Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Spor yapasım geldi kalktım slim in 6 yaptım kendimi daha iyi hissediyorum, aklıma geldi takımımda mı yazdım burada mı bilemedim.
Duştan çıktıktan sonra bebe yağı sürerseniz zayıflama döneminde çatlaklarınızın oluşmasını engellersiniz.

bugünkü menüm:
maydonoz-limon kürü
kahvaltı:
2 yumurt+50 gr kaşar+bir parça tereyağ ile omlet
9 ad. tuzu alınmış zeytin
½ hamburger ekmeği (kızım tostunun yarısını bıraktı.dayanamdım kokusuna.normalde yemem)
1 şeftali
1 fincan yeşil çay

öğlen:
3 ad. biber dolması+1 ad. patlıcan dolması (azıcık bulgur,kıyma ve sebzeyle hazırladım içini)
bir kaç çatal krem peynir (yoğurt kalmamış,onun yerine)

akşam:
1 tatlı kaşığı keten tohumu karıştırılmış 1 kase yoğurt
1 avuç kadar badem-ceviz-fındık

su:şimdiye kadar 2 Lt yatana kadar devam + 2 yeşil çay+1 siyah çay birazdan 1 yeşil çay daha içicem

Sevgili Saphira, bence iyi yapmışsınız, belki de vücudunuz ihtiyaç hissediği için canınız bu kadar çok istemiştir.
Ara sıra küçük kaçamaklarımız olacaktır (dün benim yediğim içli köfte gibi, bulguru o kadar önemli değildi ama beni düşündüren yağı olmuştu,ayçiçek yağıyla yapıldığına eminim), zaten akşam menünüzle bunu fazlasıyla telafi etmişsiniz. Bir de günde bir prs meyveye Karatay diyetinde yer var, öğünde yeyiniz, diyor hocamız. Ben de meyvesiz yaşayamayan insanlardan biriyim. O yüzden meyveyi ara öğünde süt gurubuyla birlikte ve tarçınla yiyorum. Bunu bana hastanedeki eğitimimde anlatmışlardı. Süt gurubu yiyeceklerle meyve yenildiğinde ve tarçınla glisemik endeksi yükselmiyormuş. Yalnız günde bir prs u geçmiyorum meyve yerken, Karatay Hocanın dediğini de uygulamış oluyorum.
Bir de önerimi göz önünde bulundurup maydonoz-limon kürüne başlamanıza da çok sevindim. Hem cildinin daha güzelleştiğini hem karaciğer yağlarından kurtulacağına hem de daha sağlıklı inceleceğine eminim.
Yine bir yerde okuduğuma göre günde 2 sb y.çay içilirse faydalı, 2 den fazla içilirse zararlı olduğu yazıyordu, ne derece doğru bilemiyorum ama bildiğim bir şey var ki o da hiç bir şeyi abartmamamız gerektiği. Günde 2 fincandan fazla içilen bitkisel çaylar vücudun su dengesini bozuyor ve ileride çok ciddi rahatsızlıklara sebebiyet veriyormuş.
Sevgilerimle....

spor yapma imkanım olmadı... bol bol yurudum.. gunluk ortalama 2 saatten fazla yuruyordum.. yakın mesafelerın hiç bırınde otobuse bınmedım.. bazen bır kaç durak önce inip özellıkle yururdumm.. dişarda açıkınca kefir içtım... kefirin çok faydasını gördum.. bagırsakları rahatlatıyordu.. ısrarla tavsıye ederım kefiri.. kızıma bile içiriyorum ben:KK61::KK61::KK61:

kefiri markette satılanlardan mı alıp içtin, hangi marka?
doğal mıdır acaba diye düşündüm almadım geçen gün

teşekkür ederim zelisce :KK70:
ben de yeşil çayı hep günde 3 fincan diye okuyorum ondan 3 tane içmeye çalışıyorum.hiç de sevmiyorum ayrıca :KK37: ama işte antioksidan
maydonoz kürüne pazartesi başladım.tarifi sizden mi almıştım,omega 3 bana şart,korkunç unutkanım :KK70::KK71:

Benim babam her şeyin doğalını yemeye çalışır ama yıllardır bu böyle.
Sucuğu da kendimiz yapardık ama sadece doldurma kısmını hatırlıyorum isterseniz öğrenebilirim.
Ben öğrenciyim, farklı şehirdeyim.
Yiyecek göndermeyin derdim bu seneye kadar ama bakalım bu kış ne olacak.

ogrenırsen sevınırım canım,inş. kolay bırseydır.

ben senın yerınde olsam her hafta 1 kolı ısterdım heralde:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

şu kefiri hiç sevemedim ve içemedim.çok faydalıymış halbuki :S
sütle ayran karışımı gibi geliyor bana tadı :KK37:

sabah:1 haşlanmış yumurta,bir yağda yumurta,biraz hellim peyniri,zeytinyağlı soğanlı domatesli salata,biraz badem bir ceviz,siyah çay,incir(5-6 tane yedim galiba,en sevdiğim meyve,makbul olmadığını biliyorum ama zaten mevsimi geçmek üzere)

öğlen:3 biber dolması ,yoğurt

akşam yok,öğlen yemeği 4'e kayınca acıkmadım

su:1 litre

spor:yok,bikaç saat evişi

Sevgili Pindistan, naçizane tavsiyem, 3. öğünü de yemeliydiniz saat 8 de. Günde 1000 cal nin altında beslenildiğinde ve yeterli su içilmediğinde kas erimesi gerçekleşir, bir de beyin kıtlık bilincine arişip metabolizmayı yavaşlatır.
, yağlar da vücuttan suyla atılır. bir de merak ettiğim dolma pirinçli miydi, eğer pirinçliyse pirinç glisemik endeksi en yüksek gıdalardan birisi. Yalnız bu SDBY alışkanlığına yeni başladıysanız yeni başlayan birisi için çok başarılısınız. Başarınız daim olsun. Sevgilerimle...........

ben dun ıcerken oglum da ıstedı,bir yudum aldı,'AYRAN ACI MI' DEDİ,yok oğlum güzel dedim ,ama begenmedı o da,1 yudum daha ıcıp bıraktı:KK60::KK60::KK60:

ogrenırsen sevınırım canım,inş. kolay bırseydır.

ben senın yerınde olsam her hafta 1 kolı ısterdım heralde:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Çok zor değildi, içini hazırlıyorlar makina ile dolduruyorlar.
1 gecelerini ona ayırıp bütün kış yetecek kadar yapıyorlardı.
Bu kış daha çok isterim heralde bazı şeyleri.
Tavukları kendisi yetiştirir, bahçe yapar, bal kendi arılarımızdan, süt köy sütü, yumurtalar köy yumurtası.
Yenilen her şeyin doğalını yetiştiriyorlar.
Ama benim yiyeceklerle alakam olduğundan takmıyordum meğer ne kadar haklıymış.

teşekkür ederim zelisce :KK70:
ben de yeşil çayı hep günde 3 fincan diye okuyorum ondan 3 tane içmeye çalışıyorum.hiç de sevmiyorum ayrıca :KK37: ama işte antioksidan
maydonoz kürüne pazartesi başladım.tarifi sizden mi almıştım,omega 3 bana şart,korkunç unutkanım :KK70::KK71:
Haklısınız, ben de hiç sevmedim ama günde bir fincan içmeye çalışıyorum, limon kabuğu koyuyorum bir de demlendikten sonra içine çeyrek limon sıkıyorum. Kısacası limonu hatırına içebiliyorum y.çayı. Gerçekten vücudun su dengesi bozulunca çok ciddi rahatsızlıklara sebebiyet veriyormuş ileri yaşlarda, tün iç organları yıpratıyormuş, böbrek rahatsızlığı, karaciğer raharsızlığı vs... gibi. Bir de kendinize haksızlık etmeyiniz, unutkanlığınız kafanızın yoğunluğundan da kaynaklanıyor olabilir.

ben dun ıcerken oglum da ıstedı,bir yudum aldı,'AYRAN ACI MI' DEDİ,yok oğlum güzel dedim ,ama begenmedı o da,1 yudum daha ıcıp bıraktı:KK60::KK60::KK60:
haklı çocuk :KK1:
Haklısınız, ben de hiç sevmedim ama günde bir fincan içmeye çalışıyorum, limon kabuğu koyuyorum bir de demlendikten sonra içine çeyrek limon sıkıyorum. Kısacası limonu hatırına içebiliyorum y.çayı. Gerçekten vücudun su dengesi bozulunca çok ciddi rahatsızlıklara sebebiyet veriyormuş ileri yaşlarda, tün iç organları yıpratıyormuş, böbrek rahatsızlığı, karaciğer raharsızlığı vs... gibi. Bir de kendinize haksızlık etmeyiniz, unutkanlığınız kafanızın yoğunluğundan da kaynaklanıyor olabilir.

ben çocukluğumdan beri o kadar hastalanırdım ki,hep nane-limonla ve antibiyotiklerle geçti hayatım.Şimdi maşallah hast birinden virüs bulaşmadığı sürece hastalanmıyorum :nazar: işte bu hastalanıp nane-limon içtiğim zamanlardan (annem tarafından zorla içirilen) kalma o tat geliyor ,y.çaya limon sıktığımda,ve anında midem bulanıyor.çünkü nane-limonun bende etkisi 2-3 yudum içinde istifradır,çok afedersiniz.ancak kendinden limonlu y.çay aldım,limonun kabuğunun acılığı var çayda.doğadan marka limonlu yeşil çay.memnun kalmadım tad olarak,kimseye de tavsiye etmiyorum.ancak ben kabuk tarçın koyuyorum y.çaya,hem insülinimi dengeliyor hem de kokusuyla avunuyorum :KK68:

Tam benlik bir diyet şu ara öğün olayına ısınamadığım ve uyamadığım için hiç diyet yapamayan benim için biçilmiş kaftan. En kısa sürede kitabını edinmem lazım ama buradan da neler yapma gerektiğini ve temelini öğrendim. Haşimato hastası olduğum için kilo vermekte zorlanıyorum ve ödemim çok bakalım neler olacak. Listenize beni de ekleyebilirsiniz şu an 67.800 kilom. Cumartesi sabahtan köy yumurtası alırım pazardan ve gün kurusu birde kitap gelr almam gerekenlere bakarım haftalık listeme göre alışveriş yaparım artık :)

kefiri markette satılanlardan mı alıp içtin, hangi marka?
doğal mıdır acaba diye düşündüm almadım geçen gün

3 marka da sadede.. ben altınkılınç olanı alıyorum..

aslında bende içmezdım.. sonra bır başladım.. başlayış, o başlayış

meyve sınırlı tuketılıyor az mıktarda,hatta ben kuru meyve harıc yemıyorum,zaten bıberde bıle C vıtamını var,meyve seker demek zaten vucutlarda yag olarak stoklular,meyveyı kesmek hızlandırıyor ısı,zaten tum dıyetlerı sekteye meyve ugratıyordur bence,bu dıyet acıkma olgusunu ortadan kaldırıyor zamanla ınanın sımdı normale dondum ,muhtesem bır duygu oyle gun boyu yemek dusunmuyor ınsan,cok memnun kalcaksınız ,bıraz sabır,hayatım degıstı ya ,adamın bırı depremde onbesgun enkaz altında sadece ıdrarını ıcerek yasamıstı,tabı sımdı yapmıyordur aynı seyı,ıste bende ayda tukettıgım 45ekmegın,15 kıllo meyvenın,90 cıkolatanın,30 tabak pılavın vucudumda yaptıgıgı sesız depremın yarattıgı enkazının altında yasıyordum adeta,ancak ogrenebıldım araya araya,ben bu yasa geldım boyle guzel bır dıyet daha gormedım,ınanın cok fazla hareket etmeden bıle gıdıyor kılolar,agrı sızı kalmıyor vucutta.

az miktardaysa iyi kesemiyorum tamamen zaten.yardımınız için teşekkürler.
bende bugün
kahvaltıda ; 2 haşlanmış yumurta ve şekersiz biberiye çayı
öğlen; kızarmış patates (dayanamadım yaaa :KK14: )
akşam : 2 dana pirzola,1 çay bardağı fındık, bi kaç dilim kavun

günaydınnnn kızlarrrr elimde şişe suyummm yarım litre bitti bu arada:KK66::KK66::KK66: geçtim pc nin karşısınaaa açtımm hemenn kk yı :KK34:

ilk ben yazayım dedim yine erkenden uyandımm bugün dee. karatay dan sonra bana bişeyler olduu :KK52:
günaydınn tekrarrr çok güzel bir günn geçirmek dileğiyleeee:KK71::KK71::KK71:

çok teşekkürler zelisce,dün biraz plansız bir gündü iş güç uğraşırken acıkmadım,yoksa 3 öğünü de yerdim ,affetmem yani:KK53:

X