Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhaba sevgili arkadaşlar

bende kilo vermek istiyorum 69 kiloyum 9 kilo vermek istiyorum sayfayı tek tek okumaya çalışyıroum ama çalıştığım için zor oluyor bana tavsiyleriniz olurmu ? :KK16:

Hoşgeldin,

Birinci sayfada örnek menüler var, neler yiyebileceğini görebilirsin orada. Kitap varsa zaten biliyorsundur, yoksa genel olarak unlu şekerli ve her türlü işlenmiş gıdadan uzak duruyoruz buna ekmek de dahil. Mümkğn olduğunca herşeyin doğalını öğün aralarımız 4-5 saat olacak şekilde ve tüm yeme işini akşam 7-8'den önce bitirecek şekilde tüketiyoruz. Yiyeceklerimizi düşük glisemik indeksliler arasından seçmeye gayret ediyoruz. Veeee uygun olan bir sporu da ekledik mi tamammmm....

Sen de günlük olarak yediklerini burada bizimle paylaşırsan yardımcı olmak daha kolay olur....

Canan Hanim öncelikle size her iki kitabiniz icinde tesekkür ederim. Ben sizin önerdiginiz sekilde beslenmeyi 6 haftadir yapiyorum ve yaninda her gün 6km yürüyorum. Ilk basladigimda 90 kiloydum simdi 6 kilo hafifledim. Ayni zamanda adiniza acilmis bir forum sayfasina üyeyim. Bir sürü arkadasimla birlikte birbirimize destek oluyoruz. Canan Hanim benim sormak istedigim iki sey var birincisi ben sabahlari 9-10 siralari kalkiyorum hic birsey yemeden ve anca 11 gibi yürüyüse cikiyorum. Kahvalti etmem nerdeyse saat 13:00 buluyor. Kesinlikle hicbir halsizlik hisetmiyorum. Sizce dogrumu yapiyorum yada yürüyüse cikmadan 1 bardak süt filan icmem gerekiyor mu? Ikinci sorum ise Greyfurtla ilgili greyfurtun insülin düzeyini düşürerek vücudun yağ depolamasına engel oldugu ve bu yüzdende her ögünden önce 1-2 bardak suyunun icilmesi yada posali sekilde tüketilmesi öneriliyor. Siz bu konuda ne düsünüyorsunuz. Her ögün olmasada sabah kahvaltida 1 tane yada yarim greyfurt yememizin bize yarari olur mu?
--------------------------------------------------------------------------------
12.01.2012 11:KK76:00 tarihinde sorulmuştur.

Soruyu Sil Şikayet Et

Prof. Dr. M Canan
Efendigil KARATAY Kardiyoloji

Cevap :

Greyfurt bütünüyle yiyebilirsiniz. Yalnız şekerli olduğunu unutmayın...Yürüyorsanız tabii ki yeriniz...Evde tembel tembel oturanlara yemeyin diyorum...Dinç hissediyorsanız, kendi ritminiz kendi vücuduna uyuyor demektir...Telaş etmeyin. Bol su için.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

Rahatladım valla, ben yarım greyfurt ekledim bugün yediklerime...

Eline sağlık canım...

tartıda eksi gördüğümüğüzde hissettiklerimiz aynıymış:KK1:ben 50kiloyu gördüğüm gün öpmek ne kelime yalıcam valla:KK1::KK1:
kız jarniii 50 yı görelimde yalayalım valla razıyım

Arkadaşlar herkesi tebrik ediyorum :KK70::KK71:
bundan sonra bildirimleri 12.00 veya 14.00 e kadar yapalım ne dersiniz?Bu şekilde herkes sabahtan buraya bakar,liste yapacak olan arkadaşımızda bildirimleri bekleyeceği son saati bilir,listeyi yapsam mı yapmasam mı diye düşünmez.Sonradan bildirim yapanlar olursa da sonradan eklenir tabiki ama yine de bir saat koymakta fayda var diyorum.Farklı düşünenvarsa belirtsin,çoğunluk ne isterse onu uygularız :KK16:
bencede 12 olsun daha ıyı

Vermişsin ya, tebrikler canım haftaya daha çok verirsin inşallah:KK9:

Tebrikler Jarniii:KK9:

Sana da almadığın için tebrikler canım:KK9:

:26:

ınsallah canım ya

bugunku menüm:

1. öğün
yarım greyfurt
2 kayısı yumurta
yarım avuc peynır
yarım yeşil biber
5-6 ceviz
1 kuru kayısı
elma çayı:nazar:

2. öğün:
1 kase kurufasulye
1 tbk kuru patlıcan kavurması
yogurt
havuc turp salatası

spor:1 saat yürüyüş:KK8:

sıvı: 1 ,5 lt

bugun wc ye çıkamadım,hemen biberiye çayı içiyorum ben de:KK17:

saphıracım guzel arkadasım cok cok tbrk ederım senı bu hafta cok ıyıydın en az verdıgın hafta bu hafta olsun hedefe saglıkla neseyle ulasmak dılegıyle evet ya 12 yada 14 bıldırım ıcın son saat olabılır ben hep sabah bıldırırdım bu sabah modemın azızlıgıne ugradım
çok teşekkür ederim canım :KK70: hep birlikte inşallah :KK71:
benim için sorun değil canım
:
tamam canım :KK16:
Saphiram canım kendim versem ancak bu kadar sevinirdim, çooook tebrik ederim canım başarılarının devamını dilerim:KK9::KK9::KK9:

bundan sonra senin menülerini takip edeceğim, sen bugün ne yediysen o da benim yarınki menüm olcek:KK51:

canımsıınnnnn çok teşekkürlerrr :KK70::KK71:
emin misin :KK1: benim neülerde kaçamaklarda oluyor,heleki bugünnn :KK17:

kahvaltı:
2 yumurta (kk haşlanmış)
peynir
zeytin
domates
maydonoz
2 minik lokma kepek ekmeği,üzerinede azıcık labne ve bal ile
çay

öğlen:
1 ad. kakaolu muffin
çay

akşam:
1 ad. kakaolu muffin

tuhaf bir menü farkındayım :KK37:

PAPADİYA PRODÜKSİYON İFTİHARLA SUNAR:KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:

10.10 2011=108.5
28.10.2011=103.4
04.11.2011=102.0
11.11.2011=100.7
18.11.2011=99.4
25.11.2011=97.6
02.12.2011=96.2
09.12.2011=94.6
16.12.2011=93.2
23.12.2011=91.9
30.11.2011=91.1
06.01.2012=90.1
13.12.2012=88.7
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bu lıstee boyleeee uzaaarrr gıderrrr

:21::21::21::21::21:

Maşallah:nazar::nazar::nazar:

oyy maşallah gözüolanın gözü çıksın inşallah:21::21::nazar:

yaahuu şükret 13 kilo gtmiş emme şeytana uyma yaptığın her bir kaçamakla insilün direncinin gururuyla oynuyorsun bebeğim:KK1:o da fakir ama gururlu tabi barikat kuruyor son gramların önüne:KK1:sen o direnci ortadan kaldırmaya bak:KK1::KK1:

:)) Yokedeceğim onu, gölgelerin gücü adınaaaaa:KK52::KK52::KK52:

Arkadaşlar herkesi tebrik ediyorum :KK70::KK71:
bundan sonra bildirimleri 12.00 veya 14.00 e kadar yapalım ne dersiniz?Bu şekilde herkes sabahtan buraya bakar,liste yapacak olan arkadaşımızda bildirimleri bekleyeceği son saati bilir,listeyi yapsam mı yapmasam mı diye düşünmez.Sonradan bildirim yapanlar olursa da sonradan eklenir tabiki ama yine de bir saat koymakta fayda var diyorum.Farklı düşünenvarsa belirtsin,çoğunluk ne isterse onu uygularız :KK16:

Saat sınırı olması iyi olur canım bence de...

bugunku menüm:

1. öğün
yarım greyfurt
2 kayısı yumurta
yarım avuc peynır
yarım yeşil biber
5-6 ceviz
1 kuru kayısı
elma çayı:nazar:

2. öğün:
1 kase kurufasulye
1 tbk kuru patlıcan kavurması
yogurt
havuc turp salatası

spor:1 saat yürüyüş:KK8:

sıvı: 1 ,5 lt

bugun wc ye çıkamadım,hemen biberiye çayı içiyorum ben de:KK17:

afiyet olsun tatlımm.:KK16::KK16:
ben aldım çayımı sen de al biberiye çayını gel hemen yamacıma biraz laflayalımmm.:nazar::nazar::KK9::KK9:

Selam kızlarrrr nasılsınızzz ?
Ne yaptınız nasıl gidiyor kilo verme .
Bizim tanışma işi kaldı :KK1:
Bu hafta hep hasta gibiydim derken kaldı gitti ..
HAftaya dönüyorum inşallah bakalım.

kız loxiii kuru meyveyi haşlamak yasak ya,yaş meyveyi haşlamak yasak değil demek mi oluyor bu...
ayva tatlısı yapabülürmüyüzzzz...
yada ayva tatlısı görünümlü elma tatlısı falan:KK56:
ayy bayılazaaaaam,ay bayılazaaaammmmmm:KK36::KK36::KK36:

kız ozellikle mı yapıyosun,kuru ve yaş tüm meyvelerı pişirmek yasak dıyoruz.
kabak meyve değil ,anla artıkkk:KK57:

karnıbaharı haslayıp fırın tepsısıne koyuyoruz sut yumurta zyag kasar rendesını karıstırıp uzerıne dokuyoruz fırına verıyoruz mikemmel oluyo cokta saglıklı loxım:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:
sağol caniko,karnıbaharım var evde,deneyecem en kısa sürede:KK56:

Senin 1 ay sonraki tartını ben de 4 gözlen bekliyorum valla:-) Kendimden çok ümidim yok bu konuda:26:

Ama bir itirafta bulunayım, geçen hafta kilo verememiş olmak menüm motivasyonumu yerle 1 etti malesef:-( Bu hafta o kadar bozulmadım çünkü cozutmuştum zaten. Bu kilo olayını bitirip gündemimden çıkarmak istiyorum artık....73 kg iken mart sonu gibi başlamıştım geçen sene neredeyse 1 sene olmuş ben hala uğraşıyorum ve azıcık farklı birşey yiyip dikkat etmesem tartı hemen yukarıya fırlıyor, bu da moral bozucu oluyor malesef:-:-)43:

İşte geçen hafta senin ruh halin nasılsa benim de hafta ortasından beri aynı:KK20:

Ama yola devam etmekten başka da çarem yok:KK42:
yaa anladın şımdı beni dimi,herşeyi yaptıgın halde kilo verememek acayıp moral maalesef:KK50:

neye ki senın 400 gr ın kalmıs gözlemem,aynı kiloda kalmak da basarı bence sizin için:KK9:
normal kabağı birinin pişirmeden yediği gibi yiyemez miyimmm:KK9:

eee peki bu tahinin nesi tatlı kardeşşş,o nası tatlı oluyo vallahi anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamadımmmmm
işte tatlı niyetıne onu kullanıyorlar.kitaptakı tarıfte tahın falan yok,üstüne cevız koyup yıyorsun:KK37:tahın bızım arkadasların ıcadı:KK28:

altın günü müüüüü:KK53:
iwetto:KK52:

hoşgeldinn tatlımmmm:KK16::KK16::KK16:
hayırlısı olsunn herşey içinn, kısmet nasip işi böyle şeyler, aceleye gerek yokkk.:KK34::KK34:
dönnn çokk özledikkk seniii...
kilo almamışsındır inşallahhhh:KK20::KK20:

afiyet olsun tatlımm.:KK16::KK16:
ben aldım çayımı sen de al biberiye çayını gel hemen yamacıma biraz laflayalımmm.:nazar::nazar::KK9::KK9:
geldin canım yamacına,ne var ne çok görüşmeyeli:KK1:

çok teşekkür ederim canım :KK70: hep birlikte inşallah :KK71:

tamam canım :KK16:

canımsıınnnnn çok teşekkürlerrr :KK70::KK71:
emin misin :KK1: benim neülerde kaçamaklarda oluyor,heleki bugünnn :KK17:

kahvaltı:
2 yumurta (kk haşlanmış)
peynir
zeytin
domates
maydonoz
2 minik lokma kepek ekmeği,üzerinede azıcık labne ve bal ile
çay

öğlen:
1 ad. kakaolu muffin
çay

akşam:
1 ad. kakaolu muffin

tuhaf bir menü farkındayım :KK37:

yok canım estagfurullah,onlar nazarboncugu:nazar::KK1:

hoşgeldin canım:KK16:boşver acele etme tanışma faslı için,ne kadar geç o kadar iyi kaynanayla tanışmak için:KK9::KK9::KK9::KK9:

greyfurt çılgınlıgımızdan haberin var mı?:KK53::KK53::KK53:

hosgeldın canımm

Hoşbuldum pepeticim..

hoşgeldinn tatlımmmm:KK16::KK16::KK16:
hayırlısı olsunn herşey içinn, kısmet nasip işi böyle şeyler, aceleye gerek yokkk.:KK34::KK34:
dönnn çokk özledikkk seniii...
kilo almamışsındır inşallahhhh:KK20::KK20:

Haftaya buradayım idealistcim.
Pilatese devam mı ?
Bir kilo aldım ki sormaa ..
Ama neler yemedim nelerr ..

hoşgeldin canım:KK16:boşver acele etme tanışma faslı için,ne kadar geç o kadar iyi kaynanayla tanışmak için:KK9::KK9::KK9::KK9:

greyfurt çılgınlıgımızdan haberin var mı?:KK53::KK53::KK53:

Bence de sanırım en iyi o loxicimm.
aaa o neymiş ki ?

X