Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

slm kızlar 2 gündür sizleri takip ediyorum. kitabı alıp okudum ama kendime güvenemedim sanırım. neyse bugün nette gezerken çok hoşuma giden bişey gördüm ve nedense direk karatay geldi aklıma. sizlerlede paylaşmak istedim.
$timthumb.png
Malzemeler
250 gram halis tereyağ
1 çay bardağı sızma zeytinyağ
2 adet doğal yumurta (aklardan birini üzeri için ayırın)
2 yemek kaşığı doğal elma sirkesi
1 tatlı kaşığı kaya tuzu
1.5 tatlı kaşığı kaya şekeri
1 tatlı kaşığı mahlep
1 çay kaşığı karbonat
aldığı kadar doğal kepeksiz un (miktarı bir daha ki yapışımda ölçüp buraya da yazacağım)
üzeri için kabuğundan ayrılmamış susam
Tereyağ, sızma zeytinyağı, doğal elma sirkesi ve yumurtaları ekleyip iyice yoğurun. Sırasıyla mahlep, kaya tuzu, kaya şekeri, karbonat ve unu (tam buğday unu da olabilir) ekleyin. Ele yapışmayan, çok sert olmayan bir hamur elde etmelisiniz. Yarım saat buzdolabında dinlendirdikten sonra hamuru birkaç parçaya bölün merdane ile açın ve küçük yuvarlak bir kalıpla(çocuğunuzun bul-tak oyunundaki yuvarlak şekli kullanabilirsiniz) 1 cm yükseklikte parçalar çıkarın. Hamurun üzerine bir buzdolabı poşetini sererek açarsanız daha pürüzsüz ve merdaneye yapışmasını önleyerek açarsınız. Dilerseniz hamuru 2 cmlik rulo haline getirip bıçakla küçük kareler de çıkarabilirsiniz veya küçük ruloları birleştirip minik simitler yapabilirsiniz. Hamur parçalarını önce yumurta akına sonra kabuğu alınmamış susama bulayıp yağlanmış fırın tepsisine dizin ve 200 derece üstleri kızarana kadar pişirin. Ben bu tarifi tam buğday unu ile de yapıyorum öyle de çok hoş bir tadı oluyor.
afiyet olsun

canım adımsayarı nerden aldın ve fiyatı nedir anlatırmısın biraz...

CANIM ADIMSAYAR PEGASUSUNA AİT BENİM VARDII ZİL SESİ GİBİ ACAYİP SES ÇIKARIODU HATTA ADIM ZİLLİ CEMİLEYE ÇIKTI ONUN SEBEBİNE:KK1::KK1:ALACAKSAN EĞER KAİLTELİ BİŞEY AL HEM ADIMLARINI HEM YÜRÜDÜĞÜN KMyİ HEM DE KALORİ ÖLÇÜYORLAR:KK34:

sana maşaallah beni allah kahretmesin inşallah:KK1::KK1:tebrikk ederimm canım:KK16::KK16:

Allah iyligini versin emiiiiiiiiiiii...Kizim insanin senin gibi arkadasi olsun baska bir seye ihtiyac duymaz herhalde...Alemsin jarniiiii...Seviyorum seniiiiii:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:[

Son düzenleme:
Tarcınlı sut, tatlı krızlerıne bırebır ,yanında Turk kahvesı ıste bu ,hem saglıklı hem besleyıcı :nazar:

Eklentiler

• $at.jpg
    $at.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 40
bugünkü menüm

Sabah:
2 yumurta
1 aik kadar peynir
15 zeytin
Kurutulmuş domates
yeşillik üstü biraz yoğurt
1 dilim portakal

2.öğün:
Salata
3 kaşık kavurma
1/2 köfte
1 çay bardağı kadar elma kurusu
1 çay bardağı kuruyemiş

Spor: 25dk pilates
sıvı:3 lt su

slm kızlar 2 gündür sizleri takip ediyorum. kitabı alıp okudum ama kendime güvenemedim sanırım. neyse bugün nette gezerken çok hoşuma giden bişey gördüm ve nedense direk karatay geldi aklıma. sizlerlede paylaşmak istedim.
Eki Görüntüle 334043
Malzemeler
250 gram halis tereyağ
1 çay bardağı sızma zeytinyağ
2 adet doğal yumurta (aklardan birini üzeri için ayırın)
2 yemek kaşığı doğal elma sirkesi
1 tatlı kaşığı kaya tuzu
1.5 tatlı kaşığı kaya şekeri
1 tatlı kaşığı mahlep
1 çay kaşığı karbonat
aldığı kadar doğal kepeksiz un (miktarı bir daha ki yapışımda ölçüp buraya da yazacağım)
üzeri için kabuğundan ayrılmamış susam
Tereyağ, sızma zeytinyağı, doğal elma sirkesi ve yumurtaları ekleyip iyice yoğurun. Sırasıyla mahlep, kaya tuzu, kaya şekeri, karbonat ve unu (tam buğday unu da olabilir) ekleyin. Ele yapışmayan, çok sert olmayan bir hamur elde etmelisiniz. Yarım saat buzdolabında dinlendirdikten sonra hamuru birkaç parçaya bölün merdane ile açın ve küçük yuvarlak bir kalıpla(çocuğunuzun bul-tak oyunundaki yuvarlak şekli kullanabilirsiniz) 1 cm yükseklikte parçalar çıkarın. Hamurun üzerine bir buzdolabı poşetini sererek açarsanız daha pürüzsüz ve merdaneye yapışmasını önleyerek açarsınız. Dilerseniz hamuru 2 cmlik rulo haline getirip bıçakla küçük kareler de çıkarabilirsiniz veya küçük ruloları birleştirip minik simitler yapabilirsiniz. Hamur parçalarını önce yumurta akına sonra kabuğu alınmamış susama bulayıp yağlanmış fırın tepsisine dizin ve 200 derece üstleri kızarana kadar pişirin. Ben bu tarifi tam buğday unu ile de yapıyorum öyle de çok hoş bir tadı oluyor.
afiyet olsun
canım bunun neresı karatay tarifi ya:KK53:alabildiği kadar un diyor,karatay da un yasak,sakın yapayım deme,kilo aldırır bu tarıf sana:KK20:
omega 3 üm bittiii. gedip almam lasım. adımsayar 7,500 de jarniii..hasta olacak gibiyim sankü. çok çalıştım bu gün hiç bişey okuyamadım doru düzgün.1,400 verdim ben pazardan beriii hatunlarrr
maşşallah sana:nazar::nazar:avatarındaki seksüü hatun kıvamına gelıyorsun yavas yavas:KK53::KK53:

hihihih :KK1::KK1::KK1: napayim kendim okuyup gecemiyorum sizinde okumanizi istiyorum...
Bana cok ilginc geldi su an fiyat arastirmasindayim ama el yakiyor fiyatlari....
burçiiiii napıyon tatlım,tartılmamaya devam mı?:KK15:

benim 1.5 ay geride kaldı hiç kaçamak yapmadımm her fırsatta hareket etmeye çalışıomm şu an tam 9.5 kilo olmuş:nazar:

önce kaçamakları kesipp o beli incelt hanımmm dünya gibisin kutuplardan basık ekvatordann şişik:KK53::KK53::KK53::KK1:

:KK16::KK16::KK16:yaa daha greyfurt kesecektikk nereye:KK1::KK1:
ay iyice salladım ben greyfurtu,limonlu su takılıyom bu aralar:nazar:

portatif hatunummm bebeğim kıskanma istediğim kiloya geliyim sekize katlanabilip seyahat çantasına konulabilecek kadar kullanışlı bir hatun olicimmmm:KK1:hemm iyi yanlarıda var kapaklar açıkta olsa asla mutfak dolabına çarpma ihtimalim yok mesela:KK53::KK53:
ahh o açık dolaplara her sefer çarpan benim:KK37:kafa göz kalmıyor ınsanda:KK37:kızımın bakıcısı da aynı senın gıbı portatif,fırt fırt geçiyor altından ben tosluyorum:86: çok da uzun değilim ama:44:

benimde 3.günüm şekerim
devre olduk yani
bugün tartı aldım 68 gösterdi ben hala 65 sanıyorum
aaaaah aah
devre mı hahahah,çok tuttum bunu,diyet devresi,şafak kaç devremmm:KK1:

bugünkü menüm

Sabah:
2 yumurta
1 aik kadar peynir
15 zeytin
Kurutulmuş domates
yeşillik üstü biraz yoğurt
1 dilim portakal

2.öğün:
Salata
3 kaşık kavurma
1/2 köfte
1 çay bardağı kadar elma kurusu
1 çay bardağı kuruyemiş

Spor: 25dk pilates
sıvı:3 lt su
afiyet olsun canım.elma kurusu da çok şekerli değil mi,kilo aldırır derler ama bilemedim:26:

Benimde menüm bu gün biraz sacma sapan oldu;
sabah fincan filtre kahvesi
ögle 1 tabak etli kuru fasülye, 1 kase Cacik
aksam 1 bardak tarcinli süt

spor: 6km yürüyüs
sivi: 3 litre Limonlu su
Bir ögün yemis oldum bu gün malesef

herkeşşş nirde,muhabbet edecek kimse yokkkk mu:KK5::KK5::KK5:

biri beni oyalasın,karnım aç,canım tatlı istiyooooo:KK5::KK5:

herkeşşş nirde,muhabbet edecek kimse yokkkk mu:KK5::KK5::KK5:

biri beni oyalasın,karnım aç,canım tatlı istiyooooo:KK5::KK5:

saat 20:00 de gecti Türkiyede en azindan git tracinli süt falan yap hem tokluk yapiyor hemde tatli istegini öldürür...
Git simdi ic ama daha gece kalirsan daha kötü olursun acliktan saldirma sonra Allah ne verdiyse...

menü:

kahvaltı:

1 yumurta+1 yumurta beyazı (kk haşlanmış)
2 kk peynir
8 zeytin
3 küçük domates
maydonoz
dereotu
biber
1 dilim t.b. ekmeği+tereyağ+bal
süt
1 tatlı kaşığı mindivan macunu
1 fincan suda eriyen ilaç

öğlen:1 pk çubuk kraker
2 ad. badem şekeri

akşam:
1 kase kuru fasulye
2 kaşık pilav
turşu
yoğurt
1 tatlı kaşığı mindivan macunu
1 fincan suda eriyen ilaç

2+ lt su

bi benim heralde kendini yaşlanmış hisseden:KK53:

Bu forumun en yaşlısı benim anlaşılan :KK43:
4 ay sonra 48 olucam kısmetse.
10 yaş genç gösteriyorum.
Minyon tipli olduğumdan olsa gerek.
Ama bu haşimoto musallat olalı beri kendimi 60 lık gibi hissediyorum.
Yorgunluk,isteksizlik,eklem ağrıları daha neler neler.
Kızlar vitamin D nizi ölçtürün. D vitamini eksikliği hep depresyon yapıyor
hem bağışıklığı bozuyor hem de şeker hastalığına davetiye çıkarıyor. Haberiniz olsun.
Ben de 8 ay önce en alt sınırın dörtte biri kadar vardı. Yok gibi bişey.
Kanser başlangıcı hücreler musallat olmuştu.
SİZ KARATAYCILAR SAYESİNDE MORAL BULDUM. HEM GÜLÜYOR HEM DE SAĞLIĞIMI DÜZELTİYORUM.
SAĞOLASINIZZZZZZZ.

X