Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Tuzlu ayranın acıktıracağını zannetmiyorum en fazla tartıda biraz etkiler.
Yemeği hızlı mı yiyorsun ?
Ben bazen hızlı yediğimde doymadım gibi geliyor 20 dakika sonra o şişliğimi hissediyorum.
Tavuğun miktarını da arttırabilirsin.
1 tane değil 2 hatta 3 tane bile olur.
Zaten zamanla yiyesin gelmiyor.

15 dk içinde yiyorum işte bu miktardaki yemeğii..
ee öğle arası olunca da evdeki gibi yemek süresi uzun sürmüyor malesefff:97:

Bu diyetin kitabini okudum. Ayni zamanda diyetisyene de gidiyorum. Kilom su anda normal ve koruma yapmak istiyorum. Bu bir avuc fistik ceviz hakkinda birsey sormak istiyorum. Bir haftadir gunde bir avuc fistik ve sabahlari ekmek yerine ceviz yiyorum. Diyetisyen cok karsi. Kilo almadim ama yavas yavas farketmeden bir sene icinde on kiloya kadar alirsiniz dedi. Kesinlikle findik fistik yememi istemiyor. Icindeki omegayi falan baliktan alin diyor. Tamamen yag aliyorsunuz diyor. Ben de ara ogunde yavas yavas yedigim fistik ile cok guzel oyalaniyorum ve seviyorum. Siz bu kuruyemis konusunda neler yapiyorsunuz? Kitapta kuruyemis bolumu cok ustten gecilmis. Cok onem verilmemis. Yiyin faydalidir demis o kadar.

Zaten Karatay sağlıklı yağların zararlı olmadığını söylüyor.
Ben normalde ( şu an saf protein yaptığımdan yemiyorum.) badem ve cevizimi bol bol yiyerek kilo veriyorum ve kendimi çok da iyi hissediyorum.
Ama kesinlikle bunu ara ara atıştırma olarak değil ( Tabi koruma döneminde bir ara öğün yapıp yenilebilir ama öyle yarım saatte 1-2 tane olmamalı. ) ana öğünümde yiyorum ben.
Gayette tok tutuyor.
Bir de karatayın sık sık söylediği şey beslenme uzmanlarının çoğu doktor değil, oysa Karatay bir kardiyalog ve eminim bilimsel açıdan daha bilgilidir.

hayvanat bahçesine gitmiştik.
piknik alanında
eşim ve annem börekler götürükene bende 1 dlmcik ekmekle kaşar yedim işte..acıyın bana:KK9:
10-15 tane zeytini nası yicem yaww..
eşime fındık,fıstık,ceviz aldırdımm yine kilo ile..
adam iflas ettiii.
yediklerimi sayıyooo:KK60:
bu diyet işi pek pahalıya patlıyor heeee:KK9:

hm ole bır yerde ne yenır kı kuru kayısı,badem cevız ,üstüne de ayran.böyle de doyar karnın.bir denesene anacım,ne kaybedersin?

zeytını bende fazla yıyemıyorum,tuzsuz aldım güya,o da tuzlu,4 tane yıyebıldım sabah.ama diğer verilenleri götürüyorum:KK34:

pahalı bır dıyet olduguna katılıyorum ayrıca:KK51:

slm canımm.çok az yemısın doyana kadar yıyceksın.bulgur 3 kasık tamam ama proteınle doyuracaksın karnını.doyana kadar tavuk ye,salata ye,ayran ıc bolca.karnın ac kalmasın.yemekten sonra 4-5 saat rahat gecırebılmelısın,yoksa yediklerin zarar veriyormus sana.paylastıgım roportajı okumadınmı.dur yıne göndereyım

3 tane tavuğu nası getireyim kızzz iş yerine,yuuuhh derler insana vallaha:KK9:
peynir,yumurta hakkımız var mı peki,öğle ve akşam yemekleerinde de..

günlük miktarlarımız ne kadar meselaaa biri paylaşsa ne güzel olurr..
işte kuruyemiş miktarı,süt,yoğurt miktarı,et miktarı ne kadar olmalı..
doyana kadar ye mantığımı yoksaaa....

15 dk içinde yiyorum işte bu miktardaki yemeğii..
ee öğle arası olunca da evdeki gibi yemek süresi uzun sürmüyor malesefff:97:

Yeme şeklinde uygun aslında da demek ki protein ilavesi olması lazım.

Kuru yemiş süt yoğurttan kısma.
Doyduğunu hissedene kadar ye, bir süre sonra zaten miktarı da azalıyor ama hiç çekinme.

evet hersey doyuncaya kadar yemecek.peynırı bilemiyorum ,belki tuzlu oldugu ıcın bır avuc ıcı ıle sınırlanmıs olabılır.diğer şeyler serbest.günde 8 yumurta bıle yıyebılırsınız,doyana kadar pastırma yıyın dıyor baksana,daha ne olsun.(ama ekmeksiz:KK34:)

bak bu roportajdan bır kesıt:

Günde sekiz yumurta, doyuncaya kadar pastırma

* Peki yağlar çok kalorili ve günlük almamız gereken kalori miktarı da belli. Ne yapacağız?

Kalori hesabı artık yapılmıyor, o da tarihe karıştı. Glisemik indeksi düşük karbonhidratlar yenilecek. Üç şey serbest düşük glisemik indeksli karbonhidratlar, sağlıklı yağlar ve sağlıklı proteinler. Sağlıklı proteinler kırmızı et ve yumurtadır. Hepsi normal olacak, yağsız değil. Beş-altı kalem pirzolayı yağıyla beraber yemeliyiz. Pastırma Türkiye’deki en sağlıklı ettir. İşlenmemiş, daha doğrusu daha az işlenmiş olduğu için. Balık da tabii son derece önemli. Denizlerimizden çıkan sardalyaye hamsi de en sağlıklı etlerdir.

* Peki ne kadar yenmeli pastırma?

Doyuncaya kadar yenecek! Günde sekiz yumurta yiyebilirsiniz. Yumurtanın glisemik indeksi sıfırdır. Vücudun sağlıklı proteine ihtiyacı var. Her gün sağlıklı yağ, omega 3 yenmeli. Yumurtanın sarısında ortalama 250-300 miligram doğal omega 3 vardır.

hm ole bır yerde ne yenır kı kuru kayısı,badem cevız ,üstüne de ayran.böyle de doyar karnın.bir denesene anacım,ne kaybedersin?

zeytını bende fazla yıyemıyorum,tuzsuz aldım güya,o da tuzlu,4 tane yıyebıldım sabah.ama diğer verilenleri götürüyorum:KK34:

pahalı bır dıyet olduguna katılıyorum ayrıca:KK51:

yaşam şekline dönüştürmek çok zor yanii bu beslenmeyii ekmek yerine ceviz ve badem yer durusak iflass ederiz valla:KK9:

Yeme şeklinde uygun aslında da demek ki protein ilavesi olması lazım.

Kuru yemiş süt yoğurttan kısma.
Doyduğunu hissedene kadar ye, bir süre sonra zaten miktarı da azalıyor ama hiç çekinme.

kuruyemiş bende kilo aldırıyorr ama bakalımmm nasıl olacakk..
bir önceki diyeti yaparken ne zman kuruyemişi ymurtayı fazla kaçırsam kilo veremiyorudmm..
sonucu hepberaber göricizzz:97:

yaşam şekline dönüştürmek çok zor yanii bu beslenmeyii ekmek yerine ceviz ve badem yer durusak iflass ederiz valla:KK9:

zaten tahılla beslenmeye de ucuz oldugu ıcın geçilmiş,ama sağlık için başka şeylerden kısıp beslenmeye ayıracaz napalım.bizim burda bir temizlik görevlisi var 30 yaşlarında babasıda 90 yasındaymıs,oglu dıyor ki hala onun tarlada yaptıgı ışi ben yapamam:KK9:,hep köy urunlerı yermıs adam ,kendı yaptıkları tereyagı dısında baska yag kullanmazmıs.köyde zaten zeytınyagı yok.bu adam bır kere pastaneden hazır bırsey yemıs,artık ne yagı kullandılarsa ıcınde adam hasta olmus 1 hafta yatmıs,olecek sanmıslar,neyse ıyılesmıs sonra,bır daha da hazır bırsey yemem dıyormus..:KK9::KK9:

kuruyemiş bende kilo aldırıyorr ama bakalımmm nasıl olacakk..
bir önceki diyeti yaparken ne zman kuruyemişi ymurtayı fazla kaçırsam kilo veremiyorudmm..
sonucu hepberaber göricizzz:97:

Yumurtadan olmayacağına emin ol o kilonun famircim.
Kesinlikle kilo aldırmaz.
Aslında kavrulmamış kuru yemişleri tercih edersen daha iyi olur.
O belki abartınca kilo olabilir.
O yüzden 1 çay bardağı ile sınırlandır sen istersen.

zaten tahılla beslenmeye de ucuz oldugu ıcın geçilmiş,ama sağlık için başka şeylerden kısıp beslenmeye ayıracaz napalım.bizim burda bir temizlik görevlisi var 30 yaşlarında babasıda 90 yasındaymıs,oglu dıyor ki hala onun tarlada yaptıgı ışi ben yapamam:KK9:,hep köy urunlerı yermıs adam ,kendı yaptıkları tereyagı dısında baska yag kullanmazmıs.köyde zaten zeytınyagı yok.bu adam bır kere pastaneden hazır bırsey yemıs,artık ne yagı kullandılarsa ıcınde adam hasta olmus 1 hafta yatmıs,olecek sanmıslar,neyse ıyılesmıs sonra,bır daha da hazır bırsey yemem dıyormus..:KK9::KK9:

o zamnda çok dediğim işte 10 tane baden 10 tane fındık 10 fıstık falan yiodumm,hepsi 1 çay bardağı ediyordur işte...

Aslında abur cubur ve fast food tarzı bize kilo aldıran tüm ürünlere verdiğimiz paraları düşününce arada çok da fark olmadığını görüyorum.
En azından sağlıklı yere gidiyorlar.
Bilmiyorum siz nasıldınız ama benim yediğim cips ve çikolatanın haddi hesabı yoktu.
Onun yerine sağlıklı şeyler alıyorum artık hatta daha az veriyorumdur.

maş. isimler pek kalabalıkk:nazar::nazar:
ancak neden kimse yazmıyorrr:97:
neyse bakalım...
benden bu kadarr..
mesai bitti ben kaçar..

akşama tavuk suyundan şehriyeli çorbam vardı..
şehriyesiz kısımlarından yiyebilirimm sanırsamm..
bol limon,karabiber ve sarımsaklıı(sarımsak atınca işkembe çorbası tadı veriyor tavsiye ederim)
görüşürüz:KK3:

evet dogru kuruyemısler kavrulmamıs olacak,çig badem,kavrulmamıs fındık,tuzsuz yerfıstıgı,taze antep fıstıgı gıbı.ayrıca aycıcek ve kabak cekırdeği de tuzsuz olmalı.bunlar onemli ayrıntılar.işlenmiş kuruyemısler de kilo aldırabılır

o zamnda çok dediğim işte 10 tane baden 10 tane fındık 10 fıstık falan yiodumm,hepsi 1 çay bardağı ediyordur işte...

Bence sen o kiloları kuru yemişten almıyordun.
Ancak şöyle olabilir.
Hani yiyeceğin her şeyi yiyip onun üstüne bir de kuru yemiş yersen evet olabilir.
Ama şimdi sağlıksız yağlar ve karbonhidratlardan uzak duruyoruz.
Zaten oldukça sağlıklı besleniyoruz.
Bu kuru yemişler de gerekli olan besinleri almamız için.
Bu şekilde bakalım kilo aldıracak mı ?
BAzı şeyleri deneme yanılma yoluyla öğreniyoruz malum.

evet dogru kuruyemısler kavrulmamıs olacak,çig badem,kavrulmamıs fındık,tuzsuz yerfıstıgı,taze antep fıstıgı gıbı.ayrıca aycıcek ve kabak cekırdeği de tuzsuz olmalı.bunlar onemli ayrıntılar.işlenmiş kuruyemısler de kilo aldırabılır

Bence sen o kiloları kuru yemişten almıyordun.
Ancak şöyle olabilir.
Hani yiyeceğin her şeyi yiyip onun üstüne bir de kuru yemiş yersen evet olabilir.
Ama şimdi sağlıksız yağlar ve karbonhidratlardan uzak duruyoruz.
Zaten oldukça sağlıklı besleniyoruz.
Bu kuru yemişler de gerekli olan besinleri almamız için.
Bu şekilde bakalım kilo aldıracak mı ?
BAzı şeyleri deneme yanılma yoluyla öğreniyoruz malum.
bu durumda deneme tahtası ben mi oluyorum:KK53:
kendimi siizn için feda edebilirmmm:87:
bu seferkiler kavrulmamaış olanalrdan emrak etmeyinizz...
aaa ben gidiyorumm,servisim kaçacakk..........

maş. isimler pek kalabalıkk:nazar::nazar:
ancak neden kimse yazmıyorrr:97:
neyse bakalım...
benden bu kadarr..
mesai bitti ben kaçar..

akşama tavuk suyundan şehriyeli çorbam vardı..
şehriyesiz kısımlarından yiyebilirimm sanırsamm..
bol limon,karabiber ve sarımsaklıı(sarımsak atınca işkembe çorbası tadı veriyor tavsiye ederim)
görüşürüz:KK3:

İyi akşamlar.
Güzel bir akşam geçirirsin umarım yediklerine de dikkat ederek.

bu durumda deneme tahtası ben mi oluyorum:KK53:
kendimi siizn için feda edebilirmmm:87:
bu seferkiler kavrulmamaış olanalrdan emrak etmeyinizz...
aaa ben gidiyorumm,servisim kaçacakk..........

Yok yok herkes kendisinin deneme tahtası oluyor :KK1:
Kişiden kişiye bazı farklılıklar olabilir sonuçta.
Ben mesela bana hiç bir şekilde zararı olduğunu düşünmüyorum.
Zararı olacak şeyleri de deneyip yanılarak öğrenebiliyorum.
O bakımdan dedim ..

arkadaşlar saat 10 da yaptım kahvaltımı ve bu saate kadar ne yiycek tehlikelişeyler geldi aklıma ne de acıktımmmmm...çok mutluyum...
az sonra bir arkadasıma bebek görmeye gidicem ve karbonhidrat tuzakları var..ve yemek istemiyorum ama ordaki ben yemeyince dönecek olan diet polemiklerinden nefret ediyorum ben artık kimseyle asla kilo konuşmak istemiyorum...gıcık oluyorum o zaman :)

seni çok iyi anlıyorummm :KK70:

İyi akşamlar.
Güzel bir akşam geçirirsin umarım yediklerine de dikkat ederek.

Yok yok herkes kendisinin deneme tahtası oluyor :KK1:
Kişiden kişiye bazı farklılıklar olabilir sonuçta.
Ben mesela bana hiç bir şekilde zararı olduğunu düşünmüyorum.
Zararı olacak şeyleri de deneyip yanılarak öğrenebiliyorum.
O bakımdan dedim ..

cnm bu tae bo yu eşimle ızledık kendısı depresyona girdi ordakı adamı ve kadınlar görunce insan vucudu neler yapıyor Allahım dıyor:))))

bugünkü menüm:

kahvaltı:
limon-maydonoz kürü
2 kayısı yumurta
1/2 kırmızı biber
50 gr. tuzsuz lor
10 ad. zeytin
1 çay bardağı kuruyemiş
2 fincan şekersiz çay

öğlen:
1 biftek (çok az zeytinyağ ekleyip teflonda pişirdim)
bolca yeşil salata (az tuzlu)
yoğurt

akşam:
1 tatlı kaşığı keten tohumu karıştırılmış
1 kase yoğurt yiyeceğim

su şimdiye kadar 1.5 LT 1 yeşil çay (yatana kadar bu niktarlar tabiki artacak)
spor:bir aksilik olmazsa yine 30 dk spora gidicem

X