Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

vallaha janii bende masanın üstündeki ekmekge ellim bi gitti bi geldi sonunda ben kazandım kalktım masadan aman bacılar yımeyın geleçek hafta + olmasın hiç degilse tutun übüğünüzü
2. öğünüm
1tabak pırasa
2 parca tavuk fırında( ben butavuk işini daha çözemedm ):KK31:
1 kase yoğurt pul biberli
küçük bir not: sporcular spordan önce yoğurt ve bul biber karımşımdan yermiş yağları yaksın diye nekadar doğru bilmem göreceğiz

vallaha janii bende masanın üstündeki ekmekge ellim bi gitti bi geldi sonunda ben kazandım kalktım masadan aman bacılar yımeyın geleçek hafta + olmasın hiç degilse tutun übüğünüzü
2. öğünüm
1tabak pırasa
2 parca tavuk fırında( ben butavuk işini daha çözemedm ):KK31:
1 kase yoğurt pul biberli
küçük bir not: Sporcular spordan önce yoğurt ve bul biber karımşımdan yermiş yağları yaksın diye nekadar doğru bilmem göreceğiz

uzat yanağını o vakit öpüyorum seni datlum en sulusundan(ki ne öpmekten ne de öpülmekten hoşlanmam yani:KK1::KK1:)

ugur böcüğümde pek guzel olmus loxımmmm

kahvaltım

1 yumurta
2 kasık melemen
peynır
2zeytın
kayısı cevız
badem cay

komsudaydım kahvaltıda
borek kek kanepe t.gogsu es gegtıklerım
efferım bağa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Tesekkur ederiiiimm :KK1: Ilk defa sanırım tam olarak eksiksiz yapabildim karatay kahvaltısını :KK1: haftaya bugun sonuclara yansır ınsalla, cok cok dikkat edicem bu hafta her ayrıntıya..
bol şansss dileyrum sanaaa azmin daim olsun arkidişşş

Uygun tabi petuşum
Ben de dolma yememek için ızgara köft söyledim yanında salatayla yiyeceğim...
ceylinimm bu özverilerimiz bize sağlık ve tartıda eksi olarak geri dönsün inşallah bende dediklerimi aynen yedim seninki de gayet iyiymiş bir de ayran iç afiyet olsun

heyy maşallah maşallah nazar deymez inşallah:nazar:

ayy kaynıyor burası ama işim çok yaa öff

menülerimi yazmamışım

dün akşam ki yemişkom:KK1:

anaaaa valla hatırlamıom:KK57:ama bir parça but ve yoğurt var dı

sabah kahvaltişkom(fazla yoğunluktan sıyırttım kanımca)

bir kase yoğurdun içine bir avuç badem
dört gün kurusu
bol tarçın
keten tohumu koyup yedim(merak edenlere acıktırmıo ve bağırsaklarımı köle isaura gibi çalıştırıo yeminle:KK1:)

öğlen mamişkom:KK1:
bir porsiyon ızgara köfte
yanına bol domates biber köz
ayran(kutu):KK57:

hepinizi seviyrum çok yazamıyorum ama takipteyim ajanlar:KK3::KK16:

jarnimm davşanımm yidüklerin gözelmiş nazar deymesin değilll değmesin olcek şirineee ben o kelimeye çok takarım deyil değil ona göree :)) değmesin değmesin kem gözler değmesin sanaa
takipte kal ajan jarnii stop

3 vakte kadar sana yımek yasak sen:KK20:
ve dahi biz bile sana biz bile sana bişey eyleyemeyiz
sen otur elindekileri degerlendir yoksa yersin köteği:KK57:sora cata gelir başcağızına:KK22:
tanem yimedim valla zinhar elimi bile dokunmadım dediklerimi yidim geldim muzum,cevizim bademim ve yoğurdumla mesuttum

Cok uygundur efem. Onayladim ahada tastikledim.

Eki Görüntüle 325686
burçinnn bu harikaa çok beğendimm onayladığını da sevindim afiyetlen yidim geldimm :KK56:

çatırttttt,amanın çatladım orta yerimdennn:KK53:bu ne yaw,demek nazar boncuklarında olmasa 3 kg vericen sen:KK9::KK52:

kesinlikle uygun.ben olsam işkembe çorbasını da kaçırmazdım,çok severim de:KK53:

çok güzelmiş menüşkon:KK9:

:
loxaa yidim geldimm güzelce de doydumm işkembeye bende bayılırım emme burda ununu çok koyuyorlar diye yemedim kayınvalideye sipariş vericem yapsında doya doya içicem sirkeyi sarımsağı da basıcam içine :)) :KK56:

slm minişlerrr:KK3:

evde temizlik vardı,sabah cepten okudum bıraz,çok guzel kilolar verilmiş yine,herkesi tebrik ediyorumm:KK9::nazar:darısı benim başıma diyorum,umarım 1 ay tartılmamak işe yarar ben de inişlere geçmeye başlarım tekrar:KK31:

bugun şakır şakır yağmur yagıyor burda,yürüyemiycem maalesef:KK50:

sabah yarım geyfurtumu yedim,pepetomun dediği gibi bende de şişkinlik yaptı,bu saat oldu hala geçmedi,bir taraftan da iyi birşey,hiç açlık hissetmiyorumm:KK1:

kahvaltım şöyle oldu:
yarım greyfurt
2 kayısı yumurta
yarım avuc peynır
yarım yeşil biber
5-6 ceviz
1 kuru kayısı
elma çayı:nazar:
o şişlik gazdır gazz bi pırtlık işi var :) eccük yürü çıkar kendinden
greyfurta hocadan izin çıktı hareket edenler bir bütünü götürebilir demiş ton ton hoca hadi gene iyiyizz :KK8:

Canan Hanim öncelikle size her iki kitabiniz icinde tesekkür ederim. Ben sizin önerdiginiz sekilde beslenmeyi 6 haftadir yapiyorum ve yaninda her gün 6km yürüyorum. Ilk basladigimda 90 kiloydum simdi 6 kilo hafifledim. Ayni zamanda adiniza acilmis bir forum sayfasina üyeyim. Bir sürü arkadasimla birlikte birbirimize destek oluyoruz. Canan Hanim benim sormak istedigim iki sey var birincisi ben sabahlari 9-10 siralari kalkiyorum hic birsey yemeden ve anca 11 gibi yürüyüse cikiyorum. Kahvalti etmem nerdeyse saat 13:00 buluyor. Kesinlikle hicbir halsizlik hisetmiyorum. Sizce dogrumu yapiyorum yada yürüyüse cikmadan 1 bardak süt filan icmem gerekiyor mu? Ikinci sorum ise Greyfurtla ilgili greyfurtun insülin düzeyini düşürerek vücudun yağ depolamasına engel oldugu ve bu yüzdende her ögünden önce 1-2 bardak suyunun icilmesi yada posali sekilde tüketilmesi öneriliyor. Siz bu konuda ne düsünüyorsunuz. Her ögün olmasada sabah kahvaltida 1 tane yada yarim greyfurt yememizin bize yarari olur mu?
--------------------------------------------------------------------------------
12.01.2012 11:KK76:00 tarihinde sorulmuştur.

Soruyu Sil Şikayet Et

Prof. Dr. M Canan
Efendigil KARATAY Kardiyoloji

Cevap :

Greyfurt bütünüyle yiyebilirsiniz. Yalnız şekerli olduğunu unutmayın...Yürüyorsanız tabii ki yeriniz...Evde tembel tembel oturanlara yemeyin diyorum...Dinç hissediyorsanız, kendi ritminiz kendi vücuduna uyuyor demektir...Telaş etmeyin. Bol su için.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
süper haberr yarım yarım yiyek garii gömülün kızlarrr
ahanda bende bir video buldum izleyin bacılarımm Zayıflatan mucize greyfurt / Kanal D Haber

sabah:1 greyfurt suyu (ama posalarınıda içine atıp hüplettim:KK1:)
2 yumurtadan omlet
peynir
5 zeytin
ceviz-kayısı-omega-3

yarım saat yürüyüş..:KK8:
hayret yarım saat nasıl yetti sana ikizim :)

Gözlemem hemşehrim sondan 1. ve 2.paylaşıyoruz:nazar: :KK17:
Ben bu gidişle daha çook sonuncu olurum.
Izgara köftenin yanında ben istememe rağmen pilav koymuşlar hainler...
Gönlüm çöpe gitmesine razı olmadı:KK50:
( Dövebilirsiniz beni, ben bunu hakettim:KK5: )
olmassss ceylinimmm olmasss sen bu pilavları ben bu ikram gelen irmik helvalarını bırkamalıyız olmaz böylee

selam kızlkae modem arızalıydı sımdı gırebıldım bıldırımımı yapayımda lıstedekı yerımı alayım bır an once:KK1:

bıldırım:papadıya
gecen hafta:90.1
bu hafta:88.7
fark :-1.4
spor:arada yuruyus
hedef :75

kızlar kete yıyın bol bol:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
papdiyaa çatlatma adamı yaa kete mete ühüüüüüüüüü kete yiye yiye verdi hatun yaaa:nazar:

alinyazimkaderimsin kullanıcısından alıntı
arkadaşım ellerine sağlık liste için sağol
4. olmuşum yani ilk 5 e girdim haftaya ilk 3 teyim inşallah....
o kupayı kaldıracağım, kararlıyım :KK1:

öğlen yarım saat yürüdüm hava soğuk ama güneşli
akşam da yürüyeceğim ama nasıl terliyorum bir görseniz :KK1:

öğle yemeğimi de yazayım:
et kavurma, yoğurt, salata, domates çorbası
tıka basa doydum ben akşamı çerezle geçiştiririm yetmezse yoğurt yerim...
bugün yorgunum kızlar ancak 40 dk yürürüm :KK31:

yarın kayınvalidemlere gidecekmişiz ateş bastı beni

petunyacım karıların 10 sanıyede huplettıgı keteyı 4 gunde yedım tabı kılo yapmıycak namıssız:KK52::KK52::KK52::KK52:

alinyazimkaderimsin kullanıcısından alıntı
arkadaşım ellerine sağlık liste için sağol
4. olmuşum yani ilk 5 e girdim haftaya ilk 3 teyim inşallah....
o kupayı kaldıracağım, kararlıyım :KK1:

öğlen yarım saat yürüdüm hava soğuk ama güneşli
akşam da yürüyeceğim ama nasıl terliyorum bir görseniz :KK1:

öğle yemeğimi de yazayım:
et kavurma, yoğurt, salata, domates çorbası
tıka basa doydum ben akşamı çerezle geçiştiririm yetmezse yoğurt yerim...
bugün yorgunum kızlar ancak 40 dk yürürüm :KK31:

yarın kayınvalidemlere gidecekmişiz ateş bastı beni

zeynoo çok ösledin herhal :)) ateşlenmişinn

hava çok soğuk,eşiminde işi vardı çıktı..hatta çok sinirlendim...yürüyemedim...:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

sakin ol ikizim yaa bugünde yarım saatçik oluversinn endorfin bağımlısımısın nesin :)) relaxx

% // TOPLAM VERILEN KG

1. MATTIKA ==> %2.56 / 3.600 :KK19::KK19::KK19::nazar::nazar::nazar:

2. SAPHIRA ==> %2.15 / 17.800 :KK19::KK19::nazar::nazar:

3. LEYLAK70 ==> %2.04 / 3.900 :KK19::nazar:

4. ZEYNEPFAZ ==> %1.87 / 3.300 :KK9:

5. GUL63 ==> %1.26 / 42.000 :KK9:

6. ALINYAZIMKADERIMSIN ==> %1.03 / 17.200 :KK9:

7. IDEALIST ==> %0.79 / 11.600 :KK9:

8. MADAMSEMBOL ==> % 0.63 / :KK9:

9. TANEM111 ==> %0.49 / 2.200 :KK9:

10. ASLI72 ==> % 0.445 / 4.000 :KK9:

11. HANDAN_6 ==> %0.443 / 2.900 :KK9:

12.BURCIN79 ==> % 0.23 / 6.000 :KK9:

13. IKIZ81 ==> % 0.16 / 8.000 :KK9:

14. PEPETI ==> % 0.15 / 1.800 :KK9:

15. JARNANA ==> % 0.12 / 8.000 :KK9:

16. PEMBEKALP ==> % 0.00 / 3.000 :KK9:

17. CEYLIN1907 ==> + %0.16 /9.500 :KK50:

18. GOZLEME ==> + % 0.99 / 7.00 :KK50:

ellerine sağlık canım liste çok güzel olmuş.herkesi tebrik ediyorum kocaman öpüyorumm

jarnimm davşanımm yidüklerin gözelmiş nazar deymesin değilll değmesin olcek şirineee ben o kelimeye çok takarım deyil değil ona göree :)) değmesin değmesin kem gözler değmesin sanaa
takipte kal ajan jarnii stop

o şişlik gazdır gazz bi pırtlık işi var :) eccük yürü çıkar kendinden
greyfurta hocadan izin çıktı hareket edenler bir bütünü götürebilir demiş ton ton hoca hadi gene iyiyizz :KK8:

Olmassss ceylinimmm olmasss sen bu pilavları ben bu ikram gelen irmik helvalarını bırkamalıyız olmaz böylee

:

hahhhaaa kıızz ben normaldede söylerkende bir tuhaf diyorum lisede tören konuşmalarını hocalar zorla bana yaptırırdı bazı kelimeleri tuhaf söylediğim için ağzıma kalem koyup 2saat pprova yapmak zorunda kalırdım ama bari yazarken dikkat edeyim hanım göbeğim:KK1::KK1:sen bi de kamil deyişimi duysan altına işersin:KK1::KK1:

Ceyline akıl verene bahhhh hele her hıyarım var diyene tuz alıp koşuyorsunuz siz mi tutacaksınız boğazınızı(hadi hadiiii utandırın beni)hahhaayyy:KK53::KK53::KK53:
:KK9::KK9::KK9::KK9:
Sen beni çok güldürüyosun yaaaa..
Hay maşşlahh neşene:nazar::nazar:
ayyy çok sağol bebişim :KK17::KK17:neşe kaynağım siz olduktan sonra benim motor soğumaz:KK16::KK16:
hava çok soğuk,eşiminde işi vardı çıktı..hatta çok sinirlendim...yürüyemedim...:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

valla günde üç öğün maşallah çekiyorum benim nazarım değildir o:nazar::KK1:

doğru deyon papişim yaa enerji olsun inşallah hakettin sen bunuuu darısı başımaaa :KK52:
al sana süper bir salata tarifiii
Ispanaklı greyfurtlu narlı salata tarifi / Zayıflatan Yiyecekler / Sağlıklı Beslenme ve Diyet / Doktorum.kanald.com.tr

videoyu izleyemedim açılmadı ama bu salata süper oluyooo
ben greyfurt yerine ceviz koyuyorum gerçi...

canan hoca tembel tembel oturanlar greyfurt yimesin dimiş...
e bende masa başında tembel tembel oturyorum ben yiyemicem mi şlimdi:44:

arkadaşlar merhaba 2 gündür çok yoğundum giremedim menülerimi yazamadım ama kaçamağım yok merak etmeyin.bugünü yazmayla devam edicem sizleri çok özledim

1.öğün,
1.5 muz
yarım portakal
10 zeytin
3 kk peynir
1 çay bardağı ceviz
tere maydonoz
omega 3

2.öğün

1 tabak kıymalı pırasa
1 kase yoğurt
maydonoz kıvırcık
2 közlenmiş biber
2 parça kabak tatlısı üzerine tahin

sanırım çok yedim mideme fazla geldi ne önerirsiniz?

arkadaşlar merhaba 2 gündür çok yoğundum giremedim menülerimi yazamadım ama kaçamağım yok merak etmeyin.bugünü yazmayla devam edicem sizleri çok özledim

1.öğün,
1.5 muz
yarım portakal
10 zeytin
3 kk peynir
1 çay bardağı ceviz
tere maydonoz
omega 3

2.öğün

1 tabak kıymalı pırasa
1 kase yoğurt
maydonoz kıvırcık
2 közlenmiş biber
2 parça kabak tatlısı üzerine tahin

sanırım çok yedim mideme fazla geldi ne önerirsiniz?

kabak tatlısı kaçamaktan sayılmıyor mu artıkk:44:

X