Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

sakaryada ağız diş sağlıgı merkezi var toyotanın hemen hemen herşeyi yapıyorlar kaplamadan tutunda dolguya kanal tedavisine zaten ben gidip gösterecem eger çekelim derlerse çektirmem özele giderim dediginiz gibi bazen çok çürük dişle uğraşmak işlerine gelmiyor ama şunu söyleyeyim orası özelden daha iyi yapıyor annem özelde birkaç dolgu kanal tedavisi yaptı dişi doğru düzgün bile temizlememişler düşün artık devlet eskisi gibi degil

Öyle ise siz şanslıymıssınız.. :nazar: İstanbulda yaptığı işlerin beğenildiğini bildiğim devlete ait sadece 1-2 yer var..
:)

benım kanal tedavısı nıhayet bıttı.ama hala dısımın uzerıne basamıyorum.o tarafla bırsey asla yıyemıyorum.zaten cok fazla acı oldu ben ağlayınca dr.ne yapmamı onerırsın dıye sorunca bende kapatın dişi dedım.ben böyle acı görmedım.yorumları okudum hep olumlu yonde cogu arkadas acı hıssetmedıgını yazmış.benım nıye böyle oldu?

Daha evvel üst çenemde sol azı dişime kanal tedavisi yaptırdım. Doktorum resmen iğrenç bi kanal ve dolgu yaptı :KK50: hiç memnun değildim. yazmıştım forumda geçen gün de dişçiye gittim 5.500 tl masraf çıkardı gebe olduğum için doğumdan sonraya kaldı ama şu an da alt çenemde azı dişim çok fena şekilde ağırıyor üstelik çürük... şuan için bişe yapılmazmış :KK50: ağrımı hafifletmek için kanaldan başka çare yok mu

Daha evvel üst çenemde sol azı dişime kanal tedavisi yaptırdım. Doktorum resmen iğrenç bi kanal ve dolgu yaptı :KK50: hiç memnun değildim. yazmıştım forumda geçen gün de dişçiye gittim 5.500 tl masraf çıkardı gebe olduğum için doğumdan sonraya kaldı ama şu an da alt çenemde azı dişim çok fena şekilde ağırıyor üstelik çürük... şuan için bişe yapılmazmış :KK50: ağrımı hafifletmek için kanaldan başka çare yok mu

dişinizin ağrısı çok fazla ise bu acil durum sayılır. ilk 3 ay ya da son 3 ay içinde iseniz kadın doğum doktorunuza muayene olun. riskli gebelik durumunda değilseniz kanal tedavinizi yaptırın. 4-5 ya da 6 aylık gebe iseniz zaten sıkıntı yok kanal tedavisi yaptırabilirsiniz.
ağrı yapan bir dişte bakteriler diş köküne ulaşmış demektir. ya kanal tedavisi yaptıracaksınız ya çektireceksiniz başka şansınız yok.

dişinizin ağrısı çok fazla ise bu acil durum sayılır. ilk 3 ay ya da son 3 ay içinde iseniz kadın doğum doktorunuza muayene olun. riskli gebelik durumunda değilseniz kanal tedavinizi yaptırın. 4-5 ya da 6 aylık gebe iseniz zaten sıkıntı yok kanal tedavisi yaptırabilirsiniz.
ağrı yapan bir dişte bakteriler diş köküne ulaşmış demektir. ya kanal tedavisi yaptıracaksınız ya çektireceksiniz başka şansınız yok.

14 haftalık gebeyim bir sonraki kontrolüm önümüzdeki hafta.

14 haftalık gebeyim bir sonraki kontrolüm önümüzdeki hafta.

daha önce başarısız bir gebelik hikayeniz yoksa, bu gebeliğinizde sizde yada bebekte bir risk söz konusu değilse 6. ay bitinceye kadar gönül rahatlığı ile kanal tedavisi yaptırabilirsiniz. 6 ay bittikten sonra erken doğum riski yüzünden genellikle çok acil bir durumolmadıkça yanaşmayız herhangi bir tedavi yapmaya.

daha önce başarısız bir gebelik hikayeniz yoksa, bu gebeliğinizde sizde yada bebekte bir risk söz konusu değilse 6. ay bitinceye kadar gönül rahatlığı ile kanal tedavisi yaptırabilirsiniz. 6 ay bittikten sonra erken doğum riski yüzünden genellikle çok acil bir durumolmadıkça yanaşmayız herhangi bir tedavi yapmaya.

Çok teşekkür ederim...

nasıl bu kadar ağrı oluyor, anlamıyorum. kanal tedavim 3 randevuda bitti, 2.sinde uyuşturmadan işlem yaptık bir gram da acı hassasiyet duymadım.
işlemler bittikten sonra birşey yiyememe gibi bir durumumda olmadı.
yazılanlaar nasıl oluyor anlamıyorum.

nasıl bu kadar ağrı oluyor, anlamıyorum. kanal tedavim 3 randevuda bitti, 2.sinde uyuşturmadan işlem yaptık bir gram da acı hassasiyet duymadım.
işlemler bittikten sonra birşey yiyememe gibi bir durumumda olmadı.
yazılanlaar nasıl oluyor anlamıyorum.

Dişin yapısı, durumu, kişinin yapısı, vücut savunması, dişin kendisini toparlama yetisi.. Bunlar her hastada değişen durumlar. Hatta aynı kişinin 2 dişinde bile değişebilen durumlar.. O yüzden her kanal tedavisi ayrı bir vakadır.. Kimisi hiç sıkıntı yaşamaz, kimisi her seans çile çeker dolum bittikten sonra iyileşmesi aylar alır... Biraz şans işi aslında..

selamlar doktor hanım,

son 1 aydır dişlerimde ağrılar oluyordu.20 gün önce bezmi alem vakıf ünüversitesi diş bölümüne gittim.ilk muayenede bir kanal tedavisi,2 dolgu,bir çekim olmasına karar verildi.
çekim olacak dişim kırık, sadece ufak bir parçası dışarda.
bana verilen randevu kartında 15 ocak pento,7 şubat kanal,15 mart dolgu yazılmış.tarihlerin arası çok uzun değil mi?pento çekim mi demek?
bir de sistemik lupus hastasıyım.yani doktorum en, ufak bir diş çekiminde bile,gitmeden önce antibiyotik kullanmamı söyledi.(kanımda yüksek derecede iltihap var)
yani bu işlemler çok uzun sürecek,beklemeye değer mi,yoksa özelde yaptırsam daha mı çabuk biter?
fiyat konusuna gelince bütün işlemler için 375 tl fark alacaklar.dışarıda bütün bu işlemler ne kadar tutar tahminen?1000 tl ye kadar olursa dışarda yaptırabilirim.

cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

bende bir şey merak ediyorum dişimin bir tanesi çürük ve yan tarafından çok ufak bir parça kırıldı ve dişin için biraz boş yemek yedigim zaman içine doluyor ve diş sanki koku yapıyormuş gibi sizce böyle bir dişe kanal tedavisi olur mu yoksa çekerler mi

bende bir şey merak ediyorum dişimin bir tanesi çürük ve yan tarafından çok ufak bir parça kırıldı ve dişin için biraz boş yemek yedigim zaman içine doluyor ve diş sanki koku yapıyormuş gibi sizce böyle bir dişe kanal tedavisi olur mu yoksa çekerler mi

dişinizi görmeden yorum yapmak çok zor. çürüğün ne kadar derin olduğu,kırığın sınırı önemli. çok derin değiller ise dolgu da olabilir kanal tedavisi de yapılabilir. ancak bir diş hekimine muayene olmalısınız böyle farazi ne söylesem sizi yanlış yönlendirmiş olurum.

dişin koku yapıyosa sanırım çürük sinirlere kadar inmiş. artık diş parçalanma boyutuna gelmiş. büyük ihtimalle önce kanal tedavisi ile dişin özünü alacaklar 1 hafta dişin ölmesi beklenecek sonrada dolgu yapılır.ama korkma uyuşturuyorlar yani acı hisstemiyosun. etkisi geçince biraz hissedersin dişin ölürken o kadar. dolgu yaparken uyuşturmuyorlar. geçmiş olsun...

Dişimin ortasında ufak bi delik oluşmuştu kanal tedavisi yapıldı tek seansta.Ama şimdi hala elleyince ağrı oluyo sanırım iyi yapılmadı.Bildiğim kadarıyla tekrar tedavi yapılamıyomuş çekilmesi lazımmış napcam ben :KK43:

Merhaba doktor hanım fikrinizi almak istediğim bir konu var.Şimdiden teşekkür ederim.
Birkaç aydır diş tedavisi görüyorum gerekenlere kanal tedavisi ve dolgu yapılıyor.
Üst damakta sağ tarafta 3 dişime işlem yapıldı.Fakat kanal tedavisi yapılan dişimde
ağrı ve hassasiyet geçmedi.Şikayetimi bildirince tekrar temizleme işlemi falan yapıldı
kanalda tıkanıklık varmış denildi.Sonra tekrar dolgu yapıldı bir hafta oldu hala ara ara
sızı ve hassasiyet devam ediyor.Başarısız bir uygulama sonucu mu acaba?

daha önceden dişimde çürük oldugunu ve koku geldigini söylemiştimve çok az bir tarafıda kırık yemek yedigimde içine doluyor birde dişimden arada sırada kan geliyor bunun sebebi nedir önümüzdeki hafta diş hekimine gidecem diş bu durumda kanal tedavisiyle kurtulur mu?

X