Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ben kilo vermesemde inceldiğimi farkettim o yüzden bel, kol ve kalça ölçüsü aldım. bakalım birşey değişecekmi. birde aynaya baktığımda baya inceldiğimi gördüm olmayan kıyafetlerim oldu ama kilo vermemişim. önemli olan iyi görünmek tartıdaki sonucun ne önemi var. ben vermediğimi görünce pes etmekten korktum böyle nasıl olsa azda olsa veririm 1 haftada moralim yerine gelir.

Hiç moralini bozma.
Bazen aynı kiloda kalmak iyi bile oluyor.
Spor yapıyorsan, yağların erimiştir ve kas oluşumu oluyordur.
Kaslar yağlardan daha ağır olduğundan bazen kilo vermemiş bile durabiliyoruz.
Ama kaslar daha az yer kaplar, bu incelmeni sağlar bu zaten yeterince güzel bir şey, bunun üstüne kaslar günlük daha çok kalori yakmamızı sağlar.
metabolizmayı hızlandırır.
Yani zaman zamana aynı kiloda kaldığımıza da sevinmeliyiz inceldiğimizi hissediyorsak.

1.öğün:lor ve 2 yumurtayla omlet,2 zeytin,peynir,domates,5 ceviz
2.öğün:patlıcan közlemesi,yoğurt,2 kaşık bulgur pilavı
Ara:1 muz(olmadı biliyorum ama annemdeydim dayanamadım)
3.öğün:tavuk 1 parça,cacık
Sıvı:2 litre
Spor:1 saat yürüyüş

Menücüğümü yazayımm ..

1. Öğün :

- Ciğerle yumurta ( off bitti sonunda ..)
- 2 bardak ayran

2. Öğün :

- bir kase keten tohumlu yoğurt. ( Yemek istedim ama yok aşırı zorlanacaktım. acayip şişim. )

Sıvı :

- 2 litre su
- Sabahtan biberiye, keten tohumu,mısır püskülü, kiraz yaprağı ve yeşil çayı demliyorum 1 litre gün boyu tüketiyorum. ( soğuk tüketilmesi konusunda bir topikte bu şekilde yapılabileceğini okudum ama pek içime sinmiyor aslında. Fikri olan var mı ? )

Spor :

- Yarım saat yürüyüş.

Duygularımı da yazayım : Sabah uyandığımda hiç aç değildim.
Oysa bütün gece ayaktaydım.
Buna rağmen zorlayıp yedim ve aşırı şişkinlikle gelen bir uyuşukluk hissi oldu ve zor gitti.
Sonrasında midem biraz rahatladığında kendimi çok iyi ve tok hissediyorum. )

İyi akşamlar tatlışlar :)

bugünkü menüm:

kahvaltıyı geç yaptım.dünkü gibi öğlen ve akşam birleşti.yapacak bir şey yok.h.sonları yoğunluk oluyor.hafta içi çok düzenliyim.h.sonu sporumu da yapamadım maalesef ama ev işi ve misafir olduğu hiç totomun üstüne oturamama durumum oldu

kahvaltı+öğlen:
2 kayısı kıvamı (doğal besi) yumurta
salatalık-domates-kırmızı biber
10 zeytin
pastırma
1 lokma börek (kahvaltıda misafirmiz vardı.börek yapıp getirmiş.zayıf noktamdan furdu beni.)
1 bardak şekersiz çay

akşam :
250 gr. taze börülceden salata
1 çay bardağı kuruyemiş (sabah yememiştim)
1 bardak ayran üstüne 1 fincan şekersiz çay

su:2 Lt den fazla oldu şu ana kadar.yatana kadar daha artar.1 fincan yeşil çay,birazdan 1 tane daha içicem
spor:yok:KK43:

iyi akşamlar kızlar.bugunku menüm:
sabah:2 kayısı yumurta
2 kk peynır
4 zeytın
domates ,salatalık
1 cay brd badem+yerfıstıgı

ogle:kaburga dolma
salata
ayran

akşam:3-4 tane kızarmıs hamsi(komsu getırmıs)

Kızlar omega3 konusu kafama takılmıştı, Karatay' a sordum:

Dr Hanım merhaba,
Kitabınızda serbest olan yağların gün içinde miktarı toplamda ne kadar olmalı? Omega 3 zayıflama aşamasında kilo aldırır deniyor, bu doğru mu? Ben keten tohumu, semizotu ve ablık tükettiğim bir günde de omega 3 desteği almalımıyım?

Cevap :
Canınızı istediği kadar sağlıklı yağ yiyebilirsiniz. Zaten 1 kilo yiyecekhalimiz yok değil mi? Miktar yok....Bilinenin aksine omega-3 kilo almayı önler, tansiyony düşürür, şeker hastalığını önler ve düzeltir,kalp hastalıklarını ve felci önler...Depresyonu tedavi eder. Fikri olmadan- zikri olanlara selamlarımı iletin. Korkmayın. Biraz da yeni literatürü okusunlar derim...

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

çok tesekkurler.:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:kullanıyoruz o zaman omega-3:KK64::KK64:

Ben bir tahlil yaptırayım diyorum yolunda olmayan bir şey var mı diye ama hangi kan testlerini yaptırmam lazım ki?
Nelere baktırayım?

Bıldırım:Gul63
Bugun
Kalkınca:Su,omega3
1.öğün: Sabah : 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevızkırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 kuru kahverengı kaysı ,bır bardak cay

2. Öğün:Ogle: Kıymalı patlıcanlı sebze yemegı,bır bardak ayraN,bır tabak salata 3 cevız ,ıkı kahverengı kuru kaysı.
Yemekten oncekı ruh halım:aslında ac degıl susuzdum.
Yemekten sonrakı ruh halım: daha ıyı hıssettım formatımda tıkınmak var zaten.:KK66:
Sıvı:Tonla su,1 fıncan kahve,cay.

Spor:1saat ev ısı ,bugun cok yazdım oda bır cesıt zıhın sporu. :KK66:,gune ıyı basladımdı oyle de gıttı meselelere flue bakıyorum bu dıyet sayesınde duvar gıbı oldum desem yerı.:KK66: Oh be dunya varmıs.:KK66: Tuzu da hallettımmı tamamdır annem eskı tuzla pısırıyor,yenı tuzla ayran yapıp ıcıyorum kaybetme olasılıgım olan elementlerı saglıyor.

ne pişirdin kiii?:KK53::KK53::KK53:

bencede girme mutfaga,bende gırdıkce acıkıyorum bu saatte,çayımı alıp kaçıyorum salona:KK60:

tavuklu patetesli güveç yaptım yarından okuldan gelince yiyeyim diye çok güzel koktu. tavuğundan birkaç çatal almamak için psikolojik savaş verdim ve kazandım. şimdi canım çekmiyor belki kahvaltıda birkaç lokma alırım

iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim ki :26:
Hep alışmışız ya aç kalıp zayıflamaya şimdi değişik geliyor.

Afiyet olsunn ..
Ben 13. takımdayım aynı zamanda, orada bir arkadaşın söylediği noktaya takıldım.
Spor tabiki sıkılaştırıyor ve zayıflatıyor.
Ama fazla ve düzenli yapıp bünyeyi alıştırdığımızda bırakınca kilo alınıyor dedi.
Sonra düşündüm ben toplam 7 yıl kadar düzenli spor yaptım, profesyonel düzeyde.
Ve gerçejten bırakınca çok kilo aldım.
Ama kafam karışık bu konuda.
Sonuçta bundan sonra zaman zaman yapsam da her zaman düzenli yapabileceğimi zannetmiyorum.

spor dediğim profesyonel bişey değil, haftada 3-4 gün 30-35 dk tempolu yürüyüş.
bırakınca kilo aldıracağını sanmıyorum, aşırı yemedikten sonra.
genelde spor yaparkenki beslenmeyi devam ettirir insanlar bu yüzden kilo alınıyo, bir de vücutta bi esneme sarkma olur mutlaka yapıya göre kiminde çok kiminde az.
benimki yürüyüş sadece, bu aralar koşuyorumi yürümek kesmiyo.. sporla verdiğim kiloyu 3 ay ara versem de canım ne istiyosa yesem de almadım..

spor dediğim profesyonel bişey değil, haftada 3-4 gün 30-35 dk tempolu yürüyüş.
bırakınca kilo aldıracağını sanmıyorum, aşırı yemedikten sonra.
genelde spor yaparkenki beslenmeyi devam ettirir insanlar bu yüzden kilo alınıyo, bir de vücutta bi esneme sarkma olur mutlaka yapıya göre kiminde çok kiminde az.
benimki yürüyüş sadece, bu aralar koşuyorumi yürümek kesmiyo.. sporla verdiğim kiloyu 3 ay ara versem de canım ne istiyosa yesem de almadım..

Belki de benim o kiloları almamın nedeni profesyonel oluşuydu.
Kafam karışmıştı teşekkür ederimm ..

:KK71:

tavuklu patetesli güveç yaptım yarından okuldan gelince yiyeyim diye çok güzel koktu. tavuğundan birkaç çatal almamak için psikolojik savaş verdim ve kazandım. şimdi canım çekmiyor belki kahvaltıda birkaç lokma alırım

hmm nasıl yaptın tarıf alabılırmıyım?bir de patates kullanıyormusun,karatay diyetinde yasak ya,ondan soruyorum.

iraden için tebriklerrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

hmm nasıl yaptın tarıf alabılırmıyım?bir de patates kullanıyormusun,karatay diyetinde yasak ya,ondan soruyorum.

iraden için tebriklerrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

sadece tavuğundan yiyeceğim, patatesleri az koydum eşim yer artık onları :)
soğan ve biberi kavurup tavuk ve patatesleri koyup kavurdum bol domates ve baharatları ekledim kısık ateşte güveç tenceresinde pişti su bile eklememe gerek kalmadı.

sadece tavuğundan yiyeceğim, patatesleri az koydum eşim yer artık onları :)
soğan ve biberi kavurup tavuk ve patatesleri koyup kavurdum bol domates ve baharatları ekledim kısık ateşte güveç tenceresinde pişti su bile eklememe gerek kalmadı.

teşekkürler,deneyecegım mutlaka:KK56::KK56::KK56::KK56:

kızlar bugun avokado aldım.karatay diyetinde yememın bir sakıncası olmaz dimi?sonucta şekerli bir meyve değil,hatta meyve bile değil bana göre,salatasını yapıp yiycem:KK56:

selam kzıalr..kitabımı aldım henüz okumaya vaktim olmadı...yarın diee başlıyorum..hatta bugün sabah hariç diğer beslenmelerimi karataya göre yaptım
ssade soda içmemin ve vivident tatlandırıcılı sakız çiğnemek serbest mi arkadaşlar

selam kzıalr..kitabımı aldım henüz okumaya vaktim olmadı...yarın diee başlıyorum..hatta bugün sabah hariç diğer beslenmelerimi karataya göre yaptım
ssade soda içmemin ve vivident tatlandırıcılı sakız çiğnemek serbest mi arkadaşlar

merhaba hoş geldin aramıza:nazar:sodayı bılmıyorum ama tatlandırıcı kesinlikle yasak,kullanmıyoruz.içinde tatlandırıcı olmayan sakızlarda var bildiğim kadarıyla,falım,nazar gibi

Kızlar omega3 konusu kafama takılmıştı, Karatay' a sordum:

Dr Hanım merhaba,
Kitabınızda serbest olan yağların gün içinde miktarı toplamda ne kadar olmalı? Omega 3 zayıflama aşamasında kilo aldırır deniyor, bu doğru mu? Ben keten tohumu, semizotu ve ablık tükettiğim bir günde de omega 3 desteği almalımıyım?

Cevap :
Canınızı istediği kadar sağlıklı yağ yiyebilirsiniz. Zaten 1 kilo yiyecekhalimiz yok değil mi? Miktar yok....Bilinenin aksine omega-3 kilo almayı önler, tansiyony düşürür, şeker hastalığını önler ve düzeltir,kalp hastalıklarını ve felci önler...Depresyonu tedavi eder. Fikri olmadan- zikri olanlara selamlarımı iletin. Korkmayın. Biraz da yeni literatürü okusunlar derim...

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

ben de tam bunu paylaşacaktım ki,sen paylaşmışsın :KK71:teşekkürler

inanırmısınız omega3 ü alacağım dükkanın önünden geçerken durdum,düşündüm,emin olamadığım için yoluma devam ettim,omega 3 ü almadan ! alsak gerçekten de daha iyi olacak sanırım :KK34:

X