Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Yaa pegasus nerelerde bileniniz var mı?
Şekerkız da yok??

geldim yavyum geldim korkma burdayım. :KK19:
yoğundum bir kaç gündür ara ara göz attım da yazamadım..:KK34:
dün de sabote ettim kendimi:KK17:
birkaçgündür hatta +500 gr dayım düşmanlarımda benle beraber deize dökülmüyor.:KK53:

2 lt su içtim sabah beri
peynirli omlet, domates salatalık minik minik
10 minik zeytin bol yeşillik limonlu, çörek otlu lor yedim sabah 10 da.
saat 3 te de 5 saat olmuş olacak 2. ve son öğünümü yiycem . o öğün şöyle kuzularım;
ıspanak,keten tohumlu yoğurt ve salata.
5 li çayımdan da içerim yatmadan 2 fincan.
günlerdir yürümedim nazar değdi bana. akşam aşkıma dedim ara beni kontrol et yürümem lazım . kulaklığı takarsın beraber yürürüz meleğim canında sıkılmaz dedi.:KK16:
iş çıkışı güzellik merkezinden geçicem. malum şeyler işte. kendimi iyi hissetmeye ihtiyacım var. saçımı kısa kestirmeyi düşünüyorum. bakalım caymazsam.
öpüyorum kocaman herkesi.:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

sağol canım.:KK19:..eşim yok anca bukadar yürüdüm...:KK5:

eşin sayesinde mi yürüyorsun yani hmm bende mi evlensem yaaa akşamları yürüyüş için kandırabileceğim bir kocam olurdu ama yok yok bekarlık iyi yaaa:KK1::KK1:

geldim yavyum geldim korkma burdayım. :KK19:
yoğundum bir kaç gündür ara ara göz attım da yazamadım..:KK34:
dün de sabote ettim kendimi:KK17:
birkaçgündür hatta +500 gr dayım düşmanlarımda benle beraber deize dökülmüyor.:KK53:

2 lt su içtim sabah beri
peynirli omlet, domates salatalık minik minik
10 minik zeytin bol yeşillik limonlu, çörek otlu lor yedim sabah 10 da.
saat 3 te de 5 saat olmuş olacak 2. ve son öğünümü yiycem . o öğün şöyle kuzularım;
ıspanak,keten tohumlu yoğurt ve salata.
5 li çayımdan da içerim yatmadan 2 fincan.
günlerdir yürümedim nazar değdi bana. akşam aşkıma dedim ara beni kontrol et yürümem lazım . kulaklığı takarsın beraber yürürüz meleğim canında sıkılmaz dedi.:KK16:
iş çıkışı güzellik merkezinden geçicem. malum şeyler işte. kendimi iyi hissetmeye ihtiyacım var. saçımı kısa kestirmeyi düşünüyorum. bakalım caymazsam.
öpüyorum kocaman herkesi.:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

ayy Allah muhabbetinizi arttırsın:KK16:kısa saç çok radikal bir karar olmaz mı?ama nasıl iyi hissettiğin önemli en nihayetinde bende ideal kiloma ulaştığım gün bütün imajımı tazeleyip yeni bir jarni olacağım inşallah:21::21:

yok eşim çocuğa bakıyor ben yürüyorum...:KK1:

annem tek başıma yürüyüşe gidince dızlıyor çalıştığım için en erken 8'de gidebiliyorum bende.şöyle sessiz sakin bir balıkçı kasabasında yaşasaydım yaa ama bu yaz bütün haftasonları karamürsele gidicem ablam sahil kenarında oturuyor kuzucuklarımı alır yürüyüşe giderim bol bol:KK16:

annem tek başıma yürüyüşe gidince dızlıyor çalıştığım için en erken 8'de gidebiliyorum bende.şöyle sessiz sakin bir balıkçı kasabasında yaşasaydım yaa ama bu yaz bütün haftasonları karamürsele gidicem ablam sahil kenarında oturuyor kuzucuklarımı alır yürüyüşe giderim bol bol:KK16:

benim evimin çevresi çok müsait.:KK34:.her taraf parklar,yürüme yolları yapılmış ve sakin biryer.şehrede uzak havasıda temiz sayılır...:KK34:gayet güzel oluyor yürümek..yaz olsa hep beraber yürürüz...:KK9:

kızlar ikinci öğünüm

4 kuru kayısı
3 incir
10 ceviz

bi de 6 buçukta yedim mi tamamdııır oğlum uyusa yemek yapacam emmeee bugün çok huzursuz

biberiye ve greyfurtu plato dönemimde yapacağım şimdiden vücudu onlara alıştırırsam o dönemde ne yapacam(inşallah bu dönemi görmeden trans geçerim)

karamürsel mi?benimde annem karamürselde oturuyor..bende ortaokul lise orda okudum...

KAHVALTIM
2 yumurta
10 zeytin
peynir
ceviz-badem
bir greyfurt suyu

öğle
sardalya ızgara 1,5 porsiyon (biraz fazlaydı ama çok açtım.)
salata

Akşama da
kıymalı bulgurlu pırasa kavurma
yoğurt ve salata yiyeceğim

Arkadaşlar gamzeed yok,nerelerde bileniniz var mı?

kılzar son kararınız ne,greyfurtun suyunu mu ıcıyoruz,posasıyla mı yıyoruz?

tıckerlarımız aynıııııııııııııııııııı:13:

sen her türlüsünü yersin kız affetmezsin heeee...ahh babacımm şöle zarını temizleyip pudra şekerine batırıp ders çalışırkene koyardı önümüzee:KK14:
nedir bu greyfurt çılgınlığı kuzummmmmmmmmmmmm:44:

öğlen:
yemekhanede uzun zamandır her şey diyete uygundu :KK1:
mercimek çorbası
et
bulgur pilavı (4 kaşık)
şimdi tarçınlı yeşil çay içiyorum
ilerleyen saatlerde de biberiye içerim
su:1.5 lt şimdilik
öğlen dışarı çıkmadım şimdilik spor yok hava açıktı halbuse ama çıkmadım :KK43:(
neyse akşam yürürüm (akşam yakı yaktım belime nasıl yandı ama bugün daha iyiyim 1 saat yürümeyi planlıyorum bu akşam kociş de yok yürürüm bol bol :KK62:

çok hastayım ama canım sadece simit istedi.

canım öncelikle çok geçmiş olsun ama dün bir çorbayı bitiremeyn bünyen maşallah 2 simiti görünce şaha kalkmış afiyetle öğütmüş:KK1::KK1:ilk haftalar çok önemli şımartma olaylarını diyet sonrasına sakla emi:KK16:

çok hastayım canım sadece simit istedi.acı banaaaaaaaaaa lütfen!

tıckerlarımız aynıııııııııııııııııııı:13:

sen her türlüsünü yersin kız affetmezsin heeee...ahh babacımm şöle zarını temizleyip pudra şekerine batırıp ders çalışırkene koyardı önümüzee:KK14:
nedir bu greyfurt çılgınlığı kuzummmmmmmmmmmmm:44:
he valla babişkomuz olsa hazırlardı bize:KK31:

ayy posasıyla yıyebılırmıyım ekşi ekşi,suyunu içmek daha kolay geliyor da,biri cevaz verir mi diye bakınıyorum:KK53:

greyfurt çılgınlıgı şu oluyor: bir arkadasımız yani insan6:KK1: diyetinde hiçbir degisiklik yapmadan 5-6 günde 1 kg vermıs sadece greyfurt ekleyerek menulerıne,ve bır suredır kilo veremıyordu kendisi benim gibi:KK9:biz de onla baraber deneyelim diyoruz,hemi de insülin direncini kırıyormus.

pepeti sabah bir diyet paylaşmıstı,ben de baska bır versıyonunu buldum,mantık aynı,güçlü protein ve öğünlere eklenen yarım greyfurt.
dur paylaşayımm:

Bu yazı 9 Mart 2011 tarihinde sitemize eklenmiştir.
Salatalarda yağ kullanmanın serbest olduğu greyfurt diyetinde şeker kullanmak kesinlikle yasaktır. Yiyecekleri pişirerek yemeniz tavsiye edilmektedir. 5 Ana öğünden oluşan bu diyet programında bolca sıvı tüketmeniz gerekiyor. Greyfurt meyvesi kandaki insülin oranını düşürerek vücudunuzun yağ depolamasını engelliyor. C vitamini açısından da oldukça zengin olan bu meyvenin diyeti ile kısa sürede sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Buruk bir tada sahip geryfurt cilt bakımında da oldukça etkili bir madde. Greyfurt yağının masajla birlikte kullanıldığında baş belası selülitlere karşı etkili bir savaç açmış olacaksınız. Bedeninizle ilgili birçok yararı olan greyfurtu bu diyetin önerileriyle birlikte kullandığınızda zayıflamanıza da çok büyük yardımı olacaktır. Yararlı besinlerden faydalanarak vericeğiniz kiloların mutluluğu ile birlikte sağlığınızda ki olumlu gelişimeler de sizi çok memnun edicektir.

Greyfurt Diyeti
Greyfurt Diyeti KAHVALTI
2 Adet yumurta
2 İnce dilim pastırma
Sade kahve
Yarım greyfurt ve 250ml greyfurt suyu

Greyfurt Diyeti ÖĞLE
Çoban salatası
Sınırsız et
Yarım geryfurt ve 250ml greyfurt suyu

Greyfurt Diyeti AKŞAM
Kırmızı lahana, kereviz, pancar gibi kırmızı sebzeler ve yeşil yapraklı sebzelerden oluşan bir yemek
Sınırsız balık eti
Yarım greyfurt ve 250ml greyfurt suyu

Greyfurt Diyeti GECE
250 ml yağsız süt

canım öncesinde aç karnına 500 ml su içiyorum.sonra 500 ml de limonlu içiyorum.üstüne 1 bardak sütle 1 kuru incir ve 1 ceviz yiyorum ama bana mısın demiyor.en iyi ihtimalle 3 günde bir :KK17: tüm gün toplam 2 lt den aşağı olmuyor suyum

inşallah canım ya..ben de biraz garip bir duyguoluştu da..sanki tamamen karatayla fazla kilo veremeyecekmişim,ille şok diyetlerle takviye yapmam gerekiyormuş gibi geliyor bana.diyetimi çok severken bu durum üzde beni.o yüzden bu hafta ve önümüzdeki hafta hiç şok yapmadan,hiç kaçamak yapmadan bakalım ne kadar vereceğim karatayımla,onu ölçücem..eğer kilolar gitmiyorsa artık karatayla en azından 1 haftalığına şok olmayan,başka bir diyet uygulamayı düşünüyorum
canım tüm çayları denedim.sadece kayısılı çay işe yarıyor bende,o da 2 poşetle bir fincan çay yapıyorum ve çaı içince poşetlerle içiorum,ertesi akşam çıkıyorum anca ama sürekli de çay içersem iyice tembellik olacak.yasaklı şeylerden yediğimde bu kabızlık sorunum kalmıyor.tamamen diyetten dolayı yaşıyorum bu sorunu

Saphıracım
Ben hiç kabızlık sorunu yaşamadım ama oğlum yüzünden bu konuda doktor doktor gezmiştim.O kadar kötüydü ki zaman zaman lağman yapmak zorunda kalıyorduk.Sonra bir çocuk doktoruyla tanıştım.İlacı en son seçenek olarak görüyor ve hep doğal şeylerle çözmeye çalışıyordu.O bize 5-6 kuru kara eriği kaynatmamızı ve suyunu içirdikten sonra erikleri de yedirmemizi söylemişti.Tabii şekersiz olacak.O şekilde sorunu çözmüştük.Belki bu sorunu yaşayan herkese yardımı olur dedim.Sağlıklar herkese :)

X