Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bende dünkü menümü toptan yazayımmmmmm..

sabah
2 kk kadar muhallebi
1 ev poğaçası(yeni karataycılar bunlar sizi yanıltmasınnnn,kattiyenn yemeyinnn haaaaa:KK20:)
biraz peynir
2 zeytin
1 yumurta

ikindi
yarım avuç çekirdek kavrulmuş ama tuzsuz

akşam
1 kase işkembe çorba:KK16::KK16::KK16:
avuç içi kadar tavuk
2 yk pirinçli kıymalı pırasa
1 tabak lahana salatası
1 kuru kayısı
5-6 adet yer fıstığı
7-8 adet antep fıstığı
7-8 adet badem

Son düzenleme:
1.öğün
6 adet sıyah zeytın
1buyuk sekersız cay
1dılım peynır 1-dılım kasar peynırı
3-4 adet cevızz üzüm kurusu bıras bır iki tanede kayısı

2.öğün
1kase yayla çorbası
1buyuk bardakta sekersız cay

Herkese merhabalar.
Daha önce bu forumu biliyordum fakat üye olma gereği duymamıştım.Gebe kalma isteğiyle gittiğim doktorda polıkıstık over olduğumu öğrendim ve 10 kilo kadar vermem gerketiğini öğrendim.kilo verme araştırmalarımdan sonra canan karatayın iki kitabını okudum ve kitabın bitişindeki okuyucu yorumlarından birinde buradan bahsediyordu ve merak edip üye olmak istedim.Öncelikle hepinizi tebrik ederim güzel işler başarıyorsunuz.Benim deneyimi olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.
Yorumlarda okuduğum kadarıyla kahvaltıda bazı arkadaşların omega3 den iki tane içtiklerini farkettim bu çok değilmi yani kitapta bir tane yeterli olduğu yazıyordu.bende başladım ama sadece sabahları kahvaltıdan sonra bir tane içiyiorum.
yine kitapta sadece herşeyin mevsiminde yenilmesi gerektiğinden bahsediliyordu.Şuan domatesin salatalığın yada biberin mevsimi değil çok zorlanıyorum yememek için ama hormonlu olduklarını düşündüğüm için yemiyorum bu konuda da fikirlerinizi merak ediyorum.Birde canan karatayın tavsiye ettiği kristal kaya tuzuna geçenleriniz varmı varsa nerden buldunuz.ben himayala tuzunun da çok faydalı olduğunu duymuştum acaba yerine onu kullansam olurmu :)
aslında çok soru vardı aklımda ama birden sadece bunlar geldi :)

sağol canım salep yasak değilmiydi ben çok severim:)))))))))

yok canım yöresel falan değil ekmek tüketmiyoruz ya çevremden inanılmaz baskı alıyorum ekmeksiz olurmuymuş diye ben de böyle çözdüm çok mu yedim yaaa zararlımıdır buğdayın en işlenmemiş halii.neyse p tesi görürüz tartıda:KK43:tarçınlı sütten soğudum canım başka çözümler arıyorum

sağol canım içimi rahatlattın bir süre yesemmmm ya ne bileyim daha önce yediğim tatlıları düşününce bunlar çok masum geliyorrrrrr.....

hurmalı trufffffffffffffffffffffff yapın kızlarr yawwwww süper oluyooo..
1tanesi kesiyor insanıııı

görüntünüzde ve kıyafetlerinizde de bir değişiklik hissediyormusunuzzzzz...

öğle menümmm
2.öğün

1 kase kıymalı pırasa yemeği(ufak patates ve havuç da girdi mideye jarniiiiiii sen itiraf etmeseydin bende yazmazdım bunu:))))
2 kase buğdaylı nohutlu yoğurtçorbası
maydonoz taze soğan
bir incir içine 1 ceviz:KK43:(((
bir avuç badem+antep:KK43:(

hemen yazmazsam yemeğe devam ederdimmm

ya kızlar şu yemek sonrası tatlı krizini nasıl çözdünüz yardımmmmm yardımmmmmmm

bende karataya ilk başaldığımda çok abartıyordum fındık fıtık işini sonralarad bıkkınlık geliyor zatenn..
bence kasma kendini yeee..
bu sefer ekmeğe tatlıya saldırabilirsinn..
ilk zamanlar dieyte alışmakla geçtiğindennn bu tür abartmalar normal bence

sağol canım salep yasak değilmiydi ben çok severim:)))))))))

yok canım yöresel falan değil ekmek tüketmiyoruz ya çevremden inanılmaz baskı alıyorum ekmeksiz olurmuymuş diye ben de böyle çözdüm çok mu yedim yaaa zararlımıdır buğdayın en işlenmemiş halii.neyse p tesi görürüz tartıda:KK43:tarçınlı sütten soğudum canım başka çözümler arıyorum

sağol canım içimi rahatlattın bir süre yesemmmm ya ne bileyim daha önce yediğim tatlıları düşününce bunlar çok masum geliyorrrrrr.....

anladım cnm.

canım çok çok az yiyorsun sıkıntı olmasın sakın
bana da az geldi menün şekerkızım
hurmalı trufffffffffffffffffffffff yapın kızlarr yawwwww süper oluyooo..
1tanesi kesiyor insanıııı
aa evet nasıl unuttuk bunu
yazıversene tarifini handan'a ?

1.öğün
6 adet sıyah zeytın
1buyuk sekersız cay
1dılım peynır 1-dılım kasar peynırı
3-4 adet cevızz üzüm kurusu bıras bır iki tanede kayısı

2.öğün
1kase yayla çorbası
1buyuk bardakta sekersız cay

3 öğün mü yapıyorsunnn...
eğer 2 öğünse çok az olmamaışmı öğünün..
az yemekte kilo verdirmiyorrrr...
doyduysan problem yok gerçi de

grup grup olalım grup
ben hudut sen haydut
gizli gizli gelme
her derde deva şifasın şifa
çok çektim cefa
vitamini havuz
ben küfte sen tuz
aahh buz gibiyim buz buz
ohhhh muz gibiyim muz muz
çikita muz çikta muz çikta çikta çikta çik çik çik çikita çikita muz:KK53::KK53:en çok çik çik çikita kısmını seviyomm yaaa özletme kendini sütlü nuriyemmm:KK16:

hee ajdarr yaaa adamım zaten kaç tane adam gibi şarkıcı var ki bir ajdar bir fatih ürekkk:KK1::KK1:allah eksikleri göstertmesinn:21::KK53::KK53:
Ajdar hımm :KK66: ben de Ajda yı pek severım ,ama ajdarı bır arastırayım gayrı :KK1:

1 kase bol pulbiberli ve limonlu, az şehriyeli az tavuklu çorba
1 tabak ekşili köfte ( patates ve havuçunu koydurmadım tabağıma)
1 küçük kase yoğurt

Şimdi de kuşburnu çayı:nazar:

Son düzenleme:
5-6 adet medine hurması
4-5 adet ceviz
tarçın
ıslatmak için çok az süt...

bütün malzeler bunlar..

hurma ince ince doğranır yumuşaması için biraz süt damlatılır ve yoğurulur....
üzerine iri kıyılmış ceviz ve tarçın eklenir....
top top yapıp buzdolabında 1 saat kadar bekletilir..
istenirse eritilmiş bittere bulanır ya da damla bitter konur ve yuvarlanır...
kürdana batırılıp batırılıp hüpletilirrrr....
afiyet osssunnnnnn:KK56:

kızlar 2.kase ayran çorbamıda içtimm ohhh tadı güzel hem tokta tutuyo ve suyu artık daha çok içebiliyorum yaşasın benim için bu büyük bi başarı :)

Güüüll yeni pijaman hayırlı olsunn, ee heralde havalar ısınmaya başlayıp sen de iyice incelince yeni seksü geceliklerinle fotoğraflarını paylaşırsın bizimle :KK17:

Ten rengı tayt ve body uzerıne bıkını gıyeRım hatırınız ıcın :KK1: :KK1: sonra gazetelerde dayak yemus bır hatun. HabErı okursunuz gayrı :KK1: :KK1:

sabah 1 yumurta
biraz peynir 10 yeşil zeytin
çok azıcıt attığım şekerli çay 1 türk kahvesi içtim
omega 3 ümü şimdi içeceğim
sizlere bir şey soracam kızlar ben 1.5 ay karatay yaptım fakat 1 kilo vedim sadece ama belim 2 cm incelmiş sizce bu diyet bana yarıyor mu?

X