Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Loxicim,

Bende seninle aynı duygudan mustaribim. Uzun süredir 3-4 kiloyu verememek bende acayip bir motivasyon eksikliğine yol açtı. Fıstık ezmesi filan bu işin bahanesi aslında:-( Zaman zaman ben de yediklerimin miktarlarını ölçülü hale etirmeyi düşünüyorum açıkçası...Mesela son hafta benim beslenme düzenim bozuldu; bugün neredeyse 62 kg olduğumu gördüm. Haftasonu kaçamak sayılabilecek sadece bir miktar un helvası yedim(haftasonu menülerimi henüz yazmadım). Sonunda 2 kg fazla çıktı. İstediğimiz kiloya ulaştığımızda bunu muhafaza etmek için deaynı hassasiyetle beslenmeye devam etmek gerekiyor sanırım.

Evet siz baktığınızda benim hedef kiloma az kalmış olarak görüyorsunuz. Ama ben 73kg ile geçen sene nisan ayında başlamıştım. Neredeyse 1 sene olacak ben hala kilo vermeye uğraşıyorum, bu da beni fena halde bunaltıyor açıkçası... Sürekli diyet yapma modunda olmaktan yoruldum:-(((

Benim bu mücedelem etrafımdaki insanları da yoruyor, en başta eşimi tabii. Nereye gitsem yine mi diyettesin serzenişi ile karşılaşıyorum....

Neyse, tabii bu beslenme düzeninden vazgeçecek değilim ama sizden başka da bu duygularımı paylaşabileceim ve beni anlayacak kimse yok malesef. İyi ki varsınız sizleri çoooookkkkk seviyorum:KK54:En Büyük KK

SENDE İYİ Kİ VARSIN CNM:)

Seni çok iyi anllıyorum.Aynı Durumu sen bir senedir ben 14 senedir yaşıyorum.
Hamileyken 92 ye çıktım ve o seneden beri hep diyet modundayım.
Tabi çok yanlış şeyler yaptım,sizleri bulana kadar.
Benimde etrafımda herkes diyette olmamdan bıktı.Dalga geçiyorlar.
Uzun zamandır da bu modda olunca kaçamakta oluyor,bezginlikte...
Neyseki birbirimizi toparlıyoruzda yola devam ediyorruz.

Napalım.ne diyoruz:
Bu kilolar bizi yenemeyecek,biz onları yeneceğiz

ENİNDE SONUNDA:)

.

loxicim,

bende seninle aynı duygudan mustaribim. Uzun süredir 3-4 kiloyu verememek bende acayip bir motivasyon eksikliğine yol açtı. Fıstık ezmesi filan bu işin bahanesi aslında:-( zaman zaman ben de yediklerimin miktarlarını ölçülü hale etirmeyi düşünüyorum açıkçası...mesela son hafta benim beslenme düzenim bozuldu; bugün neredeyse 62 kg olduğumu gördüm. Haftasonu kaçamak sayılabilecek sadece bir miktar un helvası yedim(haftasonu menülerimi henüz yazmadım). Sonunda 2 kg fazla çıktı. Istediğimiz kiloya ulaştığımızda bunu muhafaza etmek için deaynı hassasiyetle beslenmeye devam etmek gerekiyor sanırım.

Evet siz baktığınızda benim hedef kiloma az kalmış olarak görüyorsunuz. Ama ben 73kg ile geçen sene nisan ayında başlamıştım. Neredeyse 1 sene olacak ben hala kilo vermeye uğraşıyorum, bu da beni fena halde bunaltıyor açıkçası... Sürekli diyet yapma modunda olmaktan yoruldum:-(((

benim bu mücedelem etrafımdaki insanları da yoruyor, en başta eşimi tabii. Nereye gitsem yine mi diyettesin serzenişi ile karşılaşıyorum....

Neyse, tabii bu beslenme düzeninden vazgeçecek değilim ama sizden başka da bu duygularımı paylaşabileceim ve beni anlayacak kimse yok malesef. Iyi ki varsınız sizleri çoooookkkkk seviyorum:KK54:En Büyük KK

demek bizim loxiii aslında güzin ablaymışş haaa:KK1::KK1:bebeğim sakın moralini bozma olaya bir de şu açıdan bakalım şimdi öfleyip püflesekte tek derdimiz yağlarımızda olsa bu diyet geleceğimize yatırım yapıo.homini gırtlak yeyip mazallah genç yaşta postu yere sermekte var ama değil mi:KK53:biz yolumuzdan motivasyonumuzdan kaçmayalım ideal kilona gelene kadar kaçamak yapma sonra diyet psikolojisinden çıkıp ölçülü yersen hiçbişicik olmaz ki.biz aman yersem kilo alıyorum diyerek beyne komut vermezsek ben yicem sende öğütüceksin ulennn deyip kükrersek yürüyüşümüzü de yaparsak sıfır km hatun olarak hayatımızı en gıcırından yaşarız değil mi şekerim:KK16:

sende iyi ki varsın cnm:)

seni çok iyi anllıyorum.aynı durumu sen bir senedir ben 14 senedir yaşıyorum.
Hamileyken 92 ye çıktım ve o seneden beri hep diyet modundayım.
Tabi çok yanlış şeyler yaptım,sizleri bulana kadar.
Benimde etrafımda herkes diyette olmamdan bıktı.dalga geçiyorlar.
Uzun zamandır da bu modda olunca kaçamakta oluyor,bezginlikte...
Neyseki birbirimizi toparlıyoruzda yola devam ediyorruz.

Napalım.ne diyoruz:
Bu kilolar bizi yenemeyecek,biz onları yeneceğiz

eninde sonunda:)

.

canım diyette olduğunu söyleme sende içim almıyor falan deyip sıyrılsan.ben anlayış kabızlarına öyle diyorum mesela çok işe yarıyor:KK1::KK1:hemi de çatır çatır çatlıolar:KK53:

al sana bir elektrikli sandalye adayı daha:KK57::KK57:herkesin bünyesi farklıdır canım eminim bir anda biter ama belki bir yerde yanlış yapıyorsundur kaçta akşam yemeği yiyorsun yürüyüş sudan ne haber?test yaptırdın mı?motivasyonun düştüyse aç ilk sayfadan itibaren gül'ü oku.acayip iyi geliyiyyy:KK16:

Akşam yemegimi 18.30-19.00 civarı yiyorum gece 1 de uyuyorum 9-9.30 uyanıyorum, tatlandırıcı kullanıyordum kıvrana

kıvrana ondan da vazgectım ve gece 11de en az 40 dk max 75 dk yuruyorum her gün, su en az 2 litre max 3.5 litre içiyorum,

kitabı satır satır uyguluyorum baklagilleri degil çig sebzeleri ve hayvansal proteini tercih ediyorum aksamları, kahvaltıma her

zaman cok dikkat ediyorum...Kan testi yaptırdım sadece, demir haric (demir takviyesi yazdı doktor onu kullanıyorum) hersey

gayet iyi, açlık tokluk kanıma bakıldı,insülin direnci de yok çıldıracagımm :KK50: Bilemiyorum ki sıkıntı nerde hemen mudahele

edeyim :KK50: eksik birşey görüyor musunuz yardım lütfenn

GÜL zaten ne kadar tebrik etsem az, kitapta da okudum, egiliyorum önünde saygıyla

demek bizim loxiii aslında güzin ablaymışş haaa:KK1::KK1:bebeğim sakın moralini bozma olaya bir de şu açıdan bakalım şimdi öfleyip püflesekte tek derdimiz yağlarımızda olsa bu diyet geleceğimize yatırım yapıo.homini gırtlak yeyip mazallah genç yaşta postu yere sermekte var ama değil mi:KK53:biz yolumuzdan motivasyonumuzdan kaçmayalım ideal kilona gelene kadar kaçamak yapma sonra diyet psikolojisinden çıkıp ölçülü yersen hiçbişicik olmaz ki.biz aman yersem kilo alıyorum diyerek beyne komut vermezsek ben yicem sende öğütüceksin ulennn deyip kükrersek yürüyüşümüzü de yaparsak sıfır km hatun olarak hayatımızı en gıcırından yaşarız değil mi şekerim:KK16:

1 senedir diyette olunca sıfır kaçamak da çok zor oluyo canım..
ben tam 1 senedir kola ,gazoz hatta meyveli soda bilenem içmedimmm....
cipside yılbaşı gecesi küçük bir kase yedimm...
karşımda her akşam çayın yanında bişeyler öğüten kocan ve kızın varken diyeti kaçamaksız götürmek çok zorrrr..

Akşam yemegimi 18.30-19.00 civarı yiyorum gece 1 de uyuyorum 9-9.30 uyanıyorum, tatlandırıcı kullanıyordum kıvrana

kıvrana ondan da vazgectım ve gece 11de en az 40 dk max 75 dk yuruyorum her gün, su en az 2 litre max 3.5 litre içiyorum,

kitabı satır satır uyguluyorum baklagilleri degil çig sebzeleri ve hayvansal proteini tercih ediyorum aksamları, kahvaltıma her

zaman cok dikkat ediyorum...Kan testi yaptırdım sadece, demir haric (demir takviyesi yazdı doktor onu kullanıyorum) hersey

gayet iyi, açlık tokluk kanıma bakıldı,insülin direnci de yok çıldıracagımm :KK50: Bilemiyorum ki sıkıntı nerde hemen mudahele

GÜL zaten ne kadar tebrik etsem az, kitapta da okudum, egiliyorum önünde saygıyla

bmi 21.4 gözüküyor..
senin boyun kaç ki....
yağın yok gibiiii,sorun bu olabilir mi:18:

biraz daha erken yatsan diyette uyku çok önemli canım ara öğün yemiyorsun de mi?sabret canım mutlaka gidecek o kilolar hem iki hafta nedir ki kaç yılın birikmiş kilosudur onlar farketmeden.en kötü dukanın bir haftalık atağını yapar sonuca bakıp karşılaştırma yaparsın.hocaya bir sorsana kuzum o sana yol gösterir seviyoruz seni diyetten kopma:KK16:

selam çıtırlar..

görüşmeyeli nasılsınız?

bugünkü menülerim şöyle ..

sabah:

4 gün kurusu uyandığımda üzerine su
1 domates
1kk beyaz peynir
7-8 zeytin
şekersiz çay
2-3 tane sarma..malesef pirinçliydi..arkadaş evde yapıp getirmiş işe..

öğlen:

1 tabak kıymalı karnabahar
1 kase yoğurt
ve yine sarma..:KK43: uzun zamandır yememiştim dayanamadım..

1 senedir diyette olunca sıfır kaçamak da çok zor oluyo canım..
ben tam 1 senedir kola ,gazoz hatta meyveli soda bilenem içmedimmm....
cipside yılbaşı gecesi küçük bir kase yedimm...
karşımda her akşam çayın yanında bişeyler öğüten kocan ve kızın varken diyeti kaçamaksız götürmek çok zorrrr..

eee senin boyun iyiymiş 55 olmasan 60'ı korusan ya da sporla biraz sıkılaşsan daha iyi olmaz mı sexüüü lady:KK1::KK1:bak en nefis çağına gelmişsin tuzda bekletilmiş patlıcandan karnıyarık'a dönüşme evrendesin:KK1:takma böle şeyleri kafaya bırak dağınık kalsın:KK53::KK16:

selam çıtırlar..

görüşmeyeli nasılsınız?

bugünkü menülerim şöyle ..

sabah:

4 gün kurusu uyandığımda üzerine su
1 domates
1kk beyaz peynir
7-8 zeytin
şekersiz çay
2-3 tane sarma..malesef pirinçliydi..arkadaş evde yapıp getirmiş işe..

öğlen:

1 tabak kıymalı karnabahar
1 kase yoğurt
ve yine sarma..:KK43: uzun zamandır yememiştim dayanamadım..

aaa sen bilmiyor musun sabah hoca yağlarınızı ve insilününüzün direncini korumak için hergün sarma şart dediydi:KK57::KK57:sarma değil o şeker şeker bebeğim bol su ve yürüyüş bekliyoruz senden:KK16:

çok acıktım dolabı bi açtım misafirlerden kalan baklava,ıspanaklı kek ve mayalı poğaçalar....
elime bi poaça aldım kokladım,bi ısırık aldım çiğnerken yutsam mı tükürsem mi oldum tükürürsem nimete saygısızlık olur diye yuttum elimdekini yerine koydum mutfaktan kaçarak uzaklaştım.
oooooooooooooyy ooooooooooooooooooy

Gercekten çok güldüm. Ben olsamnimet falan demez tükürürdum valla. Bir haftadır elimi sürmüyorum ne şekere ne ünlü mamullere.
Hayretler içindeyim. İnşallah böyle gide.

Bence de geç yattığın için olabilir. Bir kaç gün de erken yatmayı dene bakalım ne olacak.
Hoca erken yatın, en geç 11 de yatakta olun diyor doğru hatırlıyorsam.
Ben bile oğlanın 12 beslenmesini babasına devredip 11 den önce uyuyorum. Sonra da 4-5 gibi kalkıyor bir daha. O zamana kadar
Keltin calisiyordur diye umuyorum.

Bugün yani Pazartesi itibarıyla sevgili tartım 69,400 gösterdi.
Kendisini camdan atacağımı duydu galiba.
Sanırım aksam yatmadan yaptıgım sporun etkisi oldu.
Bundan sonra bir sonraki Pazartesi'ye kadar tartilmak yok benim için.
İnşallah sözümü tutarım.

beyaz lahana salatası yapıyormusunuz kızlarrrrrrrrrrrrrr..
süper oluyorrr wc sorunu yaşayanlara da iyi gelir hemm..
lahananın en iç tarafını ince nce doğrayıp içine maydanoz ve domtes de koyun varsa bol limon ve zeytinyağı ile harika ve doyurucu bir salata:KK56:

evet bu arada yapmamıstım guzel fıkır

ıkıncı ogunum

1 kase bol pulbıberlı mercımek corba
1 tabak az bulgurlu pırasa
1 tabak bol yesıllıklı salata
bırkactane fındık

turk kahvesı

Gercekten çok güldüm. Ben olsamnimet falan demez tükürürdum valla. Bir haftadır elimi sürmüyorum ne şekere ne ünlü mamullere.
Hayretler içindeyim. İnşallah böyle gide.

inşallah benim de senin gibi olur aslında eskiden çok iradeliydim ama şimdi emzirdiğim için mi bilmiyorum acayip yeme isteği var.Bi de hakkatten yedikçe yiyesi geliyor insanın

aaa sen bilmiyor musun sabah hoca yağlarınızı ve insilününüzün direncini korumak için hergün sarma şart dediydi:KK57::KK57:sarma değil o şeker şeker bebeğim bol su ve yürüyüş bekliyoruz senden:KK16:

:KK66::KK66: ahh dediklerin gerçek olaydı be canım ne olurdu..hergün sarmalar börekler çikolatalar yeseydikte hem zayıf kalsaydık hem de sağlıklı olsaydıkk..ahh ahhh...kesin o zamanda bunlar serbest diye bize zevk vermezdi yasaklarya ondan bu kadar lezzetli geliyorlar bize...napalım kader utansın..ben suyumu içmeye devam edeyim artık..:KK43::KK43:

:KK66::KK66: Ahh dediklerin gerçek olaydı be canım ne olurdu..hergün sarmalar börekler çikolatalar yeseydikte hem zayıf kalsaydık hem de sağlıklı olsaydıkk..ahh ahhh...kesin o zamanda bunlar serbest diye bize zevk vermezdi yasaklarya ondan bu kadar lezzetli geliyorlar bize...napalım kader utansın..ben suyumu içmeye devam edeyim artık..:KK43::KK43:

kadınlık nimetlerinin yanında sarmada neymiş:KK1::KK1:düşünsene man...oda indirim var ama şişko olduğun için içine sığamıyorsun yarabbim ben yaşadım çookkk kötüydü sinirlenip bir tencere makarna yemiştim kafaya bak:KK53::KK53:ama kilo vereyim ilk işim önce alışveriş merkezlerinin sonra istanbulun anasını ağlatmak:KK1::KK1:(kötü manada deeğil her zaman gittiğim kafede göbeğimin katlarının görünmesini engellemek için sırtım dönük oturmayı bırakarak işe başlicimmm mesela:KK1::KK53:)

eee senin boyun iyiymiş 55 olmasan 60'ı korusan ya da sporla biraz sıkılaşsan daha iyi olmaz mı sexüüü lady:KK1::KK1:bak en nefis çağına gelmişsin tuzda bekletilmiş patlıcandan karnıyarık'a dönüşme evrendesin:KK1:takma böle şeyleri kafaya bırak dağınık kalsın:KK53::KK16:
evet spor yapsam süper olacak ama yapamıyorum...
off beni de atsan atılmıyor satsan satılmıyor anlayacağın
aaa sen bilmiyor musun sabah hoca yağlarınızı ve insilününüzün direncini korumak için hergün sarma şart dediydi:KK57::KK57::

:KK9::KK9::KK9:

X