Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

Arkadaşlarım ne olur acil cevaplayın geçen hafta pazartesi dişime kanal tedavisi yaptırdım bir kaç gün iyiydi ama hafta sonu ve bu gün ağrı yapıyor daha önce de kanal yapıldı ama hiç bir sıkıntı olmadı böyle kanal tedavisi sonrası dişi ağrıyan oldumu tekrar dr gideyimmi böyle sorun yaşamayayım diye devlete gitmedim özelde yaptırdım yine ağrı yaptı öyle sıkıntısı olan oldumu ben şimdi ne yapayım yardım edin lütfen

benimde dolgulu azı dişim apse yapmıştı ve kanal tedavisi olmuştum.tedaviden sonrada ağrılarım devam etti bikaç gün bekledim ama geçmemişti. daha sonra tekrar aynı doktora gittim antibyotik verdi.onu kullanınca geçmişti bidaha ağrım olmadı ama dişimin ömrü 2 yıl daha uzamış sadece..2 yıl sonra çektirmek zorunda kaldım...
geçenlerde de arkadaşım yaptırdı.onunda ağrısı devam etti..sonra doktor tekrar panoramik film çekti ve kanallarda sorun yok dedi.ama dişinin çekilmesi gerekiyo dedi..oda şuanda antibyotik kullanıyor gittiği yere kadar çektirmeyecek yani...umarım sizde öyle bir sorun yoktur.

bugün dişime dolgu yaptılar aslında kanal tedavisi olacaktı dişteki çürük derindi hatta içi neredeyse boşalmıştı ama bana normalde ağrıyormu dedi geceleri felan rahatsız edecek şekilde hayır agrımıyordu sadece dişimin içine kürdan felan sokunca ağrı yapıyordu neyse biz şimdi doldu yapalım yaptı ama eve geldim şuan dişimdeki uyuşuklu geçti ama dişimde bir sızlama var su içincede oluyor sizce bu normal mi diş çürük haliylede su içince sızlıyordu

Kızlar,
yıllarca korktum, kanal tedavisini herkeslerden duya duya
geçenlerde köpek dişim için yaptırdım, ne tedavi sırasında ne tedavi sonrasında hiç bir ağrı duymadım.
söyleyeceğim şu ki, sakın korkmayın :)

arkadaşlar merhaba ön dişime bir kaç yıl önce dolgu yaptırmıştım şimdi sızlamaya ve bastırınca acımaya basladı iltahap olmuş kanal tedavisi dedi doktor ama cok korkuyorum ön dişine kanal tedavisi yaptıran varmı ? birde daha kırılgan oluyormuş diş ölü oldugu için off psikolojim bozuldu ön diş olmasa takmıycam kafaya ama birde istanbulda iyi bir endodonti uzmanı bilen varmı gidipte memnun kalan arkadaslar yarmcı olabilirmi acaba

bugün hayatımda ilk defa kanal yaptırdım, önceden dolgular olmuştu birde çekim olmuştu, kanal ilk oluyor, doktor çok güzel uyuşturdu birşey hissetmedim, 20-25 dk felan sürdü, birşey hissetmiyorsunuz ama vakit alıyor, gözümü sımsıkı kapattım 10 kere kesti biçti dişi ne yaptıysa artık, tek günde bitirdi, 2 kere gidip gelmeli yapmadı yani. kompozit dolguyla yaptı orası kocaman beyaz bir diş şuan, en arkadaki büyük dişim. korkmanıza gerek yok, bu arada bir yerde ben de kanama oldu herkeste oluyor mu bilmiyorum ama 5 dk kanamanın geçmesini bekledik sonrada dolguya geçti işte tabi hep gözüm kapalı asla açmadım panik yapıyorum çünkü.

üst mesajdaki arkadaş için; o bölgeden sinirler alındığı için ölü olduğu doğrudur, üstüne porselen kaplama yaparak kırılmaların önüne geçiliyor diye biliyorum ben.

merhaba kızlar 27 yaşımdayım hayatımda ilk defa dişciye gittim ve kanal tedavisi yaptırdım o kadar korkuyodum ki ama gerçekten hiçde korkulcak birşey yokmus yanarım yanarım uykusuz gecen gecelere yanarım. ama bende bir sıkıntı oluştu diş kanalım tıkalıymıs o yuzden 3 seans falan sürcekmiş dişimi kaybetme riskimde varmıs oysaki çürüğüm ufacık ama kanalın tıkalı olması kötuymus basına böyle bişey gelen varmı bilgilerini paylasabilirmi.

arkadaşlar bende önümüzdeki hafta kanal tedavisine başlayacağım ama acı duyma konusunda çekincelerim var. (diş hekimi fobim varda :S ) hiç acı hissedilmiyor degilmi?

arkadaşlar bende önümüzdeki hafta kanal tedavisine başlayacağım ama acı duyma konusunda çekincelerim var. (diş hekimi fobim varda :S ) hiç acı hissedilmiyor degilmi?

hayır hiçbir acı yok bende çok korkuyodum sakin ol hiçbişey hissetmiyosun

kesinlikle hiç bişey hissetmiyosun. ben 3 seanslık tedavi gördüm ve bi tanesinde bile gram acı hissetmedim korkmamalısınız emin olun acıtmıyor :):80:

2 ay önce kanal tedavisi oldum. Olacak arkadaşları korkutmak gibi olmasın da hayatımın en büyük acısıydı.
İlk seansta sadece iğnenin acısını hissettim uyuşuktu sonra hiçbir şey hissetmedim. İkinci gidişimde sadece doldurcak can acıtacak bir şey yok sanıyordum ama asıl iş sonrasındaymış. Özel bir doktordu yıllarını bu işe vermiş biri. Uyuşturmadan kanallara birşeyler soktu çıkardı soktu çıkardı allahım herbirinde canımdan can gitti. Sinirleri tam bulması için ve sonra sorun yaşamamam için böyle yapması gerekiyormuş. Acıdan ağladım bile. En az 10 kere çektim o acıyı. Şimdi kenarından küçük bir parça çıkmış gitmeye korkuyorum o acının üstüne

Benim de ust iki disime kanal tedavisi onerdi doktorum.bildigim kadariyla dis seffalasiyormus cansiz hale getirdiklerinden dolayi.tamam gercek disin yerini hicbisey tutmaz ama bide burda okuduklarimdan sonra sanirim cektirip uzerine ayni anda implant yaptiricam.

ben sivri vampir dişime kanal tedavisi yaptırdım ve 2 aydır pansuman yapılıyor. Diş hala iyileşmedi hala gidiyorum ve ilaç koyuyor geri geliyorum en sonunda geçenlerde dişimin ön tarafı yani gülünce görünen yüzü kırıldı diş öldüğü için sanırım kırılmış kanal tedavi bitse yani diş iyileşse kaplama yaptıracağım..

ben yaklaşık 5 ay önce yaptırdım kanal tedavisi hiç acımadı benim ki bence drlada alakalı özel olunca daha iyi olacak sanıyorlar bazı arkadaşlar ama öyle olmuyor inanın.Benim arkadaşım özelde yaptırdı 3 4 seans sürdü ve şimdi o dişinde tekrar ağrı var.Ben devlete gittim istesem özelede gidebilirdim ama dr çok duydum ondan devlete gittim ve şuan çok memnunun ne ağrı ne sancı nede başka bişey hiçbirşey hissetmiyorum.Ayrıca kanal tedavisi olurkende uyuştururken sadece iğne biraz canınızı yakıo geri kalanında hiçbirşey olmuyor.Korkupta gitmeyip o ağrıyı çekenler inanın o çektiğiniz ağrının yarısı kadar bile acımıyor.

kızlar bende dün kanal tedavsi yaptırdım ama hala ağrısı geçmedi nezman geçer offff

benimde geçen perşembe kanal tedavim bitti ve hala sızlıyor ve suyla ağzımı çalkaladıgımda hassasiyet oluyor bu sizce normal mi birde bir şey soracaö arka azı dişe kanal tedavisi yapıldı ve dişin üztünü neredeyse düz bırakmış normal dişin bir şekli oluyor üstünüona göre yapması gerekmiyor mu bugün tekrar gidecem tane daha çürügüm var birne kanal digerine dolgu olacak sizce diş hekimine ne söyleyeyim kanal tedavisi yaptırdıgım dişle ilgili sizce o dişçiye digerlerini yaptırmalıyım dişe düzgün şekil vermek bence önemli devlet hastanesinde yaptırdıgım dişe bile daha düzgün şekil vermişlerdi üstünü neredeyse düz bırakmasının bir sebebi var mı dünya kadar para veriyorum iyi yapmayacaksa randevu almıştım gitmem daha iyi

Son düzenleme:

Malesef aynı şey bende de oldu nefes alırken bile dişim çok kötü oluyordu suyu bile pipetle içer hala geldim ve sonunda ön dişim kanal tedaviye gitti n eyseki diğer dişlerimi kurtardım.Diş hassasiyetini colgatein bir macunu var 4 5 tl küçük bir tüp işaret parmagınıza alıp hassasiyet olan dişe masaj yapıyorsunuz 1 dakika ve sonuç mükemmel ben çok şaşkındım :) Hassasiyetin nedeni ise eğer sinirli biriyseniz yada stresli gece uyurken farkında olmadan dişlerinizi sıkıyorsunuzdur buda diş hassasiyetinin en büyük nedeni umarım yardımcı olmuşumdur :)

Ya uyusturmadan öyle sey olmaz yahu...ben eveli gün azı dişime kanal tedavisine basladım. Gecici dolguyla duruyorum s anda ama onaramen acı yoktu. 4 kanal var hem azıda....o size sktukları küçük tellerden bana her 4 knala defalarca sokuldu.bence hiç olmayacak acı ve olmaması gereken bir tecrübe olmus. Benimde sıkıntım hala dişimin acıyo olması. İlac var diye cokta sııkııbir dolgu değil sanırım yaptıgı. Vallahi inci gibi olmasını istrdim dişleriminama bana genetik miras bu işte....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…