Kanser Hastası Babam - Sağlık Kampı

_asmunikal_

omnia fui nihil expedit....
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
2.316
6.764
Merhaba arkadaşlar.
Uzun zamandır foruma girmemiştim.
Bir konu hakkında size fikir danışacagım. Bunun dışında tavsiyelerinize açığım.

Babam akçiger kanseri 4.evre. Tedavisi devam ediyor. İzmit'te yaşıyorlar. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen:KK43:

İnternette araştırdık. Kaz dağlarında 21gunluk sağlık kampı varmış. Babanın en azından bir süre İzmit'ten uzak kalmasını istiyoruz. Belki severse oraları yerleşmeyi de düşünür. Zor bir ihtimal ama.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı. Şimdi babamı bu haliyle önce yol götürüp, vaad ettiklerini yerine getirmeyen bir yer olmazsa babam çok madur olur. Bazı şeyler için yine hevesi kaçabilir.

Bunun gibi başka alternatiflere de açığım. Lütfen ufakta olsa bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Aşağıda 21gunluk kampın günlük programını veriyorum.

21 günde Sağlığına Kavuşma Sağlık Kurları Günlük Program:

09:00 Hoşsohbet Kahvaltı ( Katılım ve Güzel Konuşmak, Güzel Muhabbet açmak mecburi) - Yemek Söyleşileri ( Yemekte neler konuşulur, nasıl hareket edilir, nasıl yenilir, en sağlıklı beslenme alışkanlıkları,yemek nasıl bir seramoni'ye çevrilir?
09:30 Renkli Sohbetler ( Hergün farklı bir Tema)
10:00 Doğa Yürüyüşü (Kazdağlarında farklı parkurlar, şelale , traverten, deniz, orman, nehir, vadi, kanyon keşif turları ve geziler- kumanyalar yanımızda- öğlen molası piknik tadında)
13:KK30: Su- SPA-Şımartılma Saati ( Termal Havuz- Açık Havuz Yüzme ve Güneşlenme, Tuz odası- Buhar Odası- Şok Odası- Arınma Odası )

15:00 Pilates ile incelme ( Sinerji Pilatesi/ Eşli yada İkili Pilates / Eğlence Pilatesi)
16:00 Yoga Eğitim ve Uygulamaları
17:00 Nefes egzersizleri be Haloterapik Nefes Çalışmaları ile Niyet Çalışması Meditasyon Vizüalizasyon Uygulamaları
17:30 Coffee Break ara öğün ve Serbest Zaman
18:00 (Voleybol / Badminton oyunları) isteyenlere de Sauna, Türk Hamamı
19:00 Akşam Yemeği ( Seramoni Şeklinde Özel Saat Uygulamaları / Süpriz Menüler ve Süpriz Katılımlar) ve Sosyalleşme ve Renkli Sohbetler
20:00 Serbest Zaman'a geçiş (isteyenlere tavla, okey , kağıt oyunları, isteyenlere kitap okuma köşesi veya odalarda dinlenme veya alternatif akşam aktiviteleri

Merhaba arkadaşlar.

Babam akçiger kanseri 4.evre. Tedavisi devam ediyor. İzmit'te yaşıyorlar. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen:KK43:

İnternette araştırdık. Kaz dağlarında 21gunluk sağlık kampı varmış. Babanın en azından bir süre İzmit'ten uzak kalmasını istiyoruz. Belki severse oraları yerleşmeyi de düşünür. Zor bir ihtimal ama.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı. Şimdi babamı bu haliyle önce yol götürüp, vaad ettiklerini yerine getirmeyen bir yer olmazsa babam çok madur olur. Bazı şeyler için yine hevesi kaçabilir.

Bunun gibi başka alternatiflere de açığım. Lütfen ufakta olsa bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

09:00 Hoşsohbet Kahvaltı ( Katılım ve Güzel Konuşmak, Güzel Muhabbet açmak mecburi) - Yemek Söyleşileri ( Yemekte neler konuşulur, nasıl hareket edilir, nasıl yenilir, en sağlıklı beslenme alışkanlıkları,yemek nasıl bir seramoni'ye çevrilir?
10:00 Doğa Yürüyüşü (Kazdağlarında farklı parkurlar, şelale , traverten, deniz, orman, nehir, vadi, kanyon keşif turları ve geziler- kumanyalar yanımızda- öğlen molası piknik tadında)
13:KK30: Su- SPA-Şımartılma Saati ( Termal Havuz- Açık Havuz Yüzme ve Güneşlenme, Tuz odası- Buhar Odası- Şok Odası- Arınma Odası )

15:00 Pilates ile incelme ( Sinerji Pilatesi/ Eşli yada İkili Pilates / Eğlence Pilatesi)
17:00 Nefes egzersizleri be Haloterapik Nefes Çalışmaları ile Niyet Çalışması Meditasyon Vizüalizasyon Uygulamaları
19:00 Akşam Yemeği ( Seramoni Şeklinde Özel Saat Uygulamaları / Süpriz Menüler ve Süpriz Katılımlar) ve Sosyalleşme ve Renkli Sohbetler
20:00 Serbest Zaman'a geçiş (isteyenlere tavla, okey , kağıt oyunları, isteyenlere kitap okuma köşesi veya odalarda dinlenme veya alternatif akşam aktiviteleri

Kazdağları civarında bir sürü sağlık turizmi yapan yer var kampın direk ismini, kalınacak tesisi vs. yanına şikayet yazıp googlelayın öyle daha iyi bilgi alırsınız.

Çok geçmiş olsun öncelikle. Bu kampı babanızın kafası dağılsın diye mi düşündünüz hastalığı ile ilgili mi? Annem de akciğer kanseri çünkü programa baktığımda şu şu iyi gelir dediğim bi şey yok. Yorucu görünüyor hatta :/
Amacımız temiz hava alması. Programa uymak yorarsa hiç katılmayabilirde. Yürüyüş yapsın, otursun.cigerlerine temiz hava girsin en azından.

Siz yazınca baktım kaz dağlarında güzel termal oteller var. Bence eğer mümkünse beraber gidin ya da gidebileceği kafa dengi biriyle otele gitsin. Temiz havasını yine alır birilerine bağımlı da olmaz. Bu tür programlara uymak zordur arkadaş edinebilecek mi yalnız mı kalacak bence sıkıntı biraz.

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle çok geçmiş olsun,sanki çok yorucu gibi babanız için.Çoğu şey mecburi sanki.çok yorucu olabilir😔Danışın bence doktora,kesin yönlendirme yapar diye düşünüyorum👏👏🤲🤲

Bu program daha çok sağlıklı insanlara yönelik aktiviteler açısından . Babam da kanser atlattı yani az çok biliyorum tedavi sürüyorsa bunları yapamaz ve daha çok canı sıkılabilir . Birkaç gün güzel bir yerde kalsa sanki daha iyi olur ,yorulmaz gbi geldi .

Çok geçmiş olsun .

Teşekkürler ederim kızlar. Şuan kemoterapi almıyor. Kardeşim ile gidecekler. Dediğiniz gibi program ile değil kendileri bireysel hareket etseler daha iyi olur. Otel falan araştırayım ben. Doktor temiz hava iyi gelir demişti.
Teşekkür ederim ilginiz için

Bu program daha çok sağlıklı insanlara yönelik aktiviteler açısından . Babam da kanser atlattı yani az çok biliyorum tedavi sürüyorsa bunları yapamaz ve daha çok canı sıkılabilir . Birkaç gün güzel bir yerde kalsa sanki daha iyi olur ,yorulmaz gbi geldi .

Çok geçmiş olsun .
Geçmiş olsun. Kaçıncı evreydi babanız.Ne kanseriydi.. Bir gün bizde atlattı diyebilecek miyiz acaba..🥺 amacımız aslında biraz izmitten uzaklaşması. Temiz hava alması.

Dogal besleni instg takip et bu sabah kanser icin bir yazi paylasmisti cok cok dogruydu bence

Geçmiş olsun. Kaçıncı evdeydi babanız. Ne kanseriyle. Bir gün bizde atlattı diyebilecek miyiz acaba..🥺
Çok tşk ediyorum .Mide kanseriydi babam ama evre olarak ileride değildi. Kemoterapi aldı , ameliyat oldu ,tekrar kemoterapi sonra fitoterapi ama maalesef sigarayi bırakmadığı için risk her zaman devam ediyor .

Artık teknoloji ,tıp hepsi çok ileride endişelenmemeye çalışın . Biliyorum çok zor ama kanser de çok yaygın yani normallestirmek zorundayız diyordu bizim doktorlar . O zaman idrak edemiyorduk fakat haklılarmis. Elinizden geleni yapın ,gerisini doğal akışına bırakın . Eminim iyi olacaktır . Bol şifalar diliyorum .

Teşekkürler ederim kızlar. Şuan kemoterapi almıyor. Kardeşim ile gidecekler. Dediğiniz gibi program ile değil kendileri bireysel hareket etseler daha iyi olur. Otel falan araştırayım ben. Doktor temiz hava iyi gelir demişti.
Teşekkür ederim ilginiz için

Tüm Ege kıyısı olur bence hava tertemiz misssssssssss:KK200:Bodrum, Assos, Gümüldür, Özdere .. hepsine gittim hepsinde de gece o kadar huzurlu uyudum ki anlatamam. Egenin havası bambaşka, gece 11de gözkapaklarım kendiliğinden kapandı hep. Bütçe varsa Torba-Cennetkoyunu çok çok tavsiye ederim, önü deniz arkası orman. baba ve amca güzel bir spa oteline vınlasın bence :nazar:

X