Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

bugün saat 14te gittim diş hekimine(devlette),dr baktı dişime ve kanal tedavisi uygulanması gerebilir dedi,ama geçici dolguyu yapalım tutar bi sorun çıkmazsa gerek kalmaz belki dedi,diş çok kötü olmuş köke kadar inmiş çürük dedi,

iğne vurdu uyştuktan sonra yine çağırdı ,başladı temizlemeye çürüğü,azı dişimde,allahım dışarda hastalar konuşurken duydum nasıl korktum ama,adamda dolgu yaptırmış çok acımış falan filan anlatıyodu,
neyse korkarak oturdum ama en ufak bi acı hisstmedim gerçekten her alet değiştirdiğinde,dedim kesin bu alettir acıtan,ama değilmiş dr geçici dolguyu takmaya başladı dedim bukadarmıydı,hiç canım yanmadı dedim kendi kendime:))

26 aralığa randevu verdi,ozaman gerçek dolgu yapıcak sanırım,bakalım bekleyip görücez,şuan dişim hala uyuşuk 1 saati geçti,umarım uyuşukluk geçince ağrım olmaz,gerçi ağrı kesicide verdi ama,duyduğum kadarıyla
bu dolgunun ardından feci ağrı oluyomuş bazılarında,bakalım ben şanslımıyım,dişçi koltuğundaki şansım devam eder inşallah acısız bi diş kurtarma operasyonu geçirmiş olurum:KK31:

bu konuda ki bütün mesajları okudum hemen hemen herkes hiç acımıyor yazmış :KK16:

ben kk dan önce bu konuyu genelde erkeklerin yazdığı bir forumda okudum. Aman allahım o ne yorumlar ne cehennem azabı kalmış ne bi şey:KK1: o kadar acıyormuş ki ölmek istemiş birisi hatta :KK1:

işte kadınla erkeğin farkı bu olsa gerek :KK16:

Nebula'cım.. Senin yorumlarına güvenerek yarın için Hakan Özbaş'tan randevu aldım. Çok ama çok korkuyorum. İnşallah dediğin gibi eli çok hafif ve pratiktir. Yoksa ölücem bu korkudan :):KK50::KK50:

arkadaşlar merhaba ön dişime bir kaç yıl önce dolgu yaptırmıştım şimdi sızlamaya ve bastırınca acımaya basladı iltahap olmuş kanal tedavisi dedi doktor ama cok korkuyorum ön dişine kanal tedavisi yaptıran varmı ? birde daha kırılgan oluyormuş diş ölü oldugu için off psikolojim bozuldu ön diş olmasa takmıycam kafaya ama birde istanbulda iyi bir endodonti uzmanı bilen varmı gidipte memnun kalan arkadaslar yarmcı olabilirmi acaba :KK43:

Benim ön dislerime kanal tedavisi yapılmıştı bundan cok yıl önce, ve ben kanal tedavisinde aci hissetmemistim yanlış hatirlamiyorsam ama dişlerin seffaflasip hassasiyetinin arttığı doğru bende ön dislerimin iyi görünmesi için estetik açıdan bişeyler yaptırmayı düşünüyorum diş kaybetmektens3 kanal tedavisini yeglerim her ne kadar fobim olsa da.

2 ay önce kanal tedavisi oldum. Olacak arkadaşları korkutmak gibi olmasın da hayatımın en büyük acısıydı. İlk seansta sadece iğnenin acısını hissettim uyuşuktu sonra hiçbir şey hissetmedim. İkinci gidişimde sadece doldurcak can acıtacak bir şey yok sanıyordum ama asıl iş sonrasındaymış. Özel bir doktordu yıllarını bu işe vermiş biri. Uyuşturmadan kanallara birşeyler soktu çıkardı soktu çıkardı allahım herbirinde canımdan can gitti. Sinirleri tam bulması için ve sonra sorun yaşamamam için böyle yapması gerekiyormuş. Acıdan ağladım bile. En az 10 kere çektim o acıyı. Şimdi kenarından küçük bir parça çıkmış gitmeye korkuyorum o acının üstüne :KK50:
Benim 2 dişimde kanal tedavisi var... Ilkinde çoğu arkadaşın dediği gibi uyuşturucular, hiç bir şey hissetmedim ...diğeri ise 2 gün önce yapıldı bugün tekrar 2. Randevum vardı... Resmen öldüm öldüm dirilsin, koltuktan kaç kere zıpladım hatırlamıyorum... Aynen yukarıdaki arkadaşın dediği gibi oldu , 2. Seansta aşırı canım yandı ... Benim asıl sorum kanal tedavisi üstüne porselen kaplama önerdi, 400 TL, kanal tedavisine 250 verdim zaten... Porselen olursa 150 tl daha vereceğim ,Sizce porselen kaplama yaptırmalı mıyım, anladığım kadarıyla dişin kırılmasını önlemek için yapıyorlar ama yaptırmasam ne olur...

Merhaba arkalaşlar ben de bundan 3 sene önce ön dişimden kanal tedavidi oldum ama ameliyattan sonra ön dişim morardı karardı çok kötü oldu .dişçime sordum nie böle oldu die...sinirleri alınan diş kararır dedi !! ama ben araştırma yaptım hiç öle bişey bulamadım dedim.nese sonra kararran dişime tekrar dolgu yaptı birazrengi düzeldi ama 1 sene sonra tekrar karardı ve şimdi hiç birşey yapamıyorum:KK43: o kadar beddua ediyorum ki o adama anlatamam resmen gülemiyorum diş rengimin farklılıgından dolayı.bi de ön dişim :KK43:

35 sayfayi okudum, evet ben sabirla okudum :KK53:
Ancak aklimdaki soeuya cevap bulamadim

Benim islerim oyledir hep, allah hep benim islerimi zorlastirir
Cok sever beni ayrica:KK23:

kanal tedavisi ve dolgu olan dişte sıcak soğuk hassasiyeti olur mu ve bunun sebebi nedir benim ağzımda 2 tane dolgu bir tane kanal tedevisi olan diş var ve sıcak soğuk hassaiyeti fazla yaklaşık 6-7 ay önce yaptırılmış dişler benim hadi diyelim ki dolgu olan dişlerim kanal tedavisi olması lazım belkide çok çürüdü o yüzden bu hassaiyet var diyelim ama yanlışsam düzeltin kanal tedavisi olan bir dişte sinirler alındıgı için hassasiyet diye bir şey olmaması lazım yada kanal tedavisini iyi mi yapamadı diş hekimi bu konuda beni bilgilendirir misiniz yada başına böyle bir şey gelen var mı bir konu daha var doktor 20 lik dişimi biraz daha kullanayım diye üstünü temizleyip dolgu yapmıştı normalde çekmesi lazım ama diş gömülü felan olmadıgı ağrısı felan yok o yüzden olsa gerek ama ne zaman o dişe çatal deyse beynim zonkluyormuş gibi ağrı yapıyor sebebi nedir metal bir şey deyince oluyor birde 20 lik yaş dişi ağızda 4 tane çıkması gerekirken benim sadece 1 tane çıktı yaşımda 31

arkadaşlar kız kardeşim dün öğlen 1 tane dişine kanal tedavisi yaptırdı ama doktordan çıktığı andan itibaren yanağı ve gözü aşırı bi şekilde şişti. dayak yemiş gibi gözü açılmıyo. bu şişlik normal midir? dün akşama göre bugün biraz daha indi ama ona belli etmesemde tedirgin oldum.
sizde yaşamışmıydınız böyle bi sıkıntı? tekrar doktora gitmesine gerek var mı?

arkadaşlar kız kardeşim dün öğlen 1 tane dişine kanal tedavisi yaptırdı ama doktordan çıktığı andan itibaren yanağı ve gözü aşırı bi şekilde şişti. dayak yemiş gibi gözü açılmıyo. bu şişlik normal midir? dün akşama göre bugün biraz daha indi ama ona belli etmesemde tedirgin oldum.
sizde yaşamışmıydınız böyle bi sıkıntı? tekrar doktora gitmesine gerek var mı?

Merhaba. Siz yazalı 3 gün olmuş gerçi ama, ben yine de yanıtlayayım. Bu durum zaman zaman olabilir, ama doktora yeniden gidilmesi gereklidir. Hekim hatasından kaynaklı bir durum değildir, dişin durumuyla alakalı olarak, o bölgede basınç artışından dolayı ani reaksiyon gelişir. Doktora yeniden gittiğinizde büyük ihtimalle dolguyu kaldırıp pansumanı yenileyecektir (pansuman işlemi için yeniden anestezi yapmaya gerek yoktur) bir de antibiyotik başlayacaktır. Antibiyotik başlanmış olsa dahi, en azından doktorunuzu arayıp, durumdan haberdar etmelisiniz.

Kanal tedavi olan dişim in ağrısından çok damagi m dan ağrı çektim. Damagi ma sızıntı yapınca ilaç enfeksiyon olustu sonra bir kemik çıktı cerrah boşluk bulunca çene kemiği çıktı dedi bugun alındı 3 dikiş var neredeyse köke kadar oyukluk var damagi mi bu hale getiren bayana çok kizginim haftaya dikiş almaya gidince olay çıkarma z sam iyi bu durumla karşılaşan var mi

Kanal tedavi olan dişim in ağrısından çok damagi m dan ağrı çektim. Damagi ma sızıntı yapınca ilaç enfeksiyon olustu sonra bir kemik çıktı cerrah boşluk bulunca çene kemiği çıktı dedi bugun alındı 3 dikiş var neredeyse köke kadar oyukluk var damagi mi bu hale getiren bayana çok kizginim haftaya dikiş almaya gidince olay çıkarma z sam iyi bu durumla karşılaşan var mi
geçmiş olsun. ..............

bir kanalla oldu bu demek? :26:

Evet ya ben de anlamadım 2 dişin arası köke kadar oyuldu hekime sorunca kurdan la kurcaladiniz mi dedi kurcalamadim o kemik neyin nesi anlamadım Allah tan hekim in eli hafifti uğramadan aldı ama sonrası oydu da oydu kanal tedavi de bukadar acı duymadım canım da tatlı değildir dusunn

Evet ya ben de anlamadım 2 dişin arası köke kadar oyuldu hekime sorunca kurdan la kurcaladiniz mi dedi kurcalamadim o kemik neyin nesi anlamadım Allah tan hekim in eli hafifti uğramadan aldı ama sonrası oydu da oydu kanal tedavi de bukadar acı duymadım canım da tatlı değildir dusunn

özele mı gitmiştin, devlet mıydı yoksa?

Ben bi ay once alt ve üst disime dolgu yaptrdim. Sonra acilari gecmedi bu sefer de kanal tedavisi yapti usttekine doktir . Ama alttakine yapmadi uyuz. Ve uc hafta gecti ama hala agri gecmedi . Sicak sogukta zaten cok acio . Bazen bi zonglama gelio sonra hap atinca gidio . Hep agrimio arada xok kotu agrio . Iki gune bi kesinn agri oluo. Sonra tekrar gttim bu sefer de dedi ki cekecez mecbur . Ben istemedim cektrmek . Ciktim geldim . Sizin de hc oldu mu byle ? Cektrmekten baska çare yok mu ? Disimi kaybetmek istemiorum ; ((

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba

benim 2 adet kanallı dişim var

yabancı doktorlar artık kanal tedavilerinin tamamen bırakılması gerektiğini

her tür kansere ve hastalıga neden oldugunu açıklıyorlar ben de buna inanıyorum

bu dişler için ne yapılabilir kanallı dişi hep öyle mi kalır ? remove demiş,, nasıl remove edelim yani

anlayamadım değiştirme imkanı var mı? çektirmeyi mi kastetti doktor acaba remove kelimesi ile..

X