Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

aaaaaaaaaaaaaaaa fatihciğime laf ettirmemmmmmmmmm:KK45::KK9:
çok dalu bir adam kızzzzz,vallahi ALlah eksikliğini göstermesin:KK9:

eee bende öle diyomm yaaa kral onlar kralll:KK53::KK53:

lise yıllarımın unutulmaz iz bırakan şarkılarının altındaaa hep fatih ürek vardır vesselammm:KK1::KK1:

yok ben fazla salmadım annemde de salmam. çok zayıflamışsın hastalık bulcaksın diyo babam fln ama ye diye ısrar yoktur onlarda allahtan:KK1:
27 beden bi kot aldım yeni, ona sığamıcak kadar kilo alacağıma ölürüm daha iyi:KK9:
böyle bi motivasyon buldum kendime
:KK1: iyimiş motivasyonun...ben de pazar günü lcw den 32 beden düşük bel dar paça kot aldım nasıl ince gösterdi beni çok mutlu oldum.Artık ilk el attığım şey üstüme oluyor ne güzel bir duygu bu:KK16:
fırında sebzeli tavuk sarmaaaa(içideki sebzelerdenn patates ve havucu çıkardımm bi tek patlıcan kaldı kuru kuru:KK1:=)
salata
yoğurt
yaaa itiraraf ediyorum tamam sadece 2 tane incecik patatesi yemiş olabilirimm rengi tavuğa benziyidiii yaaa:KK53:

Ben bilmem yine de şaplak yemelisin patateslerle birlikte:KK57:

:KK1: :KK1:

Osman Müftüoğlu 2 gündür insülin direnci ve Gİ ile ilgili yazıyor. Özetle, kilo sorunu yaşamamızın en temel sebeplerinden birisi insülin direnci. Bunu düzene sokmak için de aynen bizim yapmaya çalıştığımız gibi beslenmek gerekiyor. Aslında Canan Hoca'ya herkes çok taş atıyor ama zamanla görüyoruz ki aklın yolu bir ve sonuçta aynı noktaya varılıyor işte:-)) Doğru yoldayız arkadaşlar:KK9::KK9:

Oradan alıntıladığım ufak noktalar:

- Çiğ karbonhidratlar, pişirilmişlerden daha az kilo yapıyor.
- Ezip öğütmek, rafine hale getirmek kilo kazanımını tahrik ediyor.
- Limon, sirke, sarmısak, turp eklemek, limon sıkıp sirke dökmek o karbonhidratın kilo yapıcı etkisini azaltabiliyor.
- Tarçın tüketimi de glisemik yükü azaltan bir alışkanlık.
- Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih etmek çok ciddi bir avantaj.
- Taze meyve-sebzeler bayat olanlardan, suyu az (elma, armut, ayva) meyveler bol sulu olanlardan (portakal), olgun olmayan meyveler olgun olanlardan daha az kilo yapıyor.
- Meyve suyu içmek yerine meyvenin kendini yemek, kabuğuyla yenen meyveleri kabuğuyla yemek de daha akılcı.
- Ekmek yemekle, peksimet ya da grisini yemek arasında fark yok!
- Taze meyve yemek, kuru meyve yemekten daha akılcı.
- Bir çay kaşığı balda 20 kalori var. Pekmez de bal da kararında tüketilmezse şişmanlatabiliyor.

Yararli bilgiler icin tesekkürler arkadasim...

Bende demin yürüyüsten geldim...
7,385km
5,65 hiz ile
10798 adim
617,5 kalori
1 saat 19 dakikada
Simdi kahvalti zamani

:KK1: Iyimiş motivasyonun...ben de pazar günü lcw den 32 beden düşük bel dar paça kot aldım nasıl ince gösterdi beni çok mutlu oldum.artık ilk el attığım şey üstüme oluyor ne güzel bir duygu bu:KK16:

Ben bilmem yine de şaplak yemelisin patateslerle birlikte:KK57:

:KK1: :KK1:

herkes atar ama sen bana tekme atamazsınn senin kaçamaklardan dolayı şu an bitkisel hayata girmiş olman gerekmiyor mu laaaa:KK1::KK1:

yararli bilgiler icin tesekkürler arkadasim...

Bende demin yürüyüsten geldim...
7,385km
5,65 hiz ile
10798 adim
617,5 kalori
1 saat 19 dakikada
simdi kahvalti zamani
ikizin veliahtı gelmişşş:KK1::KK1:şu an kıskanmasaydım seni tebrik manyağı yapabilirdimm ama havamda değilim:KK53::KK53:

herkes atar ama sen bana tekme atamazsınn senin kaçamaklardan dolayı şu an bitkisel hayata girmiş olman gerekmiyor mu laaaa:KK1::KK1:

hiç te bile bitkisel hayatta değilim,sadece karatayı kendime uydurdum :KK1: üzülmüyorum motivasyonum da kırılmıyor kaçamak yaptım diye :KK1: (hahaa arsız mı oldum ne :KK53: )
atarım atarım şaplak benim değil mi:KK9:

eee bende öle diyomm yaaa kral onlar kralll:KK53::KK53:

lise yıllarımın unutulmaz iz bırakan şarkılarının altındaaa hep fatih ürek vardır vesselammm:KK1::KK1:

benimde kızımın bebeklik yıllarının sanatçısıııı:KK9:
10 aylıkken hadi hadiiiiiiiiiiiiiiiiiii şarkısıyla bir sallanışı vardıııı görsennnnnnnnnnnnn:KK9:
herkesss bebğine mozart dinletir ben fatih ürek dinletiyodummm...
ne bilinçsiz anneyim di miii:18:

öğle menümmm
2.öğün

1 kase kıymalı pırasa yemeği(ufak patates ve havuç da girdi mideye jarniiiiiii sen itiraf etmeseydin bende yazmazdım bunu:))))
2 kase buğdaylı nohutlu yoğurtçorbası
maydonoz taze soğan
bir incir içine 1 ceviz:KK43:(((
bir avuç badem+antep:KK43:(

hemen yazmazsam yemeğe devam ederdimmm

ya kızlar şu yemek sonrası tatlı krizini nasıl çözdünüz yardımmmmm yardımmmmmmm

10 aylıkken hadi hadiiiiiiiiiiiiiiiiiii şarkısıyla bir sallanışı vardıııı görsennnnnnnnnnnnn:KK9:
herkesss bebğine mozart dinletir ben fatih ürek dinletiyodummm...
ne bilinçsiz anneyim di miii:18:

Aman hep dinler mozartı sen fatih ürekle başlamışsın kız kıpır kıpır olmuştur işte.
Oğlun olmadıktan sonra problem yok ama oğlun olursa aman dikkat :KK1:

hiç te bile bitkisel hayatta değilim,sadece karatayı kendime uydurdum :KK1: üzülmüyorum motivasyonum da kırılmıyor kaçamak yaptım diye :KK1: (hahaa arsız mı oldum ne :KK53: )
atarım atarım şaplak benim değil mi:KK9:

attırmıyomm laaa toto benim değil mi:KK53::KK53:

Herkesss bebğine mozart dinletir ben fatih ürek dinletiyodummm...
Ne bilinçsiz anneyim di miii:18:

oğlun olsaa tehlike olabilirdi ama kızsa problem yok kanımcaaa:KK1::KK1:

öğle menümmm
2.öğün

1 kase kıymalı pırasa yemeği(ufak patates ve havuç da girdi mideye jarniiiiiii sen itiraf etmeseydin bende yazmazdım bunu:))))
maydonoz taze soğan

Hadi dökülün dökülün geliyor ufak kaçamaklar :KK1:
Tatlı problemi yemek sonrasıysa muhtemelen alışkanlışkanlıktandır ama genel bir istekse, tarçınlı süt, kuru kayısı ( ama bunu düzenli yeme etkiliyor kilo vermeni), salep işe yarayabiliyor.
Bir sürü öneri sunuyordum ben tatlı için ama niye gelmediyse aklıma şimdi.

öğle menümmm
2.öğün

maydonoz taze soğan

canım buğdayı sen çok kullanıyon menülerde okuorum da özel bir sebep varmı yoksa yöreselmi ?
evet sen kuru meyveyi abartıyon gülüm onların yerine tarçınlı süt içebilirsin

öğle menümmm
2.öğün

maydonoz taze soğan

tam dayaklığım yaaaa hem spor yapma hem de inciele cevizi götürrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

bende tereddütte kaldım ilk defa patates yedim ama bir parmağım kadar fazlası yokk sonraa kendimi kandırabilirim emme kızları aslan dedim ve yazdımm pişman değilim hakim beyyy patatesi sevmek suçsaaa asın beni razıyım:KK1::KK1:içimde kaldı dün tadına bakmasam daha kötü sonuçlar doğurabilirdi çok şükür kadın çok kötü yapmışş patatesten soğuttu beni:KK1:
yaa incir cevizz olayı tamamen psikolojik gibi ama sıkıntıya sokuyorsa seni öğlenleri bir tane yersen ölmezsin yaaa alışınca bırakırsın

Hadi dökülün dökülün geliyor ufak kaçamaklar :KK1:
Tatlı problemi yemek sonrasıysa muhtemelen alışkanlışkanlıktandır ama genel bir istekse, tarçınlı süt, kuru kayısı ( ama bunu düzenli yeme etkiliyor kilo vermeni), salep işe yarayabiliyor.
Bir sürü öneri sunuyordum ben tatlı için ama niye gelmediyse aklıma şimdi.
sağol canım salep yasak değilmiydi ben çok severim:)))))))))

canım buğdayı sen çok kullanıyon menülerde okuorum da özel bir sebep varmı yoksa yöreselmi ?
evet sen kuru meyveyi abartıyon gülüm onların yerine tarçınlı süt içebilirsin
yok canım yöresel falan değil ekmek tüketmiyoruz ya çevremden inanılmaz baskı alıyorum ekmeksiz olurmuymuş diye ben de böyle çözdüm çok mu yedim yaaa zararlımıdır buğdayın en işlenmemiş halii.neyse p tesi görürüz tartıda:KK43:tarçınlı sütten soğudum canım başka çözümler arıyorum
bende tereddütte kaldım ilk defa patates yedim ama bir parmağım kadar fazlası yokk sonraa kendimi kandırabilirim emme kızları aslan dedim ve yazdımm pişman değilim hakim beyyy patatesi sevmek suçsaaa asın beni razıyım:KK1::KK1:içimde kaldı dün tadına bakmasam daha kötü sonuçlar doğurabilirdi çok şükür kadın çok kötü yapmışş patatesten soğuttu beni:KK1:
yaa incir cevizz olayı tamamen psikolojik gibi ama sıkıntıya sokuyorsa seni öğlenleri bir tane yersen ölmezsin yaaa alışınca bırakırsın

sağol canım içimi rahatlattın bir süre yesemmmm ya ne bileyim daha önce yediğim tatlıları düşününce bunlar çok masum geliyorrrrrr.....

sağol canım salep yasak değilmiydi ben çok severim:)))))))))

yok canım yöresel falan değil ekmek tüketmiyoruz ya çevremden inanılmaz baskı alıyorum ekmeksiz olurmuymuş diye ben de böyle çözdüm çok mu yedim yaaa zararlımıdır buğdayın en işlenmemiş halii.neyse p tesi görürüz tartıda:KK43:tarçınlı sütten soğudum canım başka çözümler arıyorum

sağol canım içimi rahatlattın bir süre yesemmmm ya ne bileyim daha önce yediğim tatlıları düşününce bunlar çok masum geliyorrrrrr.....

Hazır saleplerden değil de aktardan al handancım.
Şekersiz tüket gayet güzel oluyor.
O şekilde yasak da değil diye biliyorum.

QUOTE]

BUĞDAY ŞİŞKİNLİK YAPIO KUZU:KK34:

1 öğün

2 yumurta
1 omega 3
ceviz/yer fıstığı /badem
8 zeytin
peynir.
3 kayısı

2 öğün

6 köfte
yarım kase yoğurt