Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

merhaba

benim 2 adet kanallı dişim var

yabancı doktorlar artık kanal tedavilerinin tamamen bırakılmdiş gerektiğini

her tür kansere ve hastalıga neden oldugunu açıklıyorlar ben de buna inanıyorum

bu dişler için ne yapılabilir kanallı dişi hep öyle mi kalır ? remove demiş,, nasıl remove edelim yani

anlayamadım değiştirme imkanı var mı? çektirmeyi mi kastetti doktor acaba remove kelimesi ile..

Disi cekmeyi kasdetmis bence öyle tahmin ettim. Benim de bir disime yapildi aylardir agri ve aci var. Galiba dişim gidici.

Merhaba kızlar. Ben de geçen haftalarda yaptırdım kanal tedavisi. Uyuşturduktan sonra aynı dolgu gibiydi. Uzun ve yorucu. Tabii ki hiçbir şey hissetmedim ama sadece ağzımı açmaktan yoruldum. :18: Dolgu-kanal-diş çekimi 2. evredeyim. inşallah bu beni ölene kadar idare eder. :nazar:

merhaba hanımlar mart ayı gibiydi sanırım.kanal tedavisinin ardından dolgu yapıldı.şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.ama iki gündür şiddetli zonklama ve ağrı var.dolgu sapasağlam ama ne olmuş olabilir?

canlar hepinizin yorumlarını dıkkatle okudum.. yakında bende tedavıye baslıyorum bır kök çıkarma, 3 dolgu muhtemelen 3 kanal olacak... daha once yuzeysel dolu yaptırdıgım ıcın anestezı olmamıştı.. ılkkez anestezı olacak lokal,acba alerjı yaparmı..? bıde ıgnesınden korkuyorum acıtırmı=(

merhaba hanımlar mart ayı gibiydi sanırım.kanal tedavisinin ardından dolgu yapıldı.şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.ama iki gündür şiddetli zonklama ve ağrı var.dolgu sapasağlam ama ne olmuş olabilir?
canım bendede oyle olmuştu... içten çürümeye yada enfekte olmaya baslamış olabilir... benım dogu yenılenmıstı...

canlar hepinizin yorumlarını dıkkatle okudum.. yakında bende tedavıye baslıyorum bır kök çıkarma, 3 dolgu muhtemelen 3 kanal olacak... daha once yuzeysel dolu yaptırdıgım ıcın anestezı olmamıştı.. ılkkez anestezı olacak lokal,acba alerjı yaparmı..? bıde ıgnesınden korkuyorum acıtırmı=(

normalde iğne öncesi uyuşturucu fısfıs sıkıyorlarmış.benim hiç haberim yoktu bundan.bana fısfıs felan sıkılmadı direkt iğne yaptı adam :KK53: ona rağmen dayanılmayacak biracı değil inan bana

koldan kan aldırıkenkı kadara sorun yok,ama gözümde buyuyor,anestezi lokal hıc almadım ya alejık reaksıyon olursa dıye kendı kendımı yedım=))

canım bendede oyle olmuştu... içten çürümeye yada enfekte olmaya baslamış olabilir... benım dogu yenılenmıstı...

Merhaba baya bir önce yazmıştım buraya bu yorumu.Doktorun ağrı olursa kullan diye verdiği suda eriyen ilaçlardan içtim.bir hafta gibi bir süre sonra normale döndü.Sanırım dediğiniz gibi enfeksiyon ya da iltihap oldu.

çok acı verici birşey ama benimkiler çok başarılı oldu çok şükür.

merhaba kızlar size bir sorum var
dişim uzun süredir iltihap yapıyor defalarca antibiyotik kullandım diş hekimim sürekli uzun bir tedavi süreci şimdi olmaz 1 ay sonra vb. bahaneler ile yapmadı bir türlü dişimi sonradan başka diş hekimlerine gittim bir kaçı çekilmesi lazım kurtarılmaz dese de bazıları da iyi bir endodontist (kanal tedavisi uzmanı) bulursan onlar yapar her diş hekiminin yapabileceği diş değil uzmanlık ister dedi.
evet bu açıklama kısmını geçtiğimize göre sorumu sorayım artık iyi bir endodontist biliyor musunuz ? istanbulda olması gerekiyor bide malesef çok uçuk fiyatlar verebilecek maddi gücüm yok şu aralar :KK43:
lütfen yardımcı olun ağrıya dayanamıyorum artık :KK43:

merhaba kızlar size bir sorum var
dişim uzun süredir iltihap yapıyor defalarca antibiyotik kullandım diş hekimim sürekli uzun bir tedavi süreci şimdi olmaz 1 ay sonra vb. bahaneler ile yapmadı bir türlü dişimi sonradan başka diş hekimlerine gittim bir kaçı çekilmesi lazım kurtarılmaz dese de bazıları da iyi bir endodontist (kanal tedavisi uzmanı) bulursan onlar yapar her diş hekiminin yapabileceği diş değil uzmanlık ister dedi.
evet bu açıklama kısmını geçtiğimize göre sorumu sorayım artık iyi bir endodontist biliyor musunuz ? istanbulda olması gerekiyor bide malesef çok uçuk fiyatlar verebilecek maddi gücüm yok şu aralar :KK43:
lütfen yardımcı olun ağrıya dayanamıyorum artık :KK43:

gereksiz yere diş çekmesinler bazı doktorlar kolaya kaçıyor. çekmeden kurtarılabilen dişler de var ben anlamam gerçi ama sen iyi bi doktor bul.. istanbuldaki doktorları bilmiyorum malesef. sen iyice araştır yazık olmasın dişine

Arkadaşlar her tedavi kendine göre zorluğu vardır kanal tedavide zorluğu var ama şunu unutmamak lazim ki sağlık için herşeye katlanabilir dislerimize iyi bakarsak bu tedaviler geç olur...ilk tedaviler çok önemlidir herkese geçmiş olsun.

Bayanlar merhaba, bugün disciye gittim, ve kanal tedavisi yapilcagini söyledi ayin 25 ine randevu verdi.
Ve ben dişçi fobisi olan bir insanim üst seviyede, yaptırmış olanlar ve bilgisi olanlar aşaması nelerdir, kaç seansta biter ve aci hissediliyor mu paylasabilirlerse sevincem.

Bayanlar merhaba, bugün disciye gittim, ve kanal tedavisi yapilcagini söyledi ayin 25 ine randevu verdi.
Ve ben dişçi fobisi olan bir insanim üst seviyede, yaptırmış olanlar ve bilgisi olanlar aşaması nelerdir, kaç seansta biter ve aci hissediliyor mu paylasabilirlerse sevincem.

geçen ay kanal tedavisi yaptırdım ve gerçekten hiç bir şey hissetmedim allah razı olsun doktorumdan. iki seansta bitti benim, ilk seansta dişin içindeki sinirleri öldürdü ve ilaçlı geçici dolgu koydu dişime, diğer gidişimde de geçici dolguyu çıkartıp normal dolgu yaptı. hiç bir şey hissetmedim tedavi sırasında. ben de çok korkarak gittim ama korkmama değmedi :)

benim bir dişime kanal tedavisi yapılmıştı şimdi çok agrıyor çekilecekmiş baska bir uygulama yapılmıyor mus .( sizce varmıdır bişii

geçen ay kanal tedavisi yaptırdım ve gerçekten hiç bir şey hissetmedim allah razı olsun doktorumdan. iki seansta bitti benim, ilk seansta dişin içindeki sinirleri öldürdü ve ilaçlı geçici dolgu koydu dişime, diğer gidişimde de geçici dolguyu çıkartıp normal dolgu yaptı. hiç bir şey hissetmedim tedavi sırasında. ben de çok korkarak gittim ama korkmama değmedi :)
Vallahi icime su serptiniz sagolun, çarşamba günü randevu var ne cabuk geçti günler ya o_O

Vallahi icime su serptiniz sagolun, çarşamba günü randevu var ne cabuk geçti günler ya o_O

hiç tedirgin olmanıza gerek yok bence çarşamba günü tedavi de çabucak geçer biter :) doktorunuzdan dişinizi güzelce uyuşturmasını isteyin o zaman hiçbir şey hissetmezsiniz :)

nellybon, post: 39591179, member: 592612"]hiç tedirgin olmanıza gerek yok bence çarşamba günü tedavi de çabucak geçer biter :) doktorunuzdan dişinizi güzelce uyuşturmasını isteyin o zaman hiçbir şey hissetmezsiniz :)
Aynen bugun yaptırdım ne ağrı ne sizi tek seansta yaptı benimkini :) doktorum da çok anlayisliydi ssağolsun, hic korktugum şey olmadı o kadar çok felaket senaryosu vardi ki aklımda :KK70:
Tek aci iğneyi yaptığında oldu, o da damara denk gelmiş ondan kanadı baya da :KK14:

Aynen bugun yaptırdım ne ağrı ne sizi tek seansta yaptı benimkini :) doktorum da çok anlayisliydi ssağolsun, hic korktugum şey olmadı o kadar çok felaket senaryosu vardi ki aklımda :KK70:
Tek aci iğneyi yaptığında oldu, o da damara denk gelmiş ondan kanadı baya da :KK14:

çok sevindim canının acımamasına geçmiş olsun canım :) doktor da çok önemli rahatlatma konusunda benim doktorum da cana yakın biriydi sorunsuz atlattım tedaviyi :) ama yine de bidaha yaptırmak zorunda kalmam umarım :KK70:

X