Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Akşam ki menüm :KK56:

1 tabak pırasa yemeği
1 kase yoğurt(keten tohumlu,çörek otlu)
1 büyük tabak yeşil salata

bu sabah ki kahvaltım :KK56:

Lorlu tereyağlı 1 yumurta
3 yaprak marul,1 çay bardağı ceviz
12 adet zeytin,1 çay brd. süt,bir kase nar :KK52:

canım benim bende henüz yeniyim sohbetlere katıltıkça alıınıyo tıyolar burda bir çok arkadaş zevkle cevap yazarlar sana
kendim adına bildiğim konuda yardım ederim ama bilmediğim konuyuda bilene bırakırım ve gercekten çok teçrübeli arkadaşlarda var
ama bilirsinki işyerlerinde bir çoğu belki kaçamak yazıyorlar cevapları bazende gözdende kaçıyor sen hergün burda bir merhaba de ismen akılda kalırsın sohbetlere katılmaya çalış canım bazende bi görünüb sonrada kayboluyorlar bizde sanki boşluga konuşuyor gibi oluyoruz

ilgin için çok teşekkür edeiyorum başarılar

bu foruma 3-5 kişi kendi aralarında konuşuyolar başkalarıyla ilgilenmiyolar ne yazıkki bende çok yazdım senin gibi ama pek ipleyen olmadı ama doğru yoldasın iyi bir seçim ben 1 ayda bu şekilde 7 kilo verdim çooook tavsiye ediyorum bizde yeniler bi arada takılırız olmazmı?

BENDE BENDE BENDE:KK52::KK52::KK52::KK52:

Bazen cevap veriliyorsada bazen tak yok evet bendi 3 hafta oldu 3 kilo gitti şükür devam ediyorum birbirimize desteğe devam kızlarrr:KK16::KK16:

öpüyorum canlarım:KK54:

Canım mattika dediki listede olan da olmayan da o anketi kullandı.
adil olmadı sanki anketimiz:26:
Aslında ha cuma ha pztsi farketmez,gerçi ben pztsi işaretledim ama bilmiyorum yine de farketmez...
Bence de öyle oldu ama bunula ilgili yapabileceğim bir şey yok ki,tek tek listede olanlara oy kullandın mı diye soramadım maalesef :26: Ben de Pazartesi olması taraftarı değilim çünkü 7. takımdayım ve zayıflama takımlarında olan diğer arkadaşlar gibi cmları tartılıyoruz.Ben Pazartesi tartılalım,h.sonu kaçamağı yapmayalım düşüncesini sonuna kadar haklı bulsam da,pazartesileri de 2. kez tartılmak istemiyorum açıkçası.4 aydır cumaları tartılıyorum :KK8: Hatta yine pazartesileri tartılmayp,cuma günkü kilomu pazartesi bildirim gününde söylesem mi acaba diye kararsızım,çünkü h.sonu kaçamak yapmamı da engelleyecektir pazartesi tartısı.Çok fena bir durum benim için çokkk :26:
evet canım haklısın..bende nette biraz araştırma yaptım,doğum kontrol haplarının da etkisini azaltıyormuş..eşimede bir sürü greyfurt aldırmıştım.artık oturup kendisi yicek mecbur:KK1:
hımm demek d.k. haplarında farklı etki yapıyor.E o zaman afiyet olsun eşine :KK1:
arada bi dürtmek gerekiyo sizi demekki yenileride heveslendirmek ve motive etmek için daha hassas olmak gerekiyor demekki birlikten kuvvet doğar başarmak için bir arada olmak lazım yorumlarınız için teşekkürler hiç egom yoktur ayrıca gördüğümü yazdım sadece
herkese başarılar
Hoşgeldin aramıza :)
Aslında dürtülmek gibi bir gereğimiz yok,yanlış tespit...
Burada herkesin motivasyona ihtiyacı oluyor,yeniler veya eskiler diye bir şey yok ki.Üstelik buraya gelip 1-2 kez yazıp,sonra kaybolan o kadar çok üye var ki..Bir de farketmişsindir,çokkk kalabalık bir topik burası hem de 24 saat..Çok fazla paylaşım yapılıyor,menüler,kaçamaklar,sporlar,yeni gelenler ve sürekli birbirinin benzeri veya aynısı olan sorular..Bazen zaman geliyor benim veya başka eski bir arkadaşımın mesajına cevap yazılmıyor,hem de çokça oluyor bu durum.Soruların cevapları ilk sayfadan itibaren mutlaka var ama o kadar sayfayı okumak hiç kolay değil,bu yüzden herkes gelip sorusunu ortaya atıyor haklı olarak.Kimi zaman cevap alıyor fazla fazla kimi zaman arada kaynıyor.Böyle bir durum olduğunda sorunu tekrar yaz,mutlaka bir cevap veren çıkar.yani özet olarak burada yeni gelenlere ayrı muamele,eskilere ayrı muamele diye bir şey yok,kesinlikle gruplaşma yok.Biz burda hepimiz karataydaşız.Katılmak isteyenlere de her zaman kapımız açık :KK71:
merab arkadaşlar bazen neye üzülüyorum geçen misafirim geldi güzel güzel pastalar yaptım tadına bile bakmadım . bakıcıma ve öğrencilerime birer birer verdim bitirdim evde olmasın diye fakat baska bir gün evdeki gofrete dadanıyorum ya neden bu oluyo çözemiyorum ya

canım ben sebebini biliyorum hiç üzülme.bu bize beynimizin bir oyunu.Kendimz yasaklıları yaptığımızda daha yapmadan önce şartlıyoruz kendimizi ve sıkıyoruz.İşte bu sıkma durumu sonradan minicik bir çatlak gördüğünde dışarı fırlıyor ve ne yicemizi şaşırıyoruz.Ben de bunu bu sene aşure yaptığımda anladım.Şekersiz aşure ayırdım kendime,onu yedim ama daha sonrasında manyak gibi yasaklılardan yedim.Güzelim aşuremden yeseymişim daha iyiymiş.Bir de herkes o kadar çok övdü ki ondan da sanırım,iradem benden intikam aldı.Seninki de böyle bir şey bence :KK1:

[Herkese Merhaba;

Karatay diyetini Yaklaşık 1 aydır küçük kaçamaklarla ( Unlu gıda, şeker hiç almadım. 1-2 kez az alkol ) yapıyorum. Boy: 1,60 Kilom 62.5 tan 61'e inebildi. Haftanın 6 günü 07-20 yol + iş hayatım var. Ama hafta sonları 4-5 km yürüyorum. Bu kadar az vermek motivasyonumu bozdu. Ya biz yeniler bir yanlış yapıyoruz. Ya da az kilo fazlalığında bu iş zor mu ?

Canım kilosu az olan arkadaşların ortak sorunu devam edin sakın pes etmeyin devam

motivasyonunu kimse ve hiç bir şey bozmasın:KK50::KK50:

[Herkese Merhaba;

Karatay diyetini Yaklaşık 1 aydır küçük kaçamaklarla ( Unlu gıda, şeker hiç almadım. 1-2 kez az alkol ) yapıyorum. Boy: 1,60 Kilom 62.5 tan 61'e inebildi. Haftanın 6 günü 07-20 yol + iş hayatım var. Ama hafta sonları 4-5 km yürüyorum. Bu kadar az vermek motivasyonumu bozdu. Ya biz yeniler bir yanlış yapıyoruz. Ya da az kilo fazlalığında bu iş zor mu ?

alkol vücutta su tutar,hiç almasanız hem sağlıken hem de diyet için iyi olur...
kilosu az olanlar daha yavaş kg.verebiliyormuş.
bir de menülerini elinden geldiğince paylaş bir yorumumuz olur :KK34:

( Bu arada işi gücü bıraktım,kadrolu yorumcu oldum :KK1:)

sayfayı doldurmasın diye alıntılamadım bu sefer,yazdıklarına katılıyorum tartı günü kararsızlığı,minik kaçamaklar,eski-yeni üye ayrımı olmaması konusunda..

canım üzme kendini hem insanlık hali bilerek yakmadın yaaa:KK5:

yooo kafaya takmıyorum ben alıştım +400 görmeye tartıda.hatta aramızda özel bir bağ bile oluştu:KK1::KK1:kafam regl yüzünden bozuk takla falan atsam iyi gelir mi ki:KK1::KK1:
nazlaramamı gedin :nazar:gözü olan miyop olur inşaallah:KK47:

Eşimin pansumanı vardı bugün yanık için,canını çok yakmışlar çok fena olmuş gözleri kararmış:KK5:kendimi çok kötü hissettim benim yüzümden oldu:KK5::KK5::KK5:
canım üzme kendini olur böyle kazalar allah can sağlığı versin

Bence de öyle oldu ama bunula ilgili yapabileceğim bir şey yok ki,tek tek listede olanlara oy kullandın mı diye soramadım maalesef :26: Ben de Pazartesi olması taraftarı değilim çünkü 7. takımdayım ve zayıflama takımlarında olan diğer arkadaşlar gibi cmları tartılıyoruz.Ben Pazartesi tartılalım,h.sonu kaçamağı yapmayalım düşüncesini sonuna kadar haklı bulsam da,pazartesileri de 2. kez tartılmak istemiyorum açıkçası.4 aydır cumaları tartılıyorum :KK8: Hatta yine pazartesileri tartılmayp,cuma günkü kilomu pazartesi bildirim gününde söylesem mi acaba diye kararsızım,çünkü h.sonu kaçamak yapmamı da engelleyecektir pazartesi tartısı.Çok fena bir durum benim için çokkk :26:

aynen ben de haftada bir tartılıp listeye kendimi sonradan eklemeyi düşündüm, ne bileyim kilo verince çizelge değiştiriyorum cumadan cumaya.
bi pazt bi cuma nasıl olcak. çoğunluğa uyarım ama mağdurum da mağdurum.
bir de sadece bildirim günü tartıldığım haftalar daha çok veriyorum, sık tartılmamanın faydasını gördüm. bu da tedirgin etti

Eşimin pansumanı vardı bugün yanık için,canını çok yakmışlar çok fena olmuş gözleri kararmış:KK5:kendimi çok kötü hissettim benim yüzümden oldu:KK5::KK5::KK5:
geçmiş olsun canım haberim yok benim eşin yandı mı?çok kötü değildir inşallah
ben her türlü uyarım cuma için oy atmıştım ama ferketmez çoğunluğa uyarım uyumluyumdur :)

sanada başarılar eleştiri yaparken sende daha hassas olsan fena olmaz
anam da uyumlu petuşum benim :KK16:
katılıyorum...
öğle

ezogelin çorba
yörük kebabı
sebzeli patates salatası

nasıl sızce ? cok mu kalorılı :KK43:
unlu,şekerli,pirinçli,havuçlu,patatesli yemekler yemiyoruz
ya bır yavas yazın ..bak gene benım sorum güme gittiii :26:
evet burda çene olayı böyle :KK1: ama güme gitmedi baakk :KK34:
[Herkese Merhaba;

Hoşgeldin :)
kilon ideal olduğu için çok az gidiyor çok normal :) bu diyet biraz kalorili bir diyet :KK34:
Akşam ki menüm :KK56:

1 tabak pırasa yemeği
1 kase yoğurt(keten tohumlu,çörek otlu)
1 büyük tabak yeşil salata

bu sabah ki kahvaltım :KK56:

Lorlu tereyağlı 1 yumurta
3 yaprak marul,1 çay bardağı ceviz
12 adet zeytin,1 çay brd. süt,bir kase nar :KK52:

aah aah bilmem mi o ev halkının makarna pilav yiyip bizim bakmalarımızı.dayanamayıp 1-2 çatal tadına bakıyorum ben yoksa başka yiyeceklerle intikam alıyor iradem.Bu şekilde irademi ehlileştirmiş oluyorum
afiyet olsun canım

ceylin yokluğun farkedilmez mi yahu:KK4:
eşine çok geçmiş olsun tekrardan, olacağı varmış, sen sebep olmuşsun sadece. allah daha büyük kazalardan korusun.
ayrıca o avatarın nasıl yapıyo o hareketleri o bacaklarla:KK9::KK9:

öğle

ezogelin çorba
yörük kebabı
sebzeli patates salatası

nasıl sızce ? cok mu kalorılı :KK43:
patates salatası olmamış çorba ev yapımıysa ok
kalori hesabı yok sağlıkloı ve doğla gıdalar var

bak denmekki böyle bişeyler yazınca herkes dikkate alıyor ve görüyor sizde öz eleştiri yapsanız kendinize çuvaldızı kendinize batırmıyorsunuz hiç haklı yanlarımda var kabul edin niye bu kadar büyüttünüz anlamadım ayrıca haklı taraflarım var heralde
canım ben olumlu ve yumuşak yazmıştım büyütülen bir şey yok aksine kırıldıysan alındıysan böyle birşey yok demeye çalışıyor herkes tartışmayada gerek yok sık paylaşım yaparsan cevap gelir soru sorup cevap gelmiyorsa yeniden sor
dürtmek,iplememek vs.. yazınca hoş olmuyor sadece bunu demeye çalıştım

ya bır yavas yazın ..bak gene benım sorum güme gittiii :26:
:)cevaplandı

[Herkese Merhaba;

canım bendede aynı sorun oluyor alkol gerçekten çok geriye götürüyor yani kilo verene kadar hiç kullanmamak en iyisi canan hoca kitapta da yazmış kilo verinceye kadar yasak diye haberin olsun bu yüzden olabilir

kahvaltım:

1 greyfurt
2 yumurta
1 avuçiçi peynir, 1 zeytin
Maydonoz
1 çb ceviz+fındık

greyfurt da yiyince şiştim ya, kocaman midem oldu:KK1:

yürüyüş yapmadım bu sabah yine, fönüm bozulmasın diye:KK37:

aynen ben de haftada bir tartılıp listeye kendimi sonradan eklemeyi düşündüm, ne bileyim kilo verince çizelge değiştiriyorum cumadan cumaya.
bi pazt bi cuma nasıl olcak. çoğunluğa uyarım ama mağdurum da mağdurum.
bir de sadece bildirim günü tartıldığım haftalar daha çok veriyorum, sık tartılmamanın faydasını gördüm. bu da tedirgin etti

Valla napsak bilemedim mattikacım :26: Tüm kk da kilo bildirimleri cuma günü yapılır.Pazartesi tartılanlar,cuma tartılanlar diye ayrı ayrı liste oluştursak iyice karışacak ortalık:26: Başka da bir fikir gelmiyor aklıma

anam da uyumlu petuşum benim :KK16:
katılıyorum...

aah aah bilmem mi o ev halkının makarna pilav yiyip bizim bakmalarımızı.dayanamayıp 1-2 çatal tadına bakıyorum ben yoksa başka yiyeceklerle intikam alıyor iradem.Bu şekilde irademi ehlileştirmiş oluyorum
afiyet olsun canım
çok özel bir sosla yapmıştım o yüzden tek çatal bile almadım devamı gelir korkusuyla vereyim şu kiloları elbet ayda bir yerim bende o günleri hayal ediyorum :)
sağol canımm

hemen bakacağımm neler varmışş mujk

ceylin yokluğun farkedilmez mi yahu:KK4:
eşine çok geçmiş olsun tekrardan, olacağı varmış, sen sebep olmuşsun sadece. allah daha büyük kazalardan korusun.
ayrıca o avatarın nasıl yapıyo o hareketleri o bacaklarla:KK9::KK9:

tekrar teşekkürler herkese kızkardeşler...
hahahhaa o yapıyorsa o bacaklarla hareketleri benim de üşenmeden yapmam lazım dedim kendi kendime,o yüzden gözümün önünde olsun diye koydum:KK34:

çok özel bir sosla yapmıştım o yüzden tek çatal bile almadım devamı gelir korkusuyla vereyim şu kiloları elbet ayda bir yerim bende o günleri hayal ediyorum :)
sağol canımm

hemen bakacağımm neler varmışş mujk

o çok özel sosoun tarifini alabiliyor muyuz aceebaağğ :KK1: benim dün akşam yaptığım bolones ti :21: bizim Türk usulü Kıymalı makarna işte :KK1: kepekli spagettiyle yaptım

Valla napsak bilemedim mattikacım :26: Tüm kk da kilo bildirimleri cuma günü yapılır.Pazartesi tartılanlar,cuma tartılanlar diye ayrı ayrı liste oluştursak iyice karışacak ortalık:26: Başka da bir fikir gelmiyor aklıma

pazartesi tartılalım diyenler çoğunlukta yapcak bişey yok gibi.
onlardan vazgeçmelerini istesek diye düşündüm ama olmaz tabi.

X