Mutfak Dekorasyonu Karaca mı? Schafer mi? Hisar mı? Korkmaz mı?

:) yazduktan sonra farkettim gecen sene oldugunu :) bizde agustos 2015:)

Hayirli ugurlu olsun ins :) herseyin en guzeli sizinle olsun. Yemek takimina cevap vereyim bu arada; hepsini tek tek inceledim yine ne varsa kutahya porselende var dedim ve yemek takimimi kutahya aldim kasik catalim ile tencerelerimi hisar aldim ben sunu farkettim annelerimizin zamanindaki kalite olmayabilir ama o zamanlardaki markalardan sasmamalisin bence dikkat edecegin diger unsur ise aldiklarinin makinede yikanabilmesi..

Hayirli ugurlu olsun ins :) herseyin en guzeli sizinle olsun. Yemek takimina cevap vereyim bu arada; hepsini tek tek inceledim yine ne varsa kutahya porselende var dedim ve yemek takimimi kutahya aldim kasik catalim ile tencerelerimi hisar aldim ben sunu farkettim annelerimizin zamanindaki kalite olmayabilir ama o zamanlardaki markalardan sasmamalisin bence dikkat edecegin diger unsur ise aldiklarinin makinede yikanabilmesi..
Evet haklısın..Birde Benim tanıdıklarım var Kütahya ve Güral Porselende. SEn beğen ürün kodunu gönder biz burdan kendimiz alış fiyatından gönderirirz sana diyolar.. Bakalım biraz para biriktireyim halledicem onuda :KK70:

karaca ürünlerinden ve firma yetkililerinin sorumsuzluklarından çektiğimi hiç bir firmadan-üründen çekmedim.usanıp da telefonu kapatırken sizi anlatmayacağım yer kalmayacak dedim ve söylediğimi yapıyorum. tüm mutfak eşyalarımı korkmazdan almama rağmen seramik tencerede korkmazın modellerini beğenemeyerek karacadan almak gibi bi hatada bulundum. domino serisi kargoyla eve gelir gelmez dış kaplamasında çizikle karşılaştım üç ay bekledim değiştirmeleri için değiştiremeyip teşhirdeki ürünü vermeyi teklif ettiler iade etmek istedim. hiç kullanmadığım halde kabul etmediler. el mahkum evlenip kullanmaya başladım. içinde asla şimşir kaşıktan başka kaşık kullanmamama rağmen içindeki o seramiğin altından grimsi bi tabaka çıktı nokta nokta. mesele 300-400 TL lik bişey değil eşya gelip geçici değiştirilir zamanla. ama beni saatlerce telefonlarda, mağazalarda oyalamaları. genel müdürlükten firmaya, firmadan genel müdürlüğe paslamaları. sonucunda hiç birşey elde edemeyip ürünün resmen defolu çıkması sinir harbi yaşatıyor. WOM(Word of mouth)un ne kadar etkili bir pazarlama anlayışı olduğunun farkına varmaları gerekiyor.

merhaba, bende yeni evliyim çeyizim bazı parçaları hisar bazıları korkmaz, ankarada oturuyorsan mağaza tavsiue edebilirim:)

interner üzerinden www.lively.com.tr adresinden indirimleri takip ediyorum mesela şuan korkmaz çaydanlıklar inanılmaz indirimde ve hisardan 500 liraya aldıgım tencere seti 200e düşmüş ben görünce üzüldüm ama sen alarak sevin:)

en güzel zamanlar kolay gelsin

Kizlar mrb, bi arkadas yorumumu begenmis bildirim gelince gecen sene actigim konuya bakiyim dedim suan bu aldigim ceyizleri evimiz dizmekle mesgulum 15 gun sonra evleniyorum ilk yorumumu okuyunca tuhaf oldum :) yazmistim ama olsun benden sonrakilere yardimci olsun; hisardan sasmayin derim ben hisar aldim kullanmadim ama digerleriyle farki goruntusunden ortada zaten hisar jumbo bunlar yillarin markasi Allahim hepimize guzel yuvalar kurmak nasip etsin ceyiz konusunda her soruyu cevaplayabilirim

merhaba ben emsan ın çeyiz setini aldım düdüklü tencere çaydanlık vs karacanında apricot 86 parça yemek takımı sizce nasıl?
Karaca ılgın Ceramica 7 Parça Pembe tencerelerini almayı düşünüyorum jumboyu önermişsiniz bazı insanlarda başka markalar söylemiş kafam çok karıştı ayrıca şu an üniversite ikinci sınıftayım okul bitince her şeyimin hazır olmasını istiyorum sanırım biraz aceleciyim ama hata yapmak istemiyorum :/ çok para vermek gerekiyor mu böyle şeylere?
karaca granit serisinide merak ediyorum dayanıklı sanırım coğrafya okuyorum hocamız çok bahsetti dayanıklılığından.

Eklentiler

• Ilgin-550x585.jpg
    Ilgin-550x585.jpg
    281,4 KB · Görüntüleme: 403
Evet haklısın..Birde Benim tanıdıklarım var Kütahya ve Güral Porselende. SEn beğen ürün kodunu gönder biz burdan kendimiz alış fiyatından gönderirirz sana diyolar.. Bakalım biraz para biriktireyim halledicem onuda :KK70:
tanıdıklarınla bizide tanıştırır mısın :)

ya banada yardım edinn 4 gündür düşünüyorum hangisi iyi diye. emsanın aragon tencere seti çok hoşuma gitti. çeyiz seti olarak onu alsam. ama yemek takımları hoşuma gitmedi. hem tencere sapları çelik olduğu için tutarken zorlanırsın diyorlar.ama bakıyorum sapı çelik olmayan eriyormuş vidası düşüüyormuş .karacada yemek takımında bi kare model begendim . baktım herkes karaca kötü demiş üstüne kare kırılır demiş. kafam okadar karışıkki ya forumlara bakmaktan evlenmeden ölcem :KK70: Allah korusun :p

valla ben sana takip ettiğim kadarıyla tüketici hakem heyetinde ve tüketici mahkemesinde ayıba karşı tekeffülden en az şikayet alma sırasına göre bir liste yapayım, sen hangi amrkayı alacağına kendin karar ver: az şikayetten çok şikayete doğru hisar->korkmaz->karaca->schafer

selam kızlar ben de bu konuda çok karasız kaldım karaca daha önce ablalarımdan gördüğüm kadarıyla iyi değil... korkmaz dan korkma diyor çoğu kişi. Yeni evlenenler, alışveriş yapanlar yardımcı olun lütfen çeyizime alıcam birde internetten alsam sorun yaşar mıyım yoksa gidip mağazadan gözüm görerek mi almalyım ?

selam kızlar ben de bu konuda çok karasız kaldım karaca daha önce ablalarımdan gördüğüm kadarıyla iyi değil... korkmaz dan korkma diyor çoğu kişi. Yeni evlenenler, alışveriş yapanlar yardımcı olun lütfen çeyizime alıcam birde internetten alsam sorun yaşar mıyım yoksa gidip mağazadan gözüm görerek mi almalyım ?

canım bnde senin gibi kararsızım ve bu yıl evlilik düşünüyoruz nerde oturuyosun bn istanbuldayım eminönündeki pasajlarda toptan satılan yerler oluyormuş uygun fiyata yorumlara göre korkmaz iyi görünüyo ama kararsız kaldm :KK43:( çok zor ya hem uygun hem güzel olsun istiyorm.. bide nakit almaya çalış indirim yapıyorlarmışşşşş

Merhaba canım yardımcı olabilirmiyor bilmiyorum ama şöyle başlayayım. Ben evleneli henüz 1 yıl oldu. Yeneyim yani :) dolayısıyla mutfağımda epey yeni:) aynı zamanda şu anda yapmakta olduğum işte daha önce çalıştığım sektörde hemen hemen bu alanla ilgiliydi :) daha önce bi süre çok bilindik bir mutfak ürünleri ve cam grubunda yönetici olarak çalıştım. Şu anda da malum forumdan belki görmüş olabilirsin tasarım atölyem var. Düğün tasarımcısıyım. Yani bu işlerden epey anlıyorum denilebilir.
Sanırım yeterli bir özgeçmiş oldu:)
Şöyle söyleyebilirim Karaca,emsan,hisar,schafer... Bahsettiğimiz porselen grubu ise hiç farketmez hepsi aynı. Çünkü artık porselen Türkiye'de üretilmiyor. ( üretiliyor diyen yalan söylüyor. Porselen yemek takımları kesinlikle artık Çin'de üretiliyor) zaten bu firmaların yetkilileri de asla Türkiye de üretiliyor gibi bir kelime kullanamazlar genel müdürlükler bu konuda onları ciddi şekilde uyarıyorlar. Kullanılan kelime genellikle şu şekilde: bu ürünler bizim standartlarımızda Çin'de bizim tarafımızdan üretiliyor:) bu nedenle kafana göre takıl çok para verme yani :) jumboya gelince bir hata yapıp da sakın alma derim eh artık onlarda çin de üretiyor:) yani hepsi aynı yerden geliyorsa sen neden daha fazla veresin ki ? Ben misafir takımımı schaferin bone chine serisinin karesini almıştım 1 yıldır belki 3 yada 4 kez kullandım makinaya kesinlikle girmiyor. Ha girmiyor deyince makinaya girer hiç bir sorun olmazlara sakın aldanma hepsinin rengi zamanla gidiyor. Normalde benim takımlarımda makinaya girebiliyor amalerim takımımın makinaya sığmasın olanaksız :) çok büyük :) ben günlük takımımı da bone chine I'n yuvarlak olanlarından almıştım ama keşke yapmasaydım
1. Günlük takım için çok para verdim.
2. Şimdiden sıkıldım. Değiştirmek istiyorum.
3. Gümüşrenkli yaldızları hergün makinaya girdiği için maalesef açıldı.

Burda bir parantez açmak istiyorum işimden dolay gelin adaylarıma profesyonel nedimelik hizmeti verdiğim için onlarla çeyiz alışverişlerine çok çıkıyorum. Ve genelde en büyük tavsiyem günlük takımlarını 12 kişilik aldırmak yönünde ve gereksiz mutfak araç gereçlerinden uzak durmalarını sağlamak yönünde. Sana da böyle bir tavsiyem olacak. Yani 6 kişilik yemek takımı alıp 2 ay sonra 2 tabak kırılınca bir takım daha derken gereksiz bir sürü birbirini tutmayan araçlar olmasın. Ayrıca misafir takımını her 7 kişide çıkarma derdinden de kurtulmuş olursun :)

Tencereye gelince ben çelik tencere seti almıştım. Tavalarım. Karnıyarık tencerelerimi. Tüm set yani. Hiç pişman değilim. Mutluyum tencerelerimle :) seramik tercih etmedim çünkü annemin seramik tencerelerinden memnun kalmamıştık. Onun yerine döküm tencere seti almayı tercih ettim 5 li bir set karnıyarıktenceresi, tava, iki tencere ve wok onun markası schafer ve çok memnunum. Gelin adaylarımdan hemen hemen hepsinden o setten aldırdım :) çelik tencerelerimde emsan ama sana tavsiyem kulplara bak plastik alma Ocak'ta yanıyor benimkiler hep yandı yavaş yavaş. Onun dışında tencerelerinin performansı çok iyi. Düdüklüm de çok iyi çok memnunum.
Aklıma gelen bunlar başka sormak istediğin olursa cevaplayabilirim
Kolay gelsin :)
merhaba canım
benmde sana bir sorum olacaktı. yazından tam anlamadm ama kırmızıyla boyadığım yeri iyiden kötüye doğru mu sıralama yaptın??
sıralamanda korkmaz yer almıyor ama onun hakkında ne düşünüyorsun?
bir de ben toptancıları nerden bulabilirim ki ay hiç bilmiyorum neye göre araştırma yapıcaksam ankara da yaşıyorum :KK70:

kızlar hepinize merhaba, valla burada bu konuyu açarken hatta düne kadar kafam karman çormandı ki bugün çok şükür hallettim.. fincancılar çarşısına gittim bugün ve yemek takımı günlük yemek takımı kahvaltı takımı BİRİZ diye bir markadan aldım gayet şık ve güzel kaliteli bone china diye geçiyor ve porselen bernardoda beğendiğim mi modelin aynısı vardı bernardo da 3.000 tl iken burda 1.000 aldım BİRİZ markasını daha önce duymadım ama bernardoya yapıp satıyomuş sanırım aynı yani.. çeliğimi ve seramik tencerelerimi hisar aldım çatal kaşık takımlarımıda.. tavsiye ederim umarım sorun yaşamam
Canm sen evlenmişsin çoktan öncelikle mutluluklar dilerim sana
nasıl aldığın takımlardan memnun musun??
bir de sen aynı markadan set değil de farklı markalardan parça parça mı aldın ? ne kadara mal oldu ki sana
gerçi yıllar yıllar geçmiş ama :KK70:

set mi aldınız
içerisinde neler var ne kadara aldınız?
Ben 5 yıl evvel almıştım ..
1.500 e almıştım. .
94 parçayı. .
karaca jasmine di..

Şimdi kardeşime 2.300e aldık..
karaca modeli hatırlamıyorum. .
102 parça. .

Tencereler takımı & yemek takımı
& kaşık çatal bıçak takımı..