Mutfak Dekorasyonu Karaca mı? Schafer mi? Hisar mı? Korkmaz mı?

canım benim çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun dediklerini mutlaka dikkate alıcam :)) bende dökme tencere istiyorum ama çok ağır gibi duruyo :S

Ewt ağırlar biraz ama hani derler ya evladiyelik işte aynen öyle annemin döküm tencereleri tam 22 yıllık. Hala mükemmeller ben de zaten ona istinaden döküm istedim istediğim gibi de buldum ben de benim tencerelerimden öyle bir performans bekliyorum. :) Çelik tencerelerimden de çok memnunum aslında hep derler çelik tencere dibine tutar diye benim hiçbir tenceremde yaptığım yemek dibine tutmuyor ve soğuk suyla bile temizleniyor. Tek şikayetim kulpları ocaklarımdan dolayı alt kısımları yandı annem onları bir ara bu tür şeyleri yapan yerler varmış onlara götürüp tüm kulpları ısı geçirmez kulp yapalım dedi. Bakalım . :)
Ne zaman ne için yardıma ihtiyacın olursa yazman yeterli :)

Öncelikle msjıma cvp verdiğin için tşk ederim.fakat ben bunları netten degıl izmirde fincancılar carsısı var toptancı bunlar onlardan almayı dusunuyorum normal magazalarda 1500 tl cıvarı.fakat orası toptan dıe 1150 ye gelcek garantılerıde varmıs fakat guralı bulmak kolaymıs turkıyede uretıldıgı ıcın schaffer yurtdısında uretılıyormus.dıger markalarada kaçamıyorum hısarn jumbonun falan cunku cok pahalı ve ben kendı cabalarımla ceyız yapcam annem vefat baba desen yok bu konulardanda hıc anlamıyom sadece bu set karsıma cıktı ve uygun gıbı geldı sızce de mı uygun mu

Canım ben internetten sandım anlayamadım üzgünüm. Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi Markalara takılma hepsi aynı sen şeklini modelini beğen al. Jumbo, Hisar zaten gereksiz. Daha önce de söyledim hepsi Çinde üretiyor artık. Sorduğunuz zamanda Bizim standartlarımızda üretiliyor diye bi laf tutturdular. Çünkü bize oryantasyonlarımızda bu öğretiliyordu. Gelmeyin bu oyunlara. Gerçek porselen mi görmek istiyorsunuz Tchibo mağazalarında dönem dönem tabaklar gelir. Bir bakın onlara elinize alın inceleyin işte o zaman anlarsınız alman porseleni neymiş. Mikrodalgaya girer ne var gram ısınsın makinaya girer o capcanlı renklerinde ufacık bir solma yaşanmaz. Ben 8 tane pasta tabağı almıştım daha ünv. de öğrenciydim :) ceyiz e başlamıştım aklımca meğerse en akıllı yatırımı o zaman yapmışım. Keşke yemek takımı getirseler.
Canım sen hiç sorun etme al. Eğer içine sindiyse. Peki bu 1150 tl içinde ne var bana yazabilir misin ?

iki marka için de de 90 parca catal bıcak takımı 86 parca yemek takımı 22 parca tencere takımı tam mın degılım ama 43 parca kahvaltı takımı var.içime schaferın kahvaltı takımı tencere takımı catal bıcak takımı sindi.güralında sadece yemek takımı.Ki sadece tek bır markadan alabılıyorsun bunları.yanı 3 setı schaferdan bir parcayı güraldan alamıyon.

canım bak bunu şimdi web sitesinde buldum. yaşadığın yerde mağazası varsa bir bak istersen çünkü gayet uygun en azından fikrin olur.
Sende güral da beğenmişsin karşılaştır beğendiklerini bakalım :)

hemen bakıyorum

sanırım benımbegendıklerımın arasında ıste nette yada normal magazalarda 1500 cıvarı bunlar toptancı oldukları ıcın 1150 ye vercek yanı toptan fiyatına vercez dedıler.

canımmm ben yemek tk , tencere tk , çatal-kaşık tk , kahvaltı tk hepsini karacadan aldım.. şimdi yorumları okuyunca pişman oldum.. gerçekten kötü mü çıkacaklar bilemiyorum.. inşallah sorun çıkmaz :18:ben hem çelik hem de seramik tencere seti aldım.. ama seramik setimi emsandan aldım

tekrar merhaba canımm... ben seramik bir tava bir de yayvan tencere aldım ama o yayvan tencereye hiiiiiiç gerek yokmuş sadece o tavayı kullanıyorum. tavanın kapağı da var. açıkçası ben her şeyi denedim seramikte ve memnun kaldım. kızartma da yaptım bulgur pilavı da patatesli tavuk da hepsi gayet lezzetli oldu... bir de seramik küçük tavam var onu da kahvaltıda yumurta, sucuklu ymurta yapmak için kullanıyorum... yani bence seramik alınılacaksa kullandıkça oluşan ihtiyaca göre alınmalı. mesela o yayva seramik tenceremi hiç kullnmadım meğer bana o ebat lazım değlmiş(( çeliken şaşma arkadaşım çelik güzel bir takım al... seramik şimdilik 1 ya da 2 parça al en çok kullanacağını düşündüğün boyutta evlenince mutfağa girince en çok hangi boyuta ihtiyacın olursa o boyutta yine seramik alırsn.. annem mesela benim gbii değil, o irili ufaklı bir sürü seramik aldı çünkü o her boyutunu da kullanıyor ama dediğim gibi bana 1-2 boy yeterli geldi...

sanırım benımbegendıklerımın arasında ıste nette yada normal magazalarda 1500 cıvarı bunlar toptancı oldukları ıcın 1150 ye vercek yanı toptan fiyatına vercez dedıler.

Canım sen bana yazmışsın galiba ama kendi yazdıklarını alıntıladığın için bende bildiri görünmüyor bende tesadüfen farkettim. :)

Olabilir. Zaten Kendi mağazalarında 10 liraya alacağın ürünü perakendecilerde 5 liraya bulabilirsin.
Söylediğim gibi Ben bu sektörde çalışırken müşterile gelir söylerdi bu tabağı yada bardağı ... burdan alıyorum ama şurda bunun yarı fiyatına diye. Bizde laf ebeliği yapardık işte biz paketlerinizi şöyle yapıyoruz ürünlerimiz özel olarak seçiliyor. :) Hepsi aynı fabrikadan çıkıyor:) bizede kolıyle geliyor:) hatta bizim kolilerin içinden de kurumuş böcek çıkıyor :) Farketmez yani daha ucuza nerden buluyorsan ordan al.

ben var ya daha yenı üyeyim nerden nasıl msj yazacagımı sasırdım vallah brı bana akıl versın dıe uğrasıyom vallah.ne e yapım yaa cevremdede anlayan yok gercekten cok sag ol ılgılendıgın ıcın.şimdi ben bı yorum okudum schaferın tencere takımı berbat dıe kuplarıda falan yanıo dıe ne yapmalıyım yaa cook kararsız kaldım haaa.. adaraldım haa..hangısını alım bılemedım kı sadece sen ılgılenıyon ve nırı daha böyle guzel herkes tplansa aslında ıyı olcak ama yok.neyse sen cok ıyısın cook sag ol wallah.

ben de çeyiz seti bakıyorum ne zormuş karar vermek jumbonun modelleri hoşuma gitti annem de korkmaz sağlamdır diyo bakalım

En deneyimli olduğum konu bu
Tavsiyem parça parça çok pahalıya almaktansa setleri almanız. Bu konuda da hepsinden memnun kalacağınız bir marka seçmelisiniz.
Ben Karaca'dan aldım her şeyimi. Her şey derken: Günlük ve misafir 12 kişilik yemek takımları, kahvaltı takımı, çelik ve seramik tencere seti, misafir çatal bıçak kaşık takımım. Hepsi 1900 civarı bir şey tuttu. Hatta ben Nata Vega'daki Karaca Mağazası'ndan almıştım. Yardımcı olmak için paketin kapsamadığı ürünlerden seçme imkanı da sağlamışlardı bana. Normal fiyatlarına baktığımda hepsi toplamda 3000'i buluyordu.
Schafer'ın ürünleri çabuk paslanıyor. Korkmaz estetik değil. Hisar ve Karaca kalıyor geriye. Ben Karaca'yı daha şık ve kullanışlı bulduğumdan tercih ettim. Bir de çok ilgililerdi ondan sanırım.
Hepsini bir anda alıp taksitle ödemek bana mantıklı gelmişti ama tabi farklı düşünebilirsiniz.
Mutluluklar.

kızlar haftasonu karacaya ve bernardoya gittim iyice bi elime aldım tabaktır tenceredir inceledimm çelik tencerelerde model olarak emsana bayıldım pembe kapaklı ama tencerelerimi kesin kararım hisar yada ar-yıldız alıcam.. tabaklar için karacadakiler çok ince ve basit geldi bernardoda da satıcı arkadaşa sordum kimisi bulaşık makinesinde üstünde desenler çıkıyomuş dedim adamın bana verdiği cevap: siz bu 12 kişilik yemek takımını belki ayda 1 kez kullancaksınız bunlar 250 yıkamaya kadar garantili elde yıkamanız aslında daha iyi olur............. hiç güven vermedi üstüne 3.000 tl fiyat çıkardı kafamdan tamamen silindi karaca ve bernardo fikri burdaki bazı arkadaşların yorumlarından da okumuştum.. izmirde fincancılar çarşısı diye bi yer varmış nişanlım askere gidince oraya gidicem kızlar her markann ürünleri uygun fiyata satılıyomuş bileniniz var mı hiç?

ben de çeyiz seti bakıyorum ne zormuş karar vermek jumbonun modelleri hoşuma gitti annem de korkmaz sağlamdır diyo bakalım

arkadaşım al benden de o kadar binbir çeşit model olunca delirdim resmen annemde hep der hisar, ar-yıldız, jumbo diye.. alıp evşlendikten sonra sorun yaşayıp bir daha masrafa girmektense evlenmeden herşeyin en iyisini alırım evleinice mülk ev için para biriktirrim o yüzden bende herşeyimi bu 3 markadan almak istiyorum annemin çeyizi ar-yıldız inanır mısın hala daha kullanıyoruz tabi nerde o eski kalite.. inşallah herşey gönlümüzce olur

canım benim karacayı kesinlikle düşünme derim tencerelerde hep olumsuz yorumlar var .

ama kahvalatı takımını ben oradan almayı düşünüyorum uygun. hem bulaşık makineside yıkandığında bütün tabakların desenleri çıkıyor marka olarak bakmamak lazım pek.

tencere setimi ben korkmaz almıştım çelik tencere şart canım çelik tencerede yapılan yemeğin tadı ayrı güzel oluyor nasıl çelikte pilav pişremiyorsan yapışıyorsa teflonlarda da aynı durum mevct tatlım,

Ben ablama korkmazın seramik tenceresini aldım çok da memnun , ocak ayında bende kendime alacağım boyutlar gayet idela , çok büyük değil normal 2 kişilik için ideal .

Eki Görüntüle 838331

aynen canım hepimizin gönlünce olur inşallah.. evet hisar ve jumbo çok güzeller gerçekten biraz pahalı ama olsun dediğin gibi sonradan sorun yaşamaktansa bi kere alınsın iyisi olsun.. şimdi bir de elektronik küçük mutfak aletlerine taktım kafayı( tost makinesi blender mikser vs) onun araştırmasını yapıyorum braun iyi gibi duruyor fikrin varsa alabilirim :26:

kablosuz blender braunun çok iyi diyorlar ..bende alacağım .tost makinesi, mikserde bende kararsızm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…