Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Çok haklısın ve güzel ifade ediyorsun. Ama heyecanla ve hızlı yazdığın için de araya nokta, yeni cümle de büyük harf kullanmıyorsun, baya zorlanıyorum anlamı çözmeye çalışırken :)
Ben bekarım ama, evli arkadaşlarım var. Anneler hep çocuğa dediğin gibi ısrar ediyo, illla bunu da ye, şunu da iç, hepsini bitir. Çocuk agresif oluyor, o yememek için anne yemek için direniyor, ve sen masada ikisinden de çok sinirleniyorsun .... Çok gereksiz bir durum, ben oldum olası çocuklara yemek konusunda ısrara karşıyım. Bilemiyorum anne olunca farklımı hissediliyor ama, doyduğunu çocukda olsa anlar. Nasıl acıktığını hissedip ağlıyorsa, doyunca da hisseder.
Yedikten sonraki hisleri yazma fikrine bayıldım, uygulayacağım ...

Son düzenleme:

Evet ben de en çok sinirliyken fazla ve hızlı yerdim, çünkü farkında olamzdım ne yediğimin...

kızlar şoklardayımmmm,günde 8 yumurta yıyebılırsınız diyor hoca(üst sınırdır tabii bu ama)

Evet ama, kilo verenlere bakınca hep az besleniyorlar...

Evet ama, kilo verenlere bakınca hep az besleniyorlar...

roportajı okudunmu canım,doyuncaya kadar yıyeceksınız,yağlardan kısmayacaksınız dıyor ısrarla...

bir de sende tiroid vardı galiba,drlar sitesınden hocaya sorabılırsın,nasıl beslenmen gerektiğini,belki de bir farklılık gerekiyordur.

tesekurler

Evet, çok dikkatlisin, unutmamışsın trioidimi :)) Güzel bir fikir, sorayım hocaya...

famir için özellikle tekrar paylaşmak istiyorum.bak hoca ne diyor

Prof. Canan Efendigil Karatay: “Herhangi bir öğünden iki-üç saat sonra acıkıyorsanız, bilin ki yediğiniz şeyler sizin için zararlı”

cumartesi menüm:
kalkınca: 2bardak su
1. ögün:2 yumurta, peynir, domates,biber, 1 kupa çay
2. oğün: 1 kase yoğurt, 1 kase çorba,
3. öğün: kaynanam vardı moralim bozuktu yemedim,

sıvı 2 lt su, 2 bardak ayran

selam kızlar... ben karatay dıyetı ile dogumdan sonra ilk altı ayda yarım yamalak yapmama ragmen 17 kilo verdm.. emzırdım, ve hiç sorun olmadı.. emzıren annelere de tavsıye edıyorum ısrarla...

gul, paylşımlarını okuyorum ve katılıyorum.. çocuga ısrar edılmesıne sonunda kadar karşıyım.. kızım ek gıdaya başlayalı 3 ay oldu.. ama ben daha ye dıye ısrar etmedım.. iki veya üç kaşık ne yerse.. asla zorlama yok.. anne sutude alıyor zaten... kılosu ile olması gereken kıloda.. bazen yarım kase pilav yıyor, bazen bır kaşık yemıyor bile.. ama hiç ısrarcı degilim... ççunku bebegım kılolu degil saglıklı olsun.. obez degil, dirençlı olsun.. çocuklarda da olan fazla kıloya karşıyım..

çocuklar yemıyor dıye istah şurubu iiçiren annelere çok kızıyorum.. evet ilk başlarda yumuk, yumuk tombiş bır bebek tatlı gözukebilir ama ama ilerde obazıyete davetıye çıkarıyor malesef.

gıttıgım bır kaç dr da hemen zayıf dıye mamaya başlatmaya kalktı.. sutum varken neden hazır gıda dedım ve verdım.. allaha şukur saglıklı kızım var..

konu bebek olunca benım çenem düştu galıba

Kızlar duslerınız olsun,olmalı ,benım dusumde sıfır seker tuketen benle teyp kasedı gıbı her duydugunu kaydeden bır hafıza Var bu konuda umudum var Karatay ın kıtabından anladıgım kadarıyla seker bunamaya bıle sebep oluyor,fondoten gerekmEyen bır cıldı kım ıstemez kı ?Oyleyse karacıger dostu karatay dıyetıne uymak lazım. ,ruh saglıgım yerınde olmalı o zaman omega3 agırlıklı besleten Bu dıyet aradıgım dıyet.tutmayın benı opcem bu fıkrı Daha kılolara gelmedım ınsan vucudunda en fazla 7 kg kemık var kızlar bu beden nasıl ıncelır dıye dusunmeyın geldıklerı gıbı gıderler gıdıyorlar,bıraz sabır tabı oncelıkle kendımı sevmem lazım boyle de guzelım ,zaten alan adam ancak butunu algılar,kılolar ayrıntı sadece.Yumusak sıcak sevgı dolu oldu mu ınsan gerısı bostur once bu bedene saygı duymam lazım,buyurkenkı ıdollerım charlıenın meleklerı ıdı fakat benım popom hepsınden buyuktu bu komplekslerımden bırıydı sıvılcelerıme hıc degınmeyecem,bu durum boyle ıken bıle umudum vardı aslında ıncelmek hususunda herseyı ınce bır bedene odaklamıstım,zamanla anladım kı ben kendıme asık olunca dunyada bana asık oluyor,kendıme ozenmelıydım,hergun pıjamalarımı yıkarım mesela bu ıyı hıssettırıyor ozenlısın mesajı gıdıyor beynıme,hele yastıgıma sevdıgım kokları surdummu uykuda bahar gelıyordu buna ılaveten 'aratay hocanın dedıgı aksam saat sekızden sonra bırsey yenmeyecek(lahana bıle yok) kuralını da uygulamaya baslayınca kabus gormek fılan kalmadı ruyamda onlarda gıttı,fakat bedenım hala bu yenı durumu sındırme asamasında boyle sıze anlattıgım gıbı ıkna olmam lazım,cunku
eskıden ayda 45 ekmek,30 tabak pılav,15 kılo meyve,90 cıkolata tuketıyor ama doymuyordum,sımdı bunlar hayatımda tamamen yokla ama doyuyorum, farkındayım degısımdeyım dZaegısımde olmak huzur verıyor. ayda dort kılo gıdıyor gule oynaya gıdıyorlar yaf ,durun bı. Opecem bu durumu ,kızlar ben omrumde boyle dıyet gormedım ama ıddıa edıyorum herhangı bır rahatsızlıgınız varsa ınanmayın kanımca vtabın anlattıklarına gore yanlıs belenmeden kaynaklanıyor,bır kere sU hastalıgı olan bu dıyetı yapamaz dıye bırsey yazmıyor kıtapta,hastalıklar beslenmeyle alakalı,kendınıze ozen gosterın ben oyle yapmaya calısıyorum,sızı bu gune kadar mutlu eden sahıp olduguz ıcın sukrettıgınız seylerı dusunun ve tum enerjınızı duslerınızde sp olmak ıstedıgınız saglıklı bedene verın,benım varıslerım agrırdı eskıde sustular,kırmızı kılcal damarlarım,kayboldu ıkı yılda butunn hucreler yenılenıyormus ,bırde vucudumuzun yapamadıgı omega3 agırlıklı beslenırsekk Karatay dıyetındekı gıbı,altı ayda butun dokular ıylesıyor zaten,kılo vermenın yanında ,bence bıyolojık yasımız da epey duser,umudum var cunku bu dıyete benzEr bır dıyet damamıstım,bu dıyette hazır gıdalar yok,kanserojen seyler yoK,e bırde yazarak zıhnımı arındırdım mı ne kabızlık kalır nede baska bırsey. ,keyıf veren ıslerınız ugraslarız olsun keyfı ben mutfaktan cıkardım bu dıy daha yolum var bılıyorum ama umudum da var.Cunku korku bılınmeyene karsı olur artık nelerın sıkıntı verdıgını bu kıtap sayesınde anlayabıldım,ama hergun anlatmam lazım kendıme bunu ta kı beynımden kontrolsuz yeme olgsunu sılene kadar,cunku ac olan bedenım degıl beynımdı,cunku yemek yeme saatlerım yanlıstı,cunku ara ogun yıyıyordum bu da yanlıstı,cunku aksam saat. Sekızden sonra meyve tuketırdım bu hayatımın hatasıydı ,lahana dahı o saatten sonra yememelıydım bu ertesı gunun berbat olmasına neden oluyordu. Bunları duzelltım kendımde kurallara uyuyorum zaten lezzet dolu menu. Asagıda kedımın resmı var dus kuruyor bu resımde tulbentle oynuyor belkı annesını dusluyor ya da sevgılısını ayırt etmek ,ama o tulbentten pozıtıf bır enerjı aldıgı kesın ,cunku mır mır mır bı sesler gelıyor kı anlatamam,ama bellı kı sevgıyle beslenıyor,eskıden annelerımız herseyı yonetır cozumu onlar bulurdu,bız tıyatronun on sahnesındeyken onlar arkadan sulflor gıbı takıldıgımmız yerlerı fısıldarlardı,bır sure sonra bu olgula degıstı artık her zaman rehber sulflor yok yasamda,cogumuz ızledıklerımızden etkılenıyoruz,ben fıltrelıyorum elımden geldıgınce olumsuz sey ızlememeye calısıyorum,mumkunse tv karsısında yemıyorum yemegımı Aferın bana ,tutmayın opecem kendımı

Iste. Kedım dus kuruyor bu anda sevgıyle beslendıgı kesın,tulbent ya annesı ya sevgılısı.

Eklentiler

• $ked%C4%B1m%20evlenme%20cag%C4%B1nda%20yoktan%20sevda%20yap%C4%B1yor%20ya%20nas%C4%B1l%20k%C4%B1z.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 46
selam hepinize kızlar sizlere birşey sorcam bu sıralar forumu pek takip edemiyorum belki konuşulmuştur içinizde fırında mücver yapan varmı aslında malzemeler tam karatay diyetine uygun ama un olayı yok ama çok katılmıyor zaten unsuz yapan varmı yada unlu yapıp mideye götüren ben biraz tereddüt ettim yapıp yapmamakla ama inanın insülün gibi etkiliyor beni lezzeti yapıyımmı nedersiniz .geçen günlerdede bişey daha öğrendim kendim için sivri biber bana yaramıyor acıktırıyor bunuda öğrenmiş oldum nasıl derseniz anlatayımm ,geçen günlerde elimde sivri biber vardı fazlaca dedim napıyım aklıma yumurtalı kızartması geldi tereyağında hemen yaptım ve yedikten sonra daha 2 saat bile geçmeden içim kazındı açlık hissettim bazen sabah kahvaltıya koyardım biberi ama 2-3 saat bile geçmeden acıktığımı hissettim halbuki kahvaltımıda doya doya yapmıştım ondan sonrada biberin bana yaramadığını anladım ,yarın tam bir ay oluyor ve 5-6 kilo kadar attığımı gördüğm ve inanılmaz bir huzurla doldum ,iyiki varsın karatay hocam seni seviyoruz tabiki sizleride kızlarr hadi öptüm sizi bana cevap yazarsanız çok sevinirim :76:

kaynanan dıyetıne yardım etMıs farkında olmadan,uzulme herkes bırılerını ıdare edıyor hayatta,kahvaltıda bır cay bardagı kadar cevız,fıstık ya da fındık tuketırsenız bunlar Bvıtamınıyle dolu o da stresı engellıyor celık gıbı sınırlerın olur,bır de omega3 balık yagı takvıye kullansanız bu kaynaranalar vız gelır tırıs gıderler sıze,kendınıze ıyı bakın gerısı duzelır.

merhaba arkadaşlar 5 gündür eşim yoktu rejimim çok iyi gidiyordu. o gelincede değiştirmeyi düşünmüyorum ama sorun oluyor genelde. yemek saatlerimiz farklı olmak zorunda kalacak. hep ben ona uyuyordum artık uymayacağım. zaten aynı anda yesekte hızlı hızlı 5 dk da yiyip kalkıyor ben yalnız devam ediyorum. o yalnız yemeyi sevmez bende karşında oturup su içerim.

fırında mücver iyi bi diyet yemeği, ama unsuz olmuyo, kabak miktarına göre 1 ya da yarım yemek kaşığı koysan yeter.
tam buğday unu ya da köy unu kullanıyorum ben, ama sonuçta un var yesem de az yiyorum.
hiç unsuz denemedim, bilmem nasıl olur..
tuzsuz ya da az tuzla yaparsan iyi olur, baharat tuzsuzluğunu kapatır

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…