Mutfak Dekorasyonu Karaca mı? Schafer mi? Hisar mı? Korkmaz mı?

exelanss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
4.061
3.151
Kızlar konumdan da anlaşılacağı üzere çeyiz yapmaya başlıyorum önümüzdeki ay.. annemin yaptığı ufak tefek parçaların haricinde elle tutulur pek fazla birşeyim yok nişanlım Kasımda askere gidiyor Nisan ayında dönücek yani şu 5 ay mutfak çeyizimi bitirmek niyetindeyim inşallah. lafı çok uzatamadan tavsiyelerinizi beklemekteyim; misafir takımları, çatal kaşıkları, aynı şekilde günlükler ve tencere takımları birde saklama kapları ve daha birçok şey.. tencere setleri için kafam inanılmaz karışık kimisi çelik alma diyor kimisi seramikler kötü diyor kafam karman çorman :S deneyimlerinizden yola çıkarak bana bir yol gösterirseniz çookkk mutlu olurumm

merhaba canım oncelıkle kucuk bır tavsıye benden sana ceyızınde az oz ve kullanacağın seylerı al fazla seyler sana yükten başka bırsey degıl ben bu hataya dustum cunku benım ceyızımle bır kız daha evlenir dıyebılırım cogu seyımı 4 yıllık evlıyım bır veya ıkı kez ancak kullanmışımdır neyse konumuza gelelim benım cogu urunum korkmaz ama cokkkkk memnunum hepsinden karacadan bı tencere setı almıştım tam anlamıyla felaket kotu cıktı ben sana korkmaz derım dıgerlerıne gore hem kullanışlı mükemmel urunlerı var hem sık hemde omurluk derler ya o tarzda arkadaşımda hısar almıştı hıç memnun kalmadı tencere ıcınse benım tercıhım seramık kullanımı temızlemesı cok kolay celıklere gore dıbıne falan tutma ıhtımalı ıcınde sararma gıbı bır durum yok ben kullanıyorum cok ıyı memnun kaldım

öncelikle Allah mesut etsin, Allah utandırmasın..

ben karaca kullanıyorum ama memnun değilim düdüklümüz çok kötü çıktı... seramik evlendikten sonra alıp kullandım gayet memnunum ama çelik ayrıııı seramik ayrı. mesela seramikte pişen yemek arttı diyelim, buzdolabına seramik tencere ya da tavada koyamıyoruz yani bir saklama kabına ya da çeliğe koymamız lazım. yani seramikler yemeği muhafaza için kullanılamıyor.. o yüzden seramik 1 ya da 2 tane ihityacına göre al çelik tencerelerin yine ne temel olacak... diğer markaları hiç kullanmadım

arkadaşım bende böyle bir konu açmıştım. bak aldığım duyumlar ve etrafımda gördüğüm şahit olduğum şeyleri aynen yazıyor. şimdi emsan karaca tarafından satın alınmış yani annelerimizin kullandığı emsan artık o kalitede değil. karaca tam anlamıyla fiyasko. bunun için sikayet.var bakabilirsin ya tabakların desenleri silinmiş ya da kaşıklar paslanmış. hatta bir yorum okumuştum kadın çatal bıçak takımım paslandı diyip aldığı yere götürmüş karacadaki yetkililerde ama neden bulaşık makinesinde yıkadınız bunun alaşımı bulaşık makinesine uyumlu değil demiş. karacanın seramik serisinde de seramiği patlayanları gördüm. jumbo çok iyi taş gibi ama çok pahalı. hisar iyidir. ben korkmaz düşünüyorum %95 korkmaz alıcam kendime porselen, kaşık, tencere setler daha ucuz oluyo. bi de esse var sakın alma adı batasıca kullanıyoruz evde seramik olmasına rağmen yemekler yanıyo. bernardo porselenlerine aşığım harika bişey ama o da çok pahalı bir yemek takımı 3bin tl. benim araştırmalarım sonucu 2bin tl'ye korkmazdan porselen, kaşık bıçak, tencere ve kahvaltı takımı alınabiliyor canım çeyiz setleri var hatta arkadaşım aldı nakit alınca ona çaycı hediye etmişler bende para biriktiriyorum nakit alcam taksitle uğraşamam

Merhabalar.. Bende yoğun ısrarlar üzerine herşeyimi Hisardan aldım. :) Diğerlerine göre biraz pahalı fakat kalitelidir diye umuyorum Allah gönlünüze göre versin :)

Merhaba canım yardımcı olabilirmiyor bilmiyorum ama şöyle başlayayım. Ben evleneli henüz 1 yıl oldu. Yeneyim yani :) dolayısıyla mutfağımda epey yeni:) aynı zamanda şu anda yapmakta olduğum işte daha önce çalıştığım sektörde hemen hemen bu alanla ilgiliydi :) daha önce bi süre çok bilindik bir mutfak ürünleri ve cam grubunda yönetici olarak çalıştım. Şu anda da malum forumdan belki görmüş olabilirsin tasarım atölyem var. Düğün tasarımcısıyım. Yani bu işlerden epey anlıyorum denilebilir.
Sanırım yeterli bir özgeçmiş oldu:)
Şöyle söyleyebilirim Karaca,emsan,hisar,schafer... Bahsettiğimiz porselen grubu ise hiç farketmez hepsi aynı. Çünkü artık porselen Türkiye'de üretilmiyor. ( üretiliyor diyen yalan söylüyor. Porselen yemek takımları kesinlikle artık Çin'de üretiliyor) zaten bu firmaların yetkilileri de asla Türkiye de üretiliyor gibi bir kelime kullanamazlar genel müdürlükler bu konuda onları ciddi şekilde uyarıyorlar. Kullanılan kelime genellikle şu şekilde: bu ürünler bizim standartlarımızda Çin'de bizim tarafımızdan üretiliyor:) bu nedenle kafana göre takıl çok para verme yani :) jumboya gelince bir hata yapıp da sakın alma derim eh artık onlarda çin de üretiyor:) yani hepsi aynı yerden geliyorsa sen neden daha fazla veresin ki ? Ben misafir takımımı schaferin bone chine serisinin karesini almıştım 1 yıldır belki 3 yada 4 kez kullandım makinaya kesinlikle girmiyor. Ha girmiyor deyince makinaya girer hiç bir sorun olmazlara sakın aldanma hepsinin rengi zamanla gidiyor. Normalde benim takımlarımda makinaya girebiliyor amalerim takımımın makinaya sığmasın olanaksız :) çok büyük :) ben günlük takımımı da bone chine I'n yuvarlak olanlarından almıştım ama keşke yapmasaydım
1. Günlük takım için çok para verdim.
2. Şimdiden sıkıldım. Değiştirmek istiyorum.
3. Gümüşrenkli yaldızları hergün makinaya girdiği için maalesef açıldı.

Burda bir parantez açmak istiyorum işimden dolay gelin adaylarıma profesyonel nedimelik hizmeti verdiğim için onlarla çeyiz alışverişlerine çok çıkıyorum. Ve genelde en büyük tavsiyem günlük takımlarını 12 kişilik aldırmak yönünde ve gereksiz mutfak araç gereçlerinden uzak durmalarını sağlamak yönünde. Sana da böyle bir tavsiyem olacak. Yani 6 kişilik yemek takımı alıp 2 ay sonra 2 tabak kırılınca bir takım daha derken gereksiz bir sürü birbirini tutmayan araçlar olmasın. Ayrıca misafir takımını her 7 kişide çıkarma derdinden de kurtulmuş olursun :)

Tencereye gelince ben çelik tencere seti almıştım. Tavalarım. Karnıyarık tencerelerimi. Tüm set yani. Hiç pişman değilim. Mutluyum tencerelerimle :) seramik tercih etmedim çünkü annemin seramik tencerelerinden memnun kalmamıştık. Onun yerine döküm tencere seti almayı tercih ettim 5 li bir set karnıyarıktenceresi, tava, iki tencere ve wok onun markası schafer ve çok memnunum. Gelin adaylarımdan hemen hemen hepsinden o setten aldırdım :) çelik tencerelerimde emsan ama sana tavsiyem kulplara bak plastik alma Ocak'ta yanıyor benimkiler hep yandı yavaş yavaş. Onun dışında tencerelerinin performansı çok iyi. Düdüklüm de çok iyi çok memnunum.
Aklıma gelen bunlar başka sormak istediğin olursa cevaplayabilirim
Kolay gelsin :)

hisar çok iyi.fakat cok pahalı eger paranız varsa hisardan şaşmayın dıyorum.şimdi bir çeyiz seti buldum güral mı schaffer mı bilemedim...bana akıl vern

nette de görmüşsünüzdür.schaferın ve güralın ceyiz setleri var kampanya olarak.ben izmirdeyim ve netten daha düşük fiyata veren var bu setti fincancılar çarşısı gibi.toplam 1150 tl.90 parça ctl bck takımı.86 parça yemek takımı .22 parça çelik tencere seti. 43 parça kahvaltı takımı içinde.FAKAT ŞUNDA KARARSIZIM EĞER ALIRSAM HANGİ SETİ ALMALIYIM.LÜTTFENN YARDIM ET

canım netten bu kadar büyük çaplı bir alışveriş yapmadım. Ancak çalıştığım firmanın online alışverişi vardı ve bu konuda ürünler darbe kırılma konusunda garantiliydi. Burada sitenin güvenilirliği önemli Site ürünün arkasında duruyor mu o kadar fazla parçalı ürünler ki bunlar sen farkında olmadan sözleşmenin altına tıkı atarken orada kargodan almadan inceleyiniz diyor. ar parçayı kargo görevlisini kapında tutare sen bu kadak nasıl incelemeyi düşünüyorsun. Kırık çıkma olsalığı bir yana eksik olasılığıda var ve sana ürün garantisi yedek parça desteği sunuyormu? bunlar çok önemli. dikkat et! Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma!
3-5 kuruş fazla olsun bildiğin hesabını sorabileceğin ürün garantisi veren bir mağaza olsun kırılınca yedeğini alabilesin, hesabını sorabilesin eve gittin içine sinmedi masa örtüne uymadı ne biliyim beğenmedin değiştirebilesin. Ben günlük takımımın servis tabnaklarından 3 tanesini daha evlendiğimin ilk haftası kırdım. Takımlarım alındığında eve yerleştirirkende kutuda yemek tabağı ve iki çukur kase eksik çıkmıştı telefon açarak durumu bildirdim 3 adet servis tabağını kırdığımı da söyledim tam 1 ay sonra da gittim hepsini aldım. Üstelik kendi kırdığım tabakların ücretini bile almadılar.
Bence bu konuda iyi düşünmelisin sonuçta aldığın sadece bir fincan seti yada pasta tabağı falan değil sen tüm setten bahsediyorsun ki bu çok riskli.
Üstelik bu dönem zaten evlilik dönemi yani hep ceyiz setleri var piyasada ayrıca hemen hemen her ilde bu markaların toptancıları da oluyor. bunlar perakende satış da yapıyor. bunlardan çok uygun fiyata alabilirsin.

Merhaba Canım, öncelikle herşey gönlünce olsun diyorum. Porselen takımlar konusunda bir arkadaşımızın yazdığına katılıyorum. Artık Kütahya ve güral porselen dahil üretim yapmayarak çinden getiriyorlar. Dolayısıyla çin ürünlerindeki farklı kaliteleri yine Türk firmalarına güvenerek almaktan başka çaren yok diye düşünüyorum.

Çelik ürünlerde karaca, schafer kesinlikle çöp diyorum o kadar kötüler ki benim çevremdeki arkadaşlarımın hiçbiri bu iki firmanın ürünlerinden memnun kalmadılar ya çok hızlı paslandı ya kulplar yandı. Hisar firması da son yıllarda fabrikası olmasına rağmen çinden getirmeye başlamışlar açıkçası bu bilgiler ışığında seçim yapmakta çok zorlanmıştım. Züccaciyeci komşumla konuşmuş onun tavsiyesi üzerine Türkiye de üretim yapan ve kaliteden kesinlikle ödün vermeyen Jumbo ürünlerini önermişti. Pahalı olduğunu düşündüğüm için hiç araştırmazken 500 TL.ye bile çatal bıçak seti olduğunu öğrenmiştim. Sonrasında bir internet mağazasından mağaza fiyatlarının da altında bir fiyata satın almıştım.

Çelik ürünlerinde kesinlikle Jumbo diyorum araştırma yaptığında mutlaka toptancılara denk geliyor çok daha uygun fiyata alabiliyorsun ama porselen konusunda porselen kalınlığı, üzerindeki desenlerin çabuk atması, kırılma sonrasında parça temini gibi sorulara yanıt verecek bir firma seçmeni tavsiye ederim.

canım bende korkmazdan yanayım.bende alırken çok araştırma yapıpda aldım.herşeyimi korkmazdan o kadar kaliteli ürünleri var ki karacayı sollar.karaca hakkında o kadar kötü yorumlar okudum ki tatlım.git bi korkmaz mağasından bi katolog al alacağın şeyleri kafanda belirle sonrada git tek seferde al derim.bende öyle yaptım.çelik tenceren her zaman gerekicek.mecbur alıcaksın.seramik de güzel almayı düşünürsen falezden al derim.seramikte 1 numara essenso ürünlerini de falez üretir.karaca maraca hikaye ama adımını atma derim tatlım.çok mağdur olan var

canım benim çok teşekkür ederim evet bende aynı fikirdeyim birde ben salon için vitrin düşünmüyorum o yüzden az eşyam olmalı mutfak dolaplarıma sığacak kadarr :)) korkmaza hiç bakmamıştım canım ona da bir göz atayım çok teşekkür ederim

inan şuana kadar karaca hakkında bir tane bile iyi bişey duymadım biliyo musun :)) bende tencere olarak hepsini seramik düşünmüştüm ama tabi sizin kadar tecrübeli olmadığım için öyle diyodum hani sağlık açısından ama dediğin gibi çelikte olmalı ihtiyacım ne kadar olucaktır ki seramik için peki? yani hangi yemekleri seramikte yapabilirim?

bu arada cümlenin başı için AMİN hepimiz içn diyorum :)

canım benim al benden de o kadar karaca için bir tane bile iyi bişey duymadım evet desenleri çok güzel ama siliniyor diyolar paslanıyo diyolar e yeni evlisin sürekli tabak çanak mı alıcaz hani tamam kırılan edilen şeyler ama 1 tane olsun kaliteli olsun diyorum :) evet peşin alınca indirimde yapıyolardır haklısın bende öyle yapmayı düşünüyorum kasımda askerimi gönderince

canım benim çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun dediklerini mutlaka dikkate alıcam :)) bende dökme tencere istiyorum ama çok ağır gibi duruyo :S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…