Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Herkesın boyle bır donemı olabılıyor ya uzulmeyın bence ,hem cok da bozmus sayılmazsınız kurallarını bu dıyetın,afıyet olsun,hem keyıflı bırgun olmustur mutlaka.
evet evet çok keyifliydi.15 gün sonrasını iple çekiyorum ama bu kez ben kısır veya tavuklu salata filan yapıp götüreyim diyorum,en azından daha sağlıklı bir besinle karnımı doyurup,diğerlerinden de tadımlık yerim
Her turlu lıght urun kullanımı sakıncalı hoca ızın vermıyor,hazır granullu kahveler bıle hazır gıda kapsamına gırıyor ve cok zararlıymıslar,tatlandırıcılar da zararlı.
evet canım öyleymiş ben de düne kadar hiç tatlandırıcı kullanmadım.Benim için kilo vermek daha öncelikli ,sağlıklı beslenmektense, işin gerçeği!istediğim kiloma ulaştıktan sonra sağlıklı beslenme kısmını düşünmek istiyorum ama tamamen de bırakmak değil tabiki bu,sağlıklı beslenmeyi.mesela bu sabah da 2 bardak çayımı tatlandırıcılı içtim.nasıl hoşuma gitti,nasıl özlemişim çayı.alışamadım tamamen şekersiz çaya.şu steviayı denemek isyiuorum yine de,tatlandırıcıdansa,doğal bir btiki olduğu için
valla götürdüm kanka valla açıkçası gece 1 de filan biraz acıkmıştım.sabah kalktığımda da baya aç uyandım.normal bir şekilde diyetime uygun kahvaltımı yaptım.biraz geç bir kahvaltı oldu 11 i geçiyordu tahminimce.şu saatlerde biraz biraz acıktım sanki ama yemesem de olur gibi bir his var bir taraftan da canım 15 günde bir bu kaçamakları yapıcam ben.bu şekilde uzun vadede diyetimi devam ettiricem ve mutlu olucam.millet bu ödül olayını haftada 1 yapıyor.bizim gün olayımız bazen 3 hafta olabiliyor arası,müsait değilsek vs.. bazen 1 ayı bile bulan aralar olabilir
o turşuluk tuzlardan bende de var ama hiç bir zaman doğal mineralli kristal kaya tuzuyla bir olduğunu düşünmüyorum.tabi yine de hocaya sormakta fayda var
herkes pahalı dıyor krıstal kaya tuzu ıcın,yarım kilosu 15 tl,onla nasıl tursu kurulur ki çok pahalıya gelir?:26:
canım,benim sipariş ettiğim yarım kg su 16 TL
hosgeldınnn.sakatat cok sağlıklı,sevıyorsanız bol bol yıyın.ben ıskembe dısındakıleri yıyemıyorum maalesef,onun da temızını nerden bulacağım
marketlerde tertemiz,paketli olarak bulabilirsin canım
ben de öyle bir paketi 2-3 TL gibi bir paraya almıştım.3 kg.turşu vs.. ye kullanıyorum

SAPHIRA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yeni katılanların listeye 2hafta sonra alınması motivasyon için çoooooooook geç değilmi?
canım tüm zayıflama gruplarında durum böyle.loxi çok güzel açıklamış 70:
haklısın canım sanırım bencillik ettim işin o tarafını düşünmemiştim hepinizden özür diliyorum

selam hanımlar :79:
benim tuzum dün elime geçemedi maalesef.büyük ihtimalle salı günü elimde olacak

Son düzenleme:

TEŞEKKÜRLERRR pepetoommm..evt sonundaa.çok az kaldı artık hedefe allahın izniyle..

selam hanımlar

öğle yemeğimi yedimm

1 kepçe arpacık çorba (bu arada arpacık çorbası yasakmıydıı?)

yoğurtlu kabak yemeği.

şuana kadar 1,5 ltden fazla suyum da bitti.

selam hanımlar :79:
benim tuzum dün elime geçemedi maalesef.büyük ihtimalle salı günü elimde olacak
Krıstal saydam kaya tuzu dıyor canım hoca kıtapta normal bızım sofra tuzlarından farklı tadı var zaten ,dah cok koyuyorsun ama vucut depolamıyormus,marankı de kaya tuzlarını methetmıstı ınternette vıdeosu var,krıstal olunca tuz,suda erıdıgınde daha ınce oldugu ıcın daha kolay gecebılıyormus hucre zarından,zaten bakkal dA baksanız salamura ıcın tuz dıye gecıyor,elbettekı cok daha kalıtelı olanlar olabılır sızın tarıf ettıgınız tuzlar tıbbı mamalar ıcın kullanılanlardan sanırım,cok sukur saglıgım yerınde henuz o asaMada degılım,yoksa o asamada degılım zaten,astronotların kullAndıgı tuzdur o,:66h:kızlar hoca Krıstal Saydam Kaya Tuzu dıyor yaf bır de hocaya soralım bakalım,benım aldıgım tuz uzerınde rAfıne yazmıyor zaten. Soracaz bakalım ya bır daha,butce yapmak da lazım,ogrenelım bakalım,aldıgımla ıdare ederım enazından sofra tuzundan ıyı,cok mınerallı,sonucta alıyorum,tansıyon fılan. Normal.Yanı sofra tuzundan guzel.

Saphııracım,zaten sızın bahsettıgınız tuzdan daha az kullanılarak daha cok tuzlu tat elde edılebılyormus,aynı sekılde benım bahsettıgımden daha cok kullanarak tuz tadı elde edılıyor normal tuza gore ıkısıde aynı malıyete gelıyor dersem yerı butce yonunden(yanı bır kılo demır mı agır,yoksa bır kılo pamuk mu gıbı (yanı senınkı demır ,benımkı pamuk)),fıyatı ucuz degıl canım.

tabıı kı olur canım.yogurt da olur bunların yanında.5-6 kuru kayısı,1 cay brd cevız ve yogurt yıyorum ben bazen ogle yemegı yerıne

ok ozamn yarın öğle menüm belli oldu bırde antep fıstıgı yada yer fıstıgı farkedermi kuruyemıslerde

gülcüm ben de bunu açıklığa kavuşturmak adına hocaya biraz önce sorumu gönderdim.cevaplar mı bilemiyorum.cevaplarsa muhakkak paylaşacağım.bu arada patates ve bezelyeyi de sordum.şöyle ki;patates g.i. i çok yüksek evet,ama bir çok diyetisyenden dinlediğime göre haşlanıp,1 gün bekletilirse,g.i. i düşüyormuş ve zararsız oluyormuşbbabm şeker hastası olduğundan bu tür bilgiler hep dikkatimi çekmiştir.bunu sordum hocaya.bezelye de aynı şekilde g.i. i yüksek,merak ediyorum,sordum.inşallah cevap yazar.merakla bekliyorum.

Soru : Kolay gelsin Canan hanım. Yazdığınız kitap için çok teşekkür ederim size. Sağlıklı kilo verdiğimi ve verdiğim kilonun yağlardan gittiğini görmek çok büyük bir keyif. Size sormak istediğim bir soru var. Acaba light süt,peynir, yoğurt tüketmemizin sakıncası var mıdır ?

Cevap : Teşekkür ederim, Bütün tükettikleriniz doğal olan, süt, yoğurt ve peynir olması gerekkiyor. Light gıdaların hepsi işlenmiş gıdalardır. Sağlıksızdır. diyet yazan her türlü yiyecek ve iiçecekten uzak durmalısnız. Prof. Dr. Canan E Karatay

tat farkı öyle olabilir ama gerçek doğal mineralli olma durumu ne olacak!!! hocadan cevap gelsin paylaşacağım

Tas. Devrı DIyetı kıtabını da alırım elbet ya,benım babam da sonradan seker hastası oldu,ben de kendımde acaba gızlı seker var mı dıye merak edıyordum hep,tahlıllerde bırsey cıkmıyordu kı,meyve yeyınce ınanılmaz acıkıyordum,konsantrasyon sorunu yasıyordum,sekerı kesıp.meyveyı kuru meyveye cevırınnce huzur buldum,varıslerım,dıslerım sustular,kırmızı kılcal damarlar karboldu,yuzumde gunes lekesı sandıgım lelekeler gıttı,dıle kolay altı ay,ıkı yılda neler olur anlatmayayım delırdıgımı dusunmesınler ya

alıntı yaptığın mesajımla,yazdığın cevap..pek anlayamadım aslında ?hatta alıntıları karıştırdığını düşündüm :44:

kızlar tam gaz giderken dondurma yedim küçük .ufff çok pişman oldum şimdiama 1 kerelik bişiy olmaz dimi?hem kışta geliyo bidaha yemem artık..

arkadaşlar kahvaltımı oldukça geç yedim..o yüzden 2 öğün belsenicem bugün..balık yemeye gidicez eşimle ama ben orda nasıl balık yiycem..kesin balığı yağda kızartıyorlardır ve una buluyırlardır dimi..var mı önerisi olan?

alıntı yaptığın mesajımla,yazdığın cevap..pek anlayamadım aslında ?hatta alıntıları karıştırdığını düşündüm :44:
Dogrudur ya not almıstım bunu,doktorlar sıtesınde de gormustum tabı,tatlandırıcı kullanımı yok dEmek ıstedım,dıger lıgt urunlerde de tatlandırıcılar var ya ,bu ayrıntıı ogrenmek cok yol katetmeme sebep oldu ya,26 kılo gıttı kurtuldumM.Ben de hala ogrenıyorum ya ımkan olsa da su hocaya ben de gıdebılsem,ama gıdıyor kılolar,ayda dort kılo kadar,tansıyon fılan da normal,umarım anlatabılmısımdır.

Merhaba kızlar.
Ailemin yanına geldim bir süre, yemek konusunda hep zorlanırdım geldiğimde.
Şimdi yemediklerimi söyledim diğerlerinden doyana kadar yediğimi görünce şaşırdılar.
İşin güzeli; babam hobi oalrak her şeyin organiğini kendisi yetiştirir, o yüzden tamamen doğal besleniyorum.
İronik tarafına gelince; uzun zamandan beri köy tavuğu yiyordum.
Burada bol miktarda mevcut ama nasıl dolaştıklarını görünce hiç birine kıyamadım kestirmedim.

Glısemık ındexı yuKsek ama masum sebzeler var (patates,bezelye ve havuc) cok olmamak kaydıyla tuketılebıyor dıyormus bızım hocanın ogrencısı ,tas devrı dıyetı kıtabında,ya onu bahsetmek ıstedım,bunlar ısın teferruatı tabı,mesela havucla zeytınyagı tuketıldıgınde gozlere cok faydası var,havuc pısınce glısemık ındexı yukselıyor ,yanı acıktırabılır az tuketecez tabıkı,bezelye bol posalı bagırsakları calıstırıyor masum glısemık ındexı yusek olanlardan tabı olculu tuketmek lazım(dort kasıgı gecmıyorum),aslını sorarsanız epeydır yemıyorum bunlardan,cunku benım hareket alanım sınırlı,yaptıgım ıs bılek gucu gerektırmıyor o nedenle gereksız yere karbonhıdrat ıceren sebzelerı tuketmıyorum,bu benım tercıhım,havuc +zeytınyagı yanı A vıtamını,gozler ıcın tereyagı yetıyor,ya da et aldık mı orta yaglı alıyoruz tereyagı yerıne..............hos mesela ıkı greyfurtta tum gunluk karbonhıdrat var yanı ıhtıyacımız kadar,kılo verene kadar affetmıyorum bunları...gıdıyorlar kılolar,antıosıdan olarak favorım zerdecal ve sıyah cekırdeklı kuru uzum. Omega3 balık yagı takvıyem ve keten tohumum cevızım fılan, derkken, eskıden her ay tukettıgım 45 ekmegı,90 cıkolatayı,15 kılo meyveyı ve 30 tabak pılavı cıkardım hayatımdan,masum olmasına ve 2 kasık yıyebılecegıme ragmen yemıyorum bulguru,derken varıslerım sustu fılan,kılolar gıttı,gıder umarım hepımıze kolay gelır umarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…