Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

yumurtalar kavrulmayacak ondandır bence,yumurtalar kaysı kıvamında ya da hızlı omlet olarak pısırılecek.Kaysı kıvamında pısırmek ıcın:yumurtaları suya koyduktan sonra kaynamasını bekleyın,suyu kaynamaya baslayınca 6-7 dakıka kadar kaynatın tamamdır.) Ya da hızlı omlet olarak pısırın,yumurtalar kavrulmayacak,altı pısınce omletı ters cevırın kapagı kapatın ocagı kapatın bırakın tavanın ısısıyla pıssın,kabakları dılımleyıp kızartsanız da bır cesıt yemek olmaz mı?

fırında mücver zeytinyağıyla yapınca oldukça sağlıklı, bi tepsi mücvere 1 yumurta kullanılıyo ve kavrulmuyo.
kabaklar kızarırken yağ çeker. fırında zeytinyağlı sebze hocanın tavsiye ettiği yemeklerden. hergün değil ama arada bir yapılıp yenebilir mücver

Son düzenleme:
Kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok.Ayran ıcebılırsınız ,tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.Meyve asla bu saatten sonra yenılmeyecEk.

Eklentiler

• $yaz-aylarinda-herkes-bu-estetikleri-istiyor-kadinlarkulubu-net-01.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 75
ona da ogretebılırsın bu dıyetı ama kolay degıl tabı ınsanlara yenı bırsey anlatmaak,ıc gıtsın suyunu o zaman.

canım ben yumurtaları çok çevirmedim zaten biberleri öldürdükten sonra çok da kızartmadım hemen yumurtayı döktüm üstüne bir iki çevirdikten sonra az da kendi buharına bırakıp yapmıştım bu yemeğimi ama 2 saat geçmeden acıktım belki bibere alerjim vardır yaramadı bana başkalarına yarayabilir tabiki .şimdi aklımda kitaptaki kek tarifi var deneyim bakıyım nası olcak hadii öptüm hepinizi..yoksa incir tatlısınımı densem

merhaba kızlar:)))oku oku sayfaları bitiremedim valla cuma gününden beri ne çok şey yazılmış....cuma annemlere gittim,herkes ne kadar zayıfladığımdan bahsetti.o kadar mutlu oldum ki anlatamam.hafta sonunda eksiklerimi de tamamladım.tereyağı,fıstık,ayçekirdeği,yaban mersimi vs.bu haftaya da bomba gibi hazırım.bu arada dün yemekte lahmacun vardı,ama ben 1 tane yedim sadece.bol ayran ve salatayla doyurdum karnımı.bu yüzden mutluyum.bugünkü menümü de yazayım....
1.öğün.haşlanmış yumurta,1 dilim peynir,domates,zeytin,çay
2.öğün:fıstık,yabanmersini.yeşil çay
3.öğün:1 tabak taze fasulye.brokoli,yoğurt
sıvı:2 litre içmişimdir sanırım şimdiye kadar
spor:yok

Sabah kahvaltımı gayet güzel yaptım.
Akşam yersem şimdi hazırlamam lazım ama midem çok şiş.
Yemesem tek öğünle de çok mu geçiştirme olur ?
Bilemedim ki :26:

bugünkü menüm
1. öğün: 1 yumurtalı ve soğanlı salata, biraz kuruyemiş, biraz peynir,açık çay
2. öğün: biraz kabak yemeği, ayran, biraz kuruyemiş
3. öğün: ciğer sote, salata, keten tohumlu yoğurt
1,5 saat yürüyüş yaptım.

Afiyet olsun.
Soğan salatasını nasıl yaptın?
ben bir tarif okumuştum da.
Rondada çekiyorsun soğanı yoğurt ve ceviz karıştırıp.
Soğan kokusu da olmuyor diye.
Ama deneyemedim.

ye bence bırseyler ya. Gecıstırme.

Biraz daha saat ilerlesin de.
Sabah baya geç yedim 15 gibi.
Saat 202ye doğru yoğurt yerim olmazsa.

Sabah kahvaltımı gayet güzel yaptım.
Akşam yersem şimdi hazırlamam lazım ama midem çok şiş.
Yemesem tek öğünle de çok mu geçiştirme olur ?
Bilemedim ki :26:

ben de acıkmamıştım nerdeyse ama yedim.. bi saat sonra yiyeceğime şimdi yiyeyim dedim
hele spor yaparken midem doluydu koşamadım
kahvaltı yapalı 3-4 saat olmuştu aslında.

bugünkü menüm

1.öğün 12:30
2 yumurta
1 avuçiçi peynir
5 zeytin
4 ceviz
4 kayısı kurusu
1 tk tahin
Domates

2.öğün 18:00
1 tabak yeşil mercimek
Salata
yoğurt

su içtim baya, 2-3 litre arasına tamamlarım yatana kadar
spor: yaklaşık 40 dk koşu bandında koşma+ yürüme, 3.5 km

sporu ihmal etmeyin kızlar, işleri çok kolaylaştırıyo

ben de acıkmamıştım nerdeyse ama yedim.. bi saat sonra yiyeceğime şimdi yiyeyim dedim
hele spor yaparken midem doluydu koşamadım
kahvaltı yapalı 3-4 saat olmuştu aslında.

iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim ki :26:
Hep alışmışız ya aç kalıp zayıflamaya şimdi değişik geliyor.

Afiyet olsunn ..
Ben 13. takımdayım aynı zamanda, orada bir arkadaşın söylediği noktaya takıldım.
Spor tabiki sıkılaştırıyor ve zayıflatıyor.
Ama fazla ve düzenli yapıp bünyeyi alıştırdığımızda bırakınca kilo alınıyor dedi.
Sonra düşündüm ben toplam 7 yıl kadar düzenli spor yaptım, profesyonel düzeyde.
Ve gerçejten bırakınca çok kilo aldım.
Ama kafam karışık bu konuda.
Sonuçta bundan sonra zaman zaman yapsam da her zaman düzenli yapabileceğimi zannetmiyorum.

Kızlar omega3 konusu kafama takılmıştı, Karatay' a sordum:

Dr Hanım merhaba,
Kitabınızda serbest olan yağların gün içinde miktarı toplamda ne kadar olmalı? Omega 3 zayıflama aşamasında kilo aldırır deniyor, bu doğru mu? Ben keten tohumu, semizotu ve ablık tükettiğim bir günde de omega 3 desteği almalımıyım?

Cevap :
Canınızı istediği kadar sağlıklı yağ yiyebilirsiniz. Zaten 1 kilo yiyecekhalimiz yok değil mi? Miktar yok....Bilinenin aksine omega-3 kilo almayı önler, tansiyony düşürür, şeker hastalığını önler ve düzeltir,kalp hastalıklarını ve felci önler...Depresyonu tedavi eder. Fikri olmadan- zikri olanlara selamlarımı iletin. Korkmayın. Biraz da yeni literatürü okusunlar derim...

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

önceden hergün tartılırdım bu cuma tartıldım ve bel ölçümü aldım. artık sadece cuma günleri tartılacağım. 2 gündür tartılmıyorum cumayı sabırsızlıkla bekliyorum. yarın okullar açılıyor bugün klasik kıyafetlerimi çıkardım denedim olup olmayanları ayırdım. olmayan kıyafet bir kaç tane kaldı ama kışlıklarım olmuyor kışa kadar zayıflarım inşallah.birde vücudumdan şuan memnunum ama kollarım çok kalın. badi falan giyince çok rahatsız oluyorum artk diyetimi yapıp kol sporlarına ağırlık vermem lazım.
varmı kısa sürede sonuç alan banada söylerse sevinirim.

Teşekkür ederiz, cevabı güzel de lisan da pek hoş ..

Ben de sürekli tartılıyordum, 1 hafta tartılmadım doğru değil diye ama ben her gün kilomu görmeyince iyi olmuyor.
Az çıkarsa motive oluyorum, çok çıkarsa hemen dengelemeye çalışıyorum o yüzden vazgeçtim artık.
Ölçü almak çok güzel bir fikir, mezura alacağım ben de en kısa zamanda.
Kol konusunda hiç bir bilgim yok ..

ben kilo vermesemde inceldiğimi farkettim o yüzden bel, kol ve kalça ölçüsü aldım. bakalım birşey değişecekmi. birde aynaya baktığımda baya inceldiğimi gördüm olmayan kıyafetlerim oldu ama kilo vermemişim. önemli olan iyi görünmek tartıdaki sonucun ne önemi var. ben vermediğimi görünce pes etmekten korktum böyle nasıl olsa azda olsa veririm 1 haftada moralim yerine gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…