Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

iyiyim TATlım

ben de bunları yidim:
1 ithal muz
8 ceviz

şimdi de limonlu su içiyorum:nazar:
afiyet olsun bacım
günaydın şekerler, sabah tartı heyecanıylan uyuyamadım valla, (karne alacak çocuklar gibi):KK1:

wc ile barşık değilim 2 gündür ona rağmen 1,3kg gitmiş çooook mutluyum ben bunu arada yaparım fazla kaçırdığımda filan:KK76::KK76::KK76:

Masalım Allah senden razı olsun, sevdiceğine kavuştursun tez zamanda:KK54:

vuuuvvv supersın cnm ya ya bende denemelıyım bunu offf hemde regl gunumde daha cok kayıp olur belkım

Bu beyaz pıjamayı dolduruyordum,uzerıne sıyah yelek gıyerdım,mor pıjamam 42 beden.Tek catlak olmadı bende,Baska dıyet yapsam olurdu.:KK66:

Eklentiler

• $sonhal%C4%B1m.jpg
    $sonhal%C4%B1m.jpg
    13,5 KB · Görüntüleme: 63
  • $1.res%C4%B1m%7E%20p%C4%B1jamaL%C4%B1%20hal%C4%B1m%20,27%20k%C4%B1lo%20verd%C4%B1m,120%20k%C4%B1l.jpg
    $1.res%C4%B1m%7E%20p%C4%B1jamaL%C4%B1%20hal%C4%B1m%20,27%20k%C4%B1lo%20verd%C4%B1m,120%20k%C4%B1l.jpg
    16,4 KB · Görüntüleme: 40
Jarnim nerelerdesin?

yettim gariiii bebeğimmm:KK16::KK16:işler yoğun totom tutuşuyor giremedim iki gündür:KK5:

Merhaba canım
İkiz hedefine ulaştıktan sonra bayağı moda oldu bu detoks :KK1:
Ama ben yapamam herhalde...İşyerinde uygulaması zor olmalı ?

loo daha kolay evde hazırla iş yerinde iç niye zor olsun ben yarın başlicimmm:KK9:

yasak olur mu sakatat,serbest hemi de çok faydalı imiş,yiyin gari:KK53::KK53:

hakettin canım iltifatları,koca bır seneyı dıyetle gecırdın,sonucu da aldın sayılır :nazar::nazar::nazar:3-4 kilonun lafı olmaz:KK9::KK9::KK9::KK9:

ben de duymak ıstıyorum onlardan ,ama sapıtmaktan da geri kalmıyom,bugun gunduz guzel gıttım.

akşam 1 kase kapuska
1 köfte yedıkten sonra komsudan dumanı tuten 3 adet gözleme geldi:KK53::KK53::KK53:1 ısırık alayım dıye baslamıstım ama bır baktım 3/4 ünü yemişim bir gözlemenın:KK57::KK57:

sonra baska bır komsudan tuzda tavuk geldı,bırkaç lokma da ondan yedım tadımlık,

tavuk neyse de,gözleme mahvettı menümü,napam ben şimdi telafi için:26:iyi bir ceza kesin ki bana ders olsun kızlar:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

parmağını ıslakken prize sokta aklın başına gelsin:KK53::KK53:

annammmmm iki resim arasındaminiminnacık bir fark bile göremedim afet-i derya olmuşsun 41 kere maşallah:nazar::nazar:

ben açayım barik topiği:KK1:

herkese günaydınnnnnn:KK52:

günaydınnn sabahların sultanı:KK16:

günaydın şekerler, sabah tartı heyecanıylan uyuyamadım valla, (karne alacak çocuklar gibi):KK1:

wc ile barşık değilim 2 gündür ona rağmen 1,3kg gitmiş çooook mutluyum ben bunu arada yaparım fazla kaçırdığımda filan:KK76::KK76::KK76:

inşallah inşallah:21::21:tebrik ederimm çok sevindimm yaaaa:KK9::KK9:

Osman Müftüoğlu 2 gündür insülin direnci ve Gİ ile ilgili yazıyor. Özetle, kilo sorunu yaşamamızın en temel sebeplerinden birisi insülin direnci. Bunu düzene sokmak için de aynen bizim yapmaya çalıştığımız gibi beslenmek gerekiyor. Aslında Canan Hoca'ya herkes çok taş atıyor ama zamanla görüyoruz ki aklın yolu bir ve sonuçta aynı noktaya varılıyor işte:-)) Doğru yoldayız arkadaşlar:KK9::KK9:

Oradan alıntıladığım ufak noktalar:

- Çiğ karbonhidratlar, pişirilmişlerden daha az kilo yapıyor.
- Ezip öğütmek, rafine hale getirmek kilo kazanımını tahrik ediyor.
- Limon, sirke, sarmısak, turp eklemek, limon sıkıp sirke dökmek o karbonhidratın kilo yapıcı etkisini azaltabiliyor.
- Tarçın tüketimi de glisemik yükü azaltan bir alışkanlık.
- Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih etmek çok ciddi bir avantaj.
- Taze meyve-sebzeler bayat olanlardan, suyu az (elma, armut, ayva) meyveler bol sulu olanlardan (portakal), olgun olmayan meyveler olgun olanlardan daha az kilo yapıyor.
- Meyve suyu içmek yerine meyvenin kendini yemek, kabuğuyla yenen meyveleri kabuğuyla yemek de daha akılcı.
- Ekmek yemekle, peksimet ya da grisini yemek arasında fark yok!
- Taze meyve yemek, kuru meyve yemekten daha akılcı.
- Bir çay kaşığı balda 20 kalori var. Pekmez de bal da kararında tüketilmezse şişmanlatabiliyor.

Bu beyaz pıjamayı dolduruyordum,uzerıne sıyah yelek gıyerdım,mor pıjamam 42 beden.Tek catlak olmadı bende,Baska dıyet yapsam olurdu.:KK66:

süpersin hayran oluyorum böyle kilo verenleri görünce darısı hepimizn başına inşallah ....ahh ahhh bir zayıflıyım zaten ilk işim dolabımı yenilemek olacak ve elbise,etek giymek istiyorum.sıkıldım sürekli pantolon üzerine bol bişeyler aaa...

Ceylincim işyerinde de yapabilirsin bence şu ayran detoksunu. Ben sabahtan kapaklı saklama kabına hazırlayıp öyle tükettim. Zaten kokusu filan olan birşey değil. Ben 2 saatte bir yiyemedim her zaman ama ona rağmen işe yaradı. Bana tekrar güç verdi en azından kalanları da atmak için:KK34:

bugun cok erken kalktim nedense uyuyamadim erkenden bebisim uyurken islerimi bitirdim ve kahvaltimi yaptim

kalkinca : sirkeli su

1.ogun : 1 muz bir avucta ceviz yedim

ceylincim işyerinde de yapabilirsin bence şu ayran detoksunu. Ben sabahtan kapaklı saklama kabına hazırlayıp öyle tükettim. Zaten kokusu filan olan birşey değil. Ben 2 saatte bir yiyemedim her zaman ama ona rağmen işe yaradı. Bana tekrar güç verdi en azından kalanları da atmak için:KK34:

canım tarıfını bır tekrar verebılırmısın bu ayran detoksunun yazmıstım gerı bulamadım bende yapsam bır deneyım dıyorum

iyiler canım çok şükür tatil yapıyoruz..:KK16:haklısın canım sende iyi durumdasın:KK31:
canım ben bu topicten bir yere gitmiyorum ona göre..:KK1::KK34:

Canım gitme zaten burda hepimiz kızkardeş gibi olduk,kinse gitmesin:KK16:

kızlar işler aldı başını gittii kendimi gurbette gibi hissediyorum:KK5:neyse zırlamayı kesip akşam yemeğimi yazıyorumm

ızgara uskumru
hamsi tava
salataa

heppinizi öpüyorumm geçmişi okuyamadım:5çok seviliyorunuzz:KK16:

Kuşum biz de seni çok seviyoruz çıtırım benim:KK71:

Ahh bu komşular yok mu biliyorlar mı yoksa kilo veriyor olduğunu, bilerek mi yapıyorlar ne ..
Ben de zor toparladım valla kendimi loxicim bence kalk sen 3 mil yürü de gel .
Valla bana da eltim komplo kuruyor,çekemiyor sanırım beni :KK19:
Gül seni tebrik ediyorum. hala her hafta 1 kg verebiliyorsun. ben neredeyse 2.5 ay
dır bu diyeti yapıyorum ve sadece 600 gr verdim. benimle yapan arkadaşımda 2.5 ayda sadece4 kilo verdi o 85 kg ile başladıgı halde ben artık burda yazan arkadaşlara pek inanamıyorum.
Herkesin bir değil kg.verme hızı.
Siz kaç kg.sunuz ?
Bu arada ben bir süreliğine Karataydan uzaklaştım.
Aslında çoğu kurala sadık kalıyorum ama tam karatay olmuyor.
Yine de buradan uzaklaşamıyorum tabi.
Aynen ben :KK1:
MaşşAllah famir harikasın...Benim eski halim gibi miden kollar çok göze batıyormuş.
heyyyytttt be,gardaşıma bakkk:13::13:maşşallahhhhhh:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Sen de en az onun ka güzelsindir.Eklesen de görsel gül cemalini :KK34:

Maşşallah gözlemem

canım tarıfını bır tekrar verebılırmısın bu ayran detoksunun yazmıstım gerı bulamadım bende yapsam bır deneyım dıyorum

tabii ki şöyle;

2 gün yapılıyor.

Sabah 9-10 gibi: 1 dilim ekmek, 1 yumurta, biraz peynir, sınırsız domates salatalık yeşillik

Sonrasında 12 de başlayarak 2 saatte bir 1 çorba kasesi detoks çorbası içilecek en son saat 21 gibi.

Çorba: 1,5-2 lt ayran içine 2 salatalık rende+ 4 çorba kaşığı haşlanmış nohut+ 4 çorba kaşığı haşlanmış yeşil mercimek ve 4 çorba kaşığı haşlanmış bulgur karıştırılıyor. İstenirse baharat da ilave edilebiliyor ama tuz eklenmemeli...

ben salatalık rendelemedim mevsimi olmadığı için ve dün mesela dereotu ve maydonoz ekledim çorbaya ine kıyılmış...

kolay gelsin canım...

gül muhteşemsin
Ceylincim işyerinde de yapabilirsin bence şu ayran detoksunu. Ben sabahtan kapaklı saklama kabına hazırlayıp öyle tükettim. Zaten kokusu filan olan birşey değil. Ben 2 saatte bir yiyemedim her zaman ama ona rağmen işe yaradı. Bana tekrar güç verdi en azından kalanları da atmak için:KK34:
Peki nasıl ısıtıcam tatlışım?

X