Kanser Hastası Baba, Taşınalım Diye Tutturan Vicdansız Eş ve Geldiğimiz Nokta

elizanelizan

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2011
1.297
526
Merhaba hanımlar

Önceki konularımdan beni tanıyanlar olacaktır.
Kısa özet geçeyim eski konulara bakma fırsatı olmayanlar için.

Üç yıllık evliyim. Annemlerın üst katında oturuyordum. Kiram 1800 lira idi. Babam kanser hastası annem iltihaplı eklem romatizması hastası.Eşim metrobüse binmek istemiyorum, bu kadar kira vermek istemiyorum, hatta tayin istiyorum, istedim, babanın hasta olması umrumda degıl, zamanında buradan çıkmayacagım diye sana söz vermiş olabilirim ama baban hasta dıye buraya cakılacak degılım demişti. Çirkefleşmişti.

Bazılarınız aılene babana yazık, elin adamı için babanı üzme taşınma dedi, bazılarınız zamanında söz vermiş olabilir ama olmuyor demek ki yerin kocanın yanı dedi.

Şuan geldiğimiz noktada en nihayetinde taşındım. Ailem milletin ağzına laf vermekten ziyade vicdanen rahat olmak için, bak taşındım dediğini yaptım, ama düzelmiyor elimden geleni yaptım artık yapacagım bısey yok demek için acaba taşınsam sorunlar düzelir miydi'nin pişmanlığını yaşamamak için git dediğinden gittim.

İki Otobüs ile 1 saat 15 dakıka uzaklıkta bir semtteyim.
Sorunlar devam edıyor. Aılesının bitmeyen istekleri giderek artıyor. Ben yenı semte, eve alışmaya calısıyorum. Babamlar da sağolsunlar haftada ıkı kere geliyorlar bende bır ıkı kere gıdıyorum.

Kavgalar tartışmalar aılesı kaynaklıydı ve hala oyle. En son aılemın yanında ilk kez kavga ettık. Tekrar ve tekrar bın kere dedıgı gıbı babanın evıne git dedı Sonrasında pişman oldu tutulmayan ve günü kurtarmak adına verilen,, dilenen,özürler, sözler.

İş bu kez ciddi. Çok kötüyüm.içimden cocuga gelırken mama al bile demek gelmiyor bırakın normal konusmayı.
Buz gibi oldum. Babamlar köye gidecek onlarla gıtmek ve bı sure ayrı kalmak ıstedıgımı, eger ayrı ayrı mutlu isek zaten bu evlılıgın bıtmıs oldugu anlamına geldıgını, sonrasında buna göre bir yol cıZmemız gerektıgını soyledım. Asla gidemezsin ayrı kalamam gitmeyeceksin ızın vermıyorum dedı, ızın almıyorum senden, aıle danışmanları da ayrı kalmayı cozum yollarından bırı olarak gorebılıyor, bunu yapmam lazım dedım. Yok dedı.

Ben bu konuda kararlılığımı sürdüreceğim.

Size danışmak istediğim şey şu, sabah babamla konuşuyordum, aıle danışmanına gidin ikiniz de eğitimli insansınız dedı. Tam bız bunu konusurken eşim babama mesaj atmış, '' baba aıle danışmanına gıtsek nasıl olur, ama elizan bunu kabul eder mı bılmıyorum, sen ısrar edıyormus gıbı desen belkı kabul eder '' dıye. Nasıl hıssettı nasıl oldu anlamadım.

Velhasıl kabul ettım danışmana gitmeyi.
Yalnız kıme gıdecegım bılmıyorum. Çok uçuk meblağlar alanlara gidemem suan.

Sizden Istanbul'da aile danışmanı terapisti önerisi istiyorum. Birde bayan mı olsa erkek mı olsa daha ıyı olur, kendımı hangısının yanında rahat hissederim bılmıyorum. Yanı cinsiyet ayrımı yok yanlıs anlaşılmasın ama ben belkı ağlarım hıçkıra hıçkıra kı ben eşimin yanında bıle dogru duzgun ağlamamış insanım, kimsenin yanında ağlayamam. Bu gibi seyler yaşarsam, bayan danışan yanında mı yoksa erkek olanında mı rahat davranabılırım kestiremiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Esiniz cok fena biri ayri kalmayi bende cozum olarak gormuyorum aslinda cunku benim evliligimde daha kotu olmustu babaniza acil sifalar dilerim

Aslında o evliliğe, eşlerin mizacına göre değişir. Kimilerinde işe yarar, Kimilerinde araya soğukluk sokar. Benim eşim ayrı kalınca düzelengillerden.

Eşin son kozlarini oynuyo.

Evet, benimde limitimin sona yaklaştığını hissediyorum. Bu bahsettiklerim dün akşam oldu. En son yaptığımız kavga yanı.

sen eşini daha iyi bilirsin bence bir süre ayrılık ikinizede iyi gelebilir.. eşini tatlı dille ikna et git 1 2 hafta uzaklaş hem eşinin hemde senin düşünmeye zamanınız olur..

eşin senden ayrılmaktan değilde ayrılmaktan korkuyor olabilir yeni düzen sıfırdan başlama vs herkese zor gelebilir.. yoksa bu sekilde davranan biri neden ayrılığa karşı olsun

konunu hatırlıyorum.
"o kocayı boşar bbamla, ailemle kalırdım" minvalinde bir yorum yaptım diye hatırlıyorum ama yapmamışsam da okurken aklımdan bunlar geçmişti...
şuanki sorunun için yorum yapamayacağım hiç bilgim tecrübem yok...
zaten son çırpınışlar gibi bunlar...
Rabbim içine ferahlıklar versin...

Bunun böyle olacağı belliydi. Adam seni ailenden koparmadan rahat etmez. Dedi dersin. Senin gidip gelmen; onların gidip gelmesi rahatsız ediyor adamı. Hırçınlığı bu yüzden. Keşke taşınmasaydın. Ne farketti? Hiç. Yerinde olsam aile terapistini denerdim. Olmadı annemlerin yanına dönerdim.

sen eşini daha iyi bilirsin bence bir süre ayrılık ikinizede iyi gelebilir.. eşini tatlı dille ikna et git 1 2 hafta uzaklaş hem eşinin hemde senin düşünmeye zamanınız olur..

eşin senden ayrılmaktan değilde ayrılmaktan korkuyor olabilir yeni düzen sıfırdan başlama vs herkese zor gelebilir.. yoksa bu sekilde davranan biri neden ayrılığa karşı olsun

Bende iyi gelecegıne ınanıyorum. Aslına bakarsanız bızım şahsi hıcbır sorunumuz yok. Kavgalarımızın %95inin sebebi kendı aılesı, bitmeyen maddî ısteklerı, hakaretlerı ve bunlar karsısında kararlı ve net bır durus sergıleyememesı..
Aılesı ıle alakalı bır durum olmasa cok ıyıyız. İşi bitince hemen eve gelir, ne zaman ne istersem eger ulaşılabilir bıseyse hemen alır, işten geldım yoruldum gidemem alamam sonra alırım demez. Yemek yapmasam neden yapmadın demez, hemen dışarıdan soyleyelım der ya da gıdelım rmarketten hazır dondurulmuş yiyecekler alır bulunsun deep freeze 'de yemek yapmak ıstemezsen bunları yerız der. Ne bıleyım ev işine yardım et desem eder. Gezdirir. Kumar içki kahve alışkanlığı yok, ıhanet yok, hissetmedim en azından. Yani iyiyiz. Şu içine şeytan kaçmış aılesı bır rahat bıraksa..

İşte bu iyi yanları aıle terapistine gitme kararını kabul ettirdi bana

konunu hatırlıyorum.
"o kocayı boşar bbamla, ailemle kalırdım" minvalinde bir yorum yaptım diye hatırlıyorum ama yapmamışsam da okurken aklımdan bunlar geçmişti...
şuanki sorunun için yorum yapamayacağım hiç bilgim tecrübem yok...
zaten son çırpınışlar gibi bunlar...
Rabbim içine ferahlıklar versin...
Amin Allah razı olsun cok tesekkur ediyorum
Bunun böyle olacağı belliydi. Adam seni ailenden koparmadan rahat etmez. Dedi dersin. Senin gidip gelmen; onların gidip gelmesi rahatsız ediyor adamı. Hırçınlığı bu yüzden. Keşke taşınmasaydın. Ne farketti? Hiç. Yerinde olsam aile terapistini denerdim. Olmadı annemlerin yanına dönerdim.

Zaten bende az cok ne yaşayacağımı bılıyordum. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir derler ya. Ama dedıgım gibi ya acaba taşınsaydım ne olurdu dıye keşke ve belkilerle yaşamamak için bunu da deneyeyim dedım. Degısen bır sey yok sımdılık. Ama umarım olur. Aile terapisini istiyorum, onu da keşke dememek için yapmak ıstıyorum. Ama kıme gitmeliyim bilmiyorum . O kadar yalancısıyım kı bu konunun

babanizin hastaligini esinizin umursamamasindan dem vurmussuniz da siz de ozelestiri yapin bence,babanizin morale ihtiyaci oldugu donemde ailevi sorunlarinizla adami sıkmayin
Evet ya adamın morale en ihtiyacı olduğu dönemde nelerle uğraşıyo. Kendi aranızda çözmeye çalışın babanıza bilhassa yansıtmayın. Yarın hastalığı ilerlerse Allahım korusun pişmanlıktan kendinizi yersiniz.

Evet ya adamın morale en ihtiyacı olduğu dönemde nelerle uğraşıyo. Kendi aranızda çözmeye çalışın babanıza bilhassa yansıtmayın. Yarın hastalığı ilerlerse Allahım korusun pişmanlıktan kendinizi yersiniz.

Zaten ıkı senedır bu dedıgınızı yaptık, kendı aramızda halledemıyoruz. Ee annem babam da gelınce anlıyor halimden bırseyler oldugunu anlatmak durumunda kaldım en sonunda. Yoksa kol kırılır yen içinde kalır zıhnıyetındeyım merak etmeyin.

esine de Allah merhamet versin,bi insan bu kadar nasil empatiden yoksun olur?gecmiste ne yasadar bilemem ailenle velev ki baban dunyanin en kotu insani olsun yine de hastalik soz konusuysa daha hassas davranilir,ama ailesi de suclu diyecekler ki "oglum bak kiz zaten uzgun hayatini zorlastirma" iste her sey ailede basliyor ama dusmez kalkmaz da bi Allah herkes saniyor ki boyle seyler hep baskasinin basina gelir

Zaten ıkı senedır bu dedıgınızı yaptık, kendı aramızda halledemıyoruz. Ee annem babam da gelınce anlıyor halimden bırseyler oldugunu anlatmak durumunda kaldım en sonunda. Yoksa kol kırılır yen içinde kalır zıhnıyetındeyım merak etmeyin.
Merak ediceğim bi durum yok zaten ben babanız için üzüldüğümü belirttim sadece. Tamam sorun yaşarsınız ama eşinize babamın durumunu biliyosun lütfen onlara yansıtmayalım iyi görünelim dersiniz. Bu kadarını yapar diye düşünüyorum.. bigün aynı şey kendi ailesinden birinin başına gelse nasıl davranırdı acaba

esine de Allah merhamet versin,bi insan bu kadar nasil empatiden yoksun olur?gecmiste ne yasadar bilemem ailenle velev ki baban dunyanin en kotu insani olsun yine de hastalik soz konusuysa daha hassas davranilir,ama ailesi de suclu diyecekler ki "oglum bak kiz zaten uzgun hayatini zorlastirma" iste her sey ailede basliyor ama dusmez kalkmaz da bi Allah herkes saniyor ki boyle seyler hep baskasinin basina gelir
Allah ailesini iyi etsin sırtına binmiş durumdalar eşimin. O da çanak tutuyor buna. Mizacı yumuşaktır eşimin aslında. Bunu cok iyi kullanıyorlar. Ah ah.

Merak ediceğim bi durum yok zaten ben babanız için üzüldüğümü belirttim sadece. Tamam sorun yaşarsınız ama eşinize babamın durumunu biliyosun lütfen onlara yansıtmayalım iyi görünelim dersiniz. Bu kadarını yapar diye düşünüyorum.. bigün aynı şey kendi ailesinden birinin başına gelse nasıl davranırdı acaba

Tesekkur ederim üzüntü duyduğunuz için. Aynı seyı ona soyledım. Geldiklerinde bellı etme barı dedım. Aldığım cevap ben rol yapamam oldu. Kendı aılenden bırının basına gelse ne yapardın dedım, babam kanser olsaydı da, bulunduğu yerde geçinemeseydim ıster Inan ıster ınanmakla nerde geçiniyorsam oraya gıderdım dıyır. delı bır kuyuya bır taş atmış kırk akıllı kurtaramamıs. Cıkamadım işin içinden.

He canım he. Kesin öyle yapardı. Eminim babasını alır başına getirirdi bak diye.
Tesekkur ederim üzüntü duyduğunuz için. Aynı seyı ona soyledım. Geldiklerinde bellı etme barı dedım. Aldığım cevap ben rol yapamam oldu. Kendı aılenden bırının basına gelse ne yapardın dedım, babam kanser olsaydı da, bulunduğu yerde geçinemeseydim ıster Inan ıster ınanmakla nerde geçiniyorsam oraya gıderdım dıyır. delı bır kuyuya bır taş atmış kırk akıllı kurtaramamıs. Cıkamadım işin içinden.

X