Tatlı Tarifi Karadut soslu muhallebili limonlu bar:)(Aşk ve annem sponsorluğunda)

LunaDaisies

La tahzen innallahe meana.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2014
5.976
9.424
Selamlar herkese
Uzun uğraşlar sonucunda resimlerimi pc'ye almış bulunmaktayım:) Şimdi rahatlıkla konumu açabilirim :)
İlk kez katılıyorum yarışmaya umarım beğenirsiniz Tarifimi netten buldum ''limonlu bar'' olarak geri kalanı kendim planladım :) Limonlu muhallebi ve karadut sosunu ekledim tarife bizce güzel oldu bakalım siz ne düşüneceksiniz:))

Karadut soslu muhallebili limon bar :)(Aşk♥∞♥ ve annem sponsorluğunda)
Alt kurabiyesi için
2 su bardağı un
1/2 su bardağı pudra şekeri
200 gram margarin
1 çay kaşığı kabartma tozu
Limonlu kısım için
3-4 yumurta
2 su bardağı toz şeker
Yarım su bardağı un
Kabartma tozu paketinin geri kalanı :)
1 çay kaşığı tuz
2 limon kabuğu rendesi
2 limon suyu

Muhallebisi için
1 paket süt
1,5 su bardağı toz şeker
1 limon suyu
2 kaşık un
6-7 kaşık pirinç unu

Sosu için
Yarım limon
1 avuç karadut
2 kasık pudra şekeri
2 kaşık pirinç unu

Alt kurabiyesinin malzemelerini bir kaba alıp kıvama gelene kadar yoğuruyoruz.

Daha sonra tepsiye ya da kare/dikdörtgen borcama yayıp üzerini çatalla delik deşik ediyoruz.:104::104: (ben yuvarlak borcam kullanarak hata ettim pişmesinde sorun yaşadım çünkü ) .

Önceden 180 derece ısıtılmış fırında 20 dk bekletiyoruz.

Hamur pişerken üzerindeki limonlu kısmı hazırlıyoruz. Bunun için yumurtaları bir kapta çırpıyoruz.

Daha sonra seker, kabartma tozunu, un ve tuzu ekleyip çırpıyoruz.

En son limon kabuğu rendesini ve limon suyunu da ekleyip yine çırpıyoruz ve önceden pişirdiğimiz borcamdaki hamurumuzun üzerine döküyoruz.

Tarifte 25-30 dk kalması yazıyordu ancak borcam yüzünden sıkıntı yaşadım yaklaşık 1 saat kaldı çıktığında üzeri azıcık esmer idi (normalde pembe olması lazımmış)

Limonlu bar fırında pişerken muhallebisini hazırlıyoruz. Tüm malzemeleri bir tencereye alıp kıvam alana kadar kaynatıyoruz.

Daha sonra sos tavasına karadutları ve diğer malzemeleri alıp tavada çeviriyoruz.
.
Tüm malzemeler soğuduktan sonra limonlu barı servis tabağına alıp üzerine muhallebi ve sosu döküp süsleyip servis yapıyoruz.
Eki Görüntüle 1165327 Umarım hoşunuza gider Afiyet olsun..

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişik bir tarif.Ellerinize sağlık.Başarılar dilerim.

Karadut çok severim eminim tarifde çok lezzetli olmuştur kuzummellerine sağlık

Bu arada hanımlar sosa yarım limon sıkmıştım eklememişim tarife çok gergindim konuyu açamıyordum resimleri ekleyemediğim için kusura bakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…