Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

birde ben et manyağıyım ette sınır var mı
ette sınır yok Buna benzer bır menu hazırlıyorum damak zevkıme ve butceme gore lıste bu zaten,kızlar fondoten kullanıyorsanız,acıkınca ellerınız tıtrıyorsa ya da kıloluysanız ıste sıze karacıger dostu Karatay Dıyetı .PAZARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir
2-3 adet çarliston yeşilbiber
5-6 adet minik domates
Şekersiz çay ya da süt
Bir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeği
Lahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)
Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesi
Bir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)
Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesi
Nescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak

Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)
Bir tabak pilaki
Roka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
2-3 adet tatlı kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bitki çayı
Bir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)
Bol su ya da bitki çayı

Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye
3-4 adet ızgara köfte
1 kase yoğurt
Turp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
Bol su veya ayran

Bir elma ya da armut
1 kase yoğurt

3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara
Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze bakla
Mevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalık
Taze maydanoz ve kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı

Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolası
Bir tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 adet minik domates
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su

Bir ufak portakal veya mevsim meyvesi
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)

Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve roka
Buğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatası
Bir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir
Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalık
Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)
Bol taze limonlu su ya da bitki çayı

Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)
Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumak
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su ya da ayran

Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)
Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay

3-4 kalem kuzu pirzolası
Mevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Bir porsiyon bonfile ızgara
Taze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğan
Yoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı
Bol su veya ayran

Bir ufak boy portakal veya elma
Şekersiz yeşil çay

Balık ızgara
Dilimlenmiş beyaz turp
Bol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR
Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Tatlı kırmızıbiber, domates ve salatalık
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)
Bir adet kuru soğan
Çoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Bol su

Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)
Şekersiz çay

Balık ızgara
Taze yeşil soğan, bol roka ve domates
Közlenmiş taze kırmızıbiber

ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00’den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su, ayran sut ıcılebılır.

famir sadece bigün karatay kahvaltısı yap,2 kayısı kıvamında yumurta, zeytin ye, diğerlerini yemişsin zaten
ekmek yeme, sadece bi dene. denemeden olmaz gibi geliyo insana
ben 6 saatte bile acıkmıyorum artık
saat geçmesin diye yiyorum 2.öğünü.

o yediğin meyveler tatlı gelmeye başlıyo karataya tam uyunca, yesen bile çok çok az yiyosun meyveyi.

aynı kilodayız ben de hiç aç kalmadan normal bi beslenmeyle verdim kiloları.
bu 2. haftam karatayda. dediğim gibi ekmeksiz ye bigün 2 yumurtayı zorla kendini..
ceviz ye. tuzu azalt.
nasıl kilo verdiğine ve acıkmadığına şaşıracaksın.
tatlı yiyesin kalmıycak, üzümü bi salkım yerdim şimdi 3 tanede kesiyo

böyle yazıyorum çünkü çok benzer durumdayız. ekmeği bırakamam dedim ben de. bigün zorladım kendimi, ertesi güne alışmıştım
bir lokma ekmek yersem normalden 2-3 saat erken acıkıyorum.
birçok kişi bunu söylüyorsa muhakkak yapılabilecek birşey...
deneyeyim yarınn inş.
yemekleri ekmeksiz yiyorum ama kahvaltı ekmeksiz midemi bulandırıyor...
kepek ekemkğide almıyorum artık zaten yememk için..
beyaz ekemk zaten yemem...

Evet, ben çok pahalısını alamadım, eczaneden 14 TL aldım. 10 gün oldu amaalalı, b,raz ara verdim kilo aldırabilir yorumlarını okuduktan sonra. Hocayab yazdım, cevap geldi ve devam omega 3 e...
süper olmuş canım sorduğun ve sağolsun hocada yanıtlamış.ben de 100 kapsül 19.50 TL ye buldum.güvendiğim bir yerden.ondan alıcam büyük ihtimal :KK16:
günaydın kızlar :)

kötü bir haftasonu geçirdim. kötü derken, yemek açısından.

cumartesi sabahı 1 fincan kahve ve yanında iki çatal kepekli havuçlu kek yedim (arkadaşım almıştı starbuckstan, dayanamayıp 2 çatal yedim. bunu yedim diye başka bir şey yemedim.)

akşam ise misafirim vardı, mangal yaktık bahçede. hiç ekmek yemedim (bu çok güzeldi) hellim peyniri - domates - mantar - biber ızgara (bunları çöpşişe dizip, sirkeli kekikli bi sos yapıp mangalda pişirdim. çok güzel oldu isteyene tarif verebilirim. hem çok kolay hem çok güzel görünen hem de çook leziz bir yemek) ve dana çöpşişle kuzu kaburga yedim.

akşam yediklerimde de gördüğünüz gibi hiçbir sorun yok, ama işte sorun şu ki 6 duble rakı içtim :18: :KK20: :KK59:

pazar günü, sabah çok az mantarlı omlet yedim (yiyemedim nedense)

öğlen ceviz kırdım yedim, 2 de kuru kaysı yedim.

akşam da tost makinesinde hellim peyniri pişirdim bi de domates biber yedim yanında.

bu sabah tartıda 75.3'tüm. 200 gr fazla yani :KK58:

ooof of. nolcak benim bu halim.
afiyet olsun canım,oohhh götüürrr :KK60: üzülme boşver toparlarsın,arada sırada olur böyle :KK16:
günaydın kızlarrr..
dünkü menümü toptan yazayımm..
eksiklerimi söylerseniz sevirim..(ekmek dışında:KK9:)

sabah
1 yumurtadan menemen
3 zeytin
2 kk beyaz peynir
1 büyük kupa süt(türk kahveli ve tarçınlı)
yarım dlm ekmek
1 çay kaşığı tereyağ
5 ceviz
4 gün kurusu kayısı

4 saat sonra
4 yk sebzeli bulgur pilavı
2 kabak,1 patlıcan,2 kırmızı biberden fırın kızartma(3 yk zeytinyağ ile yapıldı)
1 kase yoğurt
1 şeftali
1 yaş incir

1 saat sonra
yarım haşlanmış mısır

4 saat sonra
1 şeftali
1 malta eriği
2 yaş incir
yarım haşlanmış mısır

spor:40 dk ortalama 5.5 hızında yürüyüş
su:2,5 lt

amma çok yemişim:44:
kahvaltında 1 yumurta az olmuş canım,2 olmalı.meyve çok fazla olmuş.hele ki mısır.mısır zaten her zaman yasak maalesef:KK43: ben de çok severim :KK43:ekmekle ilgili bir şey yazmamızı isteemişsin,o yüzden yazmıyorum :KK34:
bu sabah yediklerim...
2 yumurtadan omlet(1 çay kaşığı tereyağ ile yapldı)
3 kk kaşar peynir
yarım dlm ekmek
9 badem
3 gün kurusu kayısı
işte bu kahvaltı çok güzel olmuş,ekmek hariç ama yarım dilime düşürmüşsün,buna da şükür diyelim.afiyet olsun :KK16:
bir kere öncelikle, artık piyasadaki mısırların hiçbirinin doğallığından vs. bahsedemeyeceğimiz için tüketilmemesi gerekiyor bence.

onun dışında meyve evet öğünde tüketebilirsiniz diyor hoca, ancak zayıflama aşamasında insülin direncini kırmak açısından tüketmemek daha doğru olur diyor diye biliom ben.

tabi bunların hepsini, akşam yemeğinde 6 duble rakı içmiş biri söylüyor ne derece dinlersin bilemedim :KK60::KK42:
aynen katılıyrum canım :KK16:
:nazar:
günaydın kızlar....bugün hayırlısıyla karatay iyetime başladım..
sabah kahvaltımı 4 koyu renkli kayısı
2 adet haşlanmış kayısı kıvamında yumurta
bir ince belli bardak ceviz
9 adet siyah zeytin
ve bir avuç içi beyaz peynir koydum tabagıma yanına da acık şekersiz çay
ama tabagımı bitiremedim çok kötü tıkandım..özellikle ceviz in yarısını yedim ve peynir artıı...gerçekten yerken bile dağlar tepeler yemiş gibi doydum....çok umutluyum bu dieeten..umarım hepimiz en yakın zamanda istediğimiz kilolara ineriz...benim motivasyonum hemen düşer o yüzden sizi takipteyim sürekli...
aramıza hoşgeldin canım.yediklerin çok güzel.afiyet olsun :KK16:
ben okumayalı sayfa bayaa ılelermıs sımdı bakamadım neler yazıldı ben menulerımı yazayım
bu hafta bıraz sendeledım galıba
cumartesı
kalkınca maydanoz lımon kuru
1.öğün : 1 yumurta halsama peynır cevız domates alatalık
2.öğün 1 yumurta menemen patlıcan salata 1 bardak ayran
ara 1 avuc badem
3.öğün 1 tabak barbunya 2 yemek kasıgı kadar humus evde nohut unundan kendım yaptım ama nedense cok huzursuz oldum mutsuz oldum aksam yesıl cay ıctım
pazar
ıste bugun bı patlama yasadım bugunden sonra cumaya kadar tartılmama kararı aldım umarım toparlarım gecen haftalar gıbı olurum
kalkınca maydonoz lımon kuru
1.öğün sanırım 3 yumurtayı bulmustur menemen haslama ve yumurta salatası hepsınıde yaptık ve hepsınden yedım
peynır cevız domates
saat 3 gıbı 1 fıncan sut 1 kuru kayısı
saat 5 gbı 1 dılım peynır 2 zeytın
saat 7 gıbı 2 adana ekmeksız fakat son ıkı ogun arasında 1 dılım borek ve yarım dılım kek yedım ve keındımı butun emegımı patlatmısım gıbı hıssettım tekrar dondum eskı halıme dedım zaten bu kılo her dıyette dusebıldıgım kıloydu bundan sonrasını getıremıyodum bu sabah da yuruyusumu yaptım 1 saat ve artık cumaya kadar tatrıya dokunmadan elımden gelenı yapmaya karar verdım zaten 2 gundur tartıda artıs oluyo umarım cumaya 71 lı rakamları gorebılırım
canım maydonoz-limon kürüne ben de başladım bugün :) nohutu hoca veriyor canım,sakıncası yoktur.afiyet olsun :KK16:
kızlar mesela bugün evde sebzem ve etim yok..dün akşam yogunluktan alamadım..bugün detaylı alışverişe çıkıcam baklagiller serbest ya hani...meselabir yarım çay bardagı mercimek haşlayıp yoğurtla yesem diete göre yasak mı?

canım mercimek çok güzel bir protein deposu ve aynı zamanda glisemik indeksi düşük.bu yüzdenbizim için en iyi besinlerden biri.afiyet olsun:KK16:

kahvaltında 1 yumurta az olmuş canım,2 olmalı.meyve çok fazla olmuş.hele ki mısır.mısır zaten her zaman yasak maalesef:KK43: ben de çok severim :KK43:ekmekle ilgili bir şey yazmamızı isteemişsin,o yüzden yazmıyorum :KK34:

işte bu kahvaltı çok güzel olmuş,ekmek hariç ama yarım dilime düşürmüşsün,buna da şükür diyelim.afiyet olsun :KK16:

:

teşekkür ederimmm:KK16::KK16::KK16:

sabah kahvaltım ile öğle yemeğim arasında tam 5 saat var..
çok hafif aclık hisssediyorum..
arada su ve yeşilçay ve siyah çay içtim...

öğle menümde
3-4 yk sebzeli bulgur pilavı(kabak,domates,soğan,tereyağ ve kayatuzu ile yapıldı)
1 haşlanmış tavuk budu
3 adet közlenmiş kırmızı biber
230 ml ayran olucak(ayranım hazır olanlardan:26:)

bulgura ve yarmaya serbestlik var mı diyette bu arada

Kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok.Ayran ıcebılırsınız ,tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız. Ertesıgun acıkınca eller tıtremıyor.

Eklentiler

• $yaz-aylarinda-herkes-bu-estetikleri-istiyor-kadinlarkulubu-net-01.jpg
    $yaz-aylarinda-herkes-bu-estetikleri-istiyor-kadinlarkulubu-net-01.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 50
maalesef bulgur ve yarma da yok.bulgur çok mecbur kalınırsa 2-3 kaşık ama yine de kilo verme aşamasında olanlara önermiyor hoca
kaya tuzu da ''doğal mineralli kristal kaya tuzu'' değilse hiç bir yararı yok.ödem yapar

menüm:
1. öğün:1 yumurtalı ciğerli omlet, peynir, kuruyemiş çay
2. öğün:tavuk sote yoğurt kuruyemiş
3. öğün:tavuk sote, keten tohumlu yoğurt
okulda hiç acıkmadım öğretmen arkadaşlarada anlattım ki ısrar etmesinler diye

maalesef bulgur ve yarma da yok.bulgur çok mecbur kalınırsa 2-3 kaşık ama yine de kilo verme aşamasında olanlara önermiyor hoca
kaya tuzu da ''doğal mineralli kristal kaya tuzu'' değilse hiç bir yararı yok.ödem yapar

pirinç i anlıyorum da neden bulgur yok anlayamıyorum yıllardır pirinç yemeyın bulgur yıyn faydalıdır derler bırının dedııgını bırı tutmuyot

Kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok.Ayran ıcebılırsınız ,tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız. Ertesıgun acıkınca eller tıtremıyor.

bu uyarı mesajları çok hoşş:KK9:
aslında akşam 6dan sonra yollasan daha etkili olurr..
ona göre yiyeceğimizi yeriz akşam 8e kadar:KK60:

bu gece rüyamda yemekler fakan gördümm,arada uyandım kalktımm sabah olsada kahvaltı yapsam diye bekledim durdum:KK61:
ama işe yetişmek zorunda olduğumdan ancak bu kadar yiyebildim

bulgur bence de olmalı.şeker hastalarına g.i. i yüksek olduğu için pirinç verilmez ama bulgur verilir.bulgur daha az yediğimizde bile doyurur,kolay acıktırmaz,tok tutar,bağırsaklar için de iyidir deniyor ama niye Karatay yasaklıyor bilmiyorum

yarmayı analdık da bulgur niye zorda kalınırsa yaww..
ben her daimm zorda kalabilirimm..
koca tabak yemek getiremem ki evdenn.
bir miktar yemeke getiriyorumm..
ancak bulgur pilavı ayran doyuruyor karnımı..
birebir uyamıyorumm bu diyete..
bakalımm ne kadar etkili olacak bende:97:

bulgur bence de olmalı.şeker hastalarına g.i. i yüksek olduğu için pirinç verilmez ama bulgur verilir.bulgur daha az yediğimizde bile doyurur,kolay acıktırmaz,tok tutar,bağırsaklar için de iyidir deniyor ama niye Karatay yasaklıyor bilmiyorum

yanı dun ince bulgurdan yagsız ksıır yaptım kendıme aklıma geldı karatay bogazıma dugumlenıyor böyle de:)))

famir kaaratay diyetimi yapıyosun
benim net bağlanmadı daha
yenii bina diye böyle oluyo ne zaman bağlanır belli değilll
bu arada bebişin cinsiyeti erkek
ama 2l, taramada down sendromu riski orta riskli çıktı malesef gerçi doktor korkma desene biz korkuyoruz
4lü testte öyle çıkarsa amniyosentez için ankaraya geleceğiz

famir kaaratay diyetimi yapıyosun
benim net bağlanmadı daha
yenii bina diye böyle oluyo ne zaman bağlanır belli değilll
bu arada bebişin cinsiyeti erkek
ama 2l, taramada down sendromu riski orta riskli çıktı malesef gerçi doktor korkma desene biz korkuyoruz
4lü testte öyle çıkarsa amniyosentez için ankaraya geleceğiz

hugo bu dıyet denınce aklıma sen gelıyorsun benım dıger topıcte ne tartısmalar olmustu:))) bu arada bebegın hayırlı olsun yaz başlarında ıstıyordun bebişiniz sizii çok bekletmemiş...inşallah sağlıkla bebegınıze kavusursunuz......

hugo bu dıyet denınce aklıma sen gelıyorsun benım dıger topıcte ne tartısmalar olmustu:))) bu arada bebegın hayırlı olsun yaz başlarında ıstıyordun bebişiniz sizii çok bekletmemiş...inşallah sağlıkla bebegınıze kavusursunuz......

sağol canımm inşallah sağlıkla kavuşuruz internet cafeden yazıyorum eve net ne zaman bağlanır belli değilhepinizi çok özledim kendinize iyi bakınn

X