Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

loxiiii haftasonu planın neeee:KK53::KK53:
ben spor yapıcam sende yapıcak mısınn...
seni kilo kardeşimm ilan ediyorummm...
sporları yapalımmmm haftasonuuuu:KK66::KK66:

Benim daha minnacık bi sıpam var evde, fırsat buldukça okumaya devam ediyorum henüz 16. sayfadayım :KK53:
Şunu anlayamadım henüz yeni gelenler 2 hafta sonra giriyor listeye anladığım kadarıyla, öyle mi? yeni gelenlerin olduğu başka bir liste daha mı var acaba? :KK1::KK1::KK1:

efenimm şöle oluyorrr....
hurma,kuru incir,kuru kayısı,yaban mersini minnak minnak doğranır..
bir kaba konur...
üzerine 3 yumurta,1 su bardağı süt eklenir..
blendırda meyveler ezilene kadar çırpılırr..
içerisine yarım çay bardağı zeytinyağı konurrr.
sonra aldığı kadar kepek unu veya çavdar unu konurr..
toz tarçın,fındık,ceviz ve kabartma tozu eklenir...
180 derece önecden ısıtılmış fırında pişirilir....

hiç şekersizzz ancakk kuru meyvelrin şekeri nedeniyle fazlasıyla tatlı kekiniz hazırrrrrrr:87::87:

teşekkür ederim canım,kaydettim :KK71::KK16:

bir kaba konur...

hiç şekersizzz ancakk kuru meyvelrin şekeri nedeniyle fazlasıyla tatlı kekiniz hazırrrrrrr:87::87:

Aldigi kadar un ne kadar oluyor tahminen? Ben goz karari yemek yapmayi bilmiyorum o yuzden soruyorum. Firinda ne kadar pisirmeli?
Tesekkurler

Benim daha minnacık bi sıpam var evde, fırsat buldukça okumaya devam ediyorum henüz 16. sayfadayım :KK53:
Şunu anlayamadım henüz yeni gelenler 2 hafta sonra giriyor listeye anladığım kadarıyla, öyle mi? yeni gelenlerin olduğu başka bir liste daha mı var acaba? :KK1::KK1::KK1:
2 hafta israrla kilo bildirimi yapan ve gunluk menulerini her aksam burda paylasanlar giriyorlisteye.

Günaydın arkadaşlar..
Gününüz güzel olsun..Önce dünkü menümü paylaşayım
1.öğün:2 yumurtadan omlet,domates,yarım bardak ceviz,peynir,yeşil biber
2.öğün:zeytinyağlı bamya,yoğurt
3.öğün:etli kuru fasülye salata 1 kase yoğurt,famirin hurma tatlısından 2 tane(bu arada bu tarifini de çok beğendim famircim)
Artık ara öğün ihtiyacı hissetmiyorum şükürler olsunEn Büyük KK
))Şimdi de kilo bildirimi

Bildirim: 23/09/2011
Rumuz: tylholl
Başlangıç tarihi:25/08/2011
Başlangıç kg: 115
Geçen hafta: 109.2
Bu hafta: 108.4
Fark: -800 gr
Toplam fark: 6600 gr.
Beden:48
Spor: 2 yada 3 gün yürüyüş
Boy: 1.70 cm
Hedef: 65 kg

Bir ayda 6600 gr vermiş oldum ve bu benim için bir mucize:))

Tesekur ederım ,Karatay Dıyetıyle verdım,verıyorum oncelerı kendımı ıradesız sanırdım,en buyuk hatam aksam saat sekızden sonra yemekmıs,ben sekEr hastası degılım,tahlıllerım normal cıkıyordu,ama ıcımden bır ses sende gızlı seker olabılır dıyordu sankı,sonradan ogrendım kı ben gece yedıkten sonra meyve sebze bunlar ertesı gun aclık kan sekerımı cok yukseltıyormus,alıskanlıklar abur cubur yememe bu sebep oluyormus bunu kestım,artık gece yemıyorum,ayran ya da sut ıcıyorum,ılk etapta hemen ekmek yerıne ınce bellı bır cay bardagı kadar cevız ,fındık ya da fıstık yemeye basladım,daha sonra yumurta yemeye basladım ,her sabah ıkı tane tuketıyorum,,pılav kesınlıkle yemıyorum(hoca pılavı tos sekerle bır dıye nıtelendırıyor cok dogruymus),hareket ımkanım sınırlı dıye ıyı kabuledılen yanı glısemık ındeksı dusuk olan karbonhıdratları da tuketmıyorum cok fazla ,sındımı kolay kana hızlı karısır dıye hayatımda corba da yok(eger corba yaparsam kısın tırıt corba yaparım),bırde ben cok seker kullanırdım asla kullanmıyorum,meyveyı de tam kestım yalnız kuru meyve tuketıyorum(kahverengı kuru kaysı
Favorım(hem kabızlıga fılan da ıyı gelıyor),kuru ıncır bır de hurma(glıkoz surubuna batırılmıs olmamalı),ayrıca bıber tuketıyorum bıberde de C vıtamını var,paylasıyorum burda forumdaı arkadaslar gıbı bu da motıve edıyor ınsanı,zıhnımı de ıkna etmem lazım,gersı butcemı de cok sarsmadan beslenmeye calısmak oldu,20 kılo verdıkten sonra karasız oldugum omega3 balık yagı takvıyemı almaya basladım,tuzumu degıstırdım,denız tuzu kullanıyorum(krıstal saydam kaya tuzunu alacagım ılerıde),ara ogunlerde oncelerı cevız yerdım zamanla yememeye basladım,oncelerı uc ogun yerdım ıkı ogun yemeye basladım ama kahvaltım zengın hergun,gerısı moral falan ,tartıyoa cok bakmam,regl donemı bıtınden uc gun sonra tatılmayı cok severım,bır de artık zetıyagı ve tereyagından baska yag kullanmıyorum....Bence baslayın cok guzel bu dıyet .::KK66:

famırın fırında sebze kızartmasını yapıyorum bugun.patlıcan ve kırmızı bıberı,spagetti gibi ince ince dogradım,zeytınyagıyla karıstırsım,dinleniyor suan.birazdan fırında pişireceğim.:KK56:

henüz acıkmadım gerçi,2 saat sonra falan yesem olur
Arkadaşlar bişe sorucam bu diyette kurubaklagiller ve domates salatalık biber havuç patlıcan serbestmi proteinin yanında.

bir kaba konur...

Muhakkak deniyeceğim kilo sorunu olan küçük bir yiğenim var inşallah oda sever.

Olabulu.pek kilolarimiz benZesmiyor amma hadin kardes olak baalim.
Ne yapiyoruz?
yürüyüşş,azcıkda pilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatesss yapicim inşşşşşşş:KK66:

Aldigi kadar un ne kadar oluyor tahminen? Ben goz karari yemek yapmayi bilmiyorum o yuzden soruyorum. Firinda ne kadar pisirmeli?
Tesekkurler

tahin pekmezkarışımının bir kıvamı vardır ya akışkann,öyle olacakk,çok akıcı değil çok sert de değil..
üstten bakıyorum ben kapağıı açmadan kabarıp kızrana kadar missssss kokular gelene kadar bekliyorum.
ortalama 20-25 dk.

Dogrudur canim.ancak havuc cig yenmeli pisince glisemik indeksi yukseliyor
Yani kurufasulyeyi istediğimiz gibi yiyebiliriz ben et pek sevmem ama kurubaklagil hastasıyımdır normal dietlerde yok mesala
köfte közlenmiş patlıcan ayran istediğimiz kadarmı yiyeceğiz çok soru sordum ama kavramaya çalışıyorum 108 kiloyum 1.5 ay içinde tüpbebek yapıcam hızla vermenin yollarını arıyorum kusura bakmayın.

bir kaba konur...

Hımm kokusu şimdiden burnuma geldi, ben de ıvır zıvır yeme bayılırım ama şimdilik böyle bir ihtiyaç duymuyorum. Un olarak tam buğday unu kullanmanızı tavsiye ederim, kek ve tartlar da daha güzel sonuç veriyor, tarif için teşekkürler :KK71:

Arkadaşlar ben bugün başladım, ilk sayfada yazan listeyi uyguluyorum, ara öğün ihtiyacım olmadı hiç, ılık su içiyorum limonlu, bir tane sütlü kahve içtim tarçınlı, acaba bu yeni başlamanın gazıyla mı böyle oldu, siz ilk başladığınızda zorlandınız mı? inşallah böyle devam eder, biraz garip geldi, her gün sürekli mutfakla koltuk arasında mekik dokuduğum için :KK53:

Arkadaşlar ben bugün başladım, ilk sayfada yazan listeyi uyguluyorum, ara öğün ihtiyacım olmadı hiç, ılık su içiyorum limonlu, bir tane sütlü kahve içtim tarçınlı, acaba bu yeni başlamanın gazıyla mı böyle oldu, siz ilk başladığınızda zorlandınız mı? inşallah böyle devam eder, biraz garip geldi, her gün sürekli mutfakla koltuk arasında mekik dokuduğum için :KK53:

ilk günden böyle isen devamı gelir bence..
bir ben alışamadım bu diyete..
herkes tok olduğunu söylüyor ancak benim midem kazınıp duruyorr.....:KK53:
hele akşamları açlıktan uyuyamaz oldummm:KK60::KK60::KK60:
alışıcimm inşşş

Hımm kokusu şimdiden burnuma geldi, ben de ıvır zıvır yeme bayılırım ama şimdilik böyle bir ihtiyaç duymuyorum. Un olarak tam buğday unu kullanmanızı tavsiye ederim, kek ve tartlar da daha güzel sonuç veriyor, tarif için teşekkürler :KK71:

unlar karıştırılıp kulanıladabilir aslında...
rica ederimm...
ben kızıma da yapıyorum bundan aburcubur yiyeceğine bu tarz sağlıklı şeyler yesin diyeee..
haftasonu yapayım bari bende ..
ama yemeden durabilir miyim bilemedim şimdii:44:

ilk günden böyle isen devamı gelir bence..
bir ben alışamadım bu diyete..
herkes tok olduğunu söylüyor ancak benim midem kazınıp duruyorr.....:KK53:
hele akşamları açlıktan uyuyamaz oldummm:KK60::KK60::KK60:
alışıcimm inşşş

Eskiden de böyle beslenirdim, bundan 4 sene kadar önce, sanki 40 yıl önceymiş gibi geliyor ama, ipin ucunu bir bıraktım geldi kilolar, demek ki benim bünyem bunu istiyor, diğer türlü çok mutsuz oluyorum ve bitkin, umarım böyle devam eder.

Senin bünyen de alışır bence, kişiden kişiye değişiyor demek ki alışma süreci, umarım heyecandan böyle değilimdir :KK66::KK66::KK66:

X