Anket Kapınıza dilenci geldiği zaman ne tepki veriyorsunuz?

Kapınıza dilenci geldiği zaman ne tepki veriyorsunuz?

• Ankete Katılan
    66
kapıma geleni boş çevirmemeye çalışırım...
evde ne varsa onu veririm...
bazende korkumdan açmam....
kimse bilmez gerçektende ihtiyacı varmı yokmu...
yinede allah rızası için yapıyorum...

eğerki kapıyı açtıysam bişeyler vermeye çalışırım
ama dilenci olduğunu anlarsam açmam kapıyı
şimdiki zamanda herşeyden korkar olduk

Delikten bakarım dilenciyse açmam kapıyı
Olaki salaklık edip açtıysam hiç birşey demeden kapıyı kapatırım
Eskiden acırdım , sonra tv de izlediklerim , gördüklerim karşısında asla vermem.. İnanmam.. İhtiyacı olan birine yardım ederim ama bizi somürmeye çalışan bir dilenciye asla!

evde yalnızsam asla açmam kapıyı devir kötü nolur nolmaz. ama evde birileri varsa açarım kapımıza kadar geldiyse ihtiyacı vardır heralde. gerçi şu zamanda çoğuda duygu sömürüsü yapıyo mesela bizim buralarda dilenen yaşlı teyzenin üzerinden on üç milyar artı bir sürü ev tapusu çıkmış :uhm:

Evet aynen bende kapı deliğinden bakarım dilenciyse eğer asla açmam olur da kaza ile açmış olursam da yüzüne kapatırım , başka zaman aynı dilenci yine gelmiş olursa ve yine kaza ile açmış olursam kesinlikle bir daha rahatsız etmemesini söylerim. Allah korusun neler duyuyoruz

bu zamanda kimseye inanamıyosunki.açmıyorum valla kapımı

ben de açmam kapıyı
dalgınlıkla falan açmışsam da güle güle der kapatırım hemen
zaten evde yalnız oluyorum Allah korusun
inanmıyorum dilencilere ayrıca

ya zaten gerçekten ihtyiacı olan insanlar kendini belli eder sıkıntısını utancından anşatamaz bile. ama kapıya gelenler öyle bişeyki meslek haline getrimiş olayı. bide işin diğer bi ucu var sıkıyolar spreyi bayıltım evin altını üstüne getirip kaçırıyolar. aman dikkat edin öel herkese açmayın kapıyı

İlk önce kırıcı olmadan nazik bir şekilde çalışması gerektiğini bu yaptığının doğru olmadığını söylerim ve ardından en az ne kadar verebiliyosam o kadar veririm o da boş çevirmemek için.Çünkü ihtiyaçtan değil meslek olarak yapıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…