Kanser Hastası Babam - Sağlık Kampı

_asmunikal_ çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşaallah, bu tür kamplar için bir şey diyemeyeceğim ama hem babanızın sağlık durumu sebebiyle kalabalık bir ortamda bulunmasının sakıncalı olabileceği, hem aktivitelerin yorucu olması vs nedeniyle, bence derim ki madem babanız için temiz hava iyi gelir düşüncesiyle böyle bir şey düşündünüz, Akçay, Altınoluk, Küçükkuyu gibi Kaz dağları havası alabileceği yerlerde bir otel bakın, denize yakın ağaçlar içinde yemek hizmeti de veren temiz pansiyonlar da var, bu sıralarda tam mevsimi aslında, hem temiz hava alır hem de denize girebiliyorsa, denize girmeyi seviyorsa tadını çıkarabileceği bir dönem şu an, denize yakın butik bir yer bulursanız babanız hiçbir şey yapacak gücü bulamasa bile her gün oturduğu yerden denizi seyreder, hem oksijen alır hem deniz havası iyi gelir

Çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim yürekten. Dua edeceğim babanız için.
Nacizane tavsiyem babanızın kalabalığa girmemesi, temiz hava alması için beraber gidemez misiniz sakin, kalabalık olmayan bir yere?

Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.
Kamp programı yorucu görünüyor. En basitinden doğa yürüyüşü pilates denmiş,bunlar bile yorucu birde kalabalık olabilir,bağışıklık önemli haliyle kalabalığa girmesin babanız bu aşamada derim.
Bence kamp yerine temiz hava alsın,dinlensin diyorsanız aynı lokasyonda kalacağı bir ev kiralayabilirsiniz.
Yanında biri eşlik edecekse,onunla minik yürüyüşler yapabilir.
Dinlenebilir.
Bu program epey dolu dolu zira.

Babanız için bu program çok yorucu olur, onun yerine güzel termal tesisler var oraarda konaklayabilir. İsterse termalden faydalanır isterse yürüyüş yapar havası güzel zaten oraların.

Çok geçmiş olsun öncelikle, benim de çok yakın akrabam doktor izniyle temiz hava için böyle bir tesise değil de yine temiz hava olan deniz kenarı bir yere gitmişti bir aylığına. Sadece fiziksel olarak değil ortam değişikliği hastaneden uzak kalmak da ruhuna iyi gelmişti. Muhakkak doktorunuza danışın onaylarsa iyi olur diye düşünüyorum.

Allah şifa versin inşaAllah .. acaba tedavi ücreti ne kadar dı... akciğer kanseri 3. evre..... Işın tedavi ücreti ve radyasyon ilaçları. devlet karşılıyor mu emekli olana

Evre 4 akciğer kanseri babanız için kısa süreli geziler / sosyal faaliyetler önerilir. 20 günlük sağlık kampı ve yoğun programlar yıpratıcı olur. Bu evrede kemoterapi, ışın tedavisi, immunoterapi yapılacaktır. Takip edildiği hastaneye yakın olmasında fayda var. Evre 4'te hasta angziyetesi varsa psikiyatrik ilaçlar faydalı olur.

Allah şifa versin inşaAllah .. acaba tedavi ücreti ne kadar dı... akciğer kanseri 3. evre..... Işın tedavi ücreti ve radyasyon ilaçları. devlet karşılıyor mu emekli olana
Türk sağlık sistemi, geçerli ve prim borcu olmayan sigortanız varsa tüm hastalıkların, ameliyatların, kemoterapilerin, ışın tedavilerini, organ nakillerininin tamamının masrafını karşılar. Hasta bir lira bile ödemez. Hatta kanser için özel hastane anlaşmalı yerlerde de katkı payı, ek ücret alınmaz.
Sigortanız yoksa SGK'ya dışarıdan prim ödeyeyerek (sanırım aylık 176 TL) sağlık sigortası yaptırılabilir.

kayın babam için sordum.. emekli kendisi. Allah razı olsun bilgiler için

Öncelikle hayırlı günler
Kızınız kaç yaşında ve konulan tanı ne özel olmazsa cevap verirseniz sevinirim...
Annemde lenfoma tanısı koyuldu kemo alacak
Süreç nasıl işliyor yorgunluk vs oluyor mu
Rabbim kizinizada,annecigimede ve tüm hastalara safi isminden sifarlar ihsan eylesin insaallah

Annemi Medipol da kemo alacak ama hizmet ücreti olarak 750 TL istediler ...

Annemi Medipol da kemo alacak ama hizmet ücreti olarak 750 TL istediler ...
Ne yazık ki, bazı hastaneler kayıt dışı ve olmayacak masraflar çıkarabiliyor. Doğru değil. Kemoterapi ve diğer Onkolojik tedaviler yapan merkezlerle önceden ek ücret ödemeyeceğinizi belirterek tedavi olunabilir. Örneğin bu hastaneyi SGK'ya şijayet etseniz ciddi ceza alır.

Sizin soruyu okuyunca anneme söyledim, gel seni Kaz Dağlarına götüreyim dedim de aman ben istemem dedi çat diye Doktordan uzak kalmak istemiyor hiç.

Son zamanlarda Sgk ile anlaşmalarını sonlandıran hastaneler oldu. Örneğin Acıbadem grubu İstanbul'da sadece Atakent şubesinde devam ediyor indirimine, diğerlerinden kaldırmış. Gerçi orada Sgk'lı olarak tedavi görürken bile muayene ücreti, kemoterapi ücreti, pet ct, mr vd. çekimler için ücret ödeniyordu. Sadece sigortasız haline göre indirimliydi...

Dediğiniz kanser dışı hastalar için muayene ve tetkiklerden ek ücret talep edebilirler. Onkolojik tedavilerde özel bir durum var ve kanunen bu hastalardan ek ücret alamazlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…