta, 1 ç.b. ceviz, peynir, zeytin.
2. Öğün: Tas kebabı, salata
3.Öğün: Pastırma, 1 bardak ayran, 1kk tahin helvası, 1 su b. Sütlü kahve
Sıvı: 1,5 litre su
Spor:
Takviye :

Altı günde 500 gr. zaten çok yavaş bir hız değil ki.Neden moralini bozuyorsun.Ayda 2-3 kilo sağlıklı kilo verme aralığı.Ayrıca moral bozmak için çok erken.Bir sabah tartıldığında 1-1,5 kilo verdiğini göreceksin.Zaten hergün tartılmamanı öneririm.

ilk kilo düşüşünden sonra haftada bir tartılma kararı aldım, bugün ilk düşüşü gördüm, artık her gün tartılmam (inşallah)

az önce de lesslie ile 30 dk yürüdüm yani 2 mil gerçekten çok etkili, oğlum bir daha uyuduğunda da göbek ve kol için pilates hareketleri çalışacağım, moralimin düzelmesi için spor yapmam şart galiba...

günaydın arkadaşlar 2 gündür çok yoğunum yazamıyorum yazmamaya başladığımda üyeliğimi yeniliyorum sebebi nedir yada sizlerede oluyormuuuuuuuuuu?:KK59::KK59::KK59::KK59:

günaydın arkadaşlar 2 gündür çok yoğunum yazamıyorum yazmamaya başladığımda üyeliğimi yeniliyorum sebebi nedir yada sizlerede oluyormuuuuuuuuuu?:KK59::KK59::KK59::KK59:

msn adresine gönderilen üyelik mesajını onayladın mı peki
niye öyle birşey oluyor tam olarak bilemiyorum
editörlerden birine mesaj atabilirsin

Son düzenleme:

msn adresine gönderilen üyelik mesajını onayladın mı peki
niye öyle birşey oluyor tam olarak bilemiyorum
editörlerden birine mesaj atabilirsin

Son düzenleme:
günaydınn arkadaşlarr öpüyorumm hepiniziii :KK70: :KK70: :KK70:

haftayı yarıladık cumaya 2 gün kaldı ama sanki hiç kilo veremedim gibi bu hafta:KK50::KK50::KK50::KK50:

adet oldum pazar günü sizce etkisi var mıııı? :KK59: :KK59: :KK59:

sabah 2 yumurta
peynir
zeytin ceviz cay
domates

öğlen 1 b ceviz
1 bardak süt
5 -6 badem

sonra pazara

tebrikler canım.ben de dün benzer bir sınanma yaşadım.inşallah hep birlikte,emeklerimizin karşılığını alacağız :KK70:
pek açıklayıcı bir cevap olmamamışş ama en azından pates ve bezelye yemeyeceğimizi öğrenmiş olduk:KK31:
valla aynen öyle yani
günaydın herkese

500 gr vermişsin canım,gayet güzel tebrik ederim :KK71: spor olayına gelince,ben buraya yazmıştım hep ama okumamış olabilrisin,sonradan katıldığın için;ben spor yaptığım hafta 500 gr. verdim.spor yapmadığım hafta 1.1 kg verdim.spor yaptığımız zaman kaslarımız şişip,tartıda fazla çıkmamıza sebebp oluyormuş ama diğer yandan tabiki incelme sağlıyor.spor yaptığında incelme daha fazla,kilo verişin daha az olabilir yani:KK16:
saphıra bence hoca tuz konusuna bizim kadar takılmıyor:)
hangi tuz kulanılırsa kullanılsın az ve ölçülü kullanın mesajını vermiş bana göre
tuz çeşitlerine,isimlerine takılmamış

ben tuz yerine bazen sumak kullanıyorum salatalarda
hem ekşi hem de tuzlu bir tadı var sumağın,hem de doğal yani bir bitkiden elde ediliyor
tavsiye ederim..
ben de aynı şeyi düşündüm.tuzlar arası fark var mı yı kaile almamış gibi görünüyor.daha somut bir cevap vermesini isterdim açıkçası
Dünkü menüm:
25 EYLÜL 2011 SALI
Kalkınca: : 1 bardak su
1. Öğün: 2 lop yumurta, 1 ç.b. ceviz, peynir, zeytin.
2. Öğün: Tas kebabı, salata
3.Öğün: Pastırma, 1 bardak ayran, 1kk tahin helvası, 1 su b. Sütlü kahve
Sıvı: 1,5 litre su
Spor:
Takviye :
afiyet olsun canım.şu helvadan benimde yavaş yavaş alma zamanım geldi sanırım.pek sevmesem de,regl oldum olucam,eli kulağında.

üyelik yenilenmesi ne demek canım?anlayamadım

günaydınn arkadaşlarr öpüyorumm hepiniziii :KK70: :KK70: :KK70:

haftayı yarıladık cumaya 2 gün kaldı ama sanki hiç kilo veremedim gibi bu hafta:KK50::KK50::KK50::KK50:

adet oldum pazar günü sizce etkisi var mıııı? :KK59: :KK59: :KK59:

2 kilo kadar farkeder regl dönemii..
ayrıca spor ypıyorsanız o da yapar şişkinlinlik....
yola devammmmmmmmmmmmmm:KK55::KK55::KK55:

500 gr vermişsin canım,gayet güzel tebrik ederim :KK71: spor olayına gelince,ben buraya yazmıştım hep ama okumamış olabilrisin,sonradan katıldığın için;ben spor yaptığım hafta 500 gr. verdim.spor yapmadığım hafta 1.1 kg verdim.spor yaptığımız zaman kaslarımız şişip,tartıda fazla çıkmamıza sebebp oluyormuş ama diğer yandan tabiki incelme sağlıyor.spor yaptığında incelme daha fazla,kilo verişin daha az olabilir yani:KK16:

öyle mi saphira, evet başlardan baya okudum ama ortalara doğru pes ettim artık, kitapları okumaya başladım, pek vaktim olmuyor,
Ne yapsam ki ben şimdi, kitapta insülin direncinin kırılması için 40-50 dk egzersiz en önemli şey yazmış canan hanım :KK53:

2 kilo kadar farkeder regl dönemii..
ayrıca spor ypıyorsanız o da yapar şişkinlinlik....
yola devammmmmmmmmmmmmm:KK55::KK55::KK55:

çok rahatlattınn canım teşekkür ederimm :KK71::KK71::KK71::KK71:

o kadar dikkat ediyorum kaçamak yapmıyorumm sonuçta böyle olunca cnm sıkıldıı :KK43::KK43::KK43:
ama şimdi rahatladımm:KK34::KK34::KK34::KK34:

günaydın herkese......

sabah kahvaltım..

2 bardak şekersiz çay
2 dilim peynir
1,5 haşlama yumurta
ceviz
domates saltalık
2 yeşil zeytin...

X